My-mobile
Právě je stř 07.12.16 23:15

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Názor/Spor - Nexus 5, Xperia Z 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Příspěvek Názor/Spor - Nexus 5, Xperia Z
Zdravím,vedu s kamarádem takový spor. Právě o mobilních telefonech: Nexus 5 a Xperia Z. Já jsem zastánce názoru,že Nexus 5 je lepší. Lepší procesor,čistý Android,nejnovější aktualizace,skvělý design. Mohli byste napsat nějaký svůj názor,postřeh, +/- a jaký mobilní telefon je pro vás lepší volba,

Děkuji.

sob 19.04.14 15:19
Profesionál

Poděkovali mu: 75 x
Medaile: 3
Writer silver (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

Příspěvek Re: Názor/Spor - Nexus 5, Xperia Z
U mňa je to jednoznačné- Nexus 5. Je výkonnejší, má oveľa väčšiu podporu komunity, jediná vec v čom vyhráva Xperia Z je foťák, pokiaľ si myslel Z, nie Z2 :) koniec koncov si to môžeš aj sám porovnať.. Nexus 5:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Xperia Z:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

[ Post made via Android ] Obrázek

sob 19.04.14 18:15
Profil Skype
Expert

Poděkovali mu: 228 x
Medaile: 2
Member (1) Reputation gold (1)

Nechápu jak můžete srovnávat Nexus 5 s Xperií Z.... Nexus by snesl srovnání možná tak s modelem Z1 :-)
Ale když už se ptáš tak je zkusím srovnat :-)

Vzhled: Nexus je hezčí není to na první pohled ,, jen cihla"... Xperia je ale tenčí skoro o 1mm, zato ale váží o něco více. U Xperie je + certifikace IP 57 a také zvolený materiál konstrukce, čímž je sklo.
Displej: Úhlopříčku mají stejnou, tedy 5" a také rozlišení je totožné. N5 má IPS LCD panel zatímco Xperia Z má TFT. Nexus je na tom tedy lépe.
Výkon: Jednoznačně Nexus, má Snapdragon 800 zatímco Xperia Z má Snapdragon S4... grafiku obstarává Adreno 330 u N5 a Z má Adreno 320 .. výkonostně na tom není Xperia špatně, ale ve srovnání s Nexusem zaostává.
Fotoaparát: Tady má navrch Xperka, 13Mpx vs 8Mpx... megapixely nejsou vše, ale v Sony umí a N5 vážně nemá nejlepší fotky.
Systém: Čistý android u N5 je otázkou vkusu... ale má výhodu že mobil není zaprasen balastem. Aktualizace jsou u Nexusu takřka okamžité a potvrzené na dlouho dopředu. Xperia Z má příští měsíc dostat 4.4 KK ale to bude konečná.
Baterie: Zde jsou mobily vyrovnané, alespoň co se kapacity týká.... N5 má 2 300mAh a Xperia Z 2 330mAh.

Snad to stačí Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum. :-D

sob 19.04.14 18:56
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Děkuji za rychlou odpověď. A určitě se mrknu na tvé srovnání : N5 a G2 :-)

ned 20.04.14 09:09
Legenda

Poděkovali mu: 2610 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Víceméně bylo již vše vyřčeno, je zde ale jeden poměrně podstatný rodzíl, a to v konstrukci obou telefonů.

Xperia Z je celoskleněný telefon, což přináší radosti i starosti - oprava prasklého či poškozeného skla není nic jednoduchého. Navíc hrany telefonu nejsou pro ruce moc příjemné a telefon působí dojmem velké plácačky díky hranatým tvarům (telefon jsem zkoušel a vůbec mi nesedl). Mně osobně telefon vzhledem neoslovil. Výhodou je však vodotěsnost, lepší foťák a podpora paměťových karet (ani jedno z toho pro mě osobně není podstatné). Výkonově je Xperia Z naprosto totožná jako předchozí generace Nexusu - tedy ta s číslem 4. U Sony je však jedna poměrně podstatná záludnost, na kterou jsem minulý týden narazil díky zdejšimu uživateli LokemFulovi :D...takřka všechny Sony mají již z výroby na skle displeje nalepenu rovnou ochrannou fólii, která má především bezpečnostní funkci (když sklo praskne, nerozsype se) - na tom by nebylo nic tak strašného, kdyby však do ní nebylo vpáleno logo Sony! Displej tedy sice je odolný proti poškrábání, ale fólie na něm už tak moc ne, takže když ji poškrábete, logicky ji budete chtít vyměnit. Problémem je však již zmíněné vpálené logo, které při stržení fólie z telefonu odstraníte a věřte tomu nebo ne, tímto krokem přijdete o záruku! :D...aplikace druhé fólie na tu tovární taky nic neřeší, protože displej pak špatně rozpoznává dotyk. S vědomím tohoto faktu bych si tedy Sony už asi nikdy nekoupil.

Nexus 5 je výbavou vyšší třida, cenou se však drží příjemně nízko. Výkon je logicky vyšší, když je to o více než rok novější telefon. Vzhledově to sice taky žádná pecka není (záda mohla být mnohem nápadnější), pro mě osobně je to však krásnější zařízení než Xperia Z. Čistý Android je pro mě osobně velká výhoda, systém není bržděn nadstavbou výrobce. Telefon sice nepodporuje paměťové karty, ale 16 (cca 13) GB je docela dostačující, i foťák na většinu momentek stačí.

V celkovém srovnání u mě osobně rozhodně vítězí Nexus 5.

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

ned 20.04.14 19:22
Profil Twitter Facebook
Expert

Poděkovali mu: 181 x
Medaile: 2
Writer gold (1) Reputation silver (1)

Za mňa N5. Stačí sa pozrieť na to čo napísal EMIN3M :-)

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

LG G2 D802 - 32GB
ROM: CloudyG2 - 5.0.2
Kernel: Stock
Recovery: TWRP - 2.8.1.1

Xiaomi Power Bank: 10 400 mAh

Did I ever tell you the definition of insanity?

úte 22.04.14 11:19
Profil Zobrazit autorovy stránky

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina