My-mobile
Právě je ned 17.12.17 09:11

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Střípky z historie - Xiaomi 
Autor Zpráva
Moderátor

Poděkovali mu: 274 x

Příspěvek Střípky z historie - Xiaomi
Xiaomi je soukromá čínská společnost, která navrhuje, vyvíjí a prodává smartphony, aplikace a spotřební elektroniku. Od vydání svého prvního smartphonu v srpnu 2011 získali podíl na trhu v Číně a rozšířili sortiment o širší spektrum spotřební elektroniky. Cílem Xiaomi je udržet vysokou kvalitu a nízké ceny. Dnes má společnost více než tři tisíce zaměstnanců a její hodnota se odhaduje na 10 miliard dolarů, což ji staví na stejnou úroveň jako Lenovo, druhého největšího výrobce počítačů na světě. Název Xiaomi znamená „proso“ (Xiao – „malý“, mi – „rýže“). V roce 2011 ale generální ředitel Lei Jun namítl, že existuje více významů než jen „proso a rýže“. V roce 2012 prezident Lin Bin řekl, že název má být o revoluci a schopnosti přinést inovace do nové oblasti. Za maskota si zvolili zajíčka v tradiční ruské beranici s rudou hvězdou a šálou kolem krku.

Obrázek

Historie
Společnost Xiaomi byla založena osmi partnery 6. dubna 2010. Mezi nimi byli institucionální investoři včetně města Temasek, investiční nástroje vlastněné singapurskou vládou, čínské fondy rizikového kapitálu IDG Capital a Qiming Venture Partners a výrobce mobilních procesorů Qualcomm. Lei Jun si pečlivě sestavil svůj tým, složený například z bývalých zaměstnanců Microsoftu či Motoroly a 16. srpna 2010 Xiaomi oficiálně vydala svůj první telefon s Androidem a uživatelským systémem MIUI. O rok později byl ohlášen telefon Mi1, který se systémově podobal TouchWiz od Samsungu a iOS od Apple.

V roce 2012 představilo Xiaomi nový model Mi2. Za 11 měsíců po představení společnost oznámila, že se prodalo na 10 milionů zařízení. O rok později ohlásil oficiálně prezident společnosti Lei Jun, že Xioami plánuje vyrobit Android 3D televizi. Později toho roku jsme se dočkali modelu Mi3. V srpnu 2013 společnost najala Hugo Barru z Googlu, kde působil jako viceprezident product managementu pro platformu Android. Jako viceprezident Xiaomi Global se bude soustředit na mezinárodní růst společnosti. Za rok 2013 prodala společnost více než 18 700 000 zařízení a v první polovině roku 2014 jich bylo 26 100 000.

Xiaomi expandovalo za hranici Číny v roce 2014 a později si zaplatilo novou doménu (mi.com), která ho vyšla na 3 600 000 $ a nahradila starší Xiaomi.com. V srpnu 2014 bylo zjištěno, že telefony společnosti odesílají na servery výrobce řadu informací, mj. IMEI, ale také telefonní čísla přidaná do telefonního seznamu a ta čísla, se kterými telefon komunikoval pomocí SMS. Společnost tuto skutečnost přiznala, ale údajně zjištěné vazby mezi čísly neuchovává.

Obrázek

Nejznámější zařízení
Xiaomi Mi – První zařízení od společnosti Xiaomi. Zařízení bylo vybaveno čipem Qualcomm, kterému dopomohla 1 GB RAM.
Xiaomi Mi 4 – Zařízení vybaveno čtyřjádrovým procesorem Qualcomm Snapdragon, 3 GB RAM, LTE a pětipalcovým displejem.
Mi Band – Opravdu levný fitness náramek, který vydrží na jedno nabití až měsíc.
Mi Power Bank – Zařízení, které dobije Vaše zařízení na cestách, na výběr je z 5000, 10400 nebo 16000 mAh.

Obrázek

Co si myslíte o této společnosti vy?

-„Hoďte mě vlkům a vrátím se jako vůdce smečky.“

Nokia 2630 > LG A200 > Samsung B2100 > Nokia 5230 > Lumia 920 > Lumia 930 > LG G Flex 2 > Xiaomi Mi5

úte 09.06.15 16:09
Profil Twitter Skype Steam
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Příspěvek Re: Střípky z historie - Xiaomi
You have the ability to very high, I need you now.

Naposledy upravil 1337 dne úte 08.12.15 22:11, celkově upraveno 1
Hodně vysoko míříš! Tady vidím velký špatný! Varování.

úte 08.12.15 22:11
Profil Zobrazit autorovy stránky

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina