My-mobile
Právě je stř 13.12.17 19:47

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 5 ] 
 ASUS MeMO PAD (ME176CX) - zvýšené teploty 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Příspěvek ASUS MeMO PAD (ME176CX) - zvýšené teploty
Ahoj, v pátek mi došel tablet od ASUSu (ME176CX). Jede bez sekání a podobných problémů, ale vyskytl se jiný problém.
A to přehřívání...
Když jsem si stáhl zakoupenou verzi hry Counter Spy a Goat Simulator, tak asi po ~25 minutách hraní byly teploty docela vysoké. Tablet se zahřívá v blízkosti fotoaparátu (jednoduše ve vrchní části). Nejvyšší teploty mají "komponenty" SoC_DTS0 a SoC_DTS1. Celý den jsem se snažil najít význam těchto zkratek a našel jsem pouze to, že to je označení od Intelu, jakožto výrobce CPU a údajně označují teplotu GPU a CPU (nepotvrzená informace) .
Tablet se při zahřátí ještě nerestartoval, ale je to na dotyk teplé a ne moc příjemné, nicméně se teploty bezprostředně po zátěži zase vracejí na +/- 45 a dál klesají.
Teploty máte na obrázku. (ihned po zátěži)
↓↓↓↓

Myslíte, že je to neodloučitelná součást tohoto tabletu ?? Nebo zde není něco v pořádku ??

A když už jsme u toho, jaká je maximální teplota hardware u zařízení s Androidem ? Je ta hranice u tabletů vůči mobilním telefonům posunutá ???

Děkuji předem za odpověď.

PS: Jestli se zde toto téma již objevilo, hluboce se omlouvám, asi jsem si ho nevšiml :-/.

sob 25.04.15 18:10
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

Příspěvek Re: ASUS MeMO PAD (ME176CX) - zvýšené teploty
Je v tom ctyrjadrovy procesor od intelu,coz znamena ze pojede v klide do cca 85st, a ze ma tepelnou pojistku.55st je ještě uplne normalni teplota pro tyhle procesory.Neboli neres.Definice prehrati je,ze se tomu bud něco stane,nebo ze zapracuje pojistka a vypne to.Neboli nic se ti neprehriva..

p.s.:stejne hlouposti o prehrivani slychavam od majitelu notebooku.Tam je chlazeni nastavene na 50st a oni si mysli ze se to prehriva a přitom je to normalni provozni teplota při zatezi..

sob 25.04.15 19:11
Nováček

Jop, díky. Takže jestli to správně chápu, tento procesor od Intelu je stavěný na větší teploty a dokud se při zátěži nebude restartovat, nemám si toho všímat?

sob 25.04.15 20:49
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

presne tak.On by zacal nejdříve zpomalovat aby se lepe chladil,takze by jsi to při hre poznal,ze by to zacalo opravdu hodne cukat a zhoršovalo by se to az do uplneho zastaveni.Teplota při které se vylozene znici je přes 90st.Ted jsem se projistotu ještě koukl k intelu na stranky.Preci jen ma 2W a to uz je v podobe tepla dost znat..

sob 25.04.15 21:43
Nováček

Kodyak +1 ... Mě to nenapadlo se tam podívat ... Právě jsem se na to podíval a je to opravdu tak. Takže děkuju moc.

TÉMA VYŘEŠENO.

PS: Pro lidi, ktkteří se s tim taky setkaj, tady máte odkaz na procesor a jeho specifikace
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

[ Odeslano z Android ] Obrázek

Naposledy upravil Keith T. Maxwell dne pon 27.04.15 16:25, celkově upraveno 1
Dávej odkazy do tagu [code]

pon 27.04.15 16:25
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 5 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina