My-mobile
Právě je stř 13.12.17 21:23

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2
 prečo mi nič nejde ? 
Autor Zpráva
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Re: prečo mi nič nejde ?
Kodyak - se samsungem v takovém stádiu nemám zkušenosti a co jsem si už po několikáte pročítal celé vlákno, tak s tím marce dělá fakt psí kusy. Nejde, jde, nejde, funguje CWM a hned zas nejde...

Vím ale to, že skoro každý mobil má nějaká zadní vrátka, jak na to, a pokud už nejsou, tak je z něj cihlička na okrasu, nebo do opravny.

První je recovery a download mod (u smažungu asi ten odin, jak jsi psal).
Další se odvozuje od výrobce, jakýsi forced update / instalace systému z paměťové karty, která se inicializuje buď automaticky, nebo po stisknutí příslušné klávesové zkratky... Ale i tak vyžaduje nějaký základ (recovery, kernel) se kterým komunikuje.

Ještě mě napadlo, že u samsungů (u těch lowendových) se téměř nikde nepřehrává recovery natvrdo, ale je dočasné. Možná se pletu, nebo sem se zatím ještě s jiným nesetkal. A mobil má tu tendenci po restartu z CWM a opětovném vstupu do něj nabootovat s originální recovery...

Zkusil bych ještě JIG
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

který by mohl zresetovat nastavení a zobrazit minimálně to stock recovery, a pak už by mohlo jít i flashnout (přes ODIN, KIES) stock FW...

Mimochodem, před tím se ti mobil k pc připojoval normálně? Viděl ho i KIES nebo jiné programy? Aby to nakonec ještě nebyl problém s ovladačema v pc

stř 25.09.13 16:25
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

Příspěvek Re: prečo mi nič nejde ?
penthaler:prave ze jsem se zajimal pul roku jak presne je to u samsungu delane a zacinam tusit jak to cele funguje.Netvrdim ze jsem odbornik,ale rad se podelim.V podstate jestli jsem to spravne pochopil,tak recovery je samostatny oddil na flash pameti a obsahuje jak to recovery menu,tak download mod a JIG vyvola ten download toho oddilu.Ale CWM to prepsalo,takze to vidim ze bud se to poresi přes CWM,nebo JTAG rozhrani v servisu.Original recovery samsungu umi instalovat ROMku přes ADB i kartu a download mod je ODIN.

Zkusim najit jak tam dostat original recovery od samsungu..

EDIT:no vidim to na menci orisek.Bude se tam muset nainstalovat recovery.img a ten není soucasti balicku ROM který instaluje kies a co se da stahnout.Je to samostatny soubor mimo tento balicek.Vsechny navody na instalaci toho recovery.img byly přes ODIN,coz v tomhle pripade nepujde,takze se bude muset přes CWM.Problem ale je,ze jsem nenasel to recovery primo pro tohle zarizeni,takze je otázka jestli to vůbec pujde najit a druha jestli se tam muze pouzit něco jiného,treba z SGS2 modelu,ktery by uz sel najit.Kdyz se to nepovede,tak uz recovery nenastartuje zadne a bude se to muset resit JTAGem v servisu Samsungu,kde to cele nahraji znovu.Vic jsem toho zatím nenasel a nevidim to moc nadejne ze najdu.Jeste se zeptat na XDA,ale moje angličtina na to nestaci..

EDIT2:Tak jsem provedl pitvu pametoveho prostoru (dalo by se rict flash disku) svého telefonu a zjistil jsem,ze Download (ODIN) se mi skryva ve dvou oddílech a to mmcblk0p17 a mmcblk0p18 a jen tak se neprepisou při flashovani (musel bych tomu nutit soubory normal.bin a normal2.bin).Recovery je v samostatnem odilu 21.Takze tak 50/50 ze JIG vyvola Download mod a pak uz to pujde prepsat Kies do puvodni podoby :-) Viditelne jsem se mylil,ze ODIN je Recovery.Hodne stesti s opravou ;-)

stř 25.09.13 17:36
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 22 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina