My-mobile
Právě je pon 11.12.17 14:27

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

V této sekci platí samozřejmě také Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum..

Před přispěním do této sekce si v profilu vyplňte kolonku Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.., a to jak model telefonu, tak verzi Androidu.

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 6 ] 
 Problém s vnitřní pamětí, tovární nastavení ? 
Autor Zpráva
Expert

Poděkovali mu: 111 x
Medaile: 4
Member (1) Writer gold (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

Příspěvek Problém s vnitřní pamětí, tovární nastavení ?
Ahoj,
už hooooodně dlouho jsem toto forum nenavštívil, ale dnes mě k tomu přece jen něco dohnalo. Už několik měsíců mám na mém stařičkém Sony Xperia Arc problém s tím, že i když je v telefonu jen pár aplikací, pořád mi hlásí že je v něm málo místa. Na tak starém zařízení nic nevídaného, takže jsem to nechal být. Jenže vhledem k tomu, že mě dnešní aplikace (v tomto případě Snapchat) nutí do aktualizace Google Play a hlavně přidružených aplikací. Nový Play se mi tedy po velice náročném researchi a důkladném promazání telefonu podařilo aktualizovat, teď je ještě potřeba nainstalovat "služby Google Play" a to už se mi nedaří. Chtěl bych se tedy zeptat jaké mám možnosti a jak by jste v této situaci postupovali vy. Pokud se to dá vyřešit navrácením do továrního nastavení, co všechno se mi poté smaže ?
Předem děkuji za pomoc

ned 26.04.15 16:26
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Re: Problém s vnitřní pamětí, tovární nastavení ?
tovární nastavení pomůže rozhodně, ale...

ztratíš veškerá data, kontakty, sms, nastavení, prostě nebude v něm nic, co nebylo v základu.

služby google play a sám google v posledních aktualizacích docela naboptnali do objemu dat, takže dřív nebo později se problém objeví znovu.

osobně bych to jednoduše vyřešil koupí nového zařízení s větší pamětí, ale pokud nemůžeš nebo nechceš, pak si do mobilu neinstaluj zbytečnosti, rootni ho, povypínej (zmraz) všechny apky co jsou v něm zbytečné a u nich ještě promaž data aplikací......

a jen pro info, na instalaci nebo aktualizaci hry o velikosti 20 MB potřebuješ mít volných minimálně 60MB dat, 20 pro stažení 20 pro načtení do mezipameti a 20 pro jistotu ;)

[ Odeslano z Android ] Obrázek

ned 26.04.15 17:01
Profil Twitter Facebook
Expert

Poděkovali mu: 111 x
Member (1) Writer gold (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

Hmm, hmm díky, končeně jsi mi to trochu osvětlil. Na koupi nového zařízení se dělá, ale momentálně to musím ještě chvíli vydržet. Zbytečnosti tam už žádné nejsou, jak jsem psal výše. Všechno co šlo jsem promazal. Zkusím tedy ještě povypínat nějaké ty aplikace. Root už jsem chtěl udělat dávno, ale u tohoto modelu je to trochu problém (nějaký lock, už si přesně nevzpomínám jak se to nazývalo) a ve výsledku by byla stejně všechna data smazána. Je nějaký způsob jak zálohovat sms a kontakty ? To je v podstatě jediné co nechci ztratit.

ned 26.04.15 19:59
V.I.P.

Poděkovali mu: 4123 x
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

Nejlepší je mít synchronizované kontakty (Google, Facebook nebo Exchange atd.)
Pokud chceš aplikaci, mám osobně vyzkoušené tyto:

SMS
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Kompletní záloha telefonu včetně kontaktů.
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Obrázek

ned 26.04.15 20:32
Profesionál

Poděkovali mu: 38 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

Nahraj do nej Clean Master,promaz to tim,pak smaz obsah slozky DCIM,promaz data prohlizecu jako je Chrome atd. ,jestli tam mas skype a facebook tak je promaz taky a znovu se do nich prihlas,promaz Mapy od Google a jestli ani potom nebudes mit alespon 50MB mista (sluzby maji totiz 45MB),tak mas problem.Problem se da poresit zapomoci ROOTa telefonu,rozdeleni karty na dva kusy a pouzitim Link2SD na vse na co to jen pujde..

Nejde nahodou u tebe presouvat aplikace na kartu ?

pon 27.04.15 14:12
Pokročilý

Poděkovali mu: 42 x

Keď mám ja problémy s pamäťou, jednoducho vždy dám zmazať celý Local Storage cez TWRP + Factory Reset a idem úplne nanovo :-)

pon 27.04.15 14:59
Profil Twitter Facebook Steam
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina