My-mobile
Právě je ned 17.12.17 22:28

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 8 ] 
 jak na editaci ROM ? 
Autor Zpráva
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

Příspěvek jak na editaci ROM ?
Mam stazenou originalni rom pro svuj telefon a chtel bych do ni vlozit dva soubory.Ma s tim nekdo zkusenosti ? Z toho co je na internetu nejsem moc moudry :?

pon 09.09.13 14:57
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Re: jak na editaci ROM ?
Záleží na tom, co tam chceš dát... Editace je docela náročná a ve výsledku můžeš mobil i ohrozit bricknutím.

Jsou ale i způsoby, jak docílit toho co chceš jen díky Rootu a přístupu do systémových složek...

pon 09.09.13 15:02
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Writer silver (1)

chci tam pridat do bin a xbin soubor su s potrebnymi pravy.Neboli udelat root te ROM.Je mi jasne ze to jde pres Linux,ale nejsou mi jasne ty veci kolem,jak z toho pak zase udelat pouzitelny soubor pro ODIN.Tak se radsi zeptam nez neco podelat..

pon 09.09.13 15:12
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

To jsi nenašel možnost jak mobil rootnout? Je těch cest tolik, že si můžeš vybrat. A pochybuju, že by zrovna u tvého modelu nebyla jiná cesta než "zhovadit" ofiko ROM.

EDIT:
CZ návod
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

ENG
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Spousta dalších i video

pon 09.09.13 15:15
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Writer silver (1)

tyhle odkazy samozrejme znam,ale vsechny maji spolecny problem.Neni to ceska verze ROM a byvaji navic osekane.Takze chci upravit ceskou ofiko rom a dat to samozrejme i ostatnim

EDIT:jina moznost nez preflashnutim neni.Zadny z tech one click rootu nefunguje kvuli pouzitemu procesoru.Ofiko ROM se da lehce od rootovat,bud SRSrootem pres usb,nebo universal unrootem jako aplikaci a pak se to tvari jako originalni ROMka co tam byla.Proto chci editovat original.Vyhovuje mi,jen potrebuju root

pon 09.09.13 15:29
Pokročilý

Poděkovali mu: 35 x
Medaile: 2
Writer silver (1) Reputation bronze (1)

Tady mas takovou "kuchyň", ktera slouzi k editaci ROMek a jeden ze zakladnich funkci je "add root premissions" a tim bys mel nacpat do ty ROMky root, akorat jestli mas windowsy, tak musis stahnout cygwin (neco jako prikazovej radek)

[ Post made via Android ] Obrázek

úte 10.09.13 05:50
Profesionál

Writer silver (1)

prtrik:super odkaz ;) Poradne se tim prohrabu a uvidim.Linux mam nainstalovany a to SuSe,takze nevidim problem.Narazil jsem i na Ubuntu portable verzi,co bezi diky CygWinu na windows,ale bohuzel jen na XP,protoze mi nechtel na Win7 64bit jet.Ale ve vysledku napisu cesky navod jak na to,protoze to asi jeste nikdo neudelal kdyz na to tak koukam ve vyhledavacich..

EDIT:no nakonec jsem zvolil cestu linuxoveho reseni veci,ale ne z toho odkazu.Ten odkaz ma skoro 600 stran diskuse a navic neni ten telefon podporovany.Takze jsem ten system.img prevedl pres simg2img do formatu ktery se da namountovat a vlozil do slozek bin a xbin prikaz su,nastavil mu prava na 06755 a mam tedy pulku hotovou..Ale ted to potrebuju prevest zpet do toho IMG formatu.Nasel jsem jeden odkaz na XDA,ale tam nedoresil aby ten jeho IMG bral Samsung.Vi nekdo jak na to ?

EDIT2:takze uz mam udelany MD5 soubor a vecer zkusim ODINem naflashnout.Navod uz mam taky sepsany,ale jeste pockam na vysledek toho flashnuti na telefon.Samsungy maji trosku problem,ale u ostatnich to byva OK :-)

úte 10.09.13 07:07
Profesionál

Writer silver (1)

Prinasim slibeny navod na upravu ROMky :-)

Mam to ted nahrane v telefonu a svete div se,ale ani se mi pri flashovani nezvedlo pocitadlo poctu flashnuti,ale i tak jsem to radsi projel Trianglem na vynulovani.

V prve rade je potreba si nainstalovat Linux,at uz na pocitaci,nebo VirtualBoxu,pripadne VMwaru.

Je tu jeste jedno reseni,pres ktere jsem to delal ja,a to ze existuje Ubuntu Portable bezici pod Windows.

V tom Portable Ubuntu je rozdil ale v prvnim radku kde je prikaz "su".Musi se zadat "sudo su" a heslo je 123456.

Nejdriv je potreba rozbalit puvodni soubory z md5 souboru,zde nazvane jako ceta_k_flashce,protoze predpokladam ze dotycny pojede na windows a linux bude mit spis jen jako nutne zlo.Na to staci cokoliv co umi rozbalovat bud TAR,nebo ZIP format.

pak uz jen zadavat v terminalu linuxu:

-------------------------------
su

mkdir /raw
mkdir /raw/mntraw

cp /ceta_k_flashce/simg2img /raw
cp /ceta_k_flashce/make_ext4fs /raw

cd /raw

chmod 777 simg2img
chmod 777 make_ext4fs

./simg2img /ceta_k_flashce/system.img /ceta_k_flashce/system.raw
mount -o loop /ceta_k_flashce/system.raw /raw/mntraw

cp /ceta_k_flashce/su /raw/mntraw/xbin

chmod 06755 /raw/mntraw/xbin/su

./make_ext4fs -s -l 1024M -a system /raw/mntraw /ceta_k_flashce/system.img

cd /ceta_k_flashce

tar -c -o boot.img cache.img hidden.img modem.bin STE_boot1.img STE_boot2.img system.img >> root_ROM.tar

md5sum -t root_ROM.tar >> root_ROM.tar
mv root_ROM.tar root_ROM.tar.md5
-------------------------------

ted jen flashnout zarizeni,v mem pripade to byl Samsung,takze pres ODIN3.Ale jeste pred flashnutim neinstalujte nektery ze Superuser programu.Nedal jsem to do apps,tak at to rovnou blokuje otravne programy.

Jeste je potreba si upravit radek TAR atd,podle toho jake soubory mel puvodne v md5 souboru
a dulezita je taky hodnota na radku s make_ext4fs,kde pro me je velikost 1024MB a treba pro Samsung S2 je to 512MB

Jeste nakonec odkaz na stazeni programu na upravy at je nemusite hledat na internetu:

EDIT:opravil jsem chyby v navodu.

stř 11.09.13 13:04
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina