My-mobile
Právě je čtv 19.10.17 17:27

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Cheasův avatar... 
Autor Zpráva
V.I.P.

Poděkovali mu: 170 x
Medaile: 6
Universal writer (1) Member (1) Specially (1) Designer (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Příspěvek Cheasův avatar...
Jelikož se spousta lidí prá jak jsem udělal svůj avatar, zde pro něj máte tutoriál...

Máme 2 možnosti jak dosáhnout mého avataru,
Buď navážeme na mycynovo tutoriál na 3D kouli, a
budete pokračovat bodem A) , Nebo začneme od začátku, a trochu jinak....tedy bodem B)

A)Pokračování z Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum....
Uděláme vše stejně,ale nepoužívejte štětec, a pokračujte kroky 5-8

B) Nový projekt...

1)Otevřeme si nový projekt, s průhledným pozadím a rozlišením 130x130

2)Vytvoříme libovolnou kouli nástrojem "elipsa" s nastavením níže...
Obrázek

3)Pokuď nám vznikla koule jako na obrázku, pokračujeme tím že ve vsrtvách klikneme pravým tlačítkem na vrstvu s koulí a klikneme na "Volby prolnutí"
Obrázek

Poté co na nabídku klikneme se zobrazí toto okno:
Obrázek

A klikneme na "překrýt přechodem" (červeně) a poté poklikáme (= 2x kliknout) na přechod... (modře)
Obrázek

Vybereme přechod začínající barvou "6ac2ff" do barvy "0060ff" a potvrdíme...
Obrázek

Vedle přechodu (modrře vyznačená část na hořejším obrázku) klikneme na "obrátit"

Dále klikneme na "Vytažení" a zvolíme bílou barvu, tloušťku necháme na 3.
Obrázek

Poté klikneme na "vnější záře" a nastavíme takto:
Obrázek

4)Nyní by jsme měli mít toto:
Obrázek

Ale pořád se to nepodobá mému avataru... chybí odlesk, text a rámeček, bez kterého to vypadá jaksi divně... tudíž se vrhneme na odlesk...nic složitého

5)Zvolíme "eliptický výběr" a vybereme jakousi elipsu která bude znázorňvoat odlesk:
Obrázek

6)Vytvoříme novou vrstvu a štětcem s nastevením níže vybrushujeme (vykreslíme) horní okraj, a malinko strany výběru

Nastavení štětce:
Obrázek
Vybrushování:
Obrázek

Vydíme že kousek přesahuje, tam kde máte vrstvy máte různé karty, tak najděte kartu cesty(pokuď jste tuto kartu nepřesunuli) a najděte cestu s kruhem...
Až jí najdete, klikněte na ní pravým myšítkem a zvolte "vytvořit výběr"
Obrázek

Vytvoří se nám v obrázku nový výběr...klikněte do něj pravým myšítkem a zvolte "doplněk výběru"
Obrázek

Pokuď tak nemáte, klikněte na vrstvu s odleskem a zmáčkněte klávesu "delete" dále snižte opacity (výplň)... Obrázek

7)Rámeček uděláme tak, že vybereme celý obrázek a klikneme do výběru pravým myšítkem, zvolíme "vytáhnout" a nastavíme jako na obrázku níže:

Vytáhnout:
Obrázek
Nastavení:
Obrázek

8)Poté vezmeme nástroj text, a jakýmkoliv písmem dopíšeme svůj nick...já zvolil písmo diploma
Přejdeme opět do voleb prolnutí (pravým myšítkem na vrstvu->volby prolnutí) a zaškrtneme "úkos a reliéf" a poté "vnější záře" kterou nastavíme takto:
Obrázek

A máme hotovo, výsledek mám v avataru, a pokuď ne tak je tady:
Obrázek

sob 17.10.09 15:09

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina