My-mobile
Právě je pon 18.12.17 06:11

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 9 ] 
 Problém s updatem firmwaru 
Autor Zpráva
Profesionál

Poděkovali mu: 19 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

Příspěvek Problém s updatem firmwaru
Zdravím, mám problém jak s OTA aktualizací firmwaru, tak přes recovery. V recovery vyberu update.zip a po chvilce načítaní vypíše "Assert failed APPLY_PATCH_CHECK (System/App/Browser.apk a spoustu čísel a písmen. Browser jsem odstranil přes Titanium backup už kdysi protože jsem ho nepoužíval, nevím jak ten update udělat, stahuji ho z oficiálních stránek Prestigia, ale chyba je u mě. Navíc nemůžu sehnat stock aosp browser pro můj telefon.

Odtud stahuju updaty, jedná se o dva balíčky - 1.0.08 to 1.0.10 a 1.0.10 to 1.0.18
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

EDIT: Nedopatřením jsem si v Titanium Backup odinstaloval pár systémových aplikací v telefonu, a teď je nepoužitelný, furt chce zadat pin a furt se ukazují hlášky o ukončení různých aplikací

EDIT2: Factory reset nepomohl, nevím jak zprovoznit data ve složce /system/app

pon 07.04.14 18:58
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Re: Problém s updatem firmwaru
První chybný krok je smazání systémových aplikací.
Jeden z důvodů jsi už našel, další přicházejí sami.

1. žádné volné místo ti tím nevznikne
2. smazáním apk a odex souboru ti po nich stejně zůstane nějaký bordel a stále se budou tvářit, že tam někde jsou
3. systémová nestabilita, jelikož některé jsou vyžadovány jinými aplikacemi

Dříve jsem s tím hodně experimentoval na X10mini a nijak to nevadilo, šla krásně preflashovat na stock či CMko, které jsem si hodně očesal. Dnes osobně doporučuju systémové aplikace VYPNOUT (android 4.0/4.1+) nebo hybernovat (root + TBC)

Výhoda tohoto kroku je, že fyzicky tam jsou, ale prostě spí, systém je nevidí, i když je může kdykoli na tvou žádost ZAPNOUT nebo odhybernovat...

U tebe bych vyzkoušel kontaktovat support prestigia, jelikož tahle značka má dost specifický systém (po testování se chová jinak než čistý či modifikovaný systém jiných značek) a požádat je o možnost flashnutí, popř. servis u nich.

Tvé aktualizace se totiž vážou na něco, co tam nemáš a bez toho to nepůjde. Navíc i kdyby jsi to sehnal, tak to do systému nevrátíš (bohužel jsem to taky testoval, i root byl krátký).

pon 07.04.14 19:52
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Writer silver (1)

Díky za radu Penthalere, a takže to nejde obnovit jinak, než se domluvit s podporou?

pon 07.04.14 20:01
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Šlo by to, ale potřeboval bys přeflashovat komplet všechny partišny (oddíly) telefonu, na což bys potřeboval kompletní soubor systému, což se hledá dost špatně, i sám penthaler myslím říkal, že to získal nějakým pozoruhodným způsobem od nějakého servisu :D

Je to dost složitý proces a pokud jsi to nikdy nedělal, radši se do toho ani nedoporučuji pouštět, protože jak to uděláš špatně, můžeš si zrovna udělat z telefonu už jen těžítko...

Takže jak říká penthaler - servis s prosbou o komplet přeflashování (bude to pravděpodobně mimozáruční úkon, takže si to budeš muset zacvakat) a pro příště už víš, že úplně smazat systémové aplikace se zkrátka nevyplácí. Vždy je jen vypni ;)

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

pon 07.04.14 21:17
Profil Twitter
Profesionál

Writer silver (1)

Dobře, díky za rady, odpoledne nebo zítra s tim zaběhnu do servisu
Ono se to stalo překlikem, něco jsem koumal v Titanium Backup, a najednou jsem dal místo tlačítka Zpět, zelenou fajfku a už to jelo
EDIT: Musím s tím přímo do servisu Prestigia, nebo stačí obyčejný servis telefonů?

úte 08.04.14 04:58
Ex-Tým

Poděkovali mu: 246 x
Medaile: 4
Member (1) High calibre silver (1) Team member silver (1) Helper (1)

Hm, vaše rady se přímo nabízejí. Ale pokud nechce do servisu (a chce počítat s tím, že bude jednou provždy bez prohlížeče), pak je tu ještě teoretická možnost přepsat aktualizační script v balíčku s firmwarem, aby přeskočil pokus o patchování "Browser.apk". Ale jak říkám - teoretická. Něco o tom lze najít v Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Bring back HiFake.

úte 08.04.14 19:25
Profesionál

Writer silver (1)

Napadlo mě jak by se dalo sprovoznit ten můj telefon, do systému se v pořádku dostanu, pokud vyndám sim kartu, a tak že bych poprosil někoho se stejným telefonem, aby udělal zálohu systémových aplikací v Titanium Backup, a já jí potom jen nahrál u sebe, šlo by to?

úte 08.04.14 19:49
Profesionál

Writer silver (1)

Tak jsem sehnal někoho se zálohou z TB, a světe div se, mobil je plně funkční. Později zkusím ten firmware.

stř 09.04.14 15:01
Profesionál

Writer silver (1)

Zkoušel jsem smazat ty řádky o tom browseru, teď už to nevyhodí žádnou chybu jen se ta instalace toho updatu zruší

úte 15.04.14 19:18
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 9 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina