My-mobile
Právě je stř 18.10.17 03:01

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

základy práce s perem 
Autor Zpráva
Ex-Tým

Poděkovali mu: 20 x
Medaile: 4
Member (1) Translator (1) Team member silver (1) Designer (1)

Příspěvek základy práce s perem
Pomerne často sa stretávam s otázkou, ako pracovať s perom. V dnešnom tutoriali Vám priblížim jeden z možných spôsobov - pokúsim sa Vám vysvetliť, ako pomocou pera urobiť efektnú špirálu. ;)

Ako stock použijeme tento obrázok:
Obrázek

Takže..

Otvoríme si obrázok a na palete vrstiev vytvoríme novú vrstvu. Tento krok je veľmi dôležitý, pretože z nej budete neskôr mazať!

Klikneme na nástroj pero. Ideme nakresliť špirálu. Postup sa popisuje dosť ťažko, preto budete musieť veľa experimentovať, kým sa do toho vžijete ;) Zatiaľ presne sledujte obrázky a robte to, čo hovorím (píšem ;) )

1. Ak prvé musíte kliknúť na hornej lište na tlačidlo Cesty a Nástroj pero.
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

2. Ideme na špirálu... prvý kotevný bod iba kliknite. Niekde vpravo dole, čekujte obrázok ->
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

3. Druhý kotevný bod - kliknite podľa obrázku, ale tentoraz myš nepúšťajte, a cestu potiahnite trochu doprava a hore.

4. Ďalší bod bude zase iba klik.

5. Tento bod umiestnite pod ruku, a zase nepúšťajte, ale natiahnite ho podľa potreby.
6. Klik - ďalší bod bude ležať pod pravým lakťom.(obrázok), natiahnite ho doprava a mierne hore.

7. Klikneme do stredu prsa a umiestnime ďalší bod, teraz ho natiahnite tak, aby Vám vznikol záhyb na oboch stranách

8. Ostatné body budete robiť úplne rovnako, teda klikať a naťahovať, kým nedosiahnete potrebného výsledku.

9. Nastavte farbu popredia na bielu, a vyberte štetec o veľkosti 7 pixelov. Prečo, sa dozviete v ďalšom kroku.
Obrázek

10. Predposledným krokom je vytiahnutie cesty farbou, ktorú ste si nastavili v predchádzajúcom bode. Kliknite pravým myšítkom na "Vytáhnout cestu" - Nezabudnite označiť možnosť "Simulovat přítlak".

10. Blížime sa ku koncu, teraz treba už len vygumovať časti špirály (označené na obrázku), aby vytvorila ilúziu, že obtáča dievča.

11. Hotovo! :)

Pero je veľmi všestranný nástroj, a toto bol iba jeden mnohých spôsobov jeho využitia..
Nikto Vám nedá lepšiu radu, ako experimentovať ;)
Dúfam že tento tutorial aspoň niekomu pomohol ;)

sob 07.11.09 18:19
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Ex-Tým

Poděkovali mu: 3 x
Medaile: 2
Team member bronze (1) Designer (1)

Příspěvek Re: základy práce s perem
je viac spôsobov, ako pracovať s perom....ja o robím trochu inak, čo je síce väčšia piplačka, ale je to presnejšie...(využitie najmä pri VT...)

sob 21.11.09 12:08
Profil ICQ
Ex-Tým

Poděkovali mu: 20 x
Medaile: 4
Member (1) Translator (1) Team member silver (1) Designer (1)

:EyesRoll:
Citace:
toto bol iba jeden mnohých spôsobov jeho využitia..

ned 22.11.09 19:29
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pokročilý

Poděkovali mu: 1 x
Medaile: 1
Writer bronze (1)

prosim muzete mi poradit s tou casti 9. sem tam uplne v pasti mam pero a udelany krivky ulpne spravne a dal nevim jak tak je vytahnout cestu proste kdyz dam stetec tak mi to udela kursor ze nemuzu a pise mi to ze tato vrstva tvaru musi byt pred pokracovanim vykreslena a uplne mi to potom zprasi kdyz to dam pls hepl

//EDIT

prosim muzete mi poradit s tou casti 9. sem tam uplne v pasti mam pero a udelany krivky ulpne spravne a dal nevim jak tak je vytahnout cestu proste kdyz dam stetec tak mi to udela kursor ze nemuzu a pise mi to ze tato vrstva tvaru musi byt pred pokracovanim vykreslena a uplne mi to potom zprasi kdyz to dam pls hepl

pát 12.11.10 22:12
Profesionál

Poděkovali mu: 7 x
Member (1) Writer gold (1)

ty si vlastně musíš udělat tu cestu, pak nastavit štětec tak, jak je to vypsaný a pak to vytáhnout kliknutím vpravo v seznamu cest na tu tvojí pravým myšítkem a výbětem vytáhnout cestu.

sob 13.11.10 10:57
Profil ICQ Facebook
Pokročilý

Writer bronze (1)

no to je prave to me se to ani neukaze ze mam vytahnout cestu .. ja uz to zkousel tolikrat ale ja sem to beztak nak zje**l .. to nak este zkusim :wink:

//EDIT

me se tam ukaze akorat odstranit cetu a vytvorit vyber

//EDIT

ja to moc dobre chapu co amm udelat ale proste se mi to tam nece ukazat

sob 13.11.10 12:05
Expert

Poděkovali mu: 44 x
Writer gold (1) Reputation bronze (1)

taky se mi to občas stávalo, zkopíruj si tu vrstvu a tam už ti to pujde ;)

sob 13.11.10 12:32
Pokročilý

Writer bronze (1)

prosim te prosku to rozved me to porad pise Tato vrstva tvaru musi byt pred pokracovanim vykreslena.Pak iz nebude obsahovat orezanou cestu vrstvy.Vykreslit tvar ? a tohle mi to pise i po zkopirovani vrstvy ............ grrr bych ten kompl rozbil :D

//EDIT

tak a ted sem z toho blbej ... a najednou mi to zniceho nic de ... ten komp je vazne nakej divnej :D

sob 13.11.10 13:10

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina