My-mobile
Právě je čtv 14.12.17 03:29

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 8 ] 
 Podivné nabíjanie batérie (nie je 100% ako 100%) 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 1 x

Příspěvek Podivné nabíjanie batérie (nie je 100% ako 100%)
zdravím...mám LG Optimus L9 II cca 1 mesiac a všimol som si na ňom takú divnú vec, a to, že batéria sa vždy nabije do 98%, potom pri prechode na 99 a posléze 100 iba rýchlo "preblikne" a telefón zahlási, že je batéria nabitá a mám telefón odpojiť z nabíjačky...tak telefón odpojím, ale stačí pol minúty niečo na ňom robiť a klesne na tých 98% veľmi rýchlo...testoval som to tak, že som si otvoril menu a preklikával v rýchlosti jednu obrazovku za druhou a/alebo som prst držal na obrazovke a hýbal sprava-doľava ako šialený(aby som zaťažil obrazovku)...do pol minúty to bolo späť na tých 98% a na 97 to kleslo až po veľmi dlhom čase...čiže očividne bola batéria nabitá len na 98%, aj keď telefón hlásil 100%...tak som to zatiaľ tých par razov, čo som telefón doteraz nabíjal riešil tak, že som telefón nechal na nabíjačke cca 10-15 minút dlhšie po hlásení, že už je nabitý a vtedy je už reálne nabitý na 100%...otestoval som to opäť tak, že som ako šialený behal po menu niekoľko minút a batéria bola stále na 100%...neviete, v čom by mohol byť problém alebo či to je normálne? vďaka...

sob 16.08.14 14:31
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Příspěvek Re: Podivné nabíjanie batérie (nie je 100% ako 100%)
To je ale docela normální u většiny telefonů řekl bych. Mně teda sice skok z 98% na 100% netrvá takovou chvilku, ale pokud telefon odpojím hned po nabití na 100%, taky rychle klesne zpět na 99%. Pokud ho nechám na 100% nabíjet ještě třeba dalších 5 minut, tak pak taky ukazuje 100% déle :)...řekl bych, že to nebude nic tragického.

Pokud ti to ale mermomocí vadí, zkusil bych rekalibrovat ukazatel baterie.

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

sob 16.08.14 16:08
Profil Twitter
Nováček

ak to tak je normálne aj u iných telefónov a nejedná sa napr. o vadu batérie, tak samozrejme by mi to až tak nevadilo, skôr som sa len obával, či to fakt nebude vadná batéria alebo tak a nebude to treba odniesť na reklamáciu...ak sa to nebude "zhoršovať", tak nie je o čom, skôr som sa bál, aby postupne nebol "rýchly skok" z 98 na 99 na 100 nahradený skokom až od napr 95->100, to by už bol celkom problém...lebo samozrejme pred tým, ako som napísal sem, som googlil, najmä na zahraničných fórach a nič "kloudného" som nenašiel...väčšina mala ešte horší problém ako ja, a to že keď sa nabitie batérie dostalo na nejakú úroveň, napr. 94%, tak sa to už ďalej hore nepohlo ani keby sa na hlavu postavili...takže z tohto pohľadu som rád, že mi to v podstate normálne nabije na reálnych 100%, aj keď to musím nechať na nabíjačke dlhšie...mobil som nabil pred 2,5 hodinami a odvtedy som robil ten test s obrazovkou, počúval cez reprák cca 15 minút hudbu a stále je teraz 100% nabitý :) potom som sa už dočítal aj také scifi, že by za to mohol konektor v mobile, čo je síce čiastočne pravda, ale nie až tak úplne...že vraj(hlavne LG) robí tie konektory viac zasunuté dovnútra mobilu a tým pádom sú jednak náchylnejšie na poškodenie a druhak sa časom možu viac "zasunúť" a usb kábel by nedoliehal až úplne do konca a tým pádom by vraj mobil nedokázal nabiť na 100%, iba do nejakej určitej úrovne...pri tom príspevku som sa trochu vyľakal, lebo týždeň po tom, čo som si kúpil mobil, som spozoroval, že usb kábel sa trochu moc hýbe na môj vkus, keď je zapojený do mobilu...nie port v mobile, ten drží pevne a nehýbe sa, ale usb kábel je taký nejaký divný, že ľahko sa s ním hýbe...našťastie samovoľne nevypadáva z mobilu, v tomto ohľade drží slušne, ale jednoduchu doprava-doľava sa s ním dá ľahko hýbať...ešte mi napadlo, či to nemôže byť tým, že aj konektor v mobile sa mi zdá trošku "nakrivo", ale pýtal som sa kamaráta, čo má ten istý mobil a vraj aj jemu sa to tak hýbe, takže zrejme je to daň za to, že v dnešnej dobe by výrobcovia najradšej nabíjali všetko len ihlami :D ale zase na predchádzajúcom staručkom HTC Exploreri držal konektor so zasunutým usb káblom ako drak :D čo už...vďaka za radu ohľadom kalibrácie, pozrel som to cez Google, ale zrejme je to pre mňa zbytočné, mám iba spravený root, ROMku mám originál, takže by to asi bola zbytočnosť...ale dá sa to vraj aj appkou Battery Calibration z Google Play, tak keby ma to časom začalo otravovať, skúsim teda tú kalibráciu a možno by to vylepšilo ukazovateľ batérie...len si ho nechcem posrať ešte viac, tak preto sa do toho radšej nechcem hneď teraz púšťať :D moc díky za odpoveď, aspoň s tým teraz môžem normálne žiť a keby sa niečo zmenilo, tak určite zas napíšem :)

sob 16.08.14 16:38
Ban!

Poděkovali mu: 17 x

Můžu tě uklidnit, taky to tak mám, mě dokonce ani 100% nikdy nenaskočí. To se mi stává jen zřídka. ;-)

sob 16.08.14 18:00
Profil Skype
Nováček

:D vidím, že čo je pre mňa niečo neuveriteľné a skoro až obrovský problém, tu vy vôbec neriešite :D a ja už by som mobil pomaly šiel dať na reklamáciu kvôli tomu :D ono asi bola chyba hneď po kúpe nastaviť to, aby sa vôbec zobrazovali tie percentá pri batérii, však? :D ale kto by ich nemiloval, nemám pravdu? :)

sob 16.08.14 18:47
Nováček

Na samsungu galaxy ace je to to isté.... ja to nechááápem :)

[ Odeslano z Android ] Obrázek

pon 01.09.14 12:18
Profesionál

Poděkovali mu: 49 x
Medaile: 2
Writer silver (1) Reputation bronze (1)

To mě se zas tablet vybíjí normální rychlostí,ale pak na 10% dokáže vydržet tak 17x déle než na každém jiném procentu :D
Taky je ten konektor asi nějakej divnej, protože už mám 2. micro usb kabel, kterým se tento tablet nabíjí tak 8x pomaleji než původně a při používání na nabíječce se vybíjí, ale nejzajímavější na tom je, že u všech ostatních zařízení, co mám funguje normálně

pon 01.09.14 20:39
Profil Skype
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

po nabiti clanku napeti proste samovolne klesa a zarizeni bere tech 4.2V jako 100%,ale to je napeti po které se to nabiji. V podstate nabijeni vypada tak,ze se nabiji do tech 4.2V a pak se pokracuje s nabijenim s omezenim na tohle napeti,ale ceka se az klesne nabijeci proud.Kdyz klesne,odpoji se nabijeni a clanek se pozvolna a sam dostane na oneco nizssi napeti a tim to hlasi méně nez 100% i když je to plne nabite.Proste efekt dane technologie..

pon 01.09.14 21:08
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina