My-mobile
Právě je stř 16.10.19 23:58

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 Střední Škola 
Autor Zpráva
Profesionál

Poděkovali mu: 6 x
Medaile: 1
Writer gold (1)

Příspěvek Střední Škola
Zdravím, chtěl bych se vás tu na něco zeptat.
Letos vycházim a pevně nevím kam ještě na školu, totiž .. učení mě moc nebaví, i když se občas snažím .. sem takovej "trojkař" :)) sem tam jednička, někdy dostanu trojku nebo i čtyřku občás .. dá se to počítat na ty trojky no celkově na vysvědčení.
A mě se sakra nechce na učnovskou školu .. vím, že bych asi nejspíš práci rukama nevydržel :D a tak bych se vás tu tedy chtěl zeptat (jistě tu sou naky zkušený lide, co maj trochu přehled nebo aspon někdo kdo někam dělal přijimačky nebo tak..) jak to je se středníma školama, dejme tomu taková typická Střední Obchodní Škola .. o tý sem vždy přemýšlel, ale nějak nevím jestli má cenu na ní davat přihlašku .. jestli by mě skrátka třeba někdo řekl jestli tam berou prostě jen "jedničkáře" co maj průměr ze všech předmětů dejme tomu do 2.00 a nebo sem tam projde někdo kdo má třeba trojku z matiky, čestiny a angličtiny ..
nejde třeba jen o obchodku, např. další Hotelovka :) ale tam budou asi dost vybíravý.
A podobně .. předem děkuji za odpovědi, za všechno dam samozřejmě THX :idea:

čtv 16.09.10 15:24
V.I.P.

Poděkovali mu: 205 x
Medaile: 3
Universal writer (1) Team member silver (1) Moderator (1)

Příspěvek Re: Střední Škola
Co jsem měl možnost se bavit s různýma lidma, tak ten prvák je docela pr*el všude, samozřejmě přiměřeně vůči schopnostem, zase nejde srovnávat prvák na učňáku a na gymplu... blaba, to je Ti asi jasné.

Ze zkušenosti s mým okolím můžu říct, že spousta lidí, co třeba zkoušela se dostat na IT a nepodařilo se šla na Strojírenství, je to takovej obor pro zmíněné trojkaře, co ale nejsou úplně mimo a dovedou zapojit hlavu.

Upřímně řečeno, je docela problém, když člověk nechce dělat rukama a zároveň není zrovna studijní typ.

Co se Obchodky týče, působí to na mě jako takovej méně obecnej gympl... od nás ze třídy tam šla taková studijní top 5, kromě jedné (ta šla na gympl) a mne (samochvála smrdí, vím to), já se dal na Informatiku a pocit "to bude brnkačka" mě po středečním přepadu v matice nějak omrzel. ^^

Je to hodně věc kraje, ale třeba u nás (Olomoucko) není problém se někam dostat i s horším průměrem, jednoduše není dostatek děcek a tak berou skoro kohokoliv, otázka je, kdo se udrží.

čtv 16.09.10 15:41
V.I.P.

Poděkovali mu: 388 x
Medaile: 5
Universal writer (1) Member (1) Team member silver (1) Uploader (1)
Moderator (1)

já měl v deváté třídě pět dojek (M,AJ,ČJ,DĚJ,RÝS)(myslim) Průměr 1.31 ...

Teď jsem na Spš Teplice, obor IT. Budu naprosto upřímný... zvládam to jen tak tak.

Ale i tak je lepší chtít na nejlepší školy - nikdo ti vzdělání neveme. Pokud člověk zvládne první půlrok-rok, tak se to imho stabilizuje....

Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum. - Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum. - Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

čtv 16.09.10 19:18
Profil Steam Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.

Jo, s tím prvním půlrokem si myslím že máš pravdu, mám kámoše ve druháku a říkal, že v pololetí učitelé ani nedávali pětky i když někomu vycházely, protože ten tlak je ze začátku prostě velkej a trvá než si zvykneš.

Jinak já měl z celkového průměru (obě osmičky, jedna devítka) 1,33 a ještě mě brali přednostně... tak pro představu o situaci to asi stačí.

čtv 16.09.10 19:21
Profesionál

Poděkovali mu: 11 x
Writer silver (1)

Mno já chodil na střední do Hořovic ( nedaleko Berouna ) nevím odkud jsi, ale je to docela dobrá škola, dá se to zvládnout v pohodě si myslim, já prolejzal vždycky z matiky se čtyřkou, nejsem ten typ Ajnštajna, který by jí ovládal, ale vždycky jsem to uhrál v pohodě, jinak ostatní tak 1 nebo 2, ale i sem tam nějaká trojka, obory v Hořovicích jsou takové: Strojírenství, pak nějaká Informatika v ekonomice a Ochrana řivotního prostředí, což jsem úspěšně vystudoval a odmaturoval, ale záleží právě na tom zaprví odkud jsi aby to nebylo tak daleko, ikdyž Hořovice nabízejí i intr, a taky záleží jestli by tě to chytlo je to tak středně až tochu více pokročile těžké, ale z mé zkušenosti jsem se učit moc nemusel, abych řekl pravdu docela jsem se držel toho středu. neber to jako, že by jsi tam musel jít, ale volba k zamyšlení to určitě je, nevnucuju ti to jen říkám, že je to dobrá škola. Nevím rozhodnutí je samozřejmě na tobě. Kdyby jsi chtěl bližší info, stačí napsat SZ. :wink: :D

čtv 16.09.10 19:28
Profesionál

Writer gold (1)

jsem z králove hradeckého kraje :)) jinak děkuji za vaše posty, cením si každýho názoru :)) tohle mi hodně pomůže.
Mimochodem Ainstain (ci jak se to píše) delal reparat z matematiky ;)) a kolik toho vymslel .. =P

čtv 16.09.10 19:42
Profesionál

Poděkovali mu: 11 x
Writer silver (1)

Jj máš pravdu, dobrý postřeh, ale bral jsem to jako takový obecný, spíš lidový příklad. :lol:

čtv 16.09.10 19:56
Expert

Poděkovali mu: 9 x
Writer gold (1)

Letos se mám taky rozhodnou kam půjdu na SŠ a řeknu vám vůbec nevím..
V osmičce jsem měl 5 dvojek,tak uvidíme co devítka..

čtv 16.09.10 20:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.

Konec osmičky bylo zatím moje nejhorší vysvědčení (to se teď změní v pololetí ^^)... 5 dvojek a jedna 3ka. Bylo to hlavně protože jsem se na to prostě vys*al. Devítka je strašně lehká, takže v tvém případě si imho můžeš docela slušně vybírat. Navíc od pololetí se už člověk nemusí učit, sem-tam si něco zopáknout (hlavně tu matiku)... a jinak flákačka.

čtv 16.09.10 20:53
Pomocný Administrátor

Poděkovali mu: 1372 x
Medaile: 9
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (1) Special one (1) Team member gold (1)
Moderator (1)

Kukám, že Poky mal v osmičke také vysvečko ako ja ^^

Tak takto. Najprv ide o to prečo si trojkár. Preto lebo si lenivý sa to učiť (ako napr ja) alebo preto, že ti to skrátka nepáli? Ak ti to nepáli musííš ísť buď na učňovku (čo ti neodporúčam) alebo na čosi ekonomického zamerania kde teda mozog extrémne nepoužívaš. Pokiaľ ti to páli tak by som potom šiel (otázka čo ťa baví) buď do IT (grafika trebárs, v tom by si mohol byť dobrý...samozrejme musíš ešte dosť popracovať) alebo Gymnázium (predpokladám, že niesi žiaden biológ alebo chemik ^^ )

Ja osobne som si zvolil gymnázium. To, na ktoré chodím ja nieje žiaden zabiják dokonca miestami lážo plážo jak sa hovorí :) No a po dvoch rokoch som si zvolil rozširujúce predmety (teda tie ktorým sa chcem venovať viac) :wink:

čtv 16.09.10 21:12
Profil Twitter ICQ Steam Zobrazit autorovy stránky
Pokročilý

Poděkovali mu: 0 x
Writer bronze (1)

Tak já měl dokonce i 5*4ku v 1.pololetí v 9tce a ve druhém jen jednu,šel jsem na Soue Plzeň(
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.
) a na obor IT ..

Naposledy upravil Poky95 dne pon 20.09.10 14:23, celkově upraveno 1
Code !

ned 19.09.10 20:55
Profil ICQ
Profesionál

Writer gold (1)

to se divím celkem, že tě vzali :) a můžu se zeptat z jakého předmětu si to měl? díky :-)

úte 21.09.10 17:30
V.I.P.

Jestli to bylo z maturitního předmětu, tak se divím dvojnásob.

úte 21.09.10 18:28
Expert

Poděkovali mu: 44 x
Medaile: 2
Writer gold (1) Reputation bronze (1)

Takže, já se průměrem pohybuju od osmý třídy kolem 1,5... to bylo na naší základce jako dost dobrý, ale jako mohl jsem se učit líp... ale mě se prostě nechtělo...
Pro mě bylo jasný, že pujdu studovat IT (ikdyž jednu chvíli už jsem byl rozhodnutej, že pujdu na stavárnu-pozemní stavitelství) a tak jsem si tam hodil přihlášku a jsem tam.... všichni učitelé nám říkají, že prvák je na ITčku největší zabijárna, což už jsem sám poznal (hlavně matika a elektrotechnika ^^ ) ale myslím si, že na to, že jsem se ještě pořádně neučil si to docela dávám ^^ .
Nejhorší, ale to už je mimo mísu, mi přijde známkování těláku, kde každej úkon je známkovanej podle určitý tabulky, bez ohledu na výšku, síly a schopnosti žáka ^^ ^^ to je docela FAIL ^^

A nakonec, největší nevýhoda IT? Žádný pořádný baby ve třídě! My dokonce nemáme žádnou a to nás je ve třídě 29 ^^
Ale jinak si myslím, že jestli tě počítače a věci podobné baví, mohl bys zkusit Informační technologie ;)
BTW: já jsem zde:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

pát 15.10.10 18:58
Expert

Poděkovali mu: 34 x
Member (1) Writer gold (1) Reputation bronze (1)

Já mám podobnej problém.Též vycházím letos z devítky.Chystám se na Teplickou AGC

Dneska si každej trouba koupí tričko a jedničkama a nulama, stáhne si pár ajťáckých her a hned si o sobě myslí, že je těžkej geek...

Obrázek

sob 16.10.10 14:54
Profil Skype Facebook Zobrazit autorovy stránky
Nováček

Já jsem cizinec a studují tady v Čechách historii a literaturu. prominte když moje grammatika není vždicky zpravná ale snažím se! Máte krásný jazyk!
( já vím že to není střední škola, ale já mluvím jak malé české dítě...:))

pát 17.12.10 12:35
Nováček

:-) V osmí sem měl 2 dvojky a v polovině 9 a na konci sem měl pokaždý jednu 2 :-D Přijímačky sem tedy dělat nemusel-šel jsem na průměr...Měl sem 98 bodů ze 100 ,takže sem se s přehledem dostal-na Gympl...
Musím ale říct : "je to peklo" ale polovinku prváku mám za sebou a zatim sem prošel,sice jen tak,tak,ale du dál! :D

Máte facebook?? :D ano ?? Tak zajděte na :

http://www.facebook.com/#!/pages/Banda- ... 471?ref=ts

Máme i internetové stránky! :)

http://www.alah.estranky.cz/ Tam jsou , pod kolonkou "Banda Lofasů.inc"všechny odkazy... ;-)

ned 23.01.11 23:37
V.I.P.

Poděkovali mu: 176 x
Medaile: 6
Universal writer (1) Member (1) Specially (1) Designer (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Tak my jsme ajťáci a ve třídě máme 6 holek...není to moc, ale pořád lepší, než tam mít 10 hloupých krav (s prominutím), protože tohle jsou úplně normální holky, se kterýma v pohodě pokecáš

Jinak, na základce jsem měl pokaždé vyznamenání, až na poslední 2 roky...no, nakonec jsem si ho v devítce vybojoval, ale stálo to dost úsilí. Na střední? Všichni strašili, že budu mít o 2 stupně horší známky atp. Ale vono ho-vno (s prominutím)...dokonce je mám o dost lepší (vyznamenání, když jsem jen poslouchal, občas se něco málo našprtal). Proč? To přisuzuji tomu, že to je malá škola. Takže nejsi jen číslo ve třídnici, ale je to tam všechno takové příjemnější, lepší, přátelštější (narozdíl od těch velkých škol, co jsem navštívil) a učitelé se ti snaží pomoc, vysvětlit to všem co nejefektivněji a co nejnázorněji a co nejvíc to ulehčit.

Takže abych to shrnul. Nejlepší jsou dle mého malé až menší školy. Hlavní je vybrat si obor, který tě baví. Zas tak těžké, jak tě všichni budou strašit to není. Já také rád machruju s obrovskýma rovnicema na svého kamaráda, který se teď také rozhoduje, kam půjde. ^^

A hlavně. Obrovské školy chtějí prachy, pak už jim jsi ukradený. Malé školy se snaží zajistit co nejlepší studijní podmínky, aby ty prachy vůbec měli. ;)

úte 25.01.11 17:52
Ex-Tým

Poděkovali mu: 189 x
Medaile: 2
Member (1) Team member silver (1)

Tak na základce jsem měl pokaždé vyznamenání. Až letos na střední mám na vízo 3 trojky. Jinak říkali nám, že naše škola je prý největší v Moravskoslezkém kraji, tak nevím. Ale učitelé jsou celkem v pohodě

stř 26.01.11 17:32
V.I.P.

Poděkovali mu: 217 x
Medaile: 7
Member (1) Specially member (1) Team member silver (1) Uploader (1)
Designer (1) Moderator (1) Assistant admin (1)

Vždy som chcel isť od mala na gympel, no moje schopnosti nejak moc na to nevychádzali (1,5 priemer) a hlavne, bol som moc lenivý na učenie. Tak som si poslal prihlášky na IT do Lipt. Hrádku a na odbor "Správca PC sietí" do Michaloviec. Ale stalo sa, že na krajskom kole vo volejbale základných škol prišiel za mnou vysoký týpek (moj terajší tréner), či by som nechcel hrať volejbal aktívne a "študovať" na športovom gymnáziu, tak som to prijal. Teraz som na "gympli", ktorý je ľahší ako základná škola a úprimne som rád. Každú chvíľu si budem voliť semináre, zvolim si informu a matiku, odmaturujem, pojdem do Blavy alebo Žiliny na informu výšku a budem spokojný ^^

ned 30.01.11 12:30
Profil Twitter Skype ICQ Zobrazit autorovy stránky
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina