My-mobile
Právě je ned 17.12.17 20:42

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Parkování (cvakání) hlavičky u HDD 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 3 x

Příspěvek Parkování (cvakání) hlavičky u HDD
Ahoj,
mám dotaz ohledně cvakání hlavičky HDD. Mám HDD značky Wester Digital, přesně jde o model Scorpio Blue – WD6400BPVT, problém tohoto disku je, že občas je slyšet parkování (jemné cvakání) hlavičky (nejspíše), je to nepravidelné (většinou, když je notebook v nečinnosti, ale spíše když jsem na internetu a čtu něco apod.). Koukal jsem na internet a všude jsem viděl různé názory na tento problém jedni tvrdili, že je to v pořádku, druzí zas, že se zkracuje životnost nebo nastavení APM. Takže jsem se chtěl zeptat jestli se jedná o vážný problém a co s tím dělat a ohledně toho APM, jaký nejlepší program na to použít a jakou hodnotu tam nastavit. Zkoušel jsem různé programy na diagnostiku disku a hodnota SMART mi ukazovala, že je vše v pořádku i program celkově mi ukazoval vše v pořádku. Jo a ještě jsem chtěl zkusit program na testování disku přímo od výrobce, ale poté co jsem si tam na konec přečetl: „Důležité: Pokud některý z testů (včetně Rychlého testu) selže, budete muset disk, který je testován, vyměnit.“, tak jsem si tento test odpustil. Je to na adrese:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Budu rád za každou odpověď, dík.

Naposledy upravil MONT! dne úte 27.08.13 17:04, celkově upraveno 1
Duplicita...nezakládej totožné topicy ve více sekcích!

čtv 22.08.13 22:36
Nováček

Poděkovali mu: 3 x

Příspěvek Trvalé nastavení APM U HDD
Ahoj,
potřeboval bych poradit jaký program na trvalé nastavení APM u notebooku (aby po restartu ta hodnota tam zůstala), abych se zbavil parkování hlavičky, respektive cvakání disku. Četl jsem něco o programu quietHDD, ale je tam jen podpora pro Windows Vista a starší a já mám Windows 7, dále jsem četl něco o WDidle3, ale ten je jenom na nějaké HDD od Western Digital a ne na můj disk. Můj disk je Western Digital Scorpio Blue – WDC WD6400BPVT. Pokud mi poskytnete nějaké typy, budu velmi rád. Popřípadě by se mi hodily jaké typy na nastavení toho programu apod.

Předem děkuji

Naposledy upravil 1337 dne pát 23.08.13 11:06, celkově upraveno 1
Není třeba vytvářet duplicitní témata. Sloučeno, varováno.

pát 23.08.13 10:59
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Příspěvek Re: Parkování (cvakání) hlavičky u HDD
Taky mi to dělá starý Maxtor, už pár měsíců. Parkování teda se tomu neříká, řekl bych že je to seek. Disk je celkově v pořádku, dělá to hlavně když mi po 10 minutách nečinnosti zhasne monitor. Vážný problém to je i není - pokud je disk v záruce, tak reklamovat, pokud ne tak můžeš stejně jenom čekat než se to posere, což může být za několik týdnů, měsíců nebo let. Funkci to nezabraňuje. Můj disk to má za pár, čekám že odejde zase na Vánoce, tak jako vždy nějaký kousek HW. (Předloni GK a deska, loni zdroj... :)

UP THE IRONS!

ned 25.08.13 09:38

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina