Zapojení Jack 3.5mm stereo

Místo pro vaše návody pro PC.

Moderátoři: Pomocní administrátoři, Helpeři

Odpovědět
Uživatelský avatar
anvil
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 376
Registrován: ned 26.12.10 17:36
Mobil: Apple iPhone 10, 64GB, iOS 11.2
Tablet: Tablety nežeru xD
Has thanked: 42 times
Been thanked: 41 times
Kontaktovat uživatele:

Zapojení Jack 3.5mm stereo

Příspěvek od anvil »

Protože mám na svém iPhonu pouzdro, které mi brání použít „tlusté“ objímky jack konektorů, rozhodl jsem se vyrobit si vlastní redukci. Koupil jsem nejlevnější sluchátka s tenkou objímkou jacku za 69,- Kč, co byli v obchodě, a konektor jack za 15,- Kč. Ze sluchátek jsem odstřihl reproduktorky, a ustřižený konec napojil na zakoupený jack. Vše jsem naletoval pájkou s cínem, a zatavil tavýcíma tyčinkama v pistoli. Já jsem potřeboval jack-jack kabel (oba samci), na svoje repráčky. Pokud budete potřebovat jack samce – jack samici kabel, tak zapojení bude stejné, jen si místo samce, koupíte v obchodě samici (viz obrázek)

Aby, jste si ověřili zapojení stereo, tak zkuste jeden z audio testů:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=4bJ0dvAl98k&feature=share&list=PL0u7Bpq1iBwU57dkgLkbboQQUkGB0iZkQ&index=77
nebo:

Kód: Vybrat vše

http://www.youtube.com/watch?v=6WKspXZfmEE&feature=share&list=PL0u7Bpq1iBwU57dkgLkbboQQUkGB0iZkQ&index=78










Obrázek
Apple iPhone 10, 64GB, iOS 11.2

Obrázek
i7-4770K
DESKA: GIGABYTE Z87-HD3
RAM: 6GB
VGA: Intel HD Graphics 4600
AUDIO: Creative Sound Blaster Z
HDD: 2TB
ZDROJ: Corsair TX750-750W
Uživatelský avatar
anvil
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 376
Registrován: ned 26.12.10 17:36
Mobil: Apple iPhone 10, 64GB, iOS 11.2
Tablet: Tablety nežeru xD
Has thanked: 42 times
Been thanked: 41 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení Jack 3.5mm stereo

Příspěvek od anvil »

Tak tu mám další variantu propojení zkrz "rozbitou elektroniku.

Na mém iPod Classic 80GB jsem při výměně tlačítká Hold, zkratoval konektor baterie kovovou pinzetou (vezměte si raději třeba keramickou). Zkrat udělal jednu vadu, nehraje pravý kanál, takže jsem koupil za 89 Kč nejlevnější sluchátka (Maxell), a za 13 kaček jack konektor. Hledal jsem volbu, aby opět hráli reproduktory ve stereu, plus středový subwoofer. Povedlo se!

První věc, navlíkněte si na kabel konec jacku, ten plastový konec, do kterého se to pak zašroubuje.

Takže ten zelený opět odstřihněte (nebo jinou barvu) která je u červeného kabelu který nás zajímá (zelený nás nezajímá). Dále tu je dvojice měděný + modrý, měděný naletujte stejně jako v prvním příspěvku, tedy dolu, do spodní části jacku. Teď už nám zbývá jen modrý, a červený. Oba zmíněné spleteme dohromady, kleštěma zmáčkneme k sobě levý, a pravý konektor jacku, a zaletujeme cínem. Spletený modrý a červený kabel takto zaletujeme do těchto spojený dvou konektorů. vyzkoušíme, zalepíme tavnou pistolí zaletované konektrory, vyzkoušíme poslech, našroubujeme plastový konec, a opět zatavíme tyčinkama z pistole (nešetřete, lejte to tam). A poslední věc, vyzkoušíme audio testy z první příspěvku. Voala a je to opět poslouchatelné!

Po vyzkoušení na reproduktorech Logitech, jsem vzal káblik do mé Octávie, kde jsem zhrůzou zjitil, že iPod hraje potichu, a navíc chrastí zvuk! Stačilo ale kovový jack nahnout na stranu (hodně), a vše se opravilo. V nejhorším si to předělejte, na nový konektor.

Obrázek

Obrázek
Obrázek
Apple iPhone 10, 64GB, iOS 11.2

Obrázek
i7-4770K
DESKA: GIGABYTE Z87-HD3
RAM: 6GB
VGA: Intel HD Graphics 4600
AUDIO: Creative Sound Blaster Z
HDD: 2TB
ZDROJ: Corsair TX750-750W
Odpovědět

Zpět na „PC Návody“