My-mobile
Právě je pon 11.12.17 21:59

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 8 ] 
 ROOT - Čeho se bát, vyvarovat, na co si dát pozor? (prosím) 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 1 x

Příspěvek ROOT - Čeho se bát, vyvarovat, na co si dát pozor? (prosím)
Zdravíčko.
(předem se omlouvám, jestli otevírám něco z off-topicu)
Po dlouhé době jsem konečně zpět a rád bych se hned v úvodu zeptal na něco ohledně ROOTu. Projel jsem X webů a fórek, ale stejně bych se raději zeptal spíš Vás,... těch, co se v tom (podle mého) vyznají :-)

Rád bych si rootnul svoje S3 Neo, ale furt si zatím nejsem jistý, jestli do toho jít nebo nejít. Rád bych do toho šel kvůli možnostem, jako je natáčení obrazovky, pořízení fotky při odemčení telefonu, životnosti baterky a v neposlední řadě třeba k aktivaci služby OTG, kterou má S3 Neo zakázanou (není podporováno).

Všude jsou nějaké klady, nějaké zápory....

Tak bych měl pár otázek a byl bych neskutečně rád, kdyby mi sem někdo zkušený napsal co a jak :-)

1. Jestli se do toho vyplatí jít (to je asi jasný, že spíše ano)
2. Od čeho se v začátcích odpíchnout aneb - Jak tomu porozumět? (na fórech jsem toho moc nevyčetl - a že jsem se snažil). Chci do toho jít, ale nějak jsem nanšel možnost tomu porozumět, mít se od čeho odpíchnout...
3. Jaký je rozdíl mezi odemknutí bootloaderu/ů a ROOTu jako takového
4. Jaká je dnes procentuální šance na "bricknutí" stroje
5. Čeho se po ROOTu či odemčení bát, čemu se vyvarovat, co si popř. nainstalovat jako první (od DroidWallu etc.), jak je to s povolováním aplikací a s odesíláním dat (zabezpečení obecně).

Děkuji předem a doufám, že mi to tu trošku objasníte :-) popř. odkážete na topic, kde se toto rozebírá, pokud jsem ho přehlídl.

ROOTed via Odin - StockROM

sob 18.04.15 19:58
Profil Skype ICQ Facebook Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.

Poděkovali mu: 4123 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

Příspěvek Re: ROOT - Čeho se bát, vyvarovat, na co si dát pozor? (pros
1. ROOT u androidu je dnes skoro nutnost
2. Trochu nerozumím otázce, ROOT telefonu znamená, že získáváš tzv. práva roota (lze přirovnat k admin právům u PC)
a máš přístup do systémových složek. Vlastní ROOT je vlastně nahrání aplikace SuperSU.
3. Někteří výrobci zamykají bootloader (HTC, Sony atd.), takže nedřív je třeba bootloader odemknout a teprve potom telefom rootnout.
4. ROOT se u Samsungu provádí přes ODIN a je na jedno kliknutí.
Pokud dodržíš návod, nemělo by se nic stát, ale VŽDY vše provádíš na vlastní nebezpečí.
5. Chovej se podobně zodpovědně jako u PC a neinstaluj každou blbost.
Pokud instaluješ novou aplikaci, vždy si můžeš přečíst permissions.
Ale to je tak vše, protože můžeš buď souhlasit a nainstalovat, nebo nesouhlasit a neinstalovat.

Soubory potřebné na rootnutí S III NEO (autor Chainfire):
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Obrázek

sob 18.04.15 21:37
Nováček

Super, díky moc :-)

Už jen (jako naprostý blbec) zjistit, jak a co s tím bootloaderem...
Jelikož vůbec netuším, co to je...

Šlo by to odemknout přes tento návod? Popř. nějaký zkušenosti?

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Edit://

nebo žádný bootloader u Samsungu odemykat nemusím?
Tento návod by stačil? Kdybych do Odinu hodil soubor, který jsi mi dal do linku místo toho, co tam má?
Nebude mu vadit ta koncovka?

Naposledy upravil MONT! dne ned 19.04.15 10:41, celkově upraveno 1
Linky vedoucí mimo fórum patří do tagu CODE. Přečti si prosím pravidla fóra, díky.

sob 18.04.15 22:19
V.I.P.

Jak jsem psal výše, u Samsungu nahraješ přes ODIN ten soubor s koncovkou .tar a je vše hotovo.
Bootloader tě nezajímá.

1. Musíš mít povoleno ladění USB v telefonu. Možnosti pro vývojáře - ladění USB.
Pokud je to poprvé a možnosti pro vývojáře nevidíš v menu telefonu,
je třeba 7x kliknout na číslo sestavení SW a budeš vývojář. (možnosti se objeví v menu).
2. Rozbalíš stažený .zip soubor na plochu v PC
3. Spustíš ODIN.exe v PC a klikneš na políčko PDA a vybereš soubor CF-Auto-Root-s3ve3g-s3ve3gxx-gti9301i.tar.md5
4. Telefon přepni do tzv. DOWNLOAD modu.
Vypneš telefon a potom současně zmáčkneš VolDown+Home+Power (tzv. trojhmat), až vyskočí hláška dáš pokračovat VolUp. (Pokud dáš VolDown, download mod se ukončí a telefon se restartuje.)
5. Telefon připoj přes USB k PC
6. Důležité !!! Zkontroluj, že nemáš zaškrtnuté tlačítko Repartition. Důležité !!!
7. Klikni na tlačítko START.
8. Počkej na dokončení operace, telefon se sám restartuje a nabootuje do Androidu.

Je to jednoduché a zkušený uživatel to zvládne za 1 minutu.

Obrázek

sob 18.04.15 22:24
Nováček

Paráda.
Díky moc :-)

Teď už si jen promyslet, či do toho jít nebo ne...
Furt se bojím bricku nebo určitých problémů (na fórech mají lidé problémy s internetem, reproduktorama, diodama ... a vlastně se vším, co se dá)
Jestli je to ROMkama nebo něčím jiným ... netuším, ale taky bych nebyl zrovna 2x nadšený, kdyby mi najednou nechodilo X věcí najednou :-D

sob 18.04.15 22:33
V.I.P.

Pokud jen telefon rootneš a zůstaneš na stock ROM, žádné problémy mít nemůžeš.
Jedinou nevýhodou je, že nebudeš dostávat OTA aktualizace systému.
Pokud nahraješ nějakou custom ROM, mohou problémy nastat.
Je třeba nejdříve přečíst reakce uživatelů a nahrávat jen stabilní a vyzkoušené verze a ne tzv. nightly.

Obrázek

sob 18.04.15 22:51
Nováček

Tak co jsem četl, tak na S3 Neo stejně neplánují narvat OS 5.0+, takže mě OTA asi ani nějak eXtra netrápí... a nějaký mini-updaty typu: email view atp... nepotřebuji :-)
(pokud chápu správně)

Četl jsem taky něco o tom, že přes Kies se dá stáhnout nejnovější verze Firmware (či tak nějak), ale s tím, že o ROOT přijdu.. Takže by se to teoreticky přes Kies dalo kontrolovat a Rootovat dle potřeby, či?

Každopádně Ti moc děkuji za návod :-) (a trpělivost)

A pro případ - Dá se nějak stejně rychle a relativně snadno unROOTnout? To je snad vše, pro případné otravy bych se když tak ozval :D díky moc

sob 18.04.15 23:08
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

ROOT ti umozni používat nektere premiove vymozenosti.Jednim z nich je třeba plnohodnotny firewall,nebo filtr reklam.Je mozne diky nemu i zmenit animace při zapnuti/vypnuti telefonu.Ale v cem bych asi videl největší vyhodu je presouvani aplikaci na kartu pomoci Link2SD a jejich dat také,pripadne uplna zaloha aplikaci vcetne jejich normalne nepristupnych dat.To resi slabiny Samsung zarizeni tehle kategorie.Jako takovou drobnost bych videl ještě moznost moznost obnovy souboru když si je omylem smazes,nebo rychlejsi a presnejsi fukce GPS.Na OTG u svého zarizeni zapomen.Neni to hardwarove podporovane a jestli chces pripojit gamepad,tak pomoci ROOTu to jde přes BlueTooth..

Samotného Flashnuti přes ODIN bych se nebal.Samsungy mají dva oddily pro Download mod a pokud si v ODINu omylem nezaskrtnes preskupeni oddilu,tak se jim v podstate nemůže nic stat.Jen jsem se setkal s tim,ze na jednom pocitaci s Windows7 vypadávalo spojeni,tak to s tim neslo preflashovat a muselo se to udelat na jinem pocitaci.Asi problém s USB porty toho pocitace.Telefon byl po celou dobu zablokovany az do prehrani.Proste jak se jednou vejde do Download,tak se to uz musí udelat..

A ještě upozotneni:jestli to mas ještě v zaruce,tak po tomhle zasahu hrozi ze se zmeni jedno z pocitadel uživatelských zasahu co si Samsungy zapisuji do speciálního oddilu a spatne se mazou.Zaruku by ti pak neuznali.UnROOT je hracka.Napis na Play Google unroot a vyskáče ti tam hromada odkazu.Akorat ROOTuj origo ROOTnutou ROMkou,jinak to pujde samozrejme poznat a při samotnem unROOTu se zmeni jedno z pocitadel..

EDIT:asi nejlepší unROOT je udelat přes KIES od Samsungu,kde das proste prehrat na nejnovejsi verzi Firmware..

ned 19.04.15 06:02
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 8 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina