My-mobile
Právě je stř 13.12.17 19:36

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Nokia e51 - koupit či nekoupit ? Pls help! 
Autor Zpráva
Pokročilý

Poděkovali mu: 0 x
Medaile: 1
Writer bronze (1)

Příspěvek Nokia e51 - koupit či nekoupit ? Pls help!
Ahoj ! Zdravím všechny :) Mám na vás strašnou prosbu a to o radu. Naskytla se mi nabídka koupit nokii e51 za 2 200kč s ještě 3měsíční zárukou. Co myslíte je to dobrá cena ? Vím že na aukru je i levněji ale ne se zárukou a ne ve městě ve kterém bydlím. Co myslíte- má ještě smysl kupovat symbian 60 verze 3, když už je pětka ? Myslíte že je to dobrý mobil a pojede na něm hodně aplikací a her ? I ty nový? A co cena ? Díky moc předem za odpovědi. Se symbianem nemám žádné zkušenosti proto se ptám. Díky předem za všechny odpovědi a názory! Merkurer

You say: Iphone ! I say: Android ! You say: NDS ! I say: PSP ! You say: RAP ! I say: Metal ! You say: Justin Bieber and I will kill you... It´s me \m/
© merkurer

Naposledy upravil Poky95 dne stř 24.03.10 19:40, celkově upraveno 1
Do chatu to určitě nepatří ... přesunuto

stř 24.03.10 19:19
Ex-Tým

Poděkovali mu: 111 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Member (1) Team member bronze (1) Moderator (1)

Příspěvek Re: Nokia e51 - koupit či nekoupit ? Pls help!
Já bych to vzal, E51 je dobrá nokie se slušnou výbavou za hezkou cenu, ta je OK. Původně jsem jí chtěl, ale dost to spěchalo, tak jsem vzal SE. Symbian verze 3rd nevadí, protože 5th je jen pro dotykové Nokie a ještě SE Satio a Vivaz. Hry i aplikace na tom rozjedeš, na Symbian jsou pěkný 3D hry a poměrně propracovaný aplikace, co budeš chtít jinýho, je tam samozřejmě i Java. Pětka symbian je v podstatě stejnej, až na to, že je určenej na dotykový telefony a trochu jinak se ovládá. Sice Symbian nemá moc pohodlný ovládání, v tom vedou telefony bez OS (podle mně), ale rozhodně se jedná o dobrej telefon. Jediná větší nevýhoda je absence motion senzoru (tzn. nemůžeš hrát hry třeba že ovládáš auto nakloněním mobilu) :wink: no, trošku jsem se rozepsal, tak si zvol dobře! :)

stř 24.03.10 19:48
Pokročilý

Writer bronze (1)

Takže já ti každopádně mnohokrát děkuji za odpověď ! Jinak už si ho zřizuju - dbát na tvé slova profesionála - mimochodem tak asi před rokem a něco málo jsem po něm také strašně toužil takže s tvým doporučením pro mě byla volba jasná :) Jinak chtěl bych se tě zeptat - na stránkách jsem se dočet že to má feature pack 1, a chci se zeptat jestli jsou pro 3ku taky ještě nějáké jiné, i když jsem se dočet že do přístroje upgradovat nejdou ale chci jen vědět jestli se to mění až pak s novou řadou symbianu např. 5 fp 2 atp. Chci to vědět kvůli kompatibilitě aplikací :) Díky předem za další odpověď :) P.S. Zítra si ho jdu omrknout a vohmatat tak mi drž palce :)

//EDIT

Jo a promiň že ještě prudím ale chci se zaptat - má to multitasking že ? Nybž mi tato absence u mé 5310 xm byla trnem v oku :)

You say: Iphone ! I say: Android ! You say: NDS ! I say: PSP ! You say: RAP ! I say: Metal ! You say: Justin Bieber and I will kill you... It´s me \m/
© merkurer

stř 24.03.10 20:08
Ex-Tým

Takhle, zatím se mi nestalo, že bych to nějak potřeboval, sice se obávám, že to multitasking nemá, ale mně se neptej, nezkoušel jsem to, takže nevím :D A profesionál teda opravdu nejsem - dá se říct spíš laik, co se v tom částečně vyzná. K tomu feature packu - E51 má myslím vždycky 1, upgradovat opravdu nejdou a se řadou symbianu se to nemění. Nevím, jestli jsou i FP na symbian 5th. Pokud ano, pak má každý z těchto symbianů svoje vlastní FP. A možná jsem tě trochu (no spíš dost) blbě pochopil, ale na symbian 5th se upgradovat nedá... nebo jestli jsi to myslel jinak, to fakt nevím. :lol: :oops:

stř 24.03.10 20:18
Pokročilý

Writer bronze (1)

Nokia E51 jako první smartphone užívající Symbian S60 postrádá typickou aplikační klávesu pro vstup do menu. Vstup do menu bude fixně přiřazen k levé funkční klávese, tak jak můžou uživatelé znát z běžných telefonů S40. Multitasking, tedy chod aplikace na pozadí, zajistí právě nová klávesa se sybolem domečku. Pro opětovné vyvolání funkce bude nezbytné zástupce v menu vyhledat a program obnovit. Tohle jsem se dočet o e51 takže to mulťák má :) Na štěstí jinak já to nemyslel ohledně toho fp tak že se dá upgradovat fp nebo system ale jen že jestli to není tak že všechny third edition maj fp 1 5edition fp 2 atp. Ale asi to tak neni ze ? Jinak pod tim fp by měly všechny aplikace šlapat což ? :) Tak jsem to myslel :) Jinak díky mockrát za odpověď !

© merkurer

stř 24.03.10 20:24
Ex-Tým

Jj. Jinak, budou ti šlapat všechny co nevyžadujou FP2, a pokud vím, tak těch je dost málo.

stř 24.03.10 20:45

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina