My-mobile
Právě je sob 25.11.17 06:42

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Allods Online 
Autor Zpráva
V.I.P.

Poděkovali mu: 207 x
Medaile: 3
Universal writer (1) Team member silver (1) Moderator (1)

Příspěvek Allods Online
Allods Online

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Free to play mmorpg - imho nejvěrnější "klon WoWka" co se dá na poli F2P MMO her sehnat. Jste Casual hráč ? Nevadí, hra má speciální systém expů pro Casual hráče přímo navržený ... vysvětlení najdete na oficiálním fóru, není to nic složitého.
Hra je navržená na Questování, a narozdíl od jiných mmo, to tady myslím vážně, grindováním level tady opravdu nedáte. Questy typu "jdi tam a vyvraždi to" samozřejmě převažují, ale vedle jiných her je tu i daleko více netradičních questů, např. včera jsem eskortoval vor se zásobami do vesnice, pluli jsme po řece a náhodně nás napadaly moby.

Nehráli jste nikdy předtím mmorpg ? No nevadí, jednak protože mmorpg není nijak složité na pochopení a hraní, a pak také protože hra vás v rozmezí level 1 až level 4 se vším seznámí ve skriptované instanci.

Už jsem se setkal s tím, že některým lidem vadí automatizovanost získávání nových skillů a talentů, jako tomu je třeba ve WoW. To v této hře však není. S každým levelem dostanete jeden Talent Point který můžete vrazit do vylepšení nějakého skillu (základní skilly dostáváte automaticky, ale tak po level 7 už jedete na vlastní nastavení), nebo do pořízení skillu úplně nového. Pak je tu možnost kupovat si tzv. Rubies, po levelu 10 se vám odemknou 3 speciální stromy, s každým levelem si za celkem solidní poplatek můžete pořídit jeden rubie a vrazit do čeho chcete. Sice existují různé předepsané buildy, ale já je nedodržuju a jsem spokojenej s výkonem své postavy. Když něco pokazíte, můžete si to resetnout, ale potřebujete k tomu nějaký speciální item, a co jsem se ptal na Zone chatu, tak lidé z CBT tvrdili, že to není sranda k takovému itemu se dostat. Když něco pokazíte na nižší úrovni, tak jste vlastně skončili a musíte jít od začátku, já si blbě rozdělil body do Paladina, a teď na levelu 12 se do potvory trefím jen s každou třetí ránou, takže musím odznova (nebo zabít dva měsíce nekonečným umíráním v soubojích).
(volnost jako je tomu v singleplayerových RPG samozřejmě nemáte)

Co se ras týče, je to klasika - 2 strany proti sobě bojující, každá má svoje rasy ... nejzajímavější (a "nejinfantilnější") jsou asi Gibberlingové.

Hra je spuštěná teprve 4 dny v OBT statusu, tudíž jsou zóny strašně přervané, ale když chytnete nějakou lepší grupu, tak to jde docela dobře hrát, narozdíl od ... třeba současného WoWka se tu sice dá skoro všechno solovat, ale je to tak zdlouhavé, že hra vás vyloženě donutí najít si partu (ideálně stálou, ať se sehrajete) se kterou budete questy dělat - a o tom mmo hry jsou.

Co se nároků týče, moje momentálně polorozpadlé PC to rozjede na kombo vysokého a středního nastavení ... takže nečekejte nějaké brutální požadavky.

Vyzkoušel jsem desítky F2P MMO her, žádná z nich mě nezaujala tolik jako tato.

Item shop není momentálně dostupný, ale nebudou k prodeji itemy typu "150% Power boost", vše co se dá koupit v Item Shopu bude získatelné i ve hře !

Pozor ! Jsou tři verze hry ! Jedna ruská - k té se nedostanete, a pak jedna mezinárodní a jedna Evropská, já osobně hraju na mezinárodní, ta Evropská je plná děcek co vkuse řvou "GOLD PLZ" apod. nesmysly.

Zajímavost na závěr - je to nejdražší F2P MMORPG která byla kdy vyvinuta, stála 12 miliónů a výrobce je Astrum Nival, což je odnož Nivalu (ano, toho Nivalu co vydal HoMaM 5) zaměřená na mmorpg.

PS : Kdyby to náhodou někdo chtěl zkusit, najdete mě na Tensessu pod nickem Starwatto, hraju za League. Jo, a nenechte se odradit krušnými začátky, jak startovní zóna, tak první zóna po opuštění té startovní jsou narvané k prasknutí, kolem lvl 11 se už přesunete do oblasti kde to tak ostré není.

//EDIT
Objevily se zprávy z Ruské verze, že do hry byl zaveden item shop systém který značně zvýhodňuje platící hráče ... škoda mno, ta hra měla svůj potenciál, tohle ji zabije.

pát 19.02.10 12:41

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina