My-mobile
Právě je sob 25.05.19 06:16

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodinaOdeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 
 F.Android.Q - Často kladené dotazy 
Autor Zpráva
Ex-Tým
Uživatelský avatar

Registrován: pon 17.01.11 14:37
Příspěvky: 782
Poděkovali mu: 147 x
Medaile: 1
Uploader (1)

Příspěvek F.Android.Q - Často kladené dotazy
F.Android.Q

Android

Android je na Linuxu založená softwarová platforma určená zejména pro mobilní zařízení (chytré telefony, PDA, navigace, tablety) vyvinutá původně společností Android Inc., kterou akvizicí převzal Google v roce 2005. Společnost Google následně celou platformu i se zdrojovými kódy předala sdružení firem Open Handset Alliance, jejímž je také členem. Google inicioval nejen vznik platformy Android, ale také vznik OHA, a financoval odměny v soutěži Android Developer Challenge, ze které vzešly první aplikace pro tuto platformu. Vývoj aplikací se provádí za pomoci Android SDK, které umožňuje vývojářům psát aplikace v jazyce Java s využitím knihoven vyvinutých společností Google.
Platforma Android byla ohlášena 5. listopadu 2007, současně s tím bylo založeno konsorcium Open Handset Alliance (dále jen OHA), které původně sdružovalo 34 výrobců hardware, software a telekomunikačních společností podílejících se tímto na prosazování otevřených standardů ve světě mobilních zařízeních a které se dále rozrůstá. Od počátku roku 2008, kdy byla vydána první veřejně dostupná verze platformy, jsou všechny její součásti k dispozici komukoliv pod licencí Apache a GPL v2. Jedná se tak o open source software.
23. září 2008 byl oficiálně představen systém Android 1.0 i s vývojovým prostředím.

Verze softwaru:
1.5 (Cupcake)
1.6 (Donut)
2.0/2.1 (Eclair)
2.2 (Froyo)
2.3/2.4 (Gingerbread)
3.0 (Honeycomb)
4.0 (Ice Cream Sandwich)
4.1, 4.2, 4.3 (Jelly Bean)
4.4 (KitKat) (zatím jen plánovaná)

Update sofwaru:
Klikněte na Nastavení, poté na Info o telefonu, Aktualizace softwarového systému, zkontrolovat nyní. Pokud se vám ukáže nová verze softwaru, řiďte se podle popisu, který vám přístroj ukáže.

Root:
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Velikost displeje:
QVGA 320×240
HVGA 480x320
VGA 640×480
WVGA 752x480, 800x480, 848x480 nebo 854x480 (nejčastěji jako 800 pixelů)
HD 1280x720, 1280x800
Full HD 1920x1080


Instalace her:
Z mobilu
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Z počítače
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Nejznámější výrobci:

Mobilů

HTC
High Tech Computer Corporation, známější pod zkratkou HTC, je tchajwanský výrobce kapesních zařízení s operačními systémy Windows Mobile od firmy Microsoft a Android od sdružení firem pod hlavičkou Open Handset Alliance. Poslední platformou, se kterou jsou distribuovány mobilní telefony je Qualcomm Brew. Jde o platformu, kterou vyvinul Qualcomm společně se společností HTC, která zatím vydala pouze jeden „hloupý“ telefon s touto platformou a to HTC Smart. Společnost byla založena 15. března 1997. Zařízení firmy HTC jsou často prodávána jako přístroje mobilních operátorů (mj. T-Mobile, O2, Vodafone, Orange a dalších). V poslední době však společnost omezila svoje brandové aktivity a více se více zaměřuje na vlastní produkci, i když pro operátory jako brandovaný výrobce stále působí. Podíl HTC telefonů na trhu se v poslední době radikálně zvyšuje.

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.


LG
LG Group (korejsky 엘지 그룹) je jihokorejský konglomerát sídlící v Soulu. Vyrábí elektroniku, chemikálie a telekomunikační produkty. Byl založen v roce 1947. Má pobočky ve více než 80 zemích a patří mezi ně společnosti, jako jsou LG Electronics, LG Telecom, Zenith Electronics nebo LG Chem. V roce 2009 měl kolem 177 000 zaměstnanců.
Zakladatel LG Corp., Koo In-Hwoi, založil Lak-Hui Chemical Industrial Corp. v roce 1947. V roce 1952 se stala Lak-Hui (vyslovuje se "Lucky", v současné době LG Chem) první korejskou firmou, která vstoupila do plastového průmyslu. Když se v roce 1958 firma rozšířila, byla založena společnost GoldStar Co., Ltd. (v současné době LG Electronics Inc). V roce 1959 Goldstar vyrábí první rádio v Jižní Koreji. Hodně spotřební elektroniky bylo prodáváno pod jménem GoldStar, zatímco některé jiné výrobky pro domácnost (které nebyly k dispozici mimo Jižní Koreu) byly prodávány pod obchodním názvem Lucky. Značka Lucky byla známá svou řadou hygienických výrobků, jako mýdel a pracích prášků, ale většinou byla spojována se zubní pastou Lucky a Perioe. V roce 1995 byla společnost přejmenována na "LG", zkratku "Lucky Goldstar", aby lépe konkurovala na západních trzích. Nedávno společnost sdružila písmena LG s firemní strategií "Life´s Good". Od roku 2009 LG také vlastní doménu LG.com.

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.


Motorola
Motorola je první výrobce mobilních telefonů. Mezi zvlášť podařené modely telefonu patří Motorola Razr V3 a jeho vylepšený klon V3i. Tyto modely jsou v prodeji natolik úspěšné, že se o napodobení jejich vzhledu snaží i ostatní výrobci telefonů. Poslední dobou je pro mobilní telefony Motorola typický ultratenký („žiletkovitý“) design.

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.


Samsung
Skupina Samsung je největší společností Jižní Koreje a největší světový konglomerát podle tržeb, který řídí několik firem na světě. Skládá se z velkého množství mezinárodních společností, všechny jsou spojeny pod značkou Samsung, včetně Samsung Electronics, světově největší elektronické společnosti, Samsung Heavy Industries, jednoho z největších světových stavitelů lodí a Samsung Engineering & Construction, vedoucí globální stavitelské společnosti. Tyto tři multinacionální korporace tvoří základ Skupiny Samsung a odráží její jméno - význam korejského slova Samsung je "tři hvězdy".
Značka Samsung je nejznámější jihokorejskou značkou ve světě a v roce 2005 předstihl Samsung japonského rivala Sony, který byl do té doby největší celosvětovou značkou spotřební elektroniky a tím se Samsung stal součástí dvaceti největších globálních značek. Je také lídrem v mnoha domácích odvětvích, jako je finančnictví, chemický, maloobchodní a zábavní průmysl.

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.


Sony Ericsson (dnes už jen Sony)
Sony Ericsson Mobile Communications AB je významný světový producent mobilních telefonů. Firma vznikla spojením odloučených divizí mobilních telefonů japonského Sony a švédského Telefonaktiebolaget LM Ericssonu. Obě firmy fungují dál, jen telefonní přístroje již nevyrábějí. Výrobu za ně převzal Sony Ericsson, v němž mají obě společnosti padesátiprocentní podíl.
Sony Ericsson vznikl v roce 2001. Pod jeho značkou byly nejprve prodávány původní telefony partnerů, první společně vyvíjené produkty byly uvedeny v březnu 2002.

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.


Hry:

EA Mobile
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.


Fishlabs
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.


Gameloft
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.


Glu
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.


Slovníček pojmů:

Procesor
Procesor (anglicky Central Processing Unit, zkratka CPU) je v informatice základní součást počítače, která vykonává strojový kód spuštěného počítačového programu. Ten je složen z jednotlivých strojových instrukcí, které jsou uloženy v operační paměti počítače. Procesor je v současnosti velmi složitý sekvenční integrovaný obvod umístěný na základní desce počítače.

RAM

RAM (anglicky random-access memory, paměť s přímým přístupem) je v informatice typ elektronické paměti, která umožňuje přístup k libovolné části v konstantním čase bez ohledu na její fyzické umístění (na rozdíl od sekvenčních pamětí jako je magnetická páska, optický disk nebo pevný disk). Proto je doslovný překlad anglického „random“ v podobě „paměť s náhodným přístupem“ zavádějící a je vhodnější používat český termín paměť s přímým přístupem (nebo libovolným přístupem), jak je uvedeno výše.[1] Paměť RAM se používá v počítačích a dalších elektronických přístrojích.

V současné době je pod pojmem RAM typicky míněna pouze volatilní paměť, která ztratí svůj obsah po výpadku napájení (přesněji tedy Read-Write Memory, tj. RWM RAM), například DRAM moduly pro osobní počítače.[2] Nicméně z výše uvedené definice zahrnuje označení RAM též paměti, do kterých se běžně nezapisuje (ROM, PROM, EPROM, EEPROM) nebo též specifickou flash paměť.

SD Card

Secure Digital (zkratka SD) je paměťová karta používaná v přenosných zařízeních včetně digitálních fotoaparátů, přenosných počítačů a mobilních telefonech.
Jako médium je použita flash paměť. SD karty byly vytvořeny na základě formátu MultiMediaCard (MMC), ale oproti tomuto staršímu formátu jsou silnější. DRM (digitální správa práv) je přítomno, ale málo se používá. SD karty mají nejčastěji rozměry 32 × 24 × 2,1 mm, ale mohou být i tenčí - 1,4 mm jako MMC karty. Tyto karty na rozdíl od MMC mají malý postranní vypínač na ochranu proti nechtěnému zápisu. Pokud je nastaven na LOCK, nelze na kartu nic ukládat ani uložená data jakkoliv měnit, pokud je nastaven na OPEN, můžete na kartu libovolně zapisovat a měnit uložená data.

Grafický akcelerátor:

● jednotka v osobním počítači či herní
konzoli
● přebírá funkce hlavního procesoru pro
grafické operace
● graphics renderer
● odlehčuje hlavnímu procesoru
● paralelní zpracování
● vybaven vlastní pamětí


Zítra doplnim kompatibilitu horších zarizeni. Kdyby vám tu něco chybelo, tak buď napište sem, nebo SZ.

_________________
Slovákům rozumím. Používám Google Překladač.


Naposledy upravil Ozzelot dne sob 19.10.13 16:27, celkově upraveno 5
Aktualizace některých parametrů pro rok 2013... ^_^


ned 03.04.11 19:24
Profil
Ex-Tým
Uživatelský avatar

Registrován: ned 06.09.09 19:52
Příspěvky: 900
Poděkovali mu: 118 x
Medaile: 1
Helper (1)

Příspěvek Re: F.Android.Q - Často kladené dotazy
Často kladené dotazy ohledně her a aplikací

Jak aplikace/hry nainstalovat pokud mám přístup k internetu?

Stačí zapnout aplikaci Android Market, která slouží jako sběrna skoro všech aplikací a her, které jsou pro Android k dispozici. Stačí vybrat a stáhnout (případně zaplatit). Aplikace se pak sama nainstaluje a, pokud jí to povolíte, sama aktualizuje.

Jak aplikace/hry instalovat, když nemám k dispozici internet?

Je třeba sehnat soubor .apk, který je instalátorem a podle níže uvedených návodů ho nainstalovat.
V mobilu: Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.
Z počítače: Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Jak odinstalovat mnou nainstalované aplikace?

Stačí v Nastavení > Aplikace > Správa aplikací zvolit vybranou aplikaci a odinstalovat ji.

Jak odinstalovat aplikace, které v mobilu už byly a nedají se klasickou cestou odinstalovat?

K takové operaci je potřeba ROOT oprávnění (viz výše) a aplikace, která odinstalaci umožňuje (např. Titanium Backup)

Jak je to s instalováním aplikací na SD kartu?

Taková možnost existuje až od Androidu verze 2.2 (Froyo). Aplikace se instalují stále do interní paměti, ale skrze Správce aplikací se některé dají (musí to výrobce dovolit) přesunout na SD kartu. Pro přesun i ostatních aplikací je opět potřeba ROOT. Berte na vědomí, že widgety nefungují, když jsou nainstalovány na SD kartě.

Mohu se obávat škodlivého softwaru, virů apod. při instalaci aplikací?

Ano. Vždy je třeba kontrolovat, které oprávnění aplikace vyžaduje a jaké názory na ní mají ostatní uživatelé v marketu. Instalace z neověřených zdrojů (instalátor .apk) je vždy riziková a proto se doporučuje instalace vhodného bezpečnostního řešení (např. Lookout)

Hry od Gameloftu (nebo i jiného výrobce) hlásí, že vyžadují připojení k internetu ke stáhnutí dalších dat, co mám dělat?

Pokud jste si hru stáhli z nějakého fora (nejlíp toho našeho), v topicu bylo jistě napsáno, že hra vyžaduje další data. Taková data buď stáhnete přes internet v mobilu, nebo je autor topicu přidal ke stáhnutí. Stačí si přečíst, kam máte SD data uložit a hra by potom měla při správné instalaci fungovat.

Hry od Gameloftu (nebo i jiného výrobce) hlásí, že video nelze přehrát "Video cannot be played", co mám dělat?

Takový problém nastává většinou při špatném stažení dat. Zkuste je stáhnout znovu (smazat originály). Pokud se problém nevyřeší, zkuste prohledat složku s daty a najít videa, která přehrát jdou a která ne, pokud jedno ze stejné série videí (stejný název, ale jiné rozlišení) funguje, jenom ho nakopírujte a přepište jím ty nefungující (ne vždy problém vyřeší).

Několikrát jsem zaslechl o hrách od Gameloftu a očividně je to jeden z největších vývojářů. Najdu někde seznam jeho vydaných her?

Ano. V topicu, který bývá nepravidelně aktualizován Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

U některých her (občas i aplikací) vídám rozdílné verze ne však pro mobily, ale pro zařízení Adreno/PowerVR apod., co to znamená?

Většina her má určenou podporu krom rozlišení i pro určitý hardware. Android telefony se převážně dělí na dvě navzájem mísené skupiny podle grafického akcelerátoru a procesoru. To jsou akcelerátory Adreno (např. HTC, LG nebo SE) a PowerVR (např. Samsung nebo Motorola) a procesory Qualcomm (např. HTC, Samsung, LG nebo SE), OMAP (převážně Motorola) a Samsung (pouze Samsung).

U některých her je napsáno, že jsou určené pro Xperiu Play (např. optimized for Xperia Play). Jak takové hry rozběhám?

Prakticky nijak. Takové hry jsou určené pouze pro zařízení Xperia Play s hardwerovým ovládáním. Takové hry zpravidla postrádají to softwarové, takže ani po instalaci nejsou hratelné.

U některých her je napsáno, že jsou určené pro Tegra2 (např. Tegra2 only), co to znamená?

Takové hry jsou vytvořeny pro nový dvoujádrový procesor Tegra2 od NVIDIA. Ovšem to nezabrání některých výkonným telefonům takové hry hrát viz. Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Naleznu na foru nějaké specificé topicy určené přímo pro můj telefon, kde naleznu hry, kde mám téměř jistotu, že mi pojedou?

Ano, pro ty nejčastější telefony tu pár topiců je:
X10i Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.
X8 Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.
X10 mini Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.
ZTE Blade Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.
Dvoujádrové telefony Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

_________________
Obrázek


pon 18.07.11 22:48
Profil
Ex-Tým
Uživatelský avatar

Registrován: sob 10.10.09 19:13
Příspěvky: 688
Poděkovali mu: 189 x
Medaile: 2
Member (1) Team member silver (1)

Příspěvek Re: F.Android.Q - Často kladené dotazy
Už je jen firma Sony


stř 07.03.12 16:27
Profil
Nováček

Registrován: stř 26.08.15 14:46
Příspěvky: 13
Poděkovali mu: 0 x

Příspěvek Re: F.Android.Q - Často kladené dotazy
NEporadí mi někdo, který telefon z výše uvedených je kompatibilní se sony xperia s?
díky


pát 27.07.12 14:04
Profil
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 4 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  

FacebookTwitterToplist Heureka Bannery
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

[E-mail my-mobile.cz]

Zobrazit pro
Mobil | Klasicky


Powered by phpBB © phpBB Group.