My-mobile
Právě je stř 07.12.16 23:16

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
 iPhone 5S & 5C: vzostup alebo pád? 
Autor Zpráva
Pomocný Administrátor

Poděkovali mu: 1116 x
Medaile: 8
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Special one (1) Team member gold (1) Uploader (1) Moderator (1)

Příspěvek iPhone 5S & 5C: vzostup alebo pád?
iPhone 5S & 5C: vzostup alebo pád?

Obrázek

Spoločnosť Apple 10. septembra oznámila vydanie dvoch nových prístrojov do rodiny telefónov značky iPhone. Udialo sa tak na dlho očakávanej každoročnej konferenčnej akcii, na ktorej spomínaná spoločnosť každý rok ohlási najnovší prístroj. Tento rok sa však event dočkal zaujímavej zmeny. Boli predstavené hneď dva nové smartfóny. Prvý, nástupca, ktorý má prevziať po rok starom iPhone 5 titul vlajková loď -teda najsilnejší prístroj- bude už tradične niesť označenie 5S.

Ako už názov prístroja napovedá, má prevziať žezlo doteraz najnovšieho a najvýkonnejšieho iPhone 5 a pokračovať tak v boji s konkurenciou. Jeho priamymi konkurentmi majú byť vlajkové lode a najvýkonnejšie prístroje druhých spoločností, ako napríklad HTC, Samsung, alebo Nokia. Do tohto súboja vstupuje iPhone 5S s dvojjadrovým procesorom o takte 1700 MHz, ktorý nesie označenie Apple A7 (2× Swift 2, 1 700 MHz, 32nm). Procesor bude dopĺňať 1024 MB pamäte RAM. O grafickú akceleráciu sa bude starať precízny čip označený ako PowerVR SGX554MP4. Vývojári prístroja tak nejdú cestou marketingového triku znásobovania čísel technickej špecifikácie, zameriavajú sa skôr na vylepšenie a vybalancovanie aktuálnych hodnôt. Ďalšou novinkou má byť čítačka otlačkov prstov zabudovaná do tlačítka home button (pod displejom), pomocou ktorej sa bude autentifikovať majiteľ prístroja a automaticky odomykať obrazovka. Už tradičného zlepšenia sa samozrejme dočká objektív fotoaparátu. Jeho svetelnosť bude dosahovať hodnôt f/2,2. Senzor dokáže nasnímať až o 15% priestoru viac. Rozlíšenie však ostáva nezmenené, a to 8 megapixelov. Pri šošovke pribudol nový diódový blesk, ktorý sa tentokrát skladá z dvoch diód. Inováciou prebehlo aj nahrávanie videa. Okrem automatickej stabilizácie, ktorá je už aj na starších zariadeniach, dostal softvér do vienka veľmi zaujímavú schopnosť - po novom dokáže prístroj nasnímať tzv. slow-motion videá v rozlíšení HD pri 120-tich snímkoch za sekundu. Čo sa týka konektivity, bude nový iPhone 5S disponovať podporou viacerých pásiem siete LTE, než jeho predchodcovia. Samozrejmosťou je Bluetooth 4.0, ktorý využijete pri najrôznejších aplikáciách, alebo pri komunikácii s inými prístrojmi. Nemalým prekvapením je fakt, že sa i naďalej v repertoári nenachádza čip NFC. Displej neprešiel žiadnou zmenou, ostáva na hodnotách IPS štvorpalcového kapacitného displeja s rozlíšením 1 136 × 640 a hustotou pixelov 326 DPI. Zachovala sa taktiež i pôvodná hmotnosť predchodcu: 112 gramov pri rozmeroch 124 × 59 × 7,6 mm.

Medzi tie „marketingovejšie“ zmeny a novinky určite patrí nová farba. Najnovší iPhone 5S tak bude možné po novom dostať v hliníkovom prevedení nielen v čierno-matnej a bielo-striebornej variante, ale aj v tzv. bielo-champagne farbe, ktorá pripomína matnejšiu, slabšiu zlatú. Cena na európskom trhu ešte nie je oznámená, odhaduje sa však do výšky 699€ za 16 gigabajtovú variantu.

Obrázek

Okrem prístroja iPhone 5S spoločnosť Apple, ako som sa už zmienil, predstavila vedľajší, druhý smartfón. Ten má byť určený pre širšiu užívateľskú vrstvu a hlavne pre tých, ktorí nie sú ochotný zaplatiť horibilnú sumu za iPhone 5S a hľadajú aspoň mierne zníženie ceny. To sa však odráža na technických špecifikáciách telefónu, ktoré ale až tak nezaostávajú a zastavili sa v solídnych hodnotách. Tento vedľajší smartfón bude niesť označenie iPhone 5C presne tak, ako už dávnejšie odhalili špekulácie. Tento smartfón má byť priamou náhradou za iPhone 5, ktorého výroba sa týmito chvíľami zastavuje.

„Päť-céčko“ má teda zaujať systémom iOS 7 a slušnými technickými vlastnosťami širšiu verejnosť. Nižšou cenou má prebúrať bariéru cenového stropu a ohroziť konkurenčné prístroje v podobnej cenovej relácii. Týmto krokom sa všeobecne očakáva, že sa prístroje iPhone a ich softvér iOS dostane do širšieho povedomia s jasným cieľom získania nových zákazníkov a užívateľov.
Tento druhotný iPhone má podobné rozmery ako 5S s rozdielom hrúbky a hmotnosti, a to 124 × 59 × 9 mm pri 132 gramoch. Vo výsledku je tak 5S o 18% hrubší a ťažší, než jeho veľký, výkonnejší brat 5S.Kryt telefónu bude tvoriť umelá hmota. Čiastočnou satisfakciou nám však môže byť vzhľadné a decentné farebné prevedenie, ktoré bude dostupné v 5tich farbách - zelená, modrá, žltá, červená a biela, všetko v slabých odtieňových tónoch.
Znížená cena prístroja sa musela na niečom odraziť. Odniesol si to procesor, ktorý je oproti iPhone 5S približne 2x pomalejší. Útroby smartfónu bude tvoriť procesor Apple A6 (z iPhone 5) s dvomi jadrami a taktom 1300 MHz s 1024 MB RAM. Taktiež grafický čip je prevzatý a úplne rovnaký ako ten, ktorý bol použitý v iPhone 5 (PowerVR SGX543MP3). Fotoaparát má disponovať svetelnosťou f/2,4, 8MPx, video fullHD pri 30 snímkoch za sekundu.
Prístroj by sa mal dostať na trh v novembri. Cena pre európsky trh ešte nebola stanovená a odhaduje sa, za predpokladu, že bude iPhone 5S stáť 699€, na čiastku 599€ za 16 gigabajtovú variantu.

Či dokáže iPhone 5C zaujať užívateľov androidu a iných konkurenčných platforiem ukáže až čas. Jedno je však isté: takzvaný lacnejší iPhone s ozančením 5C až tak lacný v skutočnosti nebude. V záujme zachovania exkluzivity spoločnosť Apple z rôznych ideologických dôvodov neznížila cenu nijak markantne a ich smartfóny tak i naďalej ostávajú drahou záležitosťou. Nehovoriac o tom, že už dávno neprišli s niečím novým, čo by definitívne usadilo konkurenciu do pozície obyčajného diváka tak, ako to dokázal Steve Jobs pred pár rokmi s prvým iPhonom. Krok nástupcu a súčasne lacnejšieho prístroja sa však zatiaľ javí ako dobrý nápad. Či sa im to vypomstí, ukáže až čas. Už teraz sa však ozývajú negatívne ohlasy ktoré hlásajú jednoduchú teóriu. Znížením cenovej relácie a tým aj exkluzivity Tim Cook ohrozil renomé spoločnosti. Tento krok tak môže znamenať vzostup, no i pád.

Čo si o tom myslíte vy? Myslíte si, že ide Apple a jeho generálny manažér Tim Cook tou správnou cestou?

stř 11.09.13 11:36
V.I.P.

Poděkovali mu: 3500 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

Příspěvek Re: iPhone 5S & 5C: vzostup alebo pád?
Vzhledem k tomu, že je lichý rok, tak byla na řadě "jen" verze 5S. Takže opět žádná revoluce, ale očekávaná evoluce.
Co přinese A7 uvidíme, vše ostatní jsou jen drobnosti.
Větší očekávání budil levnější 5C, ale pokud se potvrdí cena, tak to Apple totálně zazdil.

Obrázek

stř 11.09.13 12:10
Pomocný Administrátor

Uvádzané ceny pochádzajú z aktuálne zverejnených informácii na nemeckej verzii oficiálnej stránky Apple. Cena sa tým tak javí ako oficiálne potvrdená a začína teda na hodnotách od 599€ za iPhone 5C a 699€ za iPhone 5S

stř 11.09.13 12:13
V.I.P.

Poděkovali mu: 204 x
Medaile: 7
Member (1) Specially member (1) Team member silver (1) Uploader (1)
Designer (1) Moderator (1) Assistant admin (1)

5s v zlatej je ozaj nádherný telefón, ten Homebutton je luxus. :roll: Super inovácia ala snímač odtlačkov prstov by bola super, kebyže mám istotu, že si Apple všetky snímky neukladá do databázy (rovnako ako všetky rozhovory so Siri). :EyesRoll:

stř 11.09.13 13:50
Profil Twitter Skype ICQ Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.

Poděkovali mu: 170 x
Medaile: 6
Universal writer (1) Member (1) Specially (1) Designer (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Nová 5S se mi moc líbí. S tím homebuttonem to vychytali jak pes. Nádhera.

Od levnějšího iPhonu jsem ale čekal cenu kolem 8 - 12k, přičemž o 12k jsem si naivně myslel, že by to byl strop. To bych pak o něm aj uvažoval, ale bohužel jsem socka. :-D

stř 11.09.13 14:02
Profesionál

Poděkovali mu: 21 x
Medaile: 1
Writer gold (1)

64 bitový procesor ? Alespoň bude mít Samsung zase co kopírovat.

Jinak škoda, že už tam není Steve Jobs :cry:

stř 11.09.13 14:21
Hlavní moderátor

Poděkovali mu: 1287 x
Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1) Specially (1)
Best moderator (1) Team member gold (1)

Ja som s iPhone 5S nadmieru spokojný. :-)

A7 je ozajstný powerhouse: 64-bitový procesor, dokonca s podporou OpenGL EL 3, čo by mohlo priniesť mnoho portov PC, či konzolových hier, ktoré by ho mohli využiť naozaj na plno. Páči sa mi, že nepovedali ani koľko má jadier atď, nenaháňajú sa za číslami ako Samsung, ale za skutočným výkonom. Foťák je úžasný. Taktiež nezvyšujú počet megapixelov ako ostatní, ale kvalitu objektívu. Plus k tomu ten parádny blesk, no radosť. Snímač odtlačkov prstov je skvelý nápad, mňa osobne heslá strašne štvú. Myslím, že toto si rýchlo nájde cestu aj medzi ostaté telefóny. V neposlednom rade tá zlatá farba je perfektná. Keby som mal financií nazvyš, hneď by som si ho kúpil.

Z 5C som sklamaný. Je to len plastový iPhone 5 a tie obaly naň vyzerajú strašne. Verím, že ostatní výrobcovia prídu s niečím lepším. Jediné, čo mohlo byť výhodou je cena. Tá sa mi zdá prehnane vysoká, snáď v reále nebude stáť až toľko.

Ďalší skvelý krok bol dať aplikácie iWork zdarma, to je slušná výhoda oproti ostatným zariadeniam. :-)

stř 11.09.13 16:09
Profil Twitter ICQ Steam Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.

Poděkovali mu: 170 x
Universal writer (1) Member (1) Specially (1) Designer (1)

Jen taková zajímavost:

Teď to ale má šanci uchytit se...

stř 11.09.13 17:27
Pomocný Administrátor

Som síce užívateľom prístroja Apple iPhone, posledné kroky spoločnosti mi sú však úplne apatické, nesympatické.

Urobiť lacnejší iPhone bol veľmi odvážny a geniálny nápad. Lenže potom, ako vyplynuli všetky podstatné skutočnosti na povrch sa prívlastok z „lacnejšieho“ mení skôr na „plastový“. Apple iPhone 5C totiž vôbec nie je lacný. Ide o úplne drzý vyslovene provokačný marketingový trik. Čo mi tak leží v žalúdku? Oficiálna cena 599€ za smartfón, ktorý dostal úplne rovnaké ústrojenstvo ako iPhone 5 je výsmech, a to najmä za skutočnosti, že sa 5-ka prestala vyrábať a Apple ju definitívne stiahol z portfólia všetkých obchodov.

Prečo to tak urobili? Pretože iPhone 5, v kvalitnom hliníkovom obale, stojí po roku od vydania v priemere 550€ a tým by sa tak dostal do konfrontácie drahšieho iPhonu 5C so šmejdným plastovým telom, ktorý síce má na betón ronaký hardvér od grafického čipu až po šošovku fotoaparátu, má ale pôsobiť ako lacnejší smartfón v porovnaní s najnovším, najvýkonnejším 5S a faktograficky v číslach skutočne lacný iPhone 5 s rovnakým hardvérom, ale s kvalitnými hliníkovými krytmi, by sa s 5Céčkou dostal do priameho porovnávania pri rozhodovaní zákazníkov o kúpe. Zaujímavé teda je, že plastový 5C stojí 599, pričom 5 stojí 550€.

V obchodoch Applu sa tak teraz po stiahnutí iPhone 5 z obehu naskytla kuriózna situácia, kedy si môžete bezproblémov objednať a obstarať starší iPhone 4S, šmejd 5C a najnovší 5S.

stř 11.09.13 20:29
Legenda

Poděkovali mu: 2610 x
Medaile: 12
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)

To s tím iPhonem 5 a 5C je fakt paradox :D...ale ono to třeba hodně lidí nepochopilo, třeba Apple myslel levným iPhonem takový model, který bude levně působit, ale tak úplně levný nebude :D...je to cool, lidi to stejně koupí.

Z iPhonu 5C jsem taky hodně zklamaný, čekal jsem cenu okolo 10 tisíc. Vzhled se mi nelíbí, navíc plastová záda se jasně neosvědčila už u modelů 3G a 3GS, kde se záda hned poškrábala. Cena je tragicky vysoko a v podstatě nevidím racionální důvod, proč si ty 2 - 2,5 tisíce nepřiplatit a nekoupit si mnohem lepší a novější model iPhone 5S :D...je ale pravda, že tento model bude asi mířen především na mladé lidi, kteří nemají tak hluboko do kapsy, osobně bych odhadoval, že se bude Apple snažit s tímto modelem prorazit v Asii, kde má díky vysokým cenám v porovnání s domácími výrobci velice malý podíl, je dokonce až sedmý za Smažungem, Lenovem nebo třeba Xiaomi.

iPhone 5S se mi hodně líbí, nechci se opakovat, ale ta Champagne barva je fakt parádní, hodně se mi líbí. 64-bitový procesor je taky velice zajímavá inovace, ale stejně nemohu souhlasit s MHC, že se Apple nežene za výkonem...to tvrdili už i iPhonu 4, že neudělají 2-jádrový procesor...a stejně ho vyrobili. Ale i tak není hardwaru co vytknout, na běh systému i hry to stačí bohatě, grafika je vždy perfektkní. Jen se chci se zeptat, jestli je grafika v beliho prvním postu správně - opravdu to je PowerVR SGX554MP4? Není to spíš 544MP4? Čtečka otisků prstů je fajn nápad, ale jak už psal fricky - je zde vysoké riziko zneužití, nemám k tomu moc důvěru. Co třeba mě osobně zklamalo, že když už je kolem home buttonu ten kovový kroužek, mohl to být spíš plast/sklo a pod ním intergrovaná notifikační dioda - to by pro mě teprve byl totální úlet, ale velice praktický a sofistikovaný. Cena je jako vždy vysoká, bohužel nyní opravdu vysoká.

Celkově bych iPhone 5C oznažil za drzost, podlost a vizitku firmy Apple - je to kůl, nevadí, že je to předražené, lidi to stejně koupí. iPhone 5S je velice krásný kousek, cena opět odpovídá pověsti Applu, ale v jeho útrobách se údala opět spíš taková menší evoluce, nic, co by způsobilo WOW :shock: efekt.

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

stř 11.09.13 20:59
Profil Twitter Facebook
Moderátor

Poděkovali mu: 748 x
Member (1) High calibre gold (1) Good-look (1) Team member bronze (1)

Dobrovolně přistoupit na snímání otisků prstů? :'D
O aprílovém iPhone 5C snad ani nemá cenu mluvit.
Ve zkratce; není Jobs, není Apple.

Obrázek
Obrázek
#getwellsoonthomasxxxxx

stř 11.09.13 21:19
Pomocný Administrátor

MONT!: Na serveri mobilmania.cz uvádzajú v technických špecifikáciách PowerVR SGX554MP4.

1337: Nemyslím si, že je to tým, že Steva Jobsa vystriedal Tim Cook. V prvom rade ide o ideológiu celej spoločnosti. Proti snímaču otlačkov prstov však nič nemám, ich zneužitie je prakticky nemožné aj keby Apple viedla kompletnú databázu užívateľov.

Čo sa týka iPhone 5S, všetko bolo vopred očakávané, nedočkali sme sa žiadneho prekvapenia. Mňa skôr ale zaujíma, o čom bude iPhone 6. Pokiaľ dostane štyri jadrá a väčší displej, táto značka u mňa nadobro skončila, aj keď je aktuálne mojou prvou voľbou. Poslednými krokmi totiž Tim Cook mení tvár a charakter celého prístroja a podobnými krokmi by sa prakticky „zabilo“ ďalších pár dôvodov, prečo som na iPhone pred tromi rokmi pristúpil (adekvátne veľký displej a relatívne malé rozmery).

Uvidíme, ako dopadne cena 5C-éčka. Pokiaľ bude aj po vydaní tak vysoko, bude to blamáž, keďže zobrali iPhone 5, dali mu plastovú-lacnejšiu konštrukciu, aby telefón mohli nazvať prívlastkom „lacný“, či lacnejší, a vo finále mu dali o desať percent vyššiu cenu, akou disponovala pôvodná päťka (ako som sa už zmienil v poste vyššie).

Okrem iného som veľmi zvedavý na iOS 7, ktoré má výjsť 18. septembra. Kompletný re-dizajn bol podľa mňa už dávno potrebný, i keď nie v až tak veľkom merítku. Preto som zvedavý na výsledný dojem a tiež na zmeny.

čtv 12.09.13 13:51
Hlavní moderátor

believeme píše:
...iPhone 6. Pokiaľ dostane štyri jadrá a väčší displej, táto značka u mňa nadobro skončila

Ak dostane väčší displej, tak ľudia budú nadávať, že už to neni Apple. Ak rozmery displeja ponechajú, ľudia budú nadávať, že iPhone je stále rovnaký. Tak potom si vyber.

So Stevom Jobsom toto teda veľa spoločného nemá (aj keď si dovolím povedať, že za jeho éry by iOS 7 takto určite nevyzeral). Ľudia čakajú, že Apple bude robiť zázraky a senzácie s každým iPhonom, ako tomu bolo u iPhone 4 a skorších modeloch. Technika má tak trochu svoje hranice a nie je možné aby každý produkt bol revolučný.

S 5C som ale rovnako sklamaný ako vy a tento krok naozaj nechápem. Jediné, čím to mohli zachrániť je cena a keďže je ho výrobná cena je nižšia, naozaj nerozumiem prečo je drahší ako iPhone 5.

MONTi: Prečítaj si to ešte raz :D . Povedal som, že Apple sa neženie za číslami, ale za skutočným výkonom.

Myslím, že A7 a M7 čipy môžu byť ale hodne revolučné. Určite vďaka nim uvidíme veľa konzolových a PC portov. Tiež si myslím, že nebude trvať dlho kým sa objavia ďalšie 64-bitové smartphony.

čtv 12.09.13 20:32
V.I.P.

Poděkovali mu: 3500 x
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

Možná trochu OT, ale tato diskuze mě hladí po duši, když jí srovnám s "diskuzemi" pod články na mobilmánii a jiných serverech.
Díky.

Obrázek

čtv 12.09.13 20:56
Expert

Poděkovali mu: 139 x
Member (1) Writer gold (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

Nevím, mě se nová barva iPhonu 5S nelíbí. Pro mě vždy byl iPhone černý nebo bílý smartphone s kvalitní konstrukcí. Jednoduchý, zato elegantní desing. iPhone 5C je barevnej plastovej a hlavně drahej krám. Jenže se stejně bude dobře prodávat, protože hodně lidí nezajímá co to umí či neumí, ale hlavně jak to vypadá. Až si budou 15ti leté fejsbukařky budou přát k vánocům nejnovější iPhone, nebude to iPhone 5S, ale 5C. A nejlíp růžovej.

čtv 12.09.13 21:15
Profil Twitter Steam
Legenda

Poděkovali mu: 2610 x
Medaile: 12
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)

believeme píše:
MONT!: Na serveri mobilmania.cz uvádzajú v technických špecifikáciách PowerVR SGX554MP4.

Jop, máš pravdu, asi to tak bude, stejnou grafiku už používá i iPad 4.generace, resp. čipset A6X.

MHCsk píše:
MONTi: Prečítaj si to ešte raz :D . Povedal som, že Apple sa neženie za číslami, ale za skutočným výkonom.

Jasně, já to chápu. Já jsem jen nesouhlasil kvůli tomu, že Apple tvrdí, že jde za skutečným výkonem a pamatuji si, kdy tvrdili u iPhonu 4, že není potřeba 2-jádrový procesor a že telefon s takovým procesorem ani nikdy nevyrobí :)...a přece ho vyrobili. Máš asi i částečně pravdu v tom, že lidé mají na Apple přehnané požadavky ohledně inovací, ale byl to přece Apple, který přišel s dotykovým telefonem a s mnoha dalšími inovacemi, proto se od něj vždy při představování nového modelu očekává něco bombastického. 64-bitový procesor rozhodně bomba je, ale v telefonu jako v celku to tak nějak zaniklo, navíc Apple utajil i typ grafiky (osobně by mě zajímalo, kde na mobilnanii došli na ten typ, když nikde jsem ho nedohledal :D)...hlavním prodejním trhem bude vcelku standardně USA a zde většina lidí ani neví, jak nová generace vypadá a co nového přináší, takže je možná i vcelku logické, že Apple informace o čipu A7 detailně nerozebíral, protože většinu zákazníků by asi tato data ani nezajímala...je to odlišný marketing než třeba v případě Samsungu...

Germanicus píše:
Možná trochu OT, ale tato diskuze mě hladí po duši, když jí srovnám s "diskuzemi" pod články na mobilmánii a jiných serverech.
Díky.

Tak :D...na mobilmanii se už moc nedivím ničemu, je to tam jeden velký flame, nic jiného, navíc mobilmania už delší dobu hodně upadá. Na druhou stranu podobné "diskuze" najdeš i na mnoha dalších stránkách, ne jen na mobilmanii. Každopádně je to tady fajn, nikdo nikoho neuráží a vedeme v pohodě debatu se vcelku rozumnými argumenty :)

[ Post made via Nexus 4 ] Obrázek

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

pát 13.09.13 10:06
Profil Twitter Facebook
V.I.P.

Poděkovali mu: 204 x
Medaile: 7
Member (1) Specially member (1) Team member silver (1) Uploader (1)
Designer (1) Moderator (1) Assistant admin (1)

Jimmy Kimmel dokazuje, že Američania budú nový iPhone kupovať, aj keby bol z plyšu. Apple vie čo robí, ide mu hlavne o zisk a predsa "tupých" ľudí, ktorí ani nevedia čo kupujú (hlavne že je pekný plastový ^^ ) je viac ako pár naštvaných geekov na fórach.

pát 13.09.13 17:43
Profil Twitter Skype ICQ Zobrazit autorovy stránky
Hlavní moderátor

Voči médiam som vždy skeptický. Akú istotu máme, že to nie je proste hrané? Nechce sa mi veriť, že by niekto bol taký blbý. Predsa sú to amíci, Apple store je tam na každom rohu, všetci majú smartphony pomaly od škôlky, takže nechápem ako je možné že niekto nevie odlíšiť tablet od mobilu.

sob 14.09.13 17:59
Helper

Poděkovali mu: 1061 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Osobně jsem zhnusen strategií Applu, čím víc se snaží prodat novější a novější modely, tím víc je odflakuje.

S příchodem iPhone5 to společnost doslova podělala. Z celé várky je cca 90% problémových, a ten problém této "vlajkové" lodě přispěl ke stažení z prodeje. Tudíž před nástupem 5S a plasťáku vlajkovou lodí byla 4S (nebo prostě ten poslední z čtyřkové řady)

Tímto mě Apple jen přesvědčil, proč zůstat na konkurenčním androidu i na noname mobilu - kde mám šanci na poruchovost 50/50 (-40% oproti "systémově odladěném" mobilu).

Co se týče 5S -> vlajková loď proč ne, ale tak se z iOvcí stávají iPrisoners, a kromě rozšíření otisků prstů hrozí i velká míra zločinnosti. Nebudem přeci krást mobil, který neodemknu? Vezmu to i s rukou xD
Ale zde se iPhone zastanu, špehuje stejně jako android, takže je to prašť jak uhoď...

5C = iP5 - Fe xD Chemická rovnice, kdy 5C se rovná verzi 5 bez "kovů"
Připočteme-li rozdílovou cenu mezi nimi... no fuj. Horší marže jak Nokia xD

Souhlasím se všemi, co očekávali levnější 5C - osobně jsem nečekal, že by převýšil částku 9tis (což i tak je hodně), ale ohlášená suma mi vyrazila dech...

BELI - rozhodně krásně zvolený nadpis, a já ho trošku zparoduju

iPhone 5S & 5C: vzestupný pád

úte 17.09.13 11:03
Profil Twitter Facebook
Pomocný Administrátor

Dovolím si však s tebou nesúhlasiť, a to v niektorých častiach tvojho príspevku.

Ohľadom poruchovosti iPhone 5 nemôžem súhlasiť, telefón nebol stiahnutý kvôli takýmto predsudkom, ale kvôli tomu, že by priamo konkuroval modelu 5C. Ja osobne mám päťku a zatiaľ som sa nestretol so žiadnou poruchou - či už softvérovou, alebo hardvérovou. Telefón mal snáď jedinú chybu: za rok používania mi až trikrát zamrzol na (v priemere) 30 sekúnd!

Ohľadom ceny iPhone 5C môžem na adresu spoločnosti povedať jeden objektívny fakt: iPhone 5 stál v dobe uvádzania na trh 699, nie 599 eur ako 5C. To ich však neospravedlňuje v lišiackych krokoch spracovať komunitu a účelovo zmanipulovať potenciálnych kupcov a zákazníkov krokom stiahnutia kovového modelu 5 a nahradením rovnako drahým (podľa cenníkov spoločnosti Apple) plastovým 5C (pričom trhová hodnota 5ky klesla pod hranicu 550 eur).

úte 17.09.13 11:11
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 26 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina