My-mobile
Právě je pon 11.12.17 17:49

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 9 ] 
 přetaktování procesoru SE WT19i 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Příspěvek přetaktování procesoru SE WT19i
dobry den ako zvisim procesor na mobile sony ericsson xperia live with walkman wt19i?
chcem zvisit iba procesor lebo mi dost seka a niekedy aj zamrza

Naposledy upravil MONT! dne ned 30.03.14 01:58, celkově upraveno 1
Špatná sekce, špatný název...přesunuto, upraveno.

ned 30.03.14 01:32
Expert

Poděkovali mu: 182 x
Medaile: 2
Writer gold (1) Reputation silver (1)

Příspěvek Re: přetaktování procesoru SE WT19i
Procesor máš v základe taktovaný na 1GHz, čo ti na plynulý chod stačí. Problém je v RAMke. Musíš si ju prečistiť manuálne v nastaveniach, kde natvrdo povypínaš apk ktoré ju najviac žeru, napr. FB, Messager, Chrome, Skype, YT,... Pokial ale stále trvá# na pretaktovaní, potrebuješ ROOT a na to potrebuješ nahrať upraveý kernel. Takže doporučujem nahrať niako custom ROM. Ja doporučujem CM11. Napíš akú máš verziu androidu.

[ Post made via Android ] Obrázek

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

LG G2 D802 - 32GB
ROM: CloudyG2 - 5.0.2
Kernel: Stock
Recovery: TWRP - 2.8.1.1

Xiaomi Power Bank: 10 400 mAh

Did I ever tell you the definition of insanity?

ned 30.03.14 07:00
Profil Zobrazit autorovy stránky
Nováček

MAM 4.0.4 A PROSIM TA DAS NAVOD JAK TO MAM SPRAVIT TEN ROOT ?
A KED SI DAM TEN ROOT TAK MI UZ NEBUDE SEKAT TELEFON?

Naposledy upravil MONT! dne pon 31.03.14 22:35, celkově upraveno 1
Byla ta velká písmena opravdu nutná?

pon 31.03.14 18:03
Expert

Najprv si budeš musieť odmoknúť bootloader:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

A potom spravíš ROOT:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Mimochodom, na tej strane je aj návod na pretaktovanie procesora. A nie, nespomalí. Ak vieš ako, tak práve zrýchli.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

LG G2 D802 - 32GB

pon 31.03.14 18:42
Nováček

prosi mta na tej stranke stoho mam salat vobec neviem cez co to bab odomknut ten bootloader cez flashtool to nejde nejaka chiba tam je a cez sdk manager takisto nejviem prosim ta nevies nejaky lahci navod ja som to to este nikdy nerobil... alebo nejak na dialku sa to neda spravit cez internet ??

stř 02.04.14 22:09
Nováček

dobry den pokusam sa odomknut bl ale ked vipnem mobil stlacim volume- a pripojim usb tak mi viskoci
error-drivers need to be install for connected device
eror-you can find them in the drivers folder of flashtool
procesing loader.sing
hecking header
error-processing of loaders.sin finished with errors
your phone bootloader cannot be officially unlocked
you can now unplug and restart your phone
co to moze bit??

čtv 03.04.14 13:09
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Téma už nějakou chvíli sleduji a upřímně nevidím jediné rozumné vysvětlení toho, proč chceš zvyšovat takt procesoru. A co mě zaráží ještě víc, je, že ti nikdo nebyl schopný říct, že po jeho zvýšení se telefon může chovat ještě hůř než do teď - častější zamrzání nebo přímo restarty a stabilita sama o sobě bude nahoubes.

91Kiko ti řekl, co je potřeba pro lepší chod mobilu, a já s ním rozhodně souhlasím, jelikož RAM je důležitější faktor než takt procesoru, a mám to i z osobní zkušenosti.

Svou bývalou G300 jsem přetaktoval, a navýšil RAM (díky zRam). Výsledek byl následný:
- zvýšená spotřeba baterie
- zvýšené zamrzání mobilu a systému u náročných i méně náročných aplikací a her (takt na téměř 1250Mhz z 1Ghz)
- časté pády atd.

Takt jsem vrátil na původní a pouze zanechal RAM (zRam) a světe div se, stejný výkon jako při taktu na vyšší hodnoty, ale za cenu zlepšené spotřeby baterie (delší životnost).

Musím podotknout, že jsem fungoval na custom ROM z dílen Cyanogenmoderů (CM9 - android 4.0.4), jelikož na základní tovární ROM se takt ani navýšení RAM neprojevilo. S tím jsem samozřejmě získal i dost bugů obsažených v nedodělané ROMce. Nakonec před prodejem jsem G300 hodil do továrního nastavení na stock ROM a užíval si nedokonalosti, ale odladěnosti systému a vysoké výdrže baterie.

Nebudu se opakovat a ani radu 91Kiko - povypínej ty procesy co doporučoval, nebo je rovnou odinstaluj a neřeš. Nesnaž se za každou cenu do mobilu narvat zbytečnosti a neskutečné množství aplikací a her.

1. žerou baterii
2. beží na pozadí (RAM)
3. připojují se na internet (viz bod 1,2)
4. desítky procesů spuštěných najednou zpomalují

A rada na závěr?
Pokud ten ROOT spravit nedokážeš nebo tomu nerozumíš, pak to radši nedělej. Ušetříš si případné náklady spojené s oživováním telefonu, reklamace, servis...

Ačkoli se u mobilu jedná o často primitivní záležitost, končívá to tragicky.

Navíc ROOT ti neumožňuje jen to, co se tu uvádělo. Měl bys plný přístup do systému mobilu, a tím možnost si ho nevědomky totálně domrvit.

čtv 03.04.14 14:04
Profil Twitter Facebook
Expert

penthaler má pravdu. Keď som pretaktoval procesor, systém bol nestabilný a často padal. Čo sa týka batérie, to bolo tragické. Vybitá po 8 hod. A pomohlo to? Skoro vôbec. Kladný výsledok som pocítil, iba keď som hral niaku náročnú hru, napr. GTA SA. Problém je práve v RAMke. Procesor nerieš, ten je dobrý. Ak chceš lepší chod, nahraj si niaku custom ROM, ale na tú potrebuješ mať odomknutý BL. Je to náročné, teda pre začiatočníka. Prvý krát som sa s tým bavil týždeň. Ak ti teda stačí iba plynulý chod systému, prečisti manuálne RAM. Nie pomocou niakych čistiacich programov. Tie ju zaberú ešte viac.

Obrázek
Obrázek
Obrázek

LG G2 D802 - 32GB

čtv 03.04.14 14:16
Profesionál

Poděkovali mu: 29 x
Member (1) Writer gold (1)

Pro případ nedůvěry se přidávám: pokud se budeš v podobných věcech vrtat, můžeš si snadno rozbít telefon - natrvalo. Takže pokud určitě nevíš, co a jak, NEDĚLEJ to.

Doopravdy.

Jsem zpět!
Barty

pát 04.04.14 16:21
Profil Skype
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina