My-mobile
Právě je čtv 14.12.17 03:28

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

HP Pavilion 15-p005nc (recenze, srovnání) 

Doporučíte HP Pavilion 15-p005nc?
Anketa končí za úte 14.10.14 22:04
Ano 50%  50%  [ 2 ]
Ne 50%  50%  [ 2 ]
Celkem hlasů : 4

HP Pavilion 15-p005nc (recenze, srovnání) 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 6 x
Medaile: 1
Member (1)

Příspěvek HP Pavilion 15-p005nc (recenze, srovnání)
Zdravím komunitu, je to už dlouho,co jsem tu naposledy byl, ale vždycky se rád vracím s kupou dotazů!

Vybral jsem si nový notebook HP Pavilion 15-p005nc, všechny specifikace na jedničku! :D vypadá to, že za málo peněz hodně muziky ! :)přesvědčte se sami :
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Tak tu u toho sedím a přemýšlím v čem je asi háček a nikde na internetu to nemohu najít !Kdo může, žádám o vyjádření názoru, či doporučení alternativy. Předem díky všem za ochotu :)

[ Odeslano z Android ] Obrázek

Naposledy upravil Dennny8 dne sob 18.10.14 12:18, celkově upraveno 1

pon 13.10.14 22:12
Moderátor

Poděkovali mu: 534 x
Medaile: 2
Member (1) High calibre silver (1)

Příspěvek Re: HP Pavilion 15-p005nc (recenze, srovnání)
Čau,

tak začneme dle odkazu popořadě.

Procesor není zrovna výkonný, ale na takové normální věci to bohatě postačí ;) Srovnání vůči klasickému i5 4200U máš na odkazu níže *. 8GB RAMek jsem dneska už základ, protože se čtyřma už je problém vystačit, ať už při práci či hraní her ;) HDD je klasický notebookový, ze začátku se ti bude zdát rychlý, ale po čase se notebook zanese balastem a bude se zpomalovat, proto bych doporučil vyměnit za SSD, který bude znát :) Displej je FHD s LED, což je pozitivum :) Grafika bude asi ten kámen úrazu. Není zrovna 2x výkonná, ale s AMD procesorem by měl dobře ladit a rozumět si. Avšak na hrách to nebude zrovna nějak poznat. Na odkazu níže ** se můžeš podívat, na jaké FPS hry běží.

Takže za ty prachy nedostaneš nijaký zázrak, ale zklamaný také nebudeš ;)

*
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

**

Čtěte Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum. a před vytvořením příspěvku použijte možnost Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

úte 14.10.14 08:41
Nováček

Member (1)

Díky moc za odpověď ! :P
Takže výkon nebude tak hrozný, ale podle toho odkazu co jsi posílal Battlefield 4( píše tam 0 fps) :D to znamená, že tu hru vůbec nestíhá ? Moc to nechápu :D
Takže výměna HDD za SSD by měla vyřešit většinu problémů, to je dobrý vědět :)) myslíš, že chlazení je dostačující nebo to bude chtít dokoupit chladicí podložku?

úte 14.10.14 13:26
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Notebooky s AMD čipsety a grafikou jsou většinou levnější, právě kvůli nižšímu výkonu procesorů. Podle srovnání to až tak špatné nebude. Grafika na tom taky není zas až tak hrozně, většinu her si aspoň na medium a pouze na HD ready zahraješ (některé i na high), 8 GB RAM se taky hodí. Co se týče harddisku, v tom bych neviděl až takový problém. Jasně, SSD ti práci a start systému urychlí opravdu citelně, nicméně je to investice dalších 3 - 5 tisíc (v závislosti od kapacity, 128 GB beru jako minimum), navíc pokud si SSD budeš dávat sám, přijdeš dost pravděpodobně o záruku, což je úskalí většiny noťasů. 8 GB RAM se hodí, sám mám teď 4 GB a další porcí navíc bych určitě nepohrdl :D...váha taky ujde.

Nicméně...jednu vadu na kráse to má :D...je to řada Pavilion a to mluví za vše. Nejsou tak kvalitní jako vyšší řady od HP a kvalita HP už je dávno ta tam, Paviliony se pro info servisují v Polsku (což ale nemusí nic znamenat, i MSI se tam opravuje).

Jinak ale slušný book za slušné peníze. Doporučuji vyhledat a projít recenze na netu.

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

úte 14.10.14 17:11
Profil Twitter
Nováček

Member (1)

Bohužel, jediná recenze na celém internetu se odehrává právě na MM fóru :D nikde jinde jsem nenašel seriózní názory, či dojmy z koupě.
Můžu MONT! ? V čem spočívá ta "ne-kvalita" řady Pavilon? Na tu jsem našel jen pozitivní ohlasy, předem díky :)

úte 14.10.14 18:45
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Zkus pohledat recenze řady Pavilion 15 jako takové, ne přímo stejného modelu.

Je potřeba mít na mysli, že jde o budgetový notebook nižší řady, tudíž ta kvalita zpracování bude trochu jinde než u ProBooku nebo EliteBooku. Kamarád měl předchozí řadu Pavilionu (kovové víko) a to přechod mezi kovem a plastem se mu do měsíce zvlnil (vím, že k věcem se chová velice opatrně, proto pochybuji, že by si to způsobil sám) a kosmeticky to vadilo, na první pohled šlo o vadu kusu z hlediska zpracování...reklamaci mu neuznali :-/...a když jsem si před 2 roky vybíral nový noťas do 15 tisíc, několik lidí nezávisle na sobě (i těch z oboru) mi potvrdilo, že od Pavilionu mám raději ruce dát pryč.

Za ty 2 roky se ale mohlo ledacos změnit a kvalita mohla jít nahoru. Od notebooku za 16 tisíc nemůže člověk čekat zázraky, je to střední třída...

Jak ale říkám...papírově je to za ty peníze dobrý notebook.

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

úte 14.10.14 19:42
Profil Twitter
Nováček

Member (1)

Tak po hodinách rozhodování jsem si vybral řadu Pavilion 15-055nc...notebook má podobné specifikace jako Pavilion 15-005nc i stejně vypadá, je o něco dražší, ale po recenzích, co jsem si četl a po doporučení od známých jsem AMD čip vyměnil za intelcore i7

Specifikace Pavilion 15-055nc naleznete zde :

Díky za odpovědi, nechám téma otevřené v případě, že by někdo vybíral stejný notebook :)

sob 18.10.14 12:23

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina