My-mobile
Právě je ned 17.12.17 13:06

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 12 ] 
 nedostatek místa 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Příspěvek nedostatek místa
prosím moc o radu. mám stejný problém. při stažení čehokoliv mi to oznámí, že mám nedostatek místa na externím uložišti. stahovala jsem hry pro syna a mazala, když mi nevyhovali spíš teda jemu a z ničeho nic nejde stáhnout vůbec nic. mám tento telefon od Vánoc, takže se s ním pořád ještě učím, tak váš žádám o pomoc jako pro blbce. místa na kartě mám 2,4 GB. děkuju za odpovědí

úte 03.02.15 14:55
V.I.P.

Poděkovali mu: 4123 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

Příspěvek Re: nedostatek místa
Je třeba napsat kolik volného místa je ve vnitřní paměti telefonu.
Volné místo na paměťové kartě je až na druhém místě.
Pokud jsem se dobře díval, LG L 70 má jen 4GB celkem, cca 2 - 2.5 GB si vezme systém, takže na aplikace zbývá 1,5 - 2 GB.
Takže se může stát, že vnitřní paměť je zaplněna a nejde nic instalovat.
Navíc je to KitKat, takže přesun na kartu se nekoná.

Řešení:
1. pročistit telefon od zbytečného balastu a nechat jen nejnutnější apk,
nebo
2. root a pomocí Link2SD posílat na paměťovou kartu
3. příště si koupit telefon s vnitřní pamětí min. 8 GB, lépe 16GB.

Obrázek

úte 03.02.15 16:09
Profesionál

Poděkovali mu: 49 x
Medaile: 2
Writer silver (1) Reputation bronze (1)

Pokud tam to volné místo opravdu je, tak je možné, že nastalo něco jako u mě-spousta instalovaných aplikací a souborů, ale spíš hlavně menší nepořádek při linkování složek mezi interní a externí pamětí a další spousta věcí způsobujících bordel, s rootem. Také jsem měl 2.4GB jinak aplikacemi využitelného místa a (skoro) nic nešlo nainstalovat. Dříve mi pomohlo větší čištění tabletu, ale před pár dny jsem zase po dlouhé době (rok) udělal factory reset a vše funguje, jak má :)

úte 03.02.15 17:21
Profil Skype
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

hm, je tu ještě jedna možnost, kdy je dostatek místa pro apk i data ve vnitřním úložišti a GP to prostě nepustí ke stažení...

tohle se stává, když je zaplněná cache, tj. dočasné úložiště... I tohohle stačí vypnout zapnout mobil a popř ještě ve správci úložiště v nastavení promazat dočasné soubory, správce stahování...

jako krajní řešení např SDmaid, a až poté tovární nastavení (formát)

[ Odeslano z Android ] Obrázek

úte 03.02.15 17:42
Profil Twitter Facebook
Nováček

Misto na vnitrni pameti je neco okolo 160MB,ale driv to tomu nevadilo a ted to uz 5dnu nejde.nainstalovala jsem jeden den asi 6her a zase odinst.,protoze byly k nicemu,tak nevim,jestli to neni tim.jak udelam to factory reset a neztratim data?v docasny pameti by problem byt nemel,mazu prubezne.a tel jsem restartovala minimalne 10x a nic.

úte 03.02.15 17:52
Helper

Team member silver (1)

nemyslím RAM, myslím dočasnou paměť cache...

používají ji např prohlížeče pro načtení stránek (desítky MB), Obchod play pro stáhnutí aplikace (ta zůstává v systému, dokud se nepřemaže jinou, menší (opět desítky MB)

psal jsem to proto, že mám cca 200MB vnitřní paměť a 1GB vnitřní úložiště volné, a právě díky dočasným souborům mi GP kolikrát nenainstaluje ani 2MB soubor...

takže pokud nepomůže vypnutí mobilu, promazani dočasných souborů mi pomáhá vždy. někdy tedy až při kompletní cistce přes sd maid...

FORMAT není třeba, to jen jako krajní řešení (formátoval jsem pouze dvakrát při dvou aktualizacích systému před rokem)

úte 03.02.15 19:46
Profil Twitter Facebook
Nováček

Dalsi blba otazka,kde sezenu ten sd maid,kdyz nemuzu nic stahnout?jsrm uz zoufala.diky za odpoved.

//EDIT

úte 03.02.15 20:53
V.I.P.

Poděkovali mu: 4123 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

Stačí se podívat zde na foru:
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

1. stáhnout apk do PC
2. zkopírovat do telefonu
3. nainstalovat přes souborového managera

Jen mám obavu, že pokud se nestahují apk z GP kvůli nedostatku místa, nepůjde ani instalace apk v mobilu.
Nejdřív je třeba vyčistit mobil.
Základní pravidlo u odinstalace aplikací:
1. Smazat data !!!
2. Odinstalovat aplikaci

Pokud tam bylo 6 her, každá má někde v telefonu uložená data.
Buď přímo ve složce se jménem aplikace, nebo ve složce Android/data.

Obrázek

úte 03.02.15 23:17
Helper

Team member silver (1)

instalace z karty by měla jít, pokud bude povolená instalace. z jiných zdrojů (v nastaveni)

stř 04.02.15 09:13
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Poděkovali mu: 49 x
Medaile: 2
Writer silver (1) Reputation bronze (1)

Jak jsem psal já o svém podobném problému, tak ani apk nešly instalovat, jen zálohy třeba Titanium Backup.
A jinak, na tu stránku ke stažení toho SD Maid nemusíš používat pc, klidně můžeš přes telefon a je to o pár kroků míň..

čtv 05.02.15 15:21
Profil Skype
Nováček

tak už jsem tu znova s tím samým problémem. po předchozích vašich radách, se mi podařilo stahování zprovoznit. poté jsem si ihned stáhla sd maid, abych pročistila systém.tak jsem měla hroznou radost, že už zase vše funguje. ale bohužel to šlo tak týden a zase nejde stáhnout vůbec nic, na kartě mám 1,8GB místa, ale při stažení mi vyběhne okno, nedostatek místa na externím disku. už fakt nevím, co s tím. dokola použím sd maid, v aplikacích ručně mažu data uložená v mezipaměti a k ničemu to není. prosím o znovu o radu, co dělat. děkuju.

čtv 19.02.15 13:52
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

Rekl bych ze tohle uz je na factory reset.Neboli zalohuj si kontakty,kalendar,SMS do pocitace a uplne cele to smazni.Jestli pouzijes titanium tak to jde taky,ale nezapomen to pak dostat nekam mimo interni pamet telefonu,aby jsi o to neprisla.Muze to byt jen chyba ve firmware,ale podle toho co pises ti to dela binec dost na to aby bylo lepsi vse smazat a zacit od zacatku..

pát 20.02.15 08:24
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina