My-mobile
Právě je ned 17.12.17 20:42

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Sony Ericsson Xperia x8 
Autor Zpráva
Expert

Poděkovali mu: 34 x
Medaile: 3
Member (1) Writer gold (1) Reputation bronze (1)

Příspěvek Sony Ericsson Xperia x8
Po cca. měsíci užívání jsem se rozhodl podělit se se svými poznatky o tomto telefonu.

Pod displejem najdeme 3 tlačítka.Jedno, které má funkci tlačítka "zpět", druhé které z jakékoli aplikace vyjede do menu a poslední, které má různé účinky, podle toho, o jakou jde aplikaci.Většinou vám po stisknutí vyjede skrytá nabídka.

Na boku máme také 3 tlačítka.2 (jen) pro hlasitost.Myslím že tady mohly udělat tvůrci to, co jsem miloval na W595 a to, že při delším podržení se přepnula písnička.Poslední tlačítko se dá popsat jako "vyfotit".Opět je škoda, že tlačítko nezapne fotoaparát.

Nahoře máme otevírací kryt, který je dělán pro přípojku na nabíjení a připojení k PC.Když už jsme u nabíjení, je nutno podotknout neobvyklou nabíječku, kterou tvoří pouze samotný nabíjecí přístroj s dírou pro USB s drátem, jenž má na jedné straně USB a na druhé již zmiňovaný konektor.Dále je v horní části tlačítko pro zamknutí (odemyká se stejně jako iPhone, zmáčknutím tohoto tlačítka a "přesunutím" obrázku se zámkem na druhou stranu displeje) a při delším podržení pro vypnutí.Je tu ještě díra pro sluchátka.SE tentokrát vynechali svá speciální a do telefonu už zapojíte jakákoli sluchátka bez dalších zbytečných kabelů.

Aktualizace na 2.1. mi proběhla bez problému pomocí PC aplikace Udpate service.

Z hlavní stránky na kterou si můžete kromě hodin umístit tzv. Widgety (dlouhým podržením prstu na displeji) jako novinky z Facebooku, Youtube, nebo třeba hledání Google, se do menu dostanete jednoduchým pohybem prstem dolů.Menu si také můžete uspořádat podle svých představ.Tzn. nastavit si, jaké ikony bude na které stránce menu.Do 4 rohů na hlavní stránce můžeme nastavit své oblíbené aplikace.

Na telefonu se dají také ve slušné kvalitě sledovat .MPEG a .3GP filmy (pro .avi si musíte stáhnout speciální přehrávač.)

V SMS zobrazuje telefon základní smajlíky, musí být však napsány s nosem.

Co se her týče, nepůjdou tady nejnovější Gameloft pecky jako Assassins Creed 2, nebo Gangstar, ale i tak si můžete zahrát hry jako NFS Shift, Hockey Nations, FIFA 10, nebo třeba The Sims 3.

Pokud jste zvyklí na ovládání klasických Bez OS telefonů, stejně jako jsem byl já, budete si muset chvíli zvykat, ale určitě budete spokojení.

Moje hodnocení: 88%

Dneska si každej trouba koupí tričko a jedničkama a nulama, stáhne si pár ajťáckých her a hned si o sobě myslí, že je těžkej geek...

Obrázek

pon 31.01.11 20:58
Profil Skype Facebook Zobrazit autorovy stránky
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Příspěvek Re: Sony Ericsson Xperia x8
chci jen rict ze hry jako Gangstar,Dead Space,GTA III(s obrovskema lagama) apod. jdou ale jen nektere proto je lepsi si tam dat root a nahodit jinou ROM popripade odemknout bootloader :)

pon 09.07.12 20:24

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina