My-mobile
Právě je pon 05.12.16 11:27

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Po jaké době a proč kupujete nový mobil? 
Autor Zpráva
Ex-Tým

Poděkovali mu: 241 x

Příspěvek Po jaké době a proč kupujete nový mobil?
Zdravím. Řekl jsem si, že bychom to tu mohli trochu oživit a pokecat (jak jinak, než o mobilech :wink: ) a udělat takovou anketu. ;)

Má otázka je naprosto jednoduchá, ale vrtá mi hlavou už docela dlouho.

Po jaké době a proč kupujete nový mobil :?:

Já osobně jsem si teď pořídil Motorolu Razr, ale pořád si říkám: Bylo to nutné? Copak by mi moje Spica ještě nevydržela? Samsung Galaxy Spica jsem měl 2 roky a zatím sloužil. Dřív jsem si myslel, že nový mobil kupuje většina lidí hlavně kvůli hrám, ale později jsem se dozvěděl, že někdo kvůli internetu, většímu displeji, samozřejmě kvůli rychlosti a někdo ho kupuje jen z toho důvodu, že mobil už má určitou dobu (např. 2 roky) a jen z principu si koupí nový.

Jak je to tedy u vás? Kupujete nový mobil pravidelně po určité době, nebo až vám starý kousek doslouží? :-) Nikdy jste si nepoložili otázku, jestli by vám dosavadní mobil ještě nestačil? A kvůli čemu mobil kupujete (jste pařani nebo rádi sledujete na cestách seriály, posloucháte hudbu apod. ?)

Doufám, že se někdo ozve a trochu to tu oživíme a pokecáme. :-) Pojďte se tedy podělit o svůj názor a hodit řeč! :wink:

Děkuji za pochopení.

Naposledy upravil Bender dne pon 29.07.13 06:07, celkově upraveno 1

ned 28.07.13 21:10
Profil Twitter
Expert

Poděkovali mu: 139 x
Medaile: 4
Member (1) Writer gold (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

Příspěvek Re: Po jaké době a proč kupujete nový mobil?
Proc kdyz chces udělat anketu tak tu zadna anketa není?
Dokud mobil funguje tak ho mám a pak ještě chvilku... a případně mi rodiče koupí nový.

ned 28.07.13 22:12
Profil Twitter Steam
Ex-Tým

Omlouvám se, blbě jsem se vyjádřil. :lol: V anketě by muselo být hodně možností, a tak je lepší, když každý napíše svůj názor. ;)

Děkuji za pochopení.

pon 29.07.13 06:06
Profil Twitter
Helper

Poděkovali mu: 1061 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Tak u každého většinou rozhodují finance a pak notná dávka závislost na mobilních technologiích.

Já osobně - mít zbytečné finance - kupuju každou novinku, která by mě zaujala ;) Dost často se po objevení všech možností přístroje začnu nudit a toužím po změně, novém objevování, prostě výzva. Bohužel ale tolik financí nemám, tudíž zůstávám s mobilem co to jde...

V reálu to vypadá asi tak, že si mobil kupuju když mi starý nevyhovuje, přestane fungovat nebo se mi ztratí. Upřímně ale kdyby se našel nějaký trotl jako při výměně mé S5230 Star za jeho X10mini, myslím, že budu schopen měnit neustále.

Dříve jsem šel hlavně po technologii, chytrý mobil s velkým displejem, řešení all-in-one (6230 - N70 - N73 - N81 - 5310xm - Star - x10mini - G300). Docela hezký skok ze symbianu na s40, navíc STAR v celé řadě jednoznačně vedl s velikostí displeje, až po něm přišli mé nejmenší a nejvýkonnější stroje xD

Dnes - jsem spokojený, i když se poohlížím po alternativách, tiše slintám nad novinkami. Dokud ale G300 pojede tak, na ní zůstanu - velký displej, výdrž, má vše co potřebuju, zahraju si...

Ale jinak asi ano - kupoval jsem i kvůli hrám (symbian), střídal jsem mobily cca po dvou letech, a od jisté doby na mobilu dělám snad vše, takže nejsem jednotného názoru, proč kupovat a kdy... xD

pon 29.07.13 10:34
Profil Twitter Facebook
V.I.P.

Poděkovali mu: 3292 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

S telefony je to jako s auty, staré také slouží dobře, ale nové je lepší.
Já se řídím cyklem veletrhů IFA na podzim a MWC v únoru.
Většinou už se všechny specifikace provalí předem, takže jen čekám na potvrzení a kdy telefon dorazí k nám.
Nejdéle jsem čekal na SE Xperia X1, od představení na MWC to trvalo 14 měsíců :roll: , než dorazila. Ale byl to první SE s WM a dodnes je funkční.
Většinou mám telefon předobjednaný, takže ho mám k dispozici první den prodeje.
Pak se mnou nikdo nesmí 2 dny mluvit. :-D
Jen letos jsem váhal, čekal jsem, jestli nedorazí One ve verzi 64 GB, takže jsem měl měsíc zpoždění.
S telefonem jsem moc spokojený, ale bude v silném ohrožení,
protože až se na podzim objeví něco se Snapdragonem 800, má to H1 spočítané.

Obrázek

pon 29.07.13 10:58
Ex-Tým

Zajímavé názory. :-) To já jsem vždy chtěl mobil jen na hry, ale jak čas ubíhal, tak jsem přestal mobil chtít vyloženě na hry. Nevím proč, dnes mi dorazil Razr, tak doufám, že až vyzkouším nějaké hry, tak mě to zase chytne. Teď pařím jen klasiky z NES na mém DSku a pak Super Mario Kart a Naruto. :-D

Děkuji za pochopení.

pon 29.07.13 11:29
Profil Twitter
Pokročilý

Poděkovali mu: 24 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

Super, jsem rád, že se něco podobného tady rozjelo. A určo z toho něco použiju (pokud budu moct :) ). Asi někdy v dubnu jsem tady dával za pomoci moderátorů odkaz na výzkum, který se zabýval spotřebitelským chováním v oblasti mobilních telefonů. Slíbil jsem i nějaké výsledky, nebojte nezapomněl ani nevykašlal jsem se na to. Ale jelikož diplomku (pro kterou jsem výzkum dělal) budu odevzdávat až v zimě, tak výsledky dřív uvolnit nemůžu. Nějaké předběžné sem klidně hodím, ale zatím nevím kam dřív skočit. Takže se určo dočkáte.
No každopádně součástí výzkumu budou ještě rozhovory, takže pokud by chtěl někdo pokecat o mobilech (v oblasti spotřebitelského chování - co ho ovlivňuje atd.), tak ať mi pls. napíše zprávu a domluvíme se na nějaký online pokec. Face to face se asi moc nepodaří.
Jinak abych se taky vyjádřil k dotazu, tak mobilní telefon kupuju spíš z toho hlediska, když mi prostě doslouží stávající, to je hlavní věc. Samozřejmě se vždycky dívám na cenu, co to umí, pročítám recenze atd. Každopádně hlavní důvod je dosluhující stávající tel. ;)

pon 29.07.13 15:59
Ex-Tým

Poděkovali mu: 112 x
Medaile: 3
Member (1) Team member bronze (1) Uploader (1)

No ja si väčšinou mobil kupujem po 2 rokoch a len preto že chcem zmenu poprípade potrebujem niečo výkonnejšie ale tak určite nešaliem kvôli novinkám na mobilnom trhu i keď musím povedať že tie nové xperie vyzerajú úžasne ;)

sob 10.08.13 14:36
Profil Zobrazit autorovy stránky
Profesionál

Poděkovali mu: 75 x
Medaile: 3
Writer silver (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

Tak, ja kupujem nový mobil, keď mi padne do oka ako výkonom, tak aj vzhľadom.. Väčšinou to je tak po 2 rokoch.. :-)

[ Post made via Android ] Obrázek

sob 10.08.13 16:30
Profil Skype
Legenda

Poděkovali mu: 2610 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Dřív jsem nekupoval high-endové telefony, takže jsem to docela často měnil, většinou i bez doplatku. První telefon, který mi vydržel delší dobu, byla Nokia 6120 classic a poté iPhone 3G...tyto telefony mi vydrželi déle než rok :D...no a pak přišel můj první telefon s Androidem, Nexus S - první telefon, který mi vydržel téměř 2 roky, ale měl jsem mezitím na zkoušení několik telefonů. No a teď mám Nexus 4 a uvidí se, jak dlouho mi vydrží...láká mě HTC One. Telefon si vybírám hlavně podle poměru cena/výkon, aby to bylo pokud možno Nexus zařízení a aby na tom samozřejmě bylo výkonově lépe než telefon předchozí :)

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

ned 11.08.13 00:46
Profil Twitter Facebook
Hlavní moderátor

Poděkovali mu: 1287 x
Medaile: 6
Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1) Specially (1)
Best moderator (1) Team member gold (1)

Nie vždy som mal smartphony, takže som prestriedal kopu hlúpych telefónov, pričom som ich menil len keď sa starý pokazil. Javové mobily mi ale už začali liezť na nervy, navyše vždy v kútiku duše chcel iPhone, preto hneď ako vyšiel iPhone 4 tak som naň presedlal. Mal som ho cca 2 a pol roka a za tú dobu som s ním nemal jediný problém, avšak výkonovo už sa moc nedržal so špičkou (aplikácie sa občas sekali, nemohol som mať mnoho jailbreak tweakov aby som nespomalil systém) a naskytla sa príležitosť, tak som si zobral iPhone 4S. S ním som momentálne nad mieru spokojný, všetky aplikácie čo mám idú na plno a ani modifikácie neovplyvňujú jeho rýchlosť. Meniť ho budem, až keď sa prejavia podobné problémy, to môže byť za rok a pol, možno za dva a pol roka. Ťažko povedať, čo bude za dva roky, ale iOS mi vyhovuje zatiaľ najviac, takže tipujem, že pri ňom aj zostanem :-)

pon 12.08.13 22:02
Profil Twitter ICQ Steam Zobrazit autorovy stránky
Pomocný Administrátor

Poděkovali mu: 1116 x
Medaile: 8
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Special one (1) Team member gold (1) Uploader (1) Moderator (1)

MHCsk píše:
Mal som ho cca 2 a pol roka a za tú dobu som s ním nemal jediný problém

Tak to si asi ten šťastnejší. Ja som svoju štvorku mal dva roky a stihol sa mi úplne pokaziť home button, vŕzgal mi zadný kryt, pri jailbreaku sa mi odpálil slot na sim-kartu a na začiatku mi nefungoval foťák. Vyriešili to dve reklamácie a dve výmeny za nový kus ^^.

Inak ja mením telefón po novom asi každé dva roky. Podľa potreby a podľa chuti. Nokiu 6030 som mal polroka, K508i dva roky, K750i tri, E51-tku som mal tiež tri roky, iPhone 4 dva a iPhone 5 mám zatiaľ rok.

čtv 15.08.13 09:07
Nováček

Poděkovali mu: 17 x

Já mobily střídám většinou po dvou rokách. Nový si vybírám na Vánoce. První dvě Nokie skoro nic neuměly. Druhá měla akorát foťák. Potom sem měl Nokii 3110, která byla vysloveně strašná. Byla třikrát na reklamaci: nejdřív samé restarty,potom nešla zapnout a nakonec nechtěla načíst SIMku. Potom sem měl 5310-ku. Tu sem měl rád, ale opět tři reklamace:restarty, další restarty a nakonec nefunkční MicroUSB. Obě dvě od T-Mobilu a obě dvě údajně zoxidované, zvláštní náhoda co?. Potom jsem měl od otce půjčenou jeho starou E66-ku(krásnej mobil,ale pomalej). Potom přišlo LG Optimus One, s tím jsem byl spokojenej, ale postupem času se mi přestal líbit a začalo blbnout vypínací tlačítko. Teď mám BlackBerry 9320, ale později bych chtěl jít do nějakýho číňana s Androidem

iPhone 5S
iPad mini
MacBook Air 13' Early 2015

čtv 15.08.13 15:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina