Internet - Samsung GT5560 (Marvel)

Ptejte se!

Moderátoři: Pomocní administrátoři, Helpeři

Odpovědět
Humr98
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: ned 16.02.14 00:22
Mobil: samsung gt s5560
Kontaktovat uživatele:

Internet - Samsung GT5560 (Marvel)

Příspěvek od Humr98 »

Ahoj , předem se omlouvám , pokud sem píšu špatně.
Dnes jsem dostal mobil Samsung gt5560s a hned jsem samozřejmě zkoušel co umí... Najel jsem na ikonku google a v tu ránu mi přišla sms od T-mobile , že mi strhli 24Kč , a zapnuli nějaký datový balíček do zítra do večera... Nestalo se to už někomu ? Nerad bych přišel o další peníze.. Nevím jestli tím mysleli , že ten balík vyprší zitra a nebo že jen na zitra to je za 24Kč a pak dráž. Zarážející ovšem je , že když se chci tento balík použít , tak net nejede a píše to , ať najdu wifi... Do dneška jsem měl jen "hloupý" telefon , co neměl tolik funkcí. A dělá mi jak problém ten net tak vůbec ho dotykově ovládat :D

Jinak nevíte , co znamená , když mám na pozadí té plochy vedle intenzity signálu písmeno E v modrém ohraničení ?
Naposledy upravil(a) MONT! dne ned 16.02.14 12:59, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Upraveno, přesunuto...mimochodem tvůj Samsung je stále jen "hloupý" telefon ;)
obaggio
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: pon 11.03.13 00:44
Mobil: Prestigio4040 ICS 4.0.4+Root
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od obaggio »

E to znamená Edge

Sent from my Prestigio 4040 using Tapatalk PRO
xxx_mario_xxx
Expert
Expert
Příspěvky: 969
Registrován: úte 03.11.09 09:45
Mobil: pevná linka
Has thanked: 54 times
Been thanked: 229 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet

Příspěvek od xxx_mario_xxx »

E = Edge = datový tok/internetové připojení.

Já to měl na ,,hloupé" Nokii když jsem se připojil (E v modrém rámečku).

To že ti strhli kredit (24Kč) znamená, že nemáš koupený žádný datový balíček jako např. Internet na týden za 50Kč. Takže jses připojil například v 19:00 a za těch 24Kč máš internet v mobilu až do dalšího dne do 19:00, tedy celkem 24 hodin.

Pokud se pak znovu nepřipojíš na internet, nic ti nestrhnou. ALE!! Chytrý mobil je takřka stále na internetu, i když o tom nevíš. Různé aplikace se připojují a běží na pozadí. Takže pokud tomu chceš zabránit, doporučuju nainstalovat nástrojovou lištu nebo aplikaci, která dokáže vypnout data.

[ Post made via Android ] Obrázek
Uživatelský avatar
MONT!
Legenda
Legenda
Příspěvky: 4325
Registrován: pát 20.06.08 19:03
Mobil: OnePlus, iPhone
Tablet: Shield Tablet
Has thanked: 2180 times
Been thanked: 2465 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet - Samsung GT5560 (Marvel)

Příspěvek od MONT! »

Jedná se o Samsung Marvel, tedy takový polo-smartphone. Má sice dotykový displej, Wi-Fi a přístup na mobilní internet, ale nemá operační systém ;)

Tudíž žádná systémová lišta asi nepůjde nainstalovat. Vzhledem k tomu, že se jedná v podstatě o přestrojený stařičký Samsung Star, s deaktivací dat by ti mohl poradit penthaler, který tento telefon dlouhou dobu vlastnil. Tipuju, že bude někde v nastavení potřeba zakázat použití dat, případně vymazat přístupové body, případně nastavit v nastavení připojení použití na možnost "jen je-li vyžadováno" nebo tak nějak.
OnePlus 6 / Samsung Gear S3 Classic / iPhone 7 (work) / Shield Tablet

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.
Uživatelský avatar
penthaler
Helper
Helper
Příspěvky: 2699
Registrován: čtv 24.09.09 12:58
Mobil: Xiaomi 4a
Hodnocení člena: [url=http://my-mobile.cz/viewtopic.php?f=133&t=28300]ZDE[/url]
Bydliště: kremikove nebe (华为?)
Has thanked: 743 times
Been thanked: 1036 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Internet - Samsung GT5560 (Marvel)

Příspěvek od penthaler »

M! tak to jsi uhodil hlavičkou na hřebíček xD

Přesně tak, jediná možnost je smazat přístupový bod na internet, který se dá najít v nastavení. Ale je to zbytečnost, protože ten telefon se bez vědomí majitele na net nepřipojí, takže je lepší obezřetnost a nepoužívat nic, co využívá internet!

Pak je možnost u operátora "zablokovat internetová data" u O2 se tomu říká AOC.
Bohužel je ale potřeba na tomto trvat, je možnost že se budou na lince "cukat".


A jen informace - i když je na displeji to klasické E, tak znázorňuje dostupnost připojení na internet přes Edge, ne jeho aktivitu. Pokud ale zčervená, začne problikávat atd, tak očekávej další platby ;)


EDIT: Monty - polosmartphone neexistuje, je buď chytrý mobil, nebo prostě hlupkus - Tady to je vše hlupsung s launcherem a menu fungujícím na flashplayeru...
Twitter: @penthaler
Obrázek
ROOTed Taoshan with CM12
Odpovědět

Zpět na „Bez OS - Poradna“