My-mobile
Právě je pon 23.01.17 05:40

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další
 ROOT/UNROOT Samsung Glaxy Xcover2 GT-S7710 
Autor Zpráva
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

Příspěvek ROOT/UNROOT Samsung Glaxy Xcover2 GT-S7710
Tak to tak vypada ze si lepsi hry zahraju jem s ROOTem,ale mam telefon neco pres mesic,tak jeste resim zaruku,abych o ni neprisel.Jde o to ze mam v telefonu jen 1.08GB Flash k dispozici,tak chci aby hry cetly ty velke data z uSD karty a ani neni potreba presunout aplikaci z telefonu na kartu a v zadnem pripade nechci prepisovat ROM..

1. staci na reseni docasny root ? Jak ho provest ?
2. jak provest normalni root u tohoto stroje,ale bez odemknuti BL ?
3. cetl jsem na tomto foru,ze muze pri rootovani nastat brick.Jako ho resit ?
4. Jak to vse vratit zpet aby se to dalo reklamovat ? Je jen jeden zpusob nebo je jich vic ?
5. da se udelat zaloha uplne vseho nez s se do toho pustim ? Obnova ?

čtv 06.06.13 09:57
Helper

Poděkovali mu: 1062 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Re: ROOT/UNROOT Samsung Glaxy Xcover2 GT-S7710
1. docasny root je k nicemu, musel bys docasne rootovat po kazdem spusteni mobilu. Navic se docasny root ani nepouziva (pouze u nekterych starsich pristroju). Provest jde pres z4root.apk (funkcni pouze u nekterych starsich pristroju)

2. podivam se a jeste doplnim - odemknuti BL u Smazungu ale root nevyzaduje

3. brick nastat nemuze, vetsinou jde o jednoduche "flashnuti" souboru pres recovery - tj. doinstalovani par souboru do systemu - zadny prepis

4. u smazungu vetsinou je i UNROOT pres recovery, takze to jde snadne a rychle... nebo taky format pristroje (ale to je fama, jelikoz tam stejne zustavaji zbytkove soubory SU)

5. zaloha udelat nelze - leda az po uplnem rootnuti a navic si pak musis nahrat uplne jine RECOVERY (vetsinou docasne). A to uz zalohujes vcetne rootu a tedy i pripadnych problemu. Obnova jde pak ale jen v tom jinem recovery, tudiz pokud neni a neni root, tak jsi bez obnovy.
Jina moznost zalohy a obnovy systemu neni...
(tedy pokud nepocitam moznost opraveni systemu pres Samsung Kies pro PC)

-------------------
EDIT: Tak mam dobre a zle zpravy. Root lze provest, ale jedna se vlastne o "prehrani FW" pres ODIN, kdy natvrdo naflashujes FW, ktery ma ROOT doplneny. V tomto pripade je moznost bricknuti docela velka, ale zaroven jakmile mas stazeny i originalni FW, tak se pres ODIN da bezproblemu (vetsinou) flashnout na puvodni, ale opet risk bricknuti (je to ale riziko u kazdeho podobneho zasahu - dokonce i pri aktualizaci FW pres KIES oficialni cestou)

mrkni na nasledujici odkaz, je tam clanek i s obrazky jak na to. vcetne vsech programu a fw nutnych ke stazeni. procti si to.

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Naposledy upravil penthaler dne čtv 06.06.13 10:21, celkově upraveno 1

čtv 06.06.13 10:13
Profil Twitter Facebook
Ex-Tým

Poděkovali mu: 84 x

Aby si ho odbrickoval, alebo dostal do záruky tak cez samsung kies prehráš proste nanovo najnovší čistý software bez rootu (ako vravel penthaler). Zálohovať sa nedá, zálohovať sa dá jedine s rootom (napr. aplikácia Titanium Backup). Po roote ti všetko ostane tak ako máš doteraz teda sa ti nevymažú žiadne aplikácie atď. (Pokiaľ teda k tomu neodomykáš bootloader)

- 4.1.2 / Honami MoonWalker HD™ / Nemesis Kernel
- 4.4.2 / CyanogenMod 11

Obrázek

Ak som Vám pomohol, tlačidlo "Poďakovať" poteší ;)

Z dôvodu kolapsu fóra všetky moje príspevky a poďakovania zmizli :/

čtv 06.06.13 10:19
Helper

Team member silver (1)

Nahore doplneno info o rootu... moc radosti ti to asi neprinese, ale jina cesta neni.

Tedy pokud nechces zkusit ONECLICKROOT
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

aplikace zdarma, ale u novych zarizeni je nutne zaplatit, abys mel vubec sanci na root. (testovana free verze na g300 bez uspechu, zkousel jsem i dalsi zarizeni a vzdy bezuspesne... jen chteli penize)

čtv 06.06.13 10:24
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Writer silver (1)

1. na nic
2. alespon ze tak
3. jestli spravne ctu,tak se do toho musi nahrat upraveny FW,ale udivuje me ze ma jen 1GB a pritom mam v telefonu zabranych 3GB od Samsungu.Znamena to,ze FW je samostatne a ten bordel co mi tam dal Samsung je jeste samostatne casti,kterou si musim pred upravami po rootnuti zalohovat ?
4 a 5. To ze Kies to umi obnovit jsem si uz vsiml,jen by me zajimalo jestli to obnovi uplne do puvodni podoby,nebo jen ten 1GB FW co se do toho kvuli rootu nacpe ?
6. Da se to cele obnovit z SD karty pro pripad vadneho USB ?

čtv 06.06.13 11:17
Ex-Tým

Kies ti to obnoví do podoby ako keby si ho len teraz kúpil, takže úplne nanovo všetko tam dá :)
a Ano ak budeš už mať root tak cez CWM sa dá zálohovať všetko na sd kartu ale až po roote ;)

- 4.4.2 / CyanogenMod 11

Obrázek

čtv 06.06.13 11:39
Helper

Team member silver (1)

3. udivovat te to nemusi, 4GB pameti je vlastne flash pamet, ktera se deli na x oddilu a funkci. Co sem se zatim naucil a poznal je, ze se jedna o system a kernel (velikost dle verze androidu, vetsinou se lisi minimalne), dale RAM, vnitrni pamet pro instalace APK souboru a vnitrni pametova karta. Tudiz ty mas 2GB zadelany systemem a RAMKOU (1GB system, 1GB pamet RAM) neco zustalo na instalace (nevim kolik, ale rekl bych ze cca 500 - 600 MB) a 1GB na data, hudbu atd. + pametovka. Tim padem se vlastne tim 1GB prehraje jen ta cast systemu, nikoli RAM atd... to se pouze zformatuje, ze to proste bude prazdne...
Takze se nejedna o bordel, ale blby tah samsungu - celkem dobry pristroje s takhle nizkou pameti je opravdu spatna sranda. Mel pouzit minimalne 8GB flash pamet nebo alespon snizit RAMku (tim by se ale dost zpomalil a asi by to to dvoujadro nezvladalo)

4. a 5. on to neobnovi, proste ti nahraje NOVE celkovy system pristroje, dle toho, ktery si stahnes.

6. neda - jde o flashnuti na tvrdo, k tomu je potreba PC a data kabel. Tudiz by sis musel poridit novy.

A jeste zpet k te zaloze - jedine, co si musis zalohovat jsou dulezite udaje jako kontakty, obrazky... proste to, co je opravdu nutne. Hry si vetsinou dotahas a navic je mas vetsinou spojene s google uctem (free i placene) pokud jsi je stahoval z google play.

----------
A s temi velikostmi si hlavu nedelej. Jak jsem psal vyse, pristroj jede na flash pameti s rozdelenim, a nikdy ta velikost neni takova, jakou vyrobci udavaji - 8GB karta ma napr. 7,5GB, 4GB = 3,6GB ... Je to hodne zavadejici, a jeste navic, kdyz tu JEDNU pamet vyuziva vice oddilu a kazdy ma jinou fci...

čtv 06.06.13 11:44
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Writer silver (1)

3. No 1GB ma FW,pak jsem nasel slozku /system/app ktera ma 500MB,jsou v ni APK soubory ktere jsou jako predinstalovane aplikace v telefonu od Samsungu a nejde je smazat,pak je ten 1.08GB prostor do ktereho se cpou jak nainstalovane aplikace,tak sdcard0 data,takze kdyz neco nainstaluju,tak mi to na sdcard0 ubyde a kdyz tak pocitam tak mi ma zbyt nekde 1.5GB mista.Nechapu proc by z toho mela 1GB ram tech 1GB ukousnout kdyz je to RAM a ne Flash ? Da se nejakou APK podivat na organizaci pameti ?

4. a 5. Takze se smazne cela 4GB flash a nahraje se to tak jak to bylo ? Super :-)

6. to jsem trosku nepochopil.Vim ze jde z SD karty flashnout telefon,ale nejde to obnovit do puvodni podoby ?

Jo ostatni data na ktere se bezne pod sdcard0 dostanu a samotne aplikace si zalohuju plus co stahne Kies.Me treba neni jasne kde ta zminovana slozka /system/app presne je,jestli je soucasti toho 1GB FW nebo ne,tak proto se ptam na to zalohovani..

čtv 06.06.13 12:22
Helper

Team member silver (1)

ram v mobilech neni fyzicky hw jako u pc, ale virtualni pamet na disku, tj na flashdisku.
obnovit by to teoreticky slo pres recovery, ale to by ta ROM/FW muselo byt k tomu uzpusobeno a to oficialne nejde, pouze u upravenych ROMek,

vitej do zahad androidu

[ Post made via Android ] Obrázek

čtv 06.06.13 12:36
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Writer silver (1)

ale jo,RAM tam byt musi,protoze flash snese neco mezi 1000 az 10000 prepsani,takze zivotnost zarizeni by byla cca 5 minut bez RAM :lol: Ale tohle je mi fakt zahadou,jestli ten adresovaci prostor flash pameti zabira RAM.Je fakt ze ARM jadro tech procesoru adresuje RAM a Flash v jednom adresovem prostoru,ale ze by to takle zprznili u androida ? To by tam zustalo 1GB flash uplne bez vyuziti..Zkousim najit soubory ktere maji v tom linuxu potrebne infromace o rozlozeni tech pameti.Jeden jsem nasel,ale jeste mi chybi dalsi ve kterych to pak bude videt..

Takze jak to s tou obnovou pres SD kartu je ? Kdyz bych sehnal original FW,tak by to pres to neslo obnovit ?

Ale zacinam to videt tak,ze bud vemu ten root FW a prehodim primo v konfigu toho linuxu sdcard0 s exsdcard,a tim ci udelam z te 1.08GB pameti 16GB pamet,nebo jsem nekde na to videl APK ktera to umi to po rootu prohodit.V podstate bych mel pak tech 1.08GB jen na instalovane APK a tech 16GB by se vyuzilo prave na ty data her.Ted je otazka jestli muze zustat na karte FAT32,nebo jestli ji bude potreba predelat na ext4..

EDIT:
A nebo to udelam uplne jinak.Zrovna stahuju ten FW co tam mam origo ze stranek Samsungu,upravim v nem ty dve cesty a nacpu to do mobilu.Takze bez rootu a dosahnu sveho.Tim neporusim zarucni podminky a budu mit klid..

čtv 06.06.13 12:48
Helper

Team member silver (1)

k editu - zaruka se vztahuje nejen na zasah do hw ale i do sw. tim je myslena ROMka z oficialnich zdroju.
moc bych ri to neradil delat, muzes hi odkourit xD

btw ten program co myslis funguje jen u zarizenich, ktere maji vnitrni pamet a vnitrni pametovku. treba u g300 muzu svych 700mb prohodit za 2gb. u tveho to bude problem.

a mimochodem, custom ROM na g300 ma cca 200MB, cista ofiko ROM zabalena v raru skoro 700! A v tel mi to zabira vic jak 1GB.

tvuj experiment te muze prijit draho

čtv 06.06.13 16:09
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Writer silver (1)

co bych mohl konkretne odkouřit ? Do nastaveni frekvence procesoru a nabijeni prece nebudu zasahovat..

Ten program byl myslen ze prave prohodi interni pamet s externi.Skoda ze jsem to zavrel,tak nemuzu odkazat,ale je na google play.Ale vesmes staci najit konfiguracni soubor linuxu a v nem to mezi sebou prohodit a trosku upravit ten jeden radek aby to jelo na ext4 a ne na FAT32,coz asi udela ten program když je root.

Ofico romku mam.A když bude spatna po uprave,tak to nemuzu uvest do původního stavu pomoci Kies,nebo ne ?

čtv 06.06.13 18:54
Ex-Tým

Čokoľvek keď urobíš so softwareom v mobile tak to cez kies opravíš. Aj keby si ho náhodou úplne brickol a nebol by to HW problém tak cez kies prehráš nanovo soft. a opravené ;)

- 4.4.2 / CyanogenMod 11

Obrázek

pát 07.06.13 13:22
Profesionál

Writer silver (1)

u zaseknuteho telefonu si tim Kies nejsem jisty.Co jsem jednou zkusil telefon pripojit vypnuty,tak to po me chtelo nejaky ovladac a Kies ho videlo az po zapnuti toho telefonu.

Narazil jsem na tohle:

Naposledy upravil RIK dne pát 07.06.13 18:21, celkově upraveno 1
Odkazy patří do code!

pát 07.06.13 14:06
Profesionál

Writer silver (1)

tak zkousel jsem ONECLICKROOT a zjistil jsem to,ze to nefunguje a to z duvodu ze Android 4.1.2 ma zaplatovane chyby ktere se k tomu pouzivaji.Jinak receno zadny z tech exploitu co na to pouzivaji nefunguje.Dokonce jsem si stahl APK zvanou X-RAY,ktera proveri system na napadnutelnost temito exploity a vsemi testy ten telefon prosel na vybornou,tak to vidim tak,ze docasny root ted nejde udelat z duvodu ze zatim neni znama nejaka nova napadnutelna cast systemu.Skoda.Stacil by i funkcni docasny na vyreseni problemu s SD kartou..

čtv 13.06.13 11:13
Ex-Tým

Dočasný root ti ani nepomôže, ty potrebuješ normálny aby si si zmenil to úložisko ;)

- 4.4.2 / CyanogenMod 11

Obrázek

čtv 13.06.13 14:06
Profesionál

Writer silver (1)

on by stacil i docasny a prepsat na sdcard0 slozku Android na link pomoci prikazu ln :-)

EDIT:jestli nekdo zna zpusob jak udelat docasny root na Android 4.1.2,tak sem s nim.Urcite nefunguje debugfs (alespon v te verzi co jsem zkousel),a nefunguji exploity:ashmem,zimperlich,gingerbreak,zergrush,mempodroid,levitator,exploid a wunderbar..Napada nekoho exploit ktery by mohl na 4.1.2 zafungovat ?

pát 14.06.13 13:12
Helper

Team member silver (1)

Docasny root je ti opravdu k nicemu. Navic existuje jen jedna moznost jak ho udelat, a to funguje jen u starsich zarizeni... jakoze hodne starsich, a neni jich ani tolik. Tvuj mezi ne rozhodne nepatri xD

Navic i potom, kdyby se ti povedl docasne provest, tak stejne ti to nebude fungovat idealne, protoze vetsina takovych zasahu a (pak i nasledne aplikace vyzadujici root... atd) ten pristup vyzaduje...

-----
Osobne bych problem s nedostatkem mista vyresil asi jen tim ROOTEM a LINK2SD, plus nejake to procisteni interni pameti... Samsungy maji tu vyhodu, ze se daji "naflashovat" oficialni ROMkou, v pripade, ze by se neco stalo a musel by jit na reklamacku. Tim se procisti a nebude tam ani zasah od ROOTu... A uprimne, ziskanim tech prav mas najednou volnejsi ruku a vice moznosti.

- blokovani reklam (AdAway, AdFree)
- zaloha aplikaci vcetne nastaveni (ES File Manager, Titanium Backup...)
- odstraneni systemovych aplikaci (zbytecnych, samozrejme)
- procisteni vnitrni pameti (dost casto byvaji v pristroji ukryte instalace na doplnky atd, zbytecne obrazky, melodie nebo jejich vymena za jine)
- lepsi sprava aplikaci bezicich/startujicich pri pusteni tel (ES Task Manager, Task Manager...)
- presun aplikaci z pameti mobilu na kartu (.asec/EXT3)
- blokovani pristupu na internet (navolis si jake aplikace se budou pripojovat pres jaky pristup - Droidwall)
- cisteni systemu (napr SD Maid)
...
...
...
..
.
.
Je toho opravdu dost a nevzpomnel sem si na vse... hodne tim i ziskas.
Pokud se nechystas nejak flashovat custom ROM s jinym kernelem a treba i taktovat, tak jedine, ceho se u ROOTu MUSIS obavat je, ktere aplikaci tato prava pridelis ;)

pát 14.06.13 14:20
Profil Twitter Facebook
Legenda

Poděkovali mu: 2610 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Jako neber si to spatne, ale jdes sam pro
ti sobe a neposlouchas rady, ktere jsou ti zde k dispozici.
1) Zkousis nesmyslne exploity, treba gingerbreak uz dle nazvu je predevsim pro gingerbread
2) Na 4.1.2 snad ani neni mozne udelat docasny root, jen trvaly...nikde jsem navod nebo program na docasny root nenasel.
3) Kde beres tu jistotu, ze kdyz udelas docasny root, prepises teda cesty (nechci te podcenovat, ale pochybuju, ze se vyznas az tak hluboko v systemu), a restartujes telefon, tak ze se ti to neprepise zpatky, resp. ze se telefon softwarove neuvede zpet do tov. nastaveni.
4) Dostavame se k jadru veci...uz na zacatku ti vsichni rekli, ze potrebujes proste trvaly root, ale ty si to sam musis komplikovat...nejprve snaha dekompilovat apk a ted zase experimenty s cestami v systemu. Pomalu se dostavame k tomu, ze nez se ti to takto podari, budes mit telefon mimo zaruku a muzes rovnou udelat perma root :D

Komplikujes zivot sam sobe a byt tebou, radeji bych sel do normalniho rootu ;)..dosavadnim pristupem si bricknes telefon mnohem driv :D

EDIT: Souhlas s tim, co napsal pent nade mnou...stihl me predbehnout...

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

pát 14.06.13 14:29
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Writer silver (1)

tak hlavne mi jde o to nezasahovat do ROMky.Jo pokud nekdo zna zpusob jak to vratit do puvodniho stavu bez USB kabelu,tak bych si tam trvaly root i dal,ale takle se mi do toho opravdu nechce..

Ten gingerbreak jsem netestoval ja,ale program X-RAY z XDA,ktery otestoval i vetsinu moznosti ktere jsem napsal,takze jsem si tim hodne usetril praci..

Ten docasny root muze vic nez si myslite.Muze pomoci prikazu vytvaret linky slozek (prikaz ln) a co je jeste zajimave,tak muze upravit prava v sdcard0 a to treba tak,ze je pak mozne vytvorit slozku treba Sudo,do nej nacpat prejmenovane su na sudo a nastavit prava vsem na cteni i zapis,ale co je hlavni,tak majitel toho sudo bude ROOT a kdyz se tam nastavi jeden spravny bit v priznacich,tak se bude dat to sudo spustit z konzole pod pravy toho roota a tim padem se pujde prihlasit docasne jako root v konzoli a tim delat vse co bude potreba.

To ze rootnuty telefon jde ovladat do takove miry jak popsal penthaler a jeste mnohem vic vychytavek samozrejme vim,ale me jedine co zajima je nacpani dat na tu uSD kartu,APK klidne nechat v telefonu a kdyz uz se to upravi v sdcard0,tak by pripadne stacilo udelat WIPE a je vse smazano a vesmes to ani neporusi zarucni podminky.A pochybuju ze Linux kontroluje pristupova prava na sdcard0 pri kazdem startu u slozek a souboru...

Tak proste zkousim.Pry funguje nejaky exploit z motoroly na Samsungy s 4.1.2,ale problem je ze je to plny root a to samozrejme nechci,takze nejak to pujde.Nejsem ten typ co se drzi toho ze nekdo rekne,ne nejde to,a proste budu sedet a jen soupat nohama.Proste zjistuju moznosti a podle vseho existuji,jen to chce cas a hledat..

EDIT:kdyz preflashnu mobil,na FW s rootem,nezrusim si tim nahodoi IMEI co tam ted mam ?

pát 14.06.13 15:28
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku 1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina