My-mobile
Právě je pát 27.11.20 10:00

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 Warez nebo originál z obchodu? 

Originál 8%  8%  [ 4 ]
Obojí 67%  67%  [ 35 ]
Warez 25%  25%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 52

Autor Zpráva
Profesionál

Poděkovali mu: 41 x
Medaile: 2
Writer gold (1) Reputation bronze (1)

Příspěvek Re: Warez nebo originál z obchodu?
Takže za prvé, toto téma je na konverzaci kterou vede spousta lidí na fórech kde se vyskytuje warez (kromě tohoto), takže mě logicky váš názor zajímá, a proto to sem dávám. Za druhé, nikomu se tady nesměju, smál jsem se v době konverzace (nijak neupraveno). Za třetí, SonicSK moc dobře ví o tomto tématu a nijak mu to nevadí. Za čtvrté, možná se v hloubi duše opravdu Sonicovi směju, protože neví kde warez najít a stáhnout, nemá na to rychlý net, nemá účet na share serverech, nemá na nové hry HW, a proto je odkázán na konzole a drahé originály z obchodu. Žalostné je že za ty originály na konzolích, co mu teď zdoběj poličku, by si mohl sestavit herní PC.

Poky95, nezamýšlím nic. A dokazovat si taky nic nepotřebuju. Prostě jsem založil příspěvěk na téma "warez", přidal text z konverzace Steamu, a v hloubi duše se směju kolik lidí je "SonicSK" a kolik je "anvilů".

Obrázek
i7-4770K
DESKA: GIGABYTE Z87-HD3
RAM: 6GB
VGA: Intel HD Graphics 4600
AUDIO: Creative Sound Blaster Z
HDD: 2TB
ZDROJ: Corsair TX750-750W

stř 11.04.12 17:39
Profesionál

Poděkovali mu: 32 x
Medaile: 3
Member (1) Writer silver (1) Reputation bronze (1)

Njn, když člověk kupuje originály, tak se to moc nevyplatí, jedině, že ho ta hra opravdu baví a chce podpořit tvůrce viz. Minecraft. To si radši stáhnu warez a když není warez tak na to kašlu, nebudu jak někteří, kteří si koupí origo a neví ani jestli to rozjedou a pak když jim to jede tak to týden hrajou a pak to jen položí na poličku a konec 8-)

stř 11.04.12 17:54
Ex-Tým

Poděkovali mu: 113 x
Member (1) Team member bronze (1) Uploader (1)

anvil: Máš nejakú originálku?? Asi ťažko lebo asi nechápeš o čom to je ;)... Pre mňa je to super pocit keď si kúpim originálku a prinesiem si ju domov a môžem z nej strhnúť obal a nainštalovať si ju... Dragon Age: origins vyšla v roku 2010... Včera som ju dohral... po 9 krát... Mass effect 1 som si kupil asi 2 roky dozadu... Teraz končím 3 príbeh... Stiahol som si skyrim... Po 3 dňoch som ju prestal hrať... Za seba môžem s čistým svedomím povedať že hry čo si kúpim majú pre mňa 100x väčšiu hodnotu ako tie stiahnuté... Najbližšie si plánujem kúpiť Dead Space a Dead Space II... Zase len pre ten pocit ;) a preto že chcem pomôcť hernému priemyslu...

Posledná hra čo som si kúpil bola Mass Effect 3 Collectors edition a neľutujem tých 30€ ( druhých 30€ zaplatila sestra :D... Mám geniálnu sestričku ktorá rada hraje :D ) lebo som dostal kvalitu a tiež luxus (kovový obal a ešte kopu bonusov )

stř 11.04.12 19:01
Profil Zobrazit autorovy stránky
Profesionál

Ahoj jerzi,
ano mám pár originálů. Víš pirát je pirát a to 100%, ty jsi se taky dal na špatnou stranu (Skyrim). Těch pár originálů, z dob kdy nešlo warezit, jsem stejně musel obejít potřebnýma souborama kvůli ochraně, protože jsem nechtěl pořád do kola vkládat CD/DVD do mechaniky, aby si hra mohla ověřit že je opravdu ve "fizické" mechanice a pustila tě hrát. Na piráty herní studia neberou ohledy, a zisky budou mít pořád. Warez je vlastně katalizátor herního průmyslu, představ si že všichni piráti by přestali sosat, a začali kupovat originály, herní studia by měli tolik peněz že by např. přestali kašlat na vývoj enginu her, a herní průmysl by se zastavil.

A jinak ty kovové obaly v zběratelských edicích jsou fajn, až budeš mít plnej regál, tak je můžeš odnést do zběru.

Obrázek
i7-4770K

stř 11.04.12 19:25
Profesionál

Poděkovali mu: 61 x
Medaile: 1
Reputation bronze (1)

Povedal by som že originály sú hlavne pre ľudí s poriadnym HW. Ľudia so slabším zariadením môžu stiahnuť tucty warez a skúšať čo im hraťeľne pôjde. Pač niet horšieho pocitu ako si kúpiť hru ktorá nejde.

stř 11.04.12 19:43
Ex-Tým

Áno také niečo sa to robilo niekedy v roku 2008/9 myslím... Tie nové hry si to overujú cez internet na pozadí takže keď nemáš len plechovku s nápisom "počítač" ale poriadnu mašinku tak to ani neucítiš ;)... A ušetríš si prácu so sťahovaním, žiadne extrahovanie, žiadne iso, žiadne crackovanie, žiadne riziko vírusov, máš istý multiplayer(ak to tá hra umožňuje) a máš 100% že ti to pôjde... Teda ak sa ti nelení pozrieť si minimálne požiadavky ;). A ak vieš kde hľadať tak hru môžeš kúpiť v podstate za páč centov ;)
Noa?? Jedna hra nevyváži tých 15 originálok čo som si kúpil za posledné 2 roky... Áno bol som pirát ale skončil som s tým

stř 11.04.12 19:55
Profesionál

"Áno také niečo sa to robilo niekedy v roku 2008/9 myslím... Tie nové hry si to overujú cez internet na pozadí takže keď nemáš len plechovku s nápisom "počítač" ale poriadnu mašinku tak to ani neucítiš"

A jsme u toho, poku nemáš internet, protože ta hra ho pro ověření vyžaduje, tak jsi v pytli jak Baťa s dřevákama a můžeš běhat po obchodech, a vyžadovat výměnu za jinou. Nebo se obrátíš na warez prostřednictvým kamaráda, a ofline aktivaci pomocí přislušných programů od skupiny RAZOR, SKIDROW,...

Jinak, nikdo vás nenutí do warezu, tohle je volná diskuze kde se může každý vyjádřit. Jak jsem již ale psal, při mé spotřebě filmů a her za jeden měsíc, bych ani ze své výplaty nemohl obětovat cca pět tisíc korun na lístky do kina, a originály z obchodu.

Pirát sem, a pirátem zůstanu.

Obrázek
i7-4770K

stř 11.04.12 20:33
Ex-Tým

No lenže dnes je internet už takmer všade ;) tá výhovorka by platila tak možno 3-4 roky dozadu... Lenže dnes už aj autobusy (i keď dobre no nie všetky) a aj vlaky už majú wifi ak nie tak ten čo často cestuje má mobilný internet( i keď konzoly typu psp sú na cesty o mnoho lepšie)...

Veď ani ja nenútim nikoho kupovať hry. Ty reaguješ na to čo píšem ja, ja reagujem na to čo píšeš ty, vymieňame si názory to sa myslím volá diskusia ;)

stř 11.04.12 21:14

Můj osobní názor je takový, že pokud člověk nemá prostředky a nechce "krást", může si s klidem v duši nainstalovat OS Linux (z distribucí si vybere každý) a programů i her je také k dispozici pro linucha zdarma nespočet.

/Teď někteří začnou mumlat, že hry na Linuxu stojí za prd, ale věřte, že dost multiplayerovek je portována jak pro Win, tak Linux a sem tam i Mac/

Ale v dnešní době je už celkem zvykem, že dítě ("pařan") dostane počítač, okamžitě nainstalí Win 7 (z vypaleneho DVD), na to začne instalovat MS Office, Adobe Photoshop a pod. (vše samozřejmě v posledních verzích) no a pak jsou na řadě hry (torrenty a share servery to zachrání).

Já osobně momentálně na noťasu používám napůl nelegální Win XP a to z důvodu, že pokud se podívám na můj noťas na stránkách Dellu, tak je jasně vidět, že byl prodán s origo Woknama, ale štítek na noťasu se někam poděl...
Hry nehraju a k životu mi stačí Opera na prohlížení netu, OpenOffice na dokumenty a GomPlayer na filmy.

pát 13.04.12 10:38
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

anvil píše:
Koblížek napsal: "Vždy si pořádně přečtu recenci, počkám na 75% slevu a hru koupím. A těch 12$ nebo kolik vůbec nelituju a mám radost, že jsem si koupil hru, která mě baví a zároveň podpořil vydavatele."

Ahoj Koblížku,

tím že si koupíš hru po slevě, vývojáře taky nevytrhne. Pokud máš jejich práci opravdu rád, a umíš jí ocenit, tak běž v den kdy je hra uvedena na trh a zaplať za ní přes 1000,- Kč.

Jinak jak jsem již psal, za HW tisíce dám, za SW nikoli. Jsme v Evropě a plat mi to bohužel nedovolí, při mé spotřebě 20 filmů, a 10 her za měsíc.

Vsetky zlavy co su na steame tak su zo strany steamu nie vyvojarov takze tie zvysne peniaze doplaca steam :)

ned 15.04.12 10:52
Profesionál

V půli května budu sestavovat, 16 herních PC do jedné herny. Tady se pirátit nedá, originál je samozřejmostí. Licence na Windows 7 Eterprise (cca 80 000,- Kč) licence na hry, Battlefield 3, chystané Diablo III, Counter Strike Source, Left for Dead, Team Forters ... (tisíce).

Obrázek
i7-4770K

úte 17.04.12 20:21
Nováček

Poděkovali mu: 24 x

kdybych byl bohatej kupoval bych originály. Protože jsem chudej tak warez a občas vyjde i pecka u nějakého herního časopisu (byl to třeba fallout1,2 ,deus ex, jagged alliance2, master of orion2, vampires the masquerades bloodline, conflict freespace a podobně.)
nějaké hry jsem si ale pořídil taky original (starcraft 1,2 ,conflict freespace2, w40k:chaos gate, w40k:dawn of war a další.....

úte 15.05.12 12:59
Expert

Poděkovali mu: 44 x

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

čtv 19.07.12 22:35
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 33 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina