My-mobile
Právě je pon 11.12.17 17:54

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 Sony vs. Nokia 

Co je lepší Sony Ericsson nebo Nokia
Nokia (napiš proč) 37%  37%  [ 68 ]
Sony Ericsson (napiš proč) 63%  63%  [ 114 ]
Celkem hlasů : 182

Sony vs. Nokia 
Autor Zpráva
Ex-Tým

Poděkovali mu: 19 x
Medaile: 3
Team member bronze (1) Helper (1) Moderator (1)

Příspěvek Re: Sony Ericsson vs. Nokia
nokiu bez OS porovnat so samsungom? no dakujem pekne, bud sa mobilom rozumies velku figu borovu alebo uz fakt neviem...

SE ma horsi soft, s tym musim suhlasit. pri kladeni privysokych narokov a hlavne testovani co vydrzi neustale pada.

SE ma lepsie aplikacie? ved aplikacie nerobi SE :D tak neviem o com je rec...
GPS ma SE v ovela menej mobiloch ako nokia, to je tiez pravda.

a ktory SE s OS by si chcel porovnat? Android? WM? S60v5 alebo UIQ stare? :lol:

Pomozem 24/7 kdekolvek kde ma najdete co sa tyka mobilov

Robim mobilne muzeum - zbieram vsetky mobily v akomkolvek stave / veku / (ne)funkcnosti, pls prispejte (mam uz 260). http://img10.imageshack.us/img10/7229/rusnakcobra.jpg
Obrázek

úte 19.01.10 18:21
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Ex-Tým

Poděkovali mu: 113 x
Member (1) Team member bronze (1) Uploader (1)

Ja nehovorim ze Nokie su kopou craps. S tym samsungom som to prehnal to uznavam ale s padanim Fw musim nesuhlasit a ziadny argument ani ten ze niekto mal 100 mobilov. Ja a moja rodina ma dlhorocne skusenosti so SE a nikto sa na SE nestazoval a praveze na opak chvalia si ich. Zaujimave je ze vase SE sa stale kazia alebo je to tym ze ste si len zaskatulkovali Se a hodili ho do krabice k LG.
Uiq je minulost. Ale ked porovnavate N97 s k510 tak tam uz nieco nehra. Snazte sa porovnavat rovnocenne mobili.

úte 19.01.10 18:38
Profil Zobrazit autorovy stránky
Legenda

Poděkovali mu: 33 x
Medaile: 6
Member (1) Special one (1) Team member silver (1) Uploader (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Brett píše:
jenže poslední dobou se stále zdokonalují Symbian aplikace i hry

S ostatným súhlasím, ale vývoj symbianu (okrem iného to dokazujú aj grafy) už je v súčasnosti takmer na bode mrazu. Nokia už tiež dala operačný systém Maemo namiesto symbianu ako hlavnú tvár Nsérie. Ja osobne už symbianu moc času nedávam, ľudia chcú niečo iné.

úte 19.01.10 18:59
Profil ICQ
Ex-Tým

Poděkovali mu: 111 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Member (1) Team member bronze (1) Moderator (1)

2 Picho: Dneska se už vyskytuje dotykovej Symbian 5th. Ten se musí rozvíjet, protože jinak by byl podobně mrtvej jako UIQ. Maemo samozřejmě už je taky používaný, ale skoro žádný telefony ho nemaj. Osobně myslím, že před "Maemizací" nám ještě nějaký ten měsíc zbývá. Přece jenom je Symbian rozšířená a slušná platforma a pořád lepší levnej symboš než drahý Maemo nebo dokonce nějaká blbost bez OS.

úte 19.01.10 19:15
V.I.P.

Poděkovali mu: 207 x
Universal writer (1) Team member silver (1) Moderator (1)

jerzi : jde o to, že za stejné peníze, za jaké pořídíš SE bez OS, pořídíš Nokii se Symbianem. A teď nemluvím o N97 x K510, ale třeba o W910 a 6220c.

Tak třeba heureka ...
W910 = 3 390 až 9 999 Kč
6220c = 3 760 až 6 620 Kč
Když vezmu nejnižší ceny, tak rozdíl +/- 400Kč, a teď si vem, co umí W910, a co umí 6220c. O těch nejvyšších možných cenách radši ani nemluvím, tam je rozdíl v tisících.

úte 19.01.10 19:30
Ex-Tým

for picho:
vies ze nokia vyvija symbian ^2, 3 a 4?
hovori sa ze pouzivat sa bude 4rka, len sa to ma dokoncit cele. proste je vo vyvoji obmena symbianu. nokia deklarovala ze Symbian bude popri Maemo este velmi dlho.
z nevzdelanych ludi sa cim dalej stavaju vzdelanejsi, a OS im zacne nieco hovorit, zistuju ze je prinosom. Symbian sa tlači do cim dalej lacnejsich a pristupnejsich zariadeni, cim dalej lepsich kvalit a funkcii.
tak to deklarovala aj nokia, ze prioritnym systemom nebude ani jeden z dvoch. Maemo bude na tabletoch a uplne hi-tech zariadeniach na pracu, a symbian bude na vsetkom ostatnom (prakticky ako doteraz).

ked SE schvalne posunul svoje UIQ do krachu, zacal teraz zasa na chvilu tazit zo systemu S60 v5 napriklad v Satiu... a ze sa mu celkom dari tomu telefonu na moje pocudovanie.

SE dobu sice zaspal. ale moze sa kedykolvek zobudit vydanim dvoch troch telefonov ktore pojdu na dračku. to vieme každy. ktokolvek dnes prerazi. kto zaujme.

Robim mobilne muzeum - zbieram vsetky mobily v akomkolvek stave / veku / (ne)funkcnosti, pls prispejte (mam uz 260). http://img10.imageshack.us/img10/7229/rusnakcobra.jpg
Obrázek

úte 19.01.10 22:12
Legenda

Rusnak : Chcel som povedať, že je koniec toho symbianu, ktorý poznáme dnes, pokiaľ ho chcú vyvinúť do nejakej lepšej formy, beriem. Pokiaľ však chcú pokračovať naďalej takto, tak symbian neodvratne skončí a to z jednoduchých dôvodov. Väčšina ľudí, ktoré svoje mobily využívajú "aktívne" (neviem to lepšie povedať ... myslím to tak, že telefón nepoužívajú len na telefonovanie) sú teenageri, ktorí chcú hlavne multimediálne, logické a imagové telefóny. Symbian prakticky nič takéto neponúka. Jeho obrovskou nevýhodou (pri väčšine modeloch) je jeho rýchlosť, Nokia má málo telefónov so slušným procesorom, ktoré sú schopné dosiahnuť plynulosti tohto OS. Ďalší problém je ten, že symbian je písaný vo veľmi zložitom jazyku, dosiahnúť jeho editáciu je pomerne ťažké čo potom dosť obmedzuje vyrábanie/editáciu aplikácií, poprípade nejakých modifikáckií od bežných užívateľov, takže sa k nám vo veľkej miere dostane len produkt komerčných spoločností. Ďalším problémom je niekedy až nelogické užívateľské prostredie (viď Nokia N97). Poznám ľudí, ktorí majú doslova problém nastaviť v symbiane budík (samozrejme to závisí aj od daného modelu). Pre staršiu generáciu, ktorá má mierny problém nie len mobilnými telefónmi ale aj s modernou technológiu ko takou je symbian úplná katastrofa, pretože najmodernejší prístroj aký kedy mali bola Nokia 3310 a keď dostanú do ruky niečo takéto tak absolutne nevedia čo majú robiť (áno, aj takí ľudia sú). Tento operačný systém je okrem iného aj dosť nestabilný (aspoň telefóny, ktoré som mohol odksúšať ja boli). Koľko krát som ich musel reštartovať, lebo zamrzli. Koľkokrát mi aplikácie zaplnili RAMku a podobne.

Napríklad tebe symbian vyhovuje, keďže sa rád hrabeš (iba v dobrom samozrejme) v telefónoch, ale takých ľudí ako si ty je len veľmi málo a oni chcú od telefónu úplne niečo iné, ľudia chcú jednoduché, logické a pekne spracované telefóny so slušnými funkciami. Problém v symbiane je ten, že síce veľmi slušné funkcie má, ale na nejakú jednoduchosť a plynulosť totálne zabúda. Aspoň pre mňa bol symbian sklamanie, čakal som niečo iné, po nejakom čase som zistil, že nie je to to čo chcem.

Čo sa týka jeho súčasného vývoja, tak je na tom zle (Myslím tým S60 sériu). Niekde mám uložené grafy s vývojom aplikácií pre symbian a zhruba pred rokom to začalo slušne klesať, nachvíľu prišiel nárast, keď vyšiel N-Gage 2.0, ale potom to išlo len dole. Ruku na srdce, kedy naposledy vyšlo na Symbian niečo prevratné ? Podľa mňa má symbian po vzostupe a ak nechce skončiť ako mŕtva platforma treba ho modifikovať.

úte 19.01.10 22:43
Profil ICQ
Ex-Tým

kazdemu vyhovuje nieco ine.

kto mal predtym SE a chyti do ruk symbian, je jasne ze sa tazko vyzna. zo skusenosti viem ze na symbian cloveka naucim rovnako lahko ako na hocijaky SE alebo iny. ak do neho nerypes vela symbianovych aplikacii - cracknutych a podobne, tak nema problem so stabilitou a rychlostou. RAM sa zaplnuje vacsinou beta verziami programov alebo aplikaciami tvorcov z ruska atd...
u symbianoveho telefonu je vzdy zaruka ze to nikdy neni len to co si si kupil, ze postupom casu este dostanes viac, a to updatom. to je super vec.
u inych sa len plataju diery. u symbianu sa vylepsuju a dodavaju funkcie.

myslim ze v5 nema pokles tvorby aplikacii. povedal by som ze skor naopak. telefony nemaju ngage (platforma zanikla) a hier a ne pribuda a kadejakeho softu.
co je prevratne za poslednu dobu? napriklad pouzitie mobilu ako wifi routra, alebo ako externeho GPS a ine vychytavky ktore pre ine OS niesu.

myslim ze symbian S60 v5 este nejaku dobu pobudne na vyslni nokie, ved predsa telefony ako 5800, 5530 a N97 su velmi popularne, a to najme u mladych.
a ze nokia neponuka to co mladez chce? - vsimaj aj vlastne forum (hepaa a poky napriklad). z SE presli na symbianky. a robi to tak vela ludi poslednu dobu.
velmi masovy predaj N95, 6120, 6220, E51, E52, 5800, 5530, N97... tychto mobilov su tisice.

urcite sa ale symbian musi pohnut. lebo zaspi dobu ako WM a bude totalne v prd.... android si ukroji kus kolaca nehovoriac uz o skalnych fanusikoch iPhonu...
treba zabojovat a priniest nieco nove. zaujat.

Obrázek

úte 19.01.10 23:24
Legenda

Rusnak-COBRA píše:
myslim ze v5 nema pokles tvorby aplikacii. povedal by som ze skor naopak. telefony nemaju ngage (platforma zanikla) a hier a ne pribuda a kadejakeho softu.

Priznám sa, že nejak moc to nesledujem, nejaké novinky na symbian kuknem tak raz, dvakrát do mesiaca, takže je možné, že roho dosť prehliadnem, ale už toho nevidím tak veľa ako kedysi, keď si chcem raz za čas hodiť do N96ky nejakú symbianovú hru, nikdy nenájdem nič čo by ma nejak zaujalo, niekedy mám pocit, že s javou vymierajú aj symbianové aplikácie, ale je to len môj laický a subjektívny pohľad na vec.

Citace:
co je prevratne za poslednu dobu? napriklad pouzitie mobilu ako wifi routra ...

Áno, ešte o tom som niečo začul, užitočná vec, ale už to zvláda aj iPhone čo myslím trochu poukazuje, že tých nápadov už je na symbian predsa len trochu menej, ale opäť ide len o moju teóriu.

Citace:
myslim ze symbian S60 v5 este nejaku dobu pobudne na vyslni nokie, ved predsa telefony ako 5800, 5530 a N97 su velmi popularne, a to najme u mladych.
a ze nokia neponuka to co mladez chce? - vsimaj aj vlastne forum (hepaa a poky napriklad). z SE presli na symbianky. a robi to tak vela ludi poslednu dobu.
velmi masovy predaj N95, 6120, 6220, E51, E52, 5800, 5530, N97... tychto mobilov su tisice.

Myslím, že prechod zo SE na Nokiu je úplne logický, keďže SE totálne zaspal dobu a strašne dlho nepriniesol nič nové. Je jasné, že každý SEčkar bude kôli súčasnej situácií okolo vývoja tejto značky po nejakom čase hladať nejakú náhradu a tá náhrada väčšinou býva Nokia, pretože je to akási istota v mobilnom svete. Nokia je teraz o dva kroky pred SE, lenže tiež pomaly začína spať na vavrínoch a pokiaľ nezaújme niečím novším a lepším tak z masového predaja tebou spomínaných telefónov neostane nič a všetci sa vrhnú na android a iPhone, pretože v súčasnej dobe sa tieto dva OS vyvíjajú omnoho rýchlejšie ako všetky ostatné a sú nádhernými prototypmi toho čo dnešná mládež skutočne chce. (Nechcem tu však začať flame war o tom, že či je lepší symbian alebo android a pod)

Citace:
urcite sa ale symbian musi pohnut. lebo zaspi dobu ako WM a bude totalne v prd.... android si ukroji kus kolaca nehovoriac uz o skalnych fanusikoch iPhonu...
treba zabojovat a priniest nieco nove. zaujat.

Súhlasím od hora dole.

stř 20.01.10 15:07
Profil ICQ
Expert

Member (1) Writer gold (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

U mě vítězí Sony Ericsson ,jak už tu někdo psal je takovej simpatičtější.

stř 20.01.10 15:37
Ex-Tým

Picho: aj ja som rad za taku debatu. argumentovat sa mi paci a tiez sa rad dozviem nazory inych.

myslim ze symbian 3rd v hrach upada, presne ako hovoris, aplikacie ako take este pobezia dlho, lebo sa robia naraz pre v3 a v5.
aj tak si myslim ze hry patria Jave a strojom ako iPhone a nie operacnym systemom. dokazuje to aj PC sfera kde hry z OS miznu, a su osekane, a prosperuju uz len herne platformy.
okrajovo teda hry budu na mobiloch este nejaky cas, ale myslim ze herne konzoly su na hranie. na mobiloch je to len doplnok a mensej ci vyssej kvalite.

predajnost v5 telefonov je zatial dobra, uvidime co na to povie napriklad nokia X6, aka uspesna bude a co pride po nej. uz by to chcelo vydat dalsi uspesny model.

SE zaspal. WM tiez (znacky sa ho vzdavaju)
trosku ma prekvapia pokusy znaciek ako Samsung alebo teraz LG a vytvorenie vlastneho OS. samsung bada a LG port linuxu su na nic a podla mna odsudene na neuspech, jedine ze by vsetky telefony robili na takej platforme.
Nokia a Maemo este moze mat perspektivu - vyrobcovia apps sa na moje prekvapenie az privelmi chytili a vela veci bolo hotovych skor ako tel vobec v predaji. chce to ale dalsie zariadenia a vyssiu verziu OS

najviac rozvijajucim sa OS je urcite android, hlavne preto ze jeho stroje maju HW ktory toho dokaze vela. vid moto droid, nexus alebo vsetky android HTC. jeho nevyhoda je v tom ze dostat nieco legalne na neho v europe je tazko (nemozne), a ze vela funkcii co ponuka ide len v USA. neni to to co chce mladez. je to OS pre technoidov. (ako bol kedysi symbian, dnes sa posunul k ludom - k masam).

Obrázek

stř 20.01.10 15:54
Expert

Poděkovali mu: 174 x
Member (1) Writer gold (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

ja jsem driv volil se mel jsem w910i a jak mile jsem si koupil nokia 5530 tak jsem byl pro nokia,protoze nokia ma docela levny dotykace a lepsi repro ale se nejsou spatny ale jsou bez os ale kdyby se dohodli vyrobci se a nokie tak by vzniknul super telefon ale pro je ted volba symbiam-nokia

Naposledy upravil LokemFul dne ned 22.08.10 10:56, celkově upraveno 1

stř 20.01.10 16:43
V.I.P.

Zajímavé je, že lidé co mají Nokie k tomu mívají rozumný důvod, ale zastánci SE většinou píší takové nesmysly, jako je "je sympatičtější", nebo "prostě ho mám radši" ... .

(nic ve zlém, jen tak konstatují)

stř 20.01.10 17:05
Ex-Tým

Poděkovali mu: 113 x
Member (1) Team member bronze (1) Uploader (1)

Poky95 to preto lebo nie kazdy je technicky typ a hladaju jednoduchsie FW v ktorom sa lahko naucia orientovat. Nokie tu trochu z "cesty dokonalosti" vybocuju na vedlajsiu kolaj.

stř 20.01.10 17:22
Profil Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.

V tom budeš mít asi pravdu ... já říkám to, jak to vidím já.

stř 20.01.10 17:23
Ex-Tým

neviem no, ale ako som hovoril ze ked ludia zacali s nokiou, nemaju problem sa orientovat. kto zacal so SE, tiez s nim nema problem.

problem je len pri prechode.
intiutivne su ale obe ovladania, a aj pre tych co niesu technici. staci vediet citat. to je cele.
naucil som ludi pouzivat N95 alebo 5800 dokonca o dost lahsie ako dotykovy LG...

Obrázek

stř 20.01.10 17:59
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

nazdar,
obydve znacky su ty nan naj v vo vyrabani mobilov... no SE trosku spadol dole... mal tazke obdobie... zle napady, neviem preco mysleli to ze musia mať 'photomobil' seriu a pritom aj walkman mobil seriu oddelene. to bola fakt zla koncepcia... ostatne znazky uz davno vyrabali take mobili ktore spojili tieto chopnosti... teraz SE ziskal prednost pred nokio tym ze skocili na vyrabani mobilov s os android...

úte 11.05.10 10:38
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Podle mého názoru Nokia ted' je lepší, ale já jsem měl 3-4 SE a jsem 100% fanoušek. :D
Takže Sony Ericsson +1 :?: :idea:

úte 11.05.10 10:54
Ex-Tým

bol som na takej "sešlosti" kde sme debatovali s ludmi od SE.
kritizovali sme hlavne nedostatky softu - u starsich ich padanie, u novsich napriklad absenciu takej zakladnej veci ako je EKVALIZER... dalsou velmi kritizovanou vecou bola ta ich navigacia, ktora bez netu nejde. licencia je relativne draha, no dvojtyzdnova "dovolenkova" je lacna, a tiez vraj velmi malo dat potrebuje pre svoj chod. (nemal som moznost vyskusat).
ja som ich kritizoval hlavne kvoli multi tvorbe dosiek - rovnaky a pritom uplne iny telefon, na takmer rovnakej doske s minimalnym rozdielom. takisto za pouzivanie M2 kariet a za pouzivanie toho sprosteho FAST PORTu. nie len za to ze este nemaju MicroUSB a 3.5mm Jack, ale aj za to, kde ten port davali. nalavo / napravo do roznej vysky, zospodu atd... na Vivaze sme kritizovali labilnost pri polozeni na stole (bolo povedane ze to vsetko ergonomia drzania vyzaduje), nizke umiestnene fotaku (rukou ho zakryvate vacsinou), ziaden kryt sosovky, plasty, nevymenitelne kryty a strasne tichy reprak, zle nahravanie zvuku pocas videa, dlhy cas spuste a stopnutia... na X10 sa kritizovala hlavne jej velkost a stara verzia Andoridu.
naopak pacil sa nam SE Hazel a Elm, ktore su konstrukcne dobre urobene, tiez 2 mikrofony (ako Nexus One), maju dobru vydrz a aj odolnost. zamrzi zas len FAST PORT.

taketo veci Nokia nerobi, ona ma vsak ine chyby, je mi to jasne ;)
SE ale prestane robit lacne modely, xce byt premiovou znackou. teda, viď napriklad asi ako HTC, cize najlacnejsie SE budu nieco ako HTC Tattoo, pricom to najlepsie ako Desire (X10 napr). Uvidime co z nich vylezie dalej.

ako som tu ale cital ze predbehli nokiu pouzitim androidu... nedaj sa vysmiat clovece. Android je v jedinom telefone od SE. a to X10 (uff, no dobre, aj Mini a Mini Pro) ktora sa predava /resp ostatne 2 sa este nepredavaju/ mozno mesiac dva tri?
Mam ja povedat ze Nokia predbehla SE lebo ma Maemo / MeeGo? :D tiez ma len jeden telefon, N900 (ostatne Maemo boli internet tablety). uvidime co bude dalej. spolpracuje totiz s Intelom, a pravdepodobne sa mozeme tesit na zanechanie ARM procesorov a nejaky nabeh na x86 procesory, napr 45nm Intel Atom Moorestown alebo dalsie novsie. Myslim ze nejedneho nadsenca by to potesilo.
SE nema rozvinutu spolupracu pokial viem s nikym, ani na baze SW ci HW, alebo máp, jedine ak HTC im nahodou pomoze s konstrukciou ich smartfonov s WM a Anderom (z Kosic ;))
Nokia je dobra prave v tom ze spolupracuje.

SE sa ale dostali z cervenych cisel, a cenami smartfonov ako je X10 asi v tych ciernych aj ostane, teda ak sa budu dobre predavat. hovoria o takmer dozivotnej (rozumej do zivota zariadenia - 5 rokov?) podpore pre svoje telefony, v ramci SW samozrejme, teda updaty Androidu a FW ako takeho. Teda ale na to by museli vyrabat aj kvalitny HW, s cim ja zatial spokojny nie som. Fakt xcem vidiet ako na tom bude taka X10 po roku dvoch pouzivania, ako bude kazova atd. a som zvedavy co pride po nej.

pytali sme sa aj na na mozny konflikt menovania telefonov: SE X1, X2, X10... vs. Nokia X3, X5, X6... :D na to nam akosi nevedeli odpovedat :D

Obrázek

úte 11.05.10 11:49
Ex-Tým

Universal writer (1) Member (1) Team member bronze (1) Moderator (1)

SE ani nemá proč odpovídat. Byl první s Xperií X1, ale Nokia ho musí napodobit a vytvoří novou XpressMusic sérii, jejíž jméno zkrátí na X. :wink:

úte 11.05.10 12:50
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 114 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina