SE W595

Zde si můžete povídat o mobilních telefonech.

Moderátor: Pomocní administrátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
tube
Ex-Tým
Ex-Tým
Příspěvky: 72
Registrován: pon 25.09.06 19:33
Bydliště: SE W595 - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

SE W595

Příspěvek od tube »

Recenzi najdete na konci topicu: ZDE

Koukal jsem čím nahradím svou W800i a našel jsem SE W595i. Je to novinka na trhi a stojí kolem 6 000,- Kč (za svou W800i jsem v době rozkvetu dal 10 000,-) Máte ho někdo, co so o něm myslíte?

Info Mobilmania:

Kód: Vybrat vše

http://www.mobilmania.cz/Katalog-mobilu/sc-63-c-1-ci-7709/default.aspx
nebo Sony Ericsson:

Kód: Vybrat vše

http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/w595?cc=cz&lc=cs
Obrázek
Obrázek
Alcatel OT Wiev db w@p -> Alcatel OT 501 -> SE T630 -> SE W800i -> SE W595 + M2 4GB
Eurotel Go -> Vodafone Rozjezd naplno 50
Uživatelský avatar
Lachty
Pomocný Administrátor
Pomocný Administrátor
Příspěvky: 1633
Registrován: stř 28.02.07 17:23
Mobil: Elephone P6000 PRO s 3GB RAM + 32 GB microSD
Tablet: Asus 176cx
Hodnocení člena: [url=http://my-mobile.cz/viewtopic.php?f=133&t=15340]ZDE[/url]
Bydliště: Štramberk
Has thanked: 41 times
Been thanked: 198 times
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595i

Příspěvek od Lachty »

Ja bych to nekupoval, jelikoz to nema AMOLED displej. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
tube
Ex-Tým
Ex-Tým
Příspěvky: 72
Registrován: pon 25.09.06 19:33
Bydliště: SE W595 - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595i

Příspěvek od tube »

Mno mí na OLED displeji moc nesejde, moc telefonů ho zatím nemá, a když má, tak většinou Samsunghy. Nevím jak ta výsuvná konstrukce telefonu, nikdy jsem předtim neměl ani Včko, ani vysováka, dycky klasiku, tak se bojím spíš toho.
Obrázek
Alcatel OT Wiev db w@p -> Alcatel OT 501 -> SE T630 -> SE W800i -> SE W595 + M2 4GB
Eurotel Go -> Vodafone Rozjezd naplno 50
Uživatelský avatar
tom.mom
Ex-Tým
Ex-Tým
Příspěvky: 284
Registrován: sob 16.12.06 11:44
Mobil: iPhone 3Gs 16GB White
Been thanked: 9 times
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595i

Příspěvek od tom.mom »

já bych ho bejt tebou bral :wink: w580i byl můj první vysouvák a je v pohodě
Obrázek
iPhone 3Gs 16GB White + 4.3.3 JB
Uživatelský avatar
tube
Ex-Tým
Ex-Tým
Příspěvky: 72
Registrován: pon 25.09.06 19:33
Bydliště: SE W595 - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595i

Příspěvek od tube »

Koukal jsem po netu a zatím to nemám na 100% ověřené, ale na Mobilmani píšou že v balení jsou sluchátka HPM-64, což je podle mě návrat zpět do doby kamenné. Tak doufám, že to je jen blaf. škoda že žádné nové SE neobsahují autofocus, ale co nadělám, když W800 pomalu dosluhuje a já potřebuju něco new...
Obrázek
Alcatel OT Wiev db w@p -> Alcatel OT 501 -> SE T630 -> SE W800i -> SE W595 + M2 4GB
Eurotel Go -> Vodafone Rozjezd naplno 50
H $ C K $ R
Ex-Tým
Ex-Tým
Příspěvky: 68
Registrován: úte 02.05.06 18:50
Bydliště: Nokia 5800 - 8GB
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595i

Příspěvek od H $ C K $ R »

O těch sluchátkách to není blaf. Špunty bohužel nemá. To by mě ale neodradilo kdybych si ho chtěl koupit třeba já. Použil bych špunty ze své W580i anebo si HPM 70 koupil. Stojí okolo 200 nebo možná i míň
Nokia 5800 XpressMUSIC Black -> 8GB Memory Card

Obrázek
Garykiller
Sponzor
Sponzor
Příspěvky: 51
Registrován: úte 10.07.07 16:39
Mobil: Sony Xperia Z
Bydliště: /raja
Been thanked: 10 times
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595i

Příspěvek od Garykiller »

jako nastupce W580i se jim povedl... me se osobne libi :) ale pry taky trpi kosmetickou vadou a to praskajici klavesnice
H $ C K $ R
Ex-Tým
Ex-Tým
Příspěvky: 68
Registrován: úte 02.05.06 18:50
Bydliště: Nokia 5800 - 8GB
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595i

Příspěvek od H $ C K $ R »

Zatím nejsou zveřejněné žádné fotky že by kláveska praskala stejně jako u W580i Myslím si že byl už problém odstraněn :)
Nokia 5800 XpressMUSIC Black -> 8GB Memory Card

Obrázek
Uživatelský avatar
tube
Ex-Tým
Ex-Tým
Příspěvky: 72
Registrován: pon 25.09.06 19:33
Bydliště: SE W595 - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595i

Příspěvek od tube »

Tak jsem si ho koupil, a musím říct že spokojenost maximální a je znát, že technologie od W800i pokročila.
Obrázek
Alcatel OT Wiev db w@p -> Alcatel OT 501 -> SE T630 -> SE W800i -> SE W595 + M2 4GB
Eurotel Go -> Vodafone Rozjezd naplno 50
Uživatelský avatar
Lachty
Pomocný Administrátor
Pomocný Administrátor
Příspěvky: 1633
Registrován: stř 28.02.07 17:23
Mobil: Elephone P6000 PRO s 3GB RAM + 32 GB microSD
Tablet: Asus 176cx
Hodnocení člena: [url=http://my-mobile.cz/viewtopic.php?f=133&t=15340]ZDE[/url]
Bydliště: Štramberk
Has thanked: 41 times
Been thanked: 198 times
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595i

Příspěvek od Lachty »

Fatk to jsem necekal, ze si ho nekdo koupi, ale v profilu mas vyplneno porad W800i. :)

:OffTopic:
Jo a jako moderator nezapomen pomoct taky s uklidem fora. :wink:
Obrázek
Uživatelský avatar
tube
Ex-Tým
Ex-Tým
Příspěvky: 72
Registrován: pon 25.09.06 19:33
Bydliště: SE W595 - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595i

Příspěvek od tube »

Přidávám recenzi na Sony Ericsson W595

Rozhodl jsem se napsat recenzi na Sony Ericsson W595, protože jsem na něj žádnou recenzi nenašel, pořídil jsem si ho a i přes mírné nedostatky se mi líbí.


Vzhled telefonu a klávesnice

Telefon je neklasické vysouvací konstrukce. Je to první telefon tohoto typu, který jsem si pořídil. Bylo to ze zvědavosti a taky proto že mě zaujal jeho design. Jak se mnohdy píše, že má telefon až příliš plastový vzhled, tak mi zase tak plastový nepříjde. Displej je mírně propadlý, tak nehrozí že ho hned poškrábete. V poslední době všichni výrobci upustili od klasických joysticku a používají kulatou verzi tlačítek. V každém případě je to lepší a méně kazové řešení. Pro mě je velikost a rozmístění tlačítek akorát, ale pro lidi s většími prsty by to nemuselo vyhovovat. Podsvícení tlačítek je dosti rovnoměrné (v mnoha článcích jsem však četl opak). Na boku telefonu jsou 3 tlačítka, dvě pro ovládání hlasitosti a jedno pro spouštění funkce Walkman - ve verzi 3.0, které zároveň slouží jako uzávěrka fotoaparátu. Za nejvíce nepodařený kousek dávám kryt baterie, který se velice špatně otevírá, je pod ním uschována paměťová karta. Tu raději ani nevytahuji, protože mám strach, že na krytu zlomím zobáčky a už to nikdy nazaklapnu.


Menu - prostředí telefonu

Menu telefonu je proměnné. Část vzhledu nastaví zvolené schéma, třeba styl ikonek a ostatní si můžeme zvolit sami. Na výběr je maticové menu, otočné menu a velké ikonky. Každý si může vybrat co mu nejlépe vyhovuje. Další podsložky menu jsou klasické pro telefony Sony Ericsson. V zábavě najdete funkci pro určování polohy. Základní poloha je zjišťována pomocí pozic vysílačů BTS, svou pozici je možno dále upřesnit pomocí dokoupeného Hands Free s GPS modulem (Zatím jsem samostatný GPS modul neviděl a BT moduly nefungují. Mám Modul Nokia LD-4W se služební Nokii E50 a po pspárování jej lenzle připojit. Po aktualizaci služeb napíše, že žádná služba není dostupná). Nechybí FM rádio, jak jinak než s podporou RDS, fotoaparát s 3,2 Mpx čipem. Do fotek se dá nastavit zápis polohy. Za zmínku stojí i pět budíků, pro které lze zvlášť nastavovat dny opakování a text při buzení. Za zmínku stojí ve walkmanech klasická funkce režim letadlo, kter po zapnutí telefonu dává na výběr, zda chceme zapnout telefon, nebo jen funkci Walkman a moct tak telefon používat v letadlech, nebo prostě jen poslouchat a nenechat se nikým rušit.


Fotoaparát

Již zmíněný 3,2MPx fotoaparát dělá kvalitní fotky. Fotit můžete jak v klasické poloze na ležato, tak i v poloze klasického držení. Podle pohybového čidla se fotka při prohlížení automaticky natáčí "nohama dolů". Fotit můžete se samospouští, nebo s rámečky. Dají se použít barevné filtry a noční režim. Telefon nemá autofocus a blesk v jaké koliv podobě chybí. Panoramatické focení je u těchto telefonu už normální, stejné jako série snímků. V režimu fotoaparátu lze točit i video a to v rozlišení 320×240.


SMS a hovory

Psaní SMS je pohodlné, ovšem pro někoho může být problém velikost kláves, zejména jejich rozestup. Použít lze slovník T9, nebo normální zbůsob psaní. U T9ky lze vypnout zobrazování nabídky dalších slov a zabrazuje se pouze počet možných slov. Upozornění na konec zprávy zjistíte nejdřívě 20 znaků před koncem každé započaté SMS. V telefonním seznamu přibyly položky jako pracovní a soukromý mobil, vícepoložkový seznam zůstává stejný, s možností ke každému kontaktu přiřazovat obrázek a osobní vyzvánění. Telefonovat se dá s telefonem jak v otevřeném, tak i zavřeném stavu. Pochopitelně se dá nastavit funkce zvedání a zavěšování hovorů otevřením a zavřením telefonu. Pro odmítnutí hovoru se dají použít i boční tlačítka na ovládání hlasitosti. Po prvním stisku pouze přestane zvonit, při dalším se hovor odmítne.


Když Sony, tak Walkman

Pro mě trochu nezvykle je v telefonu přehrávač nazvaný media (trochu mi to připomíná telefony NOKIA), který přehraje hudbu i videa, ale také můžete prohlížet fotky v prezentacích. Pak stiskem bočního tlačítka Walkman spustíte přímo přehrávač (ve verzi 3.0). Zvolit lze náhodné přehrávaní, tak funkci opakování, ekvalizér a rozšířené stereo. Aby bylo přehrávání k užitku, je telefon v základu vybaven 2GB kartou Memory Stick Micro - M2. Celý přehrávač Walkman a média podlehnou kouzlu pohybového čidla a při překlopení "na šířku" se automaticky otočí displej a usnadňuje tak přehrávání videí. Walkman je vybaven i funkcí Track ID, která dokáže zjistit interpreta a název skladby.


Ostatní funkce

Z ostatních funkcí zmíním jen vestavený internetový prohlížeč, který se opět automaticky překlopí při přetočení "na široko". Zajímavou funkcí je počítadlo kroků, které je v telefonu nainstalováno od výroby. Další je i aplikace s panákem s mikrofonem (vypadá trochu jako Karel Got), který reaguje na pohyb telefonem a houpe se a vůbec se naklání na všechny strany, kdžy s telefonem máváte. Telefon už nemá infračervený port, ale funkci Bluetooth vybaven je. V balení je obsažen i datový kabel, který urychlí zápis hudby do telefonu.
Obrázek
Alcatel OT Wiev db w@p -> Alcatel OT 501 -> SE T630 -> SE W800i -> SE W595 + M2 4GB
Eurotel Go -> Vodafone Rozjezd naplno 50
Uživatelský avatar
3kolik
Expert
Expert
Příspěvky: 535
Registrován: pon 10.11.08 20:30
Mobil: 775 ... né dělám si prdel, Sony Xperia J - 4.1.2. stock
Bydliště: Ústí nad Labem
Has thanked: 82 times
Been thanked: 34 times
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595

Příspěvek od 3kolik »

Ta recenze je sice stará ale i tak k ní mám co říct.Já osobně mám nerovnoměrně osvícená tlačítka ale to není to nejdůležitější.to je fakt,že telefon se mi každou chvíli sám od sebe restartuje.A nedělá to jen mě ale i dalším několika známím co mají Walkman.Tobě se to nestává?A ještě něco k médiím.Mě se na telefonu už od začátku strašně sekají rudíž se nedají používat.
Když teď vytáhnu ze šuplíku tu starou x8, tak mi přijde hrozně malinká ^^

Dneska si každej trouba koupí tričko a jedničkama a nulama, stáhne si pár ajťáckých her a hned si o sobě myslí, že je těžkej geek...

Obrázek
Uživatelský avatar
tube
Ex-Tým
Ex-Tým
Příspěvky: 72
Registrován: pon 25.09.06 19:33
Bydliště: SE W595 - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595

Příspěvek od tube »

Telefon se mi sekal, zkus aktualizaci pomocí SEUS II. Pokud máš kytičkovou verzi od Vodafone, tak ti to moc nepomůže, protože oni nevydávají tak časté aktualizace, ale za pokus to stojí. Potom jedině decustomizovat a pak nahrát new update ze SEUSu. Jen upozorňuji, že je třeba si zílohovat celý obsah telefonu (seznam, obrázky, nastavení) toto všechno se při aktualizaci smaže... Media používám úplně v pohodě a díky příchodu 3G do Ostravy i Youtube jede jako po másle ;)
Obrázek
Alcatel OT Wiev db w@p -> Alcatel OT 501 -> SE T630 -> SE W800i -> SE W595 + M2 4GB
Eurotel Go -> Vodafone Rozjezd naplno 50
Uživatelský avatar
3kolik
Expert
Expert
Příspěvky: 535
Registrován: pon 10.11.08 20:30
Mobil: 775 ... né dělám si prdel, Sony Xperia J - 4.1.2. stock
Bydliště: Ústí nad Labem
Has thanked: 82 times
Been thanked: 34 times
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595

Příspěvek od 3kolik »

Mám to od T-Mobilu.Nedávno jsem to měl i v opravně (kvůli nefunkčnímu tlačítku křížek).Ale nějaké aktualizace jsem tedy ještě nezkoušel.Asi to zkusim až budu mít novej telefon.Abych se ujistil že si tim telefon nerozbiju.
Když teď vytáhnu ze šuplíku tu starou x8, tak mi přijde hrozně malinká ^^

Dneska si každej trouba koupí tričko a jedničkama a nulama, stáhne si pár ajťáckých her a hned si o sobě myslí, že je těžkej geek...

Obrázek
Uživatelský avatar
tube
Ex-Tým
Ex-Tým
Příspěvky: 72
Registrován: pon 25.09.06 19:33
Bydliště: SE W595 - Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595

Příspěvek od tube »

Telefon si tím určo nerozbiješ, je to oficiální funkce podporovaná Sony Ericssonem. Měl by jsi to mít i v menu nastavení, ale stahuješ data pomocí telefonu. Kdyby jsi chtěl o aktualizaci vědět více, zabrouzdej na

Kód: Vybrat vše

www.semania.cz
Obrázek
Alcatel OT Wiev db w@p -> Alcatel OT 501 -> SE T630 -> SE W800i -> SE W595 + M2 4GB
Eurotel Go -> Vodafone Rozjezd naplno 50
Uživatelský avatar
3kolik
Expert
Expert
Příspěvky: 535
Registrován: pon 10.11.08 20:30
Mobil: 775 ... né dělám si prdel, Sony Xperia J - 4.1.2. stock
Bydliště: Ústí nad Labem
Has thanked: 82 times
Been thanked: 34 times
Kontaktovat uživatele:

Re: SE W595

Příspěvek od 3kolik »

Nebojim se ani tak toho že bych to rozbiltou funkcíí.Spíš svou blbostí.
Když teď vytáhnu ze šuplíku tu starou x8, tak mi přijde hrozně malinká ^^

Dneska si každej trouba koupí tričko a jedničkama a nulama, stáhne si pár ajťáckých her a hned si o sobě myslí, že je těžkej geek...

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Pokec o mobilech“