My-mobile
Právě je pát 15.12.17 01:46

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Pro úspěšné vyřízení požadavku nadále doporučujeme:
  • Přidat link na danou aplikaci v Play Storu - samozřejmě v tagu CODE!
  • Uvést verzi Androidu, jakou aktuálně používáte.
  • Uvést případně verzi aplikace, o níž máte zájem.

Samsung S7560 Trend - ROM cyanogenmod 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Příspěvek Samsung S7560 Trend - ROM cyanogenmod
Ahoj,
dříve jsem měl samsung galaxy mini a na tenhle model měl plno ROMek (jiný systém) - nevím jak to přesně nazvat. Moje oblíbené oficial cyanogenmod nebo JellyBread a Jelly Bean.

Je to hlavně asi pro pokročilé.

K vánocům jsem si koupil Galaxy Trend a nikde nemůžu najít na tento model nějaké romky, cyanogenmod by byl nejlepší, ale na oficiální stránce tento model nemají.

Tento telefon šel prý hodně do prodeje, mi neříkejte že na to nikdo neudělal vyšší android nebo ROMku :(

Za všechny odpovedi moc děkuji :)

pon 23.12.13 14:11
Profesionál

Poděkovali mu: 50 x
Medaile: 2
Writer gold (1) Reputation bronze (1)

Příspěvek Re: Samsung S7560 Trend - ROM cyanogenmod
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

tady jsem něco našel

pon 23.12.13 22:37
Nováček

Moc ti děkuji :)

Můžu se zeptat, jak si to vyhledal. Přes google? Bylo by fajn najít i jiné stránky.

úte 24.12.13 16:25
Profesionál

Poděkovali mu: 50 x
Medaile: 2
Writer gold (1) Reputation bronze (1)

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Jak prosté :D

úte 24.12.13 20:34
Nováček

Takhle jsem také hledal, ale nic moc :( Ta stránka od tebe je suprová je tam i návod na root a CWR.

Je na to opravdu málo stránek a proto se to špatně hledá, od googlu první dvě stránky o tom něco píšou, ale ostatní už hledají kraviny nebo jiné telefony.

Zkoušel jsem najít i něco česky a vůbec nic.
Nebo něco, kde se o tom píše co nejvíce, nevím jaká ta verze má vlastnosti, jestli má nějaký bug atd.

Je pravda, že tím přijdu definitivně o záruku?
Protože normální verze nemá skoro nic v nastavení, narozdíl od cyanogenmodu, hlavně tím láká.

úte 24.12.13 21:24
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Ano, nahráním custom recovery a nahráním vlastní romky přicházíš o záruku, u Smažungů je také předpokládám potřeba odemykat bootloader. Samozřejmě není v případě problémů zas ža tak těžké vše obnovit zpět na původní nastavení a romku, ale zamknout bootloader, to už je docela oříšek, protože pokud nevlastníš JIG (neptej se, co to je, zkus si to najít :D), tak v servise půjde poznat, že jsi s telefonem něco dělal ;)

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

úte 24.12.13 21:58
Profil Twitter
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

1. u samsungů (většinou) netřeba odemykání bootloaderu
2. ano, má dost chyb, které se jen tak neodstraní, protože se prolínají drtivou většinou CM ROMek, bez rozdílu značky, ale to záleží na uživateli, zda takový problém překousne a bez pár fcí se obejde

GL překlad z odkazu
Problémy:- Ne FM rádio- Žádné video v HQ na YouTube- Bluetooth nefunguje- Problémy s ROM fotoaparátu ( nízká kvalita a rotace problémy )-Chyba při spuštění telefonu zprávy ( prostě vrátit a znovu )rada- Nepoužívejte integrovat aktualizace Google v ROM- Pokud nelze nainstalovat Google Apps StoreMalé FAQ :- Jaké jsou problémy ?Problém je v tom , žekamera zobrazuje obraz přes , ale to je ještě přímý konektor . A bluetooth nefunguje vůbec .- 4.2.2 dělá i tyto problémy ? 4.2.2 má ve skutečnosti stejný problém, kromě Wi - Fi připojení na internet- Můžeme přesunout apk na paměťovou kartu SD s CyanogenMod 10.1 , 10.2 nebo 11 ?Některé aplikace automaticky přesunout mapu , a funguje to velmi dobře . Pro zbytek , měli byste vědět, že některé aplikace se nepohybují na SD kartu .- Přepnout na 4.2 nebo 4.3 neznamená, že je pomalejší Trend s jednoduchým srdcem ?Obě verze jsou velmi rychlé , já používám 4.2.2 nyní . Ale také jsem testoval 4.3 a jsou velmi rychle !

A k prvnímu dotazu ohledně prodejnosti - nejde jen o prodejnost a oblibu u lidí (mimochodem, SGM byl taky hodně oblíbený a dočkal se jen portů, nikoli oficiální podpory ROM vývojářů, a prodejnost byla jen díky ceně a že ho ke všemu cpali zadax), jde hlavně o HW a přistupnost systému... Pokud se např. cyanogenmoderům nezalíbí HW a nevidí v něm budoucnost, (i když ho má tisícovka lidí, protože byl tak levný), tak se dočká jen nedokonalého portu nějaké skoro stable verze od někoho, kdo jim to ukradne z přibližně stejného modelu a promixuje to se stock ROMkou, upraví velikosti ikon, menu, animací atd atd... Tím pádem i více chyb.

Mé doporučení - pokud po tom tak prahneš, tak si tam dej opravdu co chceš, ale nemá to cenu. Ano, může ti zlepšit výkon přístroje, ale může ti i hodně ztížit život (viz chyby...)
Osobně bych se k takovým zásahům odvažoval pro vyšší řady modelů (S2+), kde je podpora z oficiálních zdrojů, a i když ani ty nejsou bez chyb, jsou mnohem schopnější a funkčnější - a opravdu výkonější

OT - Gratuluji ke koupi Trendu (ehm, hodně ironie vkládám do této věty). Lépe jsi si už opravdu vybrat nemohl - leda Fame xD

úte 24.12.13 22:11
Profil Twitter Facebook
Nováček

Kupoval jsem telefon na rychlo a v obchodě nemají velký výběr, líbila se mi xperie a nějaké ZTE, ale neznámou značku nechci a ta xperie byla o litr levnější, tím méně výkonější. Mě ten telefon stačí, rozjel jsem na něm zatím slušné hry, které na bývalém galaxy mini určitě nešlo. Pro mě nemá cenu kupovat nějaký ultra hd mobil za 10tisíc, když mám výkonný počítač a na tom telefonu bych určitě nevyužil plně jeho HW tak jako na tomto Trendu. Tím pádem bych zbytečně zaplatil o několik tisíc více.

I když na tento telefon nečekám hodně, na romku kašlu (tím moc děkuji za pomoc a hlavně za napsání chyb) rád bych někde našel nějakou appku nebo jiné vylepšení kromě nevratného bourání do systému kde je více nastavení.

Co jsem často viděl, androidy 4.x.x mají hrozně málo možností v nastavení, právě proto je v tomhle cyanogenmod populární, mě nešlo ani o to zvýšit výkon jako o to nastavení.

Předem děkuji za všechny příspěvky.

PS: Co určitě udělám, zálohuji vše v programu Samsung Kies a telefon rootnu, smažu systémové nepotřebné aplikace a to je vše. Při nejhorším při reklamaci udělám unroot a vrátím vše do původního stavu.
Na nějaké ROM a CWR kašlu.

úte 24.12.13 23:03
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

OT - Samsung je hardwarove predrazen, za tu cenu jsi mohl poridit vykonnejsi mobil a to i s lepsi podporou ze strany modderu.

souhlasim ale s tim, ze neni treba utracet desetitisice, podivej se co pouzivam ja :) a spokojeny jsem nadmiru a oproti smazungu jsem navic usetril. A dobre se tuni

[ Post made via Android ] Obrázek

stř 25.12.13 08:17
Profil Twitter Facebook
Nováček

No tak to je jasné, manželka si bude v lednu kupovat mobil čtyřjádro 1,2Ghz procesor , 1GB RAM nějak za 5tisíc.

Stačilo si přidat litr a je o dost výkonější. Teď už je to jedno, zatím jsem spokojen, přes root explorer jsem odstranil zbytečné appky a volné ram při normálním režimu je 400mb z 645mb.

Když přejdeš z samsung galaxy mini, který pro mě byl ideální telefon tak je to velký rozdíl. Hlavně to rozlišení oproti 320x240 je znát.

Vím, že tyhle My Phone a neznámé značky jsou opravdu levné, ale nemám zkušenosti v tom jak šlapou. Třeba Trend také hodně zamrzil hned na začátku. Píše se 768 Ram a 4gb interní paměti.

Přitom má 645mb ram a 2gb paměti.

Vím, že si potřebuje i systém ukousnout, ale je to trochu zrada když to mají na všech stránkách.

stř 25.12.13 15:17

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina