My-mobile
Právě je úte 12.12.17 17:14

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

[Google] Je slot pro paměťové karty potřeba? 

Je slot pro paměťové karty potřeba?
Ano 70%  70%  [ 21 ]
Ne 27%  27%  [ 8 ]
Nevím 3%  3%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 30

[Google] Je slot pro paměťové karty potřeba? 
Autor Zpráva
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek [Google] Je slot pro paměťové karty potřeba?
Před nedávnem jsem na twitteru začal sledovat skupinu "android police" a je to teprve pár dní zpátky, kdy přišli s revoluční myšlenkou a trošku nepochopitelně revolučním cílem samotného Googlu - výrobce androidu.

Mobil a slot na paměťové karty - ano či ne?

Google sám razí již několik let myšlenku, že jeho systém slot pro karty prostě vynechá. Co ho k tomu nutí?
Na jednu stranu si člověk řekne, OK proč ne, mám mobil s kapacitou 16GB, ale když ho poprvé naivně spustíte, co to??? JENOM 9GB?!

Android jako takový je opensource systém, tudíž velmi levná konkurence pro ostatní systémy, a pokud pominu high-end zařízení (tj. vlajkové lodě s cenovkou 15+ tisíc), jednotlivá zařízení se tak drží hodně nízko z cenou. Ale není to jen systém, co je tak levný.

Flash paměť vs sd slot... Toť otázka. A spousta výrobců zvolila pro ně nejlepší a nejlevnější možnost - osadit mobil slotem pro microsd karty, namísto větší flash paměti -> zvýšit kapacitu na ukládání dat tedy zbývá na samotném koncovém uživateli.

Co bude s mou zálohou když nemám slot?
Buď je to rozmlsanost mobilistů, nebo neočekávaná chybka výrobců, nebo plán pro různá online úložiště - pokud není slot, ani zálohovat se nedá na kartu. Do PC, do úložiště... ne na kartu (externí).
Tedy, dá se to, ale k čemu je to dobré, když odejde mobil a záloha je v něm, na vnitřní paměťovce? ;)

Osobně zastávám názor, že to není špatný nápad odstranit sdslot, ale bral bych to u zařízení s minimální velikostí vnitřní paměti 32GB+. Chyběla by mi sice možnost zálohy, na kartu, na druhou stranu by mi i tak zůstával dostatek místa pro všechno, co bych potřeboval.
U přístrojů s pamětí do 16GB je to téměř vražda a u 4 - 8GB sebevražda, v závislosti použitého systému (ICS se ještě dá, ten už ale vychází málokdy, spíše JB -> a tam je provozní minimum 8GB*)
*myšleno následovně - vnitřní pamět cca 1GB, systém cca 1GB, RAM cca 512 - 1GB, zbytek cca 4GB na data a hudbu...

Na jednu stranu tedy inovativní krok (velikosti vnitřních pamětí se budou už jen zvětšovat), na druhou stranu velký krok zpátky (zlevňování externích paměti, zvyšování paměti vnitřních na úkor ceny zařízení, která půjde nahoru, s tím přijdou náročnější a objemnější systémy, co zaberou více místa... snaha zlevňovat = osazování menších, levnějších velikostí pamětí...)

No nevím, co si o tom myslet, jsem nějak rozpolcen. Vlastně nebýt paměťovky, i když s nižším class, určitě bych si teď nemohl x her zahrát, má G300 disponuje JEN 2GB vestavěné paměti (vnitřní paměťová karta), a jen NFS MOST WANTED má něco málo přes 2GB, natož pak ještě RR3 ;)

---------
Citace:
oficiální námět - zdroj
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Naposledy upravil Hepaa dne ned 21.07.13 14:50, celkově upraveno 2
Špatná kategorie » Příspěvek byl vložen do špatné kategorie. (fa-ryngle)

ned 21.07.13 13:58
Profil Twitter Facebook
V.I.P.

Poděkovali mu: 4123 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

Příspěvek Re: [Google] Je slot pro paměťové karty potřeba?
Při takto stanovené otázce neumím odpovědět.
Sám jsi v příspěvku zmínil, že minimum bez slotu je 32 GB, ale v hlasování není o velikosti paměti zmínka.
Pokud tedy [Google] v nadpisu neznamená Nexusy.
Takže do 16 GB určitě, 32 GB je výhodou, ale není nezbytně nutný a 64GB+ už je slot skoro zbytečný.

Obrázek

sob 27.07.13 21:39
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Osobně jsem měl 16 GB paměti v Nexusu S, Nexusu 7 a nyní i v Nexusu 4. A za celou dobu se mi stalo asi jen dvakrát, že by mi paměť nestačila.

Abych to ale rozebral od začátku - jak říká Germanicus, v anketě chybí výběr velikosti a není jasné, jestli myslíš pouze Nexus zařízení.

Pokud se tedy bavíme o Nexus zařízeních, ta slot nemají a z 16 GB interní paměti je uživateli k dispozici asi 12 - 13 GB, což třeba mně osobně stačí. V zařízení mám vždy cca 2 GB hudby, cca 500 MB fotek, 3 hry (6 GB) a navigaci (2,5 GB). To je tedy cca 11 GB a vždy mi tak zbude nějaký ten prostor pro případ nouze nebo pro dokumenty apod. Takže mně osobně 16 (12 GB) interní paměti stačí.

Naopak jsem za nepřítomnost slotu velice rád. A to z jednoho velice jednoduchého důvodu. Nemusím řešit problémy s tím, že se mi data ke hrám nechtějí ukládat na kartu, což je problém takřka každého telefonu se slotem na pam. karty. Ano, existují výjimky, kde lze nastavit primární úložiště, ale není jich mnoho. Tento problém se týká všech vlajkových lodí od Smažungu za poslední 2 roky (SGS 3 a 4). Jak jsi zmínil, u SGS 4 je dostupná sotva polovina interní paměti pro uživatele, což je ale čistě problém Smažungu a jeho tragické optimalizace a zbytečných SW úprav. Čisté Androidy s tímto problém nemají a rozdíl 4 GB je znatelný.

Pokud tedy telefon slot na kartu má, většinou na něj stejně neuložíte to, co chcete - tj. data ke hrám. Je nutný root a další aplikace. Toto u Nexus zařízení nutné není a jsem za to fakt hodně rád a nepřítomnost slotu mi nevadí :idea:

[ Post made via Android ] Obrázek

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

úte 30.07.13 10:59
Profil Twitter
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Upřesním to:
- google beru jako GOOGLE / ANDROID tj. veškeré zařízení s androidem. Bez rozdílu velikosti vnitřní paměti.

A doplním, výrobci mobilů dělají vše pro to, aby "zatím" slot pro karty ponechali, i když GOOGLE od Androidu 4.1 upustilo od nativní podpory.

Copak nikdo nečetl ten originální článek? xD A co můj příspěvek? Schválně tam píšu, že

Citace:
U přístrojů s pamětí do 16GB je to téměř vražda a u 4 - 8GB sebevražda, v závislosti použitého systému (ICS se ještě dá, ten už ale vychází málokdy, spíše JB -> a tam je provozní minimum 8GB*)
*myšleno následovně - vnitřní pamět cca 1GB, systém cca 1GB, RAM cca 512 - 1GB, zbytek cca 4GB na data a hudbu...

xD

Od 16GB pamětí a výše bych kartu taky neřešil, myslím...

úte 30.07.13 11:16
Profil Twitter Facebook

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina