My-mobile
Právě je sob 17.11.18 14:42

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

RIKOMAGIC MK802 mini PC 
Autor Zpráva
Pokročilý

Poděkovali mu: 10 x
Medaile: 2
Member (1) Writer bronze (1)

Příspěvek RIKOMAGIC MK802 mini PC
Co si o tom myslíte?
Já bych řek, že je to docela fajne.

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Naposledy upravil Koblížek dne úte 28.08.12 20:24, celkově upraveno 1
Špatná sekce

úte 28.08.12 13:34
Profil ICQ Zobrazit autorovy stránky
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Re: RIKOMAGIC MK802 mini PC
Jako kapesni pocitac na cesty, proc ne? Ale aby to fungovalo a melo to i poradnou podporu, jinak se to jen kvuli cene nevyplati.

btw. presunuto do jine sekce (lepsi na pokec nez davani rad...)

úte 28.08.12 13:40
Profil Twitter
Legenda

Poděkovali mu: 2634 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Jak říká penthaler...jako cestovní nouzové PC proč ne, ale pro mě osobně by to nedokázalo nahradit plnohodnotné PC nebo notebook. A to z jednoho prostého důvodu - má to Android (práce s dokumenty ve wordu je o nervy, na PDF ale bohatě stačí) a nemá to svůj displej. Těžko někde dojdeš a zrovna bude dostupný monitor, ještě k tomu s HDMI vstupem. Osobně je to pro mě jen hračka na ukázku toho, co je možné vyrobit, ale jako pracovní počítač bych to nechtěl :-/

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

úte 28.08.12 15:56
Profil Twitter
Nováček

Poděkovali mu: 75 x
Medaile: 2
Member (1) Reputation silver (1)

Doufám, že nevadí, když trochu oživím toto téma a podělím se o pár zkušeností.

Vzhledem k tomu, že odkaz na agem již není funkční, tak nevím, která verze toho miniPC byla v odkazu (btw kupoval jsem to na agem.sk, v ČR to tenkrát nebylo nikde k dostání, resp. ne se zárukou a já to bez záruky nechtěl). Vlastním MK 802+ (druhá verze, první byla MK802, ale co jsem tak koukal, už jich je víc s větším výkonem, možná jsem měl počkat, takovej MK802IIIS za stejnou cenu, kterou jsem dal za MK802+ by byla super :) )

Pravdou je, že je to taková hračka, nicméně není problém doinstalovat Linux, což by u některých lidí mohlo změnit názor z pohledu využití :) Já ale nejsem zastáncem Linuxu, takže jsem ho tam dával jen na zkoušku, abych se ujistil, že funguje - ano funguje, jen se mi bohužel nepodařilo nějak "srovnat" rozlišení, takže jak 720p tak 1080p verze Linuxu mi přesahovala kraje displeje monitoru (22" 1680x1050) a tak to bylo nepužitelné. Možná byla chyba u mě, protože s Linuxem neumím, možná ne (spíš byla chyba u mě, přiznávám to).

S Androidem jsem do té doby (co jsem si pořídil MiniPC) neměl žádné zkušenosti, ale protože jsem po koupi notebooku PC na nějaký čas zrušil, tak jsem chtěl mít nějakou náhradu a shodou náhod jsem narazil na ten MiniPC s Androidem.

Pro mě je to vcelku fajn věcička. Sice se výkonem nemůže moc rovnat mobilním telefonům s Androidem, ale na druhou stranu to zvládne bez problémů přehrát HD / Full HD videa (blu-ray nevim, ani nevim, jestli by takový přehrávač pro Android byl :D ).

Po doinstalování jedné aplikace to už zvládlo i české znaky klávesnice. Ani připojení klasického HDD z PC přes dokovací stanici nebyl problém.

Víceméně to používám jen na přehrávání filmů, občas nějakou tu hru, ale hry na tom nejdou ideálně, přecijen jsou dnešní mobilní vykopávky téměř všechny dotykové, takže i hry jsou přizpůsobené dotykovému displeji a né myšce s klávesnicí, mno ale Polda 2 tam šlape dobře, Angry Birds taky, takže super :D

Zápory to samozřejmě má:
- slabá wifina. Připadá mi, že strašně dlouho hledá signál. V pokoji sice nemám nejlepší signál, ale mobil se připojí ihned a nepadá, u MK802ky se to připojuje kolikrát i 5 minut, než se to chytne a rychlost je ... nic moc, na prohlížení mailů atd to stačí, ale nějaké časté "youtubkování" to není.
- nemá vypínací tlačítko. Vypíná se vytažením adaptéru ze zásuvky.
- nejde mi tam steam klient ... :D
- paměťovou kartu tam člověk musí zastrčit celkem hodně dovnitř, já si v první chvíli myslel, že se to rozbilo a nešla mi tam "zacvaknout". Pak jsem zjistil, že musim zatlačit víc, že se tam ta karta pomalu ztratila.

Nic moc jsem tam ještě nepruboval. Mám to sice už asi přes čtvrt roku, ale moc jsem se v tom Androidu ještě nehrabal. Hlavně že jsem dokázal přehrát filmy, zprovoznit net, nastavit cz klávesnici a stačí mi to :)

Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

All pizza and no pizza makes pizza a pizza pizza.

ned 10.02.13 20:57
Profil Skype ICQ Steam

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina