My-mobile
Právě je pon 18.12.17 21:08

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 16 ] 
 Výdrž baterie Sony xperia SP 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Příspěvek Výdrž baterie Sony xperia SP
Čao lidi :-) strašně rychle se mi na tom mobilu vybíjí baterie a přitom tam mám zaplé ty režimi stamina a ještě jedno ale pořad se to rychle vybíjí nemáte někdo nějaký tip na úsporu baterie? :-)

sob 31.08.13 06:28
Profesionál

Poděkovali mu: 75 x
Medaile: 3
Writer silver (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

Příspěvek Re: Výdrž baterie Sony xperia SP
Keby si mal root a CWM, tak by sa výdrž zlepšila in kernelom, bez rootu toho veľa nenarobíš :)

[ Post made via Android ] Obrázek

sob 31.08.13 07:13
Profil Skype
Nováček

co to je to CWM? :) ja su takovy neznal :D

sob 31.08.13 09:12
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Spíš si pročti následující článek (články)
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Jde hlavně o nastavení a využívání mobilu a jeho aplikací, a to i doinstalovaných. Režimy sice mohou pomoci, ale pokud máš zapnutý internet, GPS a WIFI a neustálé aktualizace, a nemluvě o podsvícení na max, pak není co řešit.

sob 31.08.13 09:18
Profil Twitter Facebook
Ex-Tým

Poděkovali mu: 84 x

Ak by ti ani po penthalerových radách batéria stále vybíjala tak niekedy pomôže Znovu flashnúť fw cez PC companion abo SUS. A ak by ti ani to nepomohlo tak jedine root, odomknúť bootloader a nahrať iný kernel, s ktorým si zvýšiš o dosť výdrž batérie ;)

- 4.1.2 / Honami MoonWalker HD™ / Nemesis Kernel
- 4.4.2 / CyanogenMod 11

Obrázek

Ak som Vám pomohol, tlačidlo "Poďakovať" poteší ;)

Z dôvodu kolapsu fóra všetky moje príspevky a poďakovania zmizli :/

ned 01.09.13 13:45
Profesionál

Poděkovali mu: 19 x
Medaile: 2
Member (1) Writer silver (1)

Příspěvek 
Co znamená že se ti strašně vybíjí baterie? Jak telefon používáš?

Xperia SP

pon 02.09.13 19:03
Profil ICQ
Nováček

jako priznavam sice na nem hraju ale ne nejak moc.. dejme tomu ze zapnu real racing 3 a dam si 2-5 zavodu a zas to vypnu a ani ne denne taky kdyz telegon nabiju na 100% tak mi to ukaze vydrz baterie tak 12hod.

úte 03.09.13 18:00
Profesionál

Poď k veci, koľko ti telefón vydrží REÁLNE hodín? Keď ho nabíjaš každý deň, tak sa nečuduj, robí to 80% z nás ;-)

úte 03.09.13 18:19
Profil Skype
Profesionál

Poděkovali mu: 42 x
Member (1) Writer silver (1) Reputation bronze (1)

Tohle je Achilovka smartphonů. Já osobně jsem celý den na internetu a nabíjím 2x - 3x denně ;) .To mám spuštěný jen Twitter app,Internet a FB Messenger. :-D Občas k tomu zaplý Pou xD

stř 04.09.13 09:52
Profil Steam
Nováček

no ja to nabijim tak 1x az 2x za den ;-) ale fakt na tom moc nehraju ;-) :-D a internet v mob. nemam a na wifi se dostanu malokdy takze internetem to bejt nemuze a jas mam nastaveny na pul a zakrizkovane "prizpusobit svetelnym podminka" ;-) a ty veci ktere jsem spustil vzdy po vypnuti napr.: aplikace ci hry nebo alba atd.. vzdy hnet v tom menu vyhodim pryc toz ja nwm :D

stř 04.09.13 17:48
Profesionál

Poviem ti len jedno.. Ak chceš trochu lepšiu výdrž, tak musíš nahodiť iný kernel.. Ak nie, tak si zvykaj. Novšie smartfóny sú čím ďalej výkonnejšie, a preto potrebujú viacej energie-->rýchlejšie sa vybíjajú. To je jediný nedostatok dnešných high-end smartfónov (ak nehľadím na cenu ^^ ) tož tak, jas si nastav na auto, to ti ušetrí baterku, nenechávaj odblokovaný mobil, keď na ňom nič nepotrebuješ, a nenechávaj stále zapnuté wifi. Keď si nenastavuješ budík na mobile, kľudne ho vypni.
To bude to najlepšie, čo môžeš pre svoj mobil urobiť :) nielen, že ti to zvýši výdrž batérie, ale aj jej životnosť ;)

stř 04.09.13 18:03
Profil Skype
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

fast: jiný kernel nemusí v žádném případě být zárukou lepší výdrže baterie, to je není tak úplně pravda, navíc ani root nemusí být zárukou zlepšení situace...navíc jak zvýšit výdrž baterie už mu dávno radil penthaler

slovacko: doporučoval bych obnovit tovární nastavení (pozor, přijdeš o data) a postupně instalovat aplikace (třeba 1 aplikace/1 den) a pozorovat, jak rychle se telefon vybíjí...podle mě sis nainstaloval nějakou appku, která běží na pozadí a žere baterii - při troše snahy by to možná šlo zjistit ze Správce aplikací (Nastavení -> Aplikace -> Spuštěné).

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

stř 04.09.13 18:52
Profil Twitter
Ex-Tým

Jak som už vyššie písal na mojej xperii P mi pomohlo nahranie firmwareu nanovo cez SUS. Stiahni si toto:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

1. Pripoj mobil
2. Cez Support zónu si daj opraviť telefón, stiahne ti to a nainštaluje najnovší software.
3. Riaď sa pokynmi a nakoniec odpoj telefón

Pozor !! Stratíš všetky dáta tak zálohuj.

... Mne toto pomohlo a vraj aj iným xperiam novým to pomáha ;)

- 4.4.2 / CyanogenMod 11

Obrázek

čtv 05.09.13 08:04
Expert

Poděkovali mu: 182 x
Medaile: 2
Writer gold (1) Reputation silver (1)

Pozri si v nastaveniach batériu a čo hu hlavne žere. Mne 50% žere obrazovka a musím nabíjať raz za deň, keď ho používam. Niekedy sa mi vybíjal za 5hod, lebo som mal na pozadí niaku apku, tak som ju vymazal. Ak ti žere obrazovka, stlm jas, nastav rýchlejší interval zhasínania,... Skús sa pozrieť do tých nastavení batérie.

EDIT:
Napr. na tomto obrázku, môžeš vidieť že je tam aj batéria, a keď to rozklikneš, ukáže ti čo ti žere najviac:

A zobrazí ti to niako takto:

//EDIT

Keď už sme pri tom žraní baterky, aj ja mám s ňou problém.
Obrázek
Neviete čo z toho vypnúť, poprípade zakázať? Celé je to, ako služby spoločnosti Google.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

LG G2 D802 - 32GB
ROM: CloudyG2 - 5.0.2
Kernel: Stock
Recovery: TWRP - 2.8.1.1

Xiaomi Power Bank: 10 400 mAh

Did I ever tell you the definition of insanity?

čtv 05.09.13 13:10
Profil Zobrazit autorovy stránky
Ex-Tým

Všetko s toho môžeš zakázať to sa týka len GP a ostatné je sync. tvojich kontaktov s google účtom (tiež zbytočné) ;)
To sieťové umiestnenie neviem čo robí, nastav si v google účte aby ti nesynchronizovalo kontakty atĎ a malo by to prestať ..

- 4.4.2 / CyanogenMod 11

Obrázek

pát 06.09.13 08:39
Nováček

Poděkovali mu: 1 x

Když jsem ji měl novou tak jsem taky řešil problém s výdrží. Jednou se přes noc vybil ze 100% na 80% a jindy se vybil jen na 99%, což mi připadalo divné tak jsem začal pátrat co to způsobuje. Na pomoc jsem si nainstaloval aplikaci Wakelock detector, je zdarma a nevyžaduje root. Ta postupně sbírá data které aplikace samy probouzí zařízení (obrazovka zůstává vyplá ale aplikace vytěžuje procesor), a došel sem na to že hromada aplikací se pokouší připojovat k internetu a zkouší hledat aktualizace např. aplikace facebook docela často probouzela zařízení. takže jsem postupně zablokoval všechny automatické aktualizace a některé aplikace úplně zakázal a nyní mi přes noc ztrácí do 3% baterie a běžně vydrží 2 dny rekord bylo 4,5 dne (ze 100% na 20%), ale to jsem ho moc nezatěžoval.

úte 10.09.13 20:36
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 16 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina