My-mobile
Právě je stř 13.12.17 19:28

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 15 ] 
 Zrychlení GT-i9300 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Příspěvek Zrychlení GT-i9300
Zdravím, mám cca 1 rok starý Sams galaxy sIII. Začal se mi celkem hodně sekat a nepomohla mi ani přeinstalace mobilu. Dá se mu nějakým způsobem vrátit počáteční rychlost ? Mám tam nyní nainstalovaný Android 4.3

pon 14.04.14 19:22
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Příspěvek Re: Zrychlení GT-i9300
Co znamená přeinstalace mobilu? Nainstaloval jsi potom zpátky zase všechny aplikace? Pokud ano, může to být právě nimi. Taky doporučuji zazálohovat kartu a zformátovat ji.

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

pon 14.04.14 20:06
Profil Twitter
Profesionál

Poděkovali mu: 75 x
Medaile: 3
Writer silver (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

1. Odinštaluj zbytočné aplikácie a hry, ktoré nepouźívaš. Nadmerné množstvo aplikácií mobil riadne spomalí.
2. Ak nepomôže, skús factory reset, poprípade update fw, ak je dostupný. Inak môžeš ešte stiahnuť nejaký antivírus a skontrolovať systém :)

[ Post made via Android ] Obrázek

pon 14.04.14 20:09
Profil Skype
Nováček

Preinstalaci jsem myslel ze ho mam ted v tovarnim stavu s cca 5 aplikacema navic.

úte 15.04.14 05:54
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

BlackLight:zkus dat NASTAVENI/SPRAVCE APLIKACI najdi aplikace co jsis tam dal navic a u kazde dej VYNUCENE ZASTAVENI.Pak zkus rychlost telefonu.Tipuji ze to bude ten problem.Ze ti nektera z appek bezi na pozadi jak vztekla.. Das sem seznam tech peti aplikaci co mas na vic ?

úte 15.04.14 07:02
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

mrkni na baterii jestli neni nafoukla

a pak doporučuji zformátovat kartu popř i koupit novou

mozma rady k nicemu, ale u samsungu i tyhle problémy zpomalují mobil

úte 15.04.14 09:25
Profil Twitter Facebook
Nováček

Takze baterii nafouklou nemam a pametovku mam 7,0 z 8gb plnych. Mam tam tyhle appky : Muj vodafone, Simple unrar, Yahoo Weather, Sydia, Facebook + messenger. Stahl jsem si ted jeste appku s nazvem Clean Master kde jsem zjistil ze mi mobil vyuziva nonstop 80% + procaku a po procisteni touto aplikaci mi bezi na 65% asi na 20 vterin, pote mi zase stoupne na nejakych 80%. Projel jsem to i antivirakem a vir jsem nenasel.

úte 15.04.14 12:25
Profesionál

Tak to potom nemusí byť chyba SW, ak je procesor vyťažený na 80% /neprehrieva sa ti mobil?/... Skús používať mobil nejaký čas bez pamäťovky, ak by to nepomohlo, tak zájdi do servisu.. Mohlo sa stať že pri reinštalácii softu sa ti nejako pretaktoval procesor, čo je prakticky nemoźné..

úte 15.04.14 12:52
Profil Skype
Profesionál

Poděkovali mu: 29 x
Medaile: 2
Member (1) Writer gold (1)

Nepomohla by úplná reinstalace FW? Resp. flash původní ROM, wipe user data apod.?

To by teoreticky aspoň ukázalo, je-li chyba v SW nebo HW, ne?

Jsem zpět!
Barty

úte 15.04.14 12:58
Profil Skype
Profesionál

Teoreticky hej, ale chybu môže spôsobovať aj preplnená pamäťová karta, alebo niečo na nej ;)

úte 15.04.14 13:02
Profil Skype
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Writer silver (1)

BlackLight:Vyborny na bordel programy je AVG.Tak jestli jsi to neprojel zrovna jim tak to zkus.Ale vesmes se mi na tech aplikacich zda podezrela jen ta Syndia.Ostatni jsem zkousel a nic mi nepachali.Souhlasim s tim ze to muze delat pametova karta.Videl jsem u jednoho Samsung S3 jak karta puvodne formatovana pro nokii delala binec tak velky,ze to strasne brzdilo telefon.Na vytizeni procesoru jsem se nepodival.V podstate vyndej kartu,kdyz nepomuze uplne vsechno smaz do tovarniho nastaveni a neinstaluj zatim zadne aplikace.Az budes mit jistotu ze je to ok,tak si je tam dej a sleduj co to dela..

úte 15.04.14 14:07
Nováček

No tak dnes vecer si hodim veci z karty do pc a zformmatuju ji, jelikoz jsem ji predtim mel v jinem mobilu, tak to mozna proto dela bordel. Dam sem pak info jak to dopadlo a delalo mi to i na ciste instalaci sw, jelikoz jsem ho mel nedavno wipnuty :-)

úte 15.04.14 17:09
Ex-Tým

Poděkovali mu: 246 x
Medaile: 4
Member (1) High calibre silver (1) Team member silver (1) Helper (1)

Nejsem si jist, zda teď nepíšu totální blbost, ale mohlo by to být Zuckerbergovým balastem - tedy FB a Messengerem. Zkus je odinstalovat a schválně, jak se mobil bude chovat pak.

Jinak k všeobecnému zrychlení z vlastní zkušenosti s Xperkou doporučuji nahrát custom ROM (například obecně známý CyanogenMod) - tím se zbavíš dalšího paměť zabírajícího balastu za cenu záruky a rizika dalších bugů (hlavně u nestabilních ROMek).

Bring back HiFake.

úte 15.04.14 18:52
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Ještě se připojím s informací, která by ti později mohla urychlit mobil a snížila by se i vytíženost procesoru, za cenu pár drobných aplikací navíc a ROOTu mobilu.

- zbavit se reklamy - adaway, adfree
- znemožnit přístup nepotřebných aplikací na internet (GPRS) - droidwall
- interval aktualizací jednotlivých programů na netu - co nejdelší, nebo jen manuálně

a poslední, kterou mi spousta lidí vymlouvá, že je to JEN žrout baterie:
- startup manager a zakázat start aplikací, které nevyužíváš, klidně i v automatice (při zamčení klávesnice)

Pro vysvětlení:
- reklamy v aplikacích přistupují na net (žere to, brzdí to)
- všechny internetové aplikace tak nějak komunikují s netem neustále (viz předchozí bod)
- časté aktualizace zpomalují chod, a tím nemyslím aktualizace přes Google Play, ale i stahování statusu na FB, stahování emailů...
- při každé změně v systému mobilu (třeba při přechodu ze spánku do odemčeného stavu) se automaticky spustí x aplikací na pozadí, aby byli připravené k rychlému použití...

Sumář je takový, že krom toho, že ušetříš baterii, data atd, ve výsledku ještě odsekáš mobil.

-----
Mimochodem, značka paměťové karty docela taky dělá problém. Osobně každému vždy a u jakékoli elektroniky doporučuju KINGSTON, tak pokud ji máš, tak ji vem, a kup si jinou - z různých zdrojů jsem se totiž dozvěděl, že právě tahle značka nedokáže dobře komunikovat se Smažungy...

úte 15.04.14 19:28
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Poděkovali mu: 30 x
Writer silver (1)

naformátuj kartu + tovární nastavení. KLidně na kartě můžeš mít vir

Hboot - 1.49.0007 S-OFF
Radio - 11.77.3504.00P_11.25.3504.06_M
Kernel - MiRaGe
ROM - LiquidSmooth v3.0 BETA (4.4.2)
Recovery- 4EXT Touch

úte 15.04.14 20:01
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina