My-mobile
Právě je čtv 19.10.17 00:51

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další
 ROOT/UNROOT Samsung Glaxy Xcover2 GT-S7710 
Autor Zpráva
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

Příspěvek Re: ROOT/UNROOT Samsung Glaxy Xcover2 GT-S7710
Nahral jsem na Uloz to upravenou originalni ROMku jen doplněnou o SU soubory z aplikace SuperSU 1.65.Romka neprehodi ani jeden z tri ukazatelu originalni rom v telefonu.Upozornuju ze nektera z novějších vetsi SuperSU si do te romky nahaje novejsi verzi SU,takze prehodi ukazatel Status na Vlastní,misto Oficialni a pomoci Triangle Away s nic neudela do nového preflashnuti romky.Takze neaktualizovat.

Zde je samorna romka:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

A pridavam ještě SuperSU 1.65 verze co jsem pouzil kvůli ukazateli Status:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

pon 14.10.13 08:19
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Prosím,mohol by sem niekto dať presný postup root pre xcover 2? Pomohlo by,keby to bolo v SK-CZ. Vopred moc ďakujem.

ned 15.12.13 14:03
Profesionál

Writer silver (1)

Stahni oba soubory a nainstaluj ODIN.Musis mit ještě nainstalovane Samsung ovladace,ktere jsou soucasti Kies.

Vypni mobil,zapni ODIN,pomoci -VOLUME + HOME + PWR se dostan do download modu a potvrd +VOLUME.Na to pripoj mobil k PC a počkej az ho ODIN najde.Po nalezeni klikni na PDA a vloz MD5 soubor.Pak das START a počkáš az ti mobil nastartuje.Doporucuju před tim smazat cache v Recovery menu.Doinstaluj tu danou verzi SuperSU a muzes fungovat..

Me to beha bez ztraty dat,ale před tim vsim si je pro jistotu zalohuj..

ned 15.12.13 14:16
Nováček

Konečne som úspešne rootol telefon a všetko funguje tak ako má.Vďaka Link2SD teraz takmer všetko pekne presúva na sdkartu :). Iba by som potreboval vedieť,že ako je správne rozdeliť sdkartu.Mám tam 16giga 1 oddiel mám teraz 14giga a 2 oddiel som nechal 2 giga.Môžem sdkartu rozdeliť aj na 8-8 giga,alebo ako? Vopred vďaka za odpoveď.

sob 21.12.13 15:28
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

xerius - někde jsem četl, že na EXT oddíl, který využíváš pro Link2SD je optimální (a nejlépe maximální velikost) max 2GB, protože pak už s tím má jak program, tak mobil problém. Možná by stačilo i jen 1GB.

A jen tak mimochodem, Link2SD funguje dvojím způsobem
- přesouvá do /.android-secure na paměťovou kartu
- přesouvá do EXT oddílu

A co jsem tak testoval, zjistil jsem, že přesunutí do EXT zabírá mnohem více místa v paměti mobilu, než když využiješ klasický přesun na kartu přes Link2SD, a tím pádem je EXT oddíl absolutně zbytečný. Paradoxně je ale vyžadován L2SD už jen aby to vůbec fungovalo.

Osobně doporučuju používat ho pro přesun jen na kartu do /.android-secure a kartu si rozdělit tak, že EXT oddíl bude mít velikost jen pár MB.

Jen si teď přesně nevzpomenu, která z fcí je přesun do EXT a která jen na paměťovku

sob 21.12.13 16:10
Profil Twitter Facebook
Nováček

Zrejme asi nemam niečo dobré nastavené.1 oddiel mam nastavený na 14 a tam dávam čo chcem inštalovať (nemám tam vytvorenú žiadnu zložku iba tam jednoducho dám čo chcem inštalovať) a keď nainštalujem napríklad volaku hru,tak link2SD odkáže hru na oddiel 2.Oddiel 2 mám už zaplnený 739MB a volne mám 1,26GB. Správa sa to správne,alebo mám niečo inak nastaviť? Nikde som nenašiel úplne podrobný návod a rád by som to nastavil tak,ako to má byť.Vopred vďaka za radu.

ned 22.12.13 22:19
Nováček

kodyak: Zdravím, chci se zeptat,
co teda umí ta tvá upravená ROMka?
Má plnohodnotný ROOT?
Povedla se ti nějak vyřešit ta záměna karet?
A proč to na uloz.to hlásí ze je v souboru vir?

A ještě bych se rád vrátil k tomu jak jsi se na předchozí straně ptal na tu změnu IMEI.
Mě by to zajímalo i pro jinéné údaje jako je SN a pod., je možné že by tyto čísla jakýkoliv ROOT změnil?

Děkuji za odpověď

stř 28.05.14 09:46
Profesionál

Writer silver (1)

V te romce je pridany prikaz SU.Coz je zaklad rootu a je potreba tam dohrat jeste nejakeho spravce jako SuperSU nebo neco podobneho.Takze ano root tam je,ale neni tam aplikace na kotrolu pristupu.Slo mi o co nejmenci zasah do romky s tim ze spravce doinstaluju.

U te zameny jsem to zatim nechal jak to je.Lze to v systemu upravit tak ze na miste sdcard0 je uSD karta ze slotu,ale je to dost velky zasah a mam to porad preci jen v zaruce.Resim to pres Direcotry Bind.Proste jsem nasmeroval slozky co potrebuji na kartu.

Proc uloz.to hlasi takovou vec netusim.Je to jen doplnene o SU a PC to nijak neovlivni a technologicky ani nemuze.

Ty udaje jako IMEI,SN atd. jsou ulozeny v nekolika oddilech pametoveho prostoru.Instalaci ROMky je nepremazes,ale kdyz das prerozdelit ten prostor,tak dojde ke smazani.Jinak to lze za pomoci rootu a spravne aplikace menit.

stř 28.05.14 10:49
Nováček

Aha, díky.
Takže tam pak akorád stačí donahrát tu aplikaci v tom druhým linku.

Je škoda že není nějaká bezpečná a spolehlivá metoda jak to vnitřní úložiště 100pro nahradit SD. Zatím to ale asi pořeším přes Link2SD.

A platí tedy to co jsem se dočet že přes Kies se ten tel dá uvést do původního stavu aby v servisu nic nepoznaly? I když v případě téhle tvé rom by asi stačilo jen odinstalovat ten SuperSU a ještě vynulovat počítadlo flashe ne?
I když předpokládám že hned po rootu se zbavím spousta nativních aplikací, takže už tím by to asi poznali xD

A ještě by mě zajímalo, jak to tedy je stou pamětí jak jste řešili na první straně, že by teoreticky měla být někde zašitá část paměti kterou tel nejspíš nepoužívá. Je to teda tak nebo ne? Byla by to docela ironie, když všichni u tohoto tel řeší problém s místem xD

PS: Zatím jsi teda s tou svou ROM spokojen? Žádný problém jsi zatím nespozoroval?

//EDIT

Jo ještě jedna technická :D
Tím co jsem teď psal o ty odinstalaci předinstalovaných aplikací...
Je nějaká možnost, jak tyhle aplikace od výrobce, nebo operátorů z telefonu vypreparovat a pozěji pak nahrát, nebo dokonce nahrát na jiný telefon?

úte 03.06.14 17:03
Nováček

Kodyak:
Zdravím, po rootu tvou ROMkou téměř všechny indikátory v tel zůstaly stejné, teď jsem na to ale koukal znovu a Stav zařízení se mi změnil z oficiálni na vlastní, nevíš (nebo někdo jiný) čím by to mohlo být? Nebo se ti to taky změnilo?

stř 11.06.14 10:55
Nováček

Neměl jsi zaplou automatickou aktualizaci? taky mi udelalo, ale mě to netrápí, mám prasklý sklo a celkove omlacenej telefon tak, že bych to ani neměl odvahu hrát na reklamaci...

Jinak možná pro někoho zajímavej postřeh - od doby, co jsem provedl root (cca 5 měsíců), mi prakticky "nezamrzl" telefon. Stávalo se to většinou v kombinaci spuštené aplikace + příchozího hovoru. Takže spokojenost...

Ještě k tomu rootu - nesmazal jsem tu jednu pamět a při pokusu instalovat z google play mi to psalo nedostatek místa. Možná trochu extrémní řešení - za chodu vytáhnout baterku... A problém vyřešen ;-)

stř 18.02.15 13:36
Profesionál

Writer silver (1)

K tomu indikatoru:je to tim ze se aktualizoval SuperSU.On pak zapise do ROMky nove SU a ukazatel je v haji,protoze ten signalizuje zasah do ni behem behu systemu.

hankr:pouzil jsem nejstabilnejsi verzi rom na kterou jsem narazil,takze jsem rad v tak pozitivni vysledek.Vsiml jsem si ze existuje jeste novejsi verze s opravenou vaznou bezpecnostni chybou,takze bude novejsi jak si na to najdu nejaky cas.

čtv 19.02.15 08:02
Nováček

Zdravím pánové....

mám takový menší problém .. pokusil jsem se o root mého telefonu - přes ODIN jsem úspešně nainstaloval verzi: S7710XXAMB6_S7710OXEAMB3-20130713 - vše proběhlo OK - vidím tam novou aplikaci SU - dokonce se to jeví, že se vše povedlo jak má, ale nevím jak vymazat cache - resp. stále se mi nedaří stáhnout ani jednu aplikaci neboť mi tlf. stále hlásí, že mám nedostatek místa ( momentálně mám asi 130 MB ).... chtěl jsem samozřejmě začít aplikací link2sd - ale prostě nejde nejde a nejde.... dočetl jsem se, že lze přes adb shell ? vymazat cache - mám korektně nainstalovaný ADB - a postupuju takto:

cmd
adb shell
su
pm set-install-location 0

ovšem výsledek je nula...stále se mi nedaří stáhnout nic.... peru se s tím již od Čtvrtka...děkuji za každý tip.... Přema

ned 21.06.15 14:36
Profesionál

Writer silver (1)

resi to Lucky Patcher.V nem je instalace upraveného Google Play a pak by to mělo byt OK. Jinak se cache maze tak,ze při zapnutem telefonu podrzet PLUS a HOME tlacitko,zapnes a budes ty dve drzet dokud nenabehne recovery menu.Tam das Clear Cache..

ned 21.06.15 17:52
Nováček

Dekuji..nakonec me jeste napadlo smazat jednu 3mb aplikaci - vic uz tam fakt nebylo k odinstalaci a svete div se...xcover to pustil..pak uz jsem prelinkoval aplikace a najednou mam 500MB :) kazdopadne ta cache se bude hodit...dekuji :-)

ned 21.06.15 19:09
Nováček

Ahoj páni.
Fakt to tu nevidím (už som trochu starší), tak sa opýtam: Viete mi dať link na originál ROMku? .... ver 4.2.1. .. potrebujem vrátiť do pôvodného stavu S7710. ..... Díííííííííííík 8-)

Inak rootoval som či už s ODIN, alebo priamo s karty a bez problémou. Najrýchlejšie sa mi osvedčilo nahrať na kartu a cez recovery menu .... :-)

pát 28.08.15 06:45
Profesionál

Writer silver (1)

jestli ti nebude vadit smazani dat,tak si nahraj original ROMku za pomoci KIES

pát 28.08.15 07:36
Nováček

Zdravím,
koukám že tato diskuze je starší.
Dostal se mi tento telefon do ruky, chtěl bych ho dát dceři, ale ta pamět je fakt šílená vlastní zkušenost.
Nechá se aplikovat ROOT v tomto návodu, nebo se nechá sehnatjiž něco novějšího co bych do telefonu mohl dát? ?
Děkuji za info a pomoc

stř 16.12.15 15:32
V.I.P.

Poděkovali mu: 4121 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

Vzhledem ke stáří telefonu toho moc novějšího nebude.
Našel jsem návod z února 2014 na flash CWM

a následně flash SU

Na GP je poslední SuperSU ve verzi 2.46, můžeš použít Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum. zde na foru.

Obrázek

stř 16.12.15 16:21
Nováček

Super, díky.
a postup je stejný co se tady uvádí?
Nejsem v tomto směru nijak odborník . ..

Mohl bys po lopadě kovářovi poradit ? ? :-D

//EDIT

Tak nakonec jsme stáhnul a nainstaloval.
K čemu je SuperSU ? je potřeba ho tam též instalovat? ?

díky

//EDIT

Tak po instalaci mi to vypína službu Google. Zkoušel jsme instalovat MAPY a hodí mi to i tak přímo do telefonu..
Prosím o radu ..
Díky

čtv 17.12.15 15:31
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 43 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina