Xiamomi MiBand - Všetko dôležité

Do této sekce můžete přidávat své recenze na mobilní telefony, tablety, příslušenství, apod...

Moderátor: Pomocní administrátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MHCsk
Pomocný Administrátor
Pomocný Administrátor
Příspěvky: 2011
Registrován: čtv 28.05.09 19:31
Mobil: iPhone 13 Pro
Tablet: iPad mini 2019
Bydliště: private/var/mobile
Has thanked: 1163 times
Been thanked: 1110 times
Kontaktovat uživatele:

Xiamomi MiBand - Všetko dôležité

Příspěvek od MHCsk »

Obrázek

Inteligentých hodiniek a fitness náramkov a podobneých technológii na meranie telesného výkonu je na trhu celá hromada a väčšinou sa za “hračky” technológie platia nemalé peniaze. V tejto recenzii sa však pozrieme jednu lacnú alternatívu - Xiaomi Miband.

Cena nie je problém.

Ja som si MiBand zaobstaral za naozaj lacný peniaz, cca 15€ (link na obchod na konci článku). Oproti konkurencii ako napríklad FitBit Flex, Jawbone Up či Nike FuelBand je to naozaj len zlomok ceny.

Nereálna životnosť batérie

Okej, hneď ako mi náramok prišiel, tak som ho nabil. Xiaomi uvádaza životnosť batérie na jedno nabite až jeden mesiac, ale dočítal som sa, že to býva viac. V mojom prípade to však bolo o mnoho viac. Náramok mi vydržal nabitý 74 dní. Je nutné poznamenať že som ho nemal na ruke stále a na 3 dni som ho aj stratil (o tom viac nižšie), ale dovolím si povedať že takto by ho priemerný užívateľ používal.

Materiály a odolnosť

V krabičke si nájdete gumený náramok do ktorého zariadenie vložíte. Náramok je okej, má dosť nastaviteľných veľkostí. Náramok je vodotesný, aj keď by som zrovna neodporúčal sa s ním kúpať, nejakú tú sprchu, keď som si ho zabudol dať dole v pohode prežil. Horšie je že samotné zeriadenie sa mi už asi 2x nejakým spôsobom vyvlieklo z náramku a spadlo na zem. Tak isto sa mi aj samotný náramok raz samovoľne rozopol v dôsledku čoho som ho aj stratil. Asi o 3 dni som sa šiel pozrieť na miesto kde som ho mohol stratiť (vo vysokej tráve na lúke) a bol tam a funguje bez problémov napriek tomu že medzitým bola aj menšia búrka.

Meria aktivitu? Meria!

Náramok meria počet krokov, ktoré za deň urobíte a aj prejdené kilometre. Môžete si nataviť váš čieľ (človek by mal za deň urobiť asi 10 tisíc krokov, zistil som že u mňa je to v priemere tak 4-5 tisíc). Náramok pri splnení cieľa zavibruje a zabliká svvojimi 3 led diódami. Tie sa rozsvecujú aj pri splnení 1/3 a 2/3 vášho cieľa, ale keďže sa naň väčšinou nedívate stále, tak si to nevšimnete. Náramok vie rozpoznať beh od chôdze, keď sa idete prebehnúť netreba nič nastavovať ani púšťať, náramok beh sám zaznamená.

Android, ale aj iOS

Náramok má príslušnú aplikáciu MiFit v Google Play ako aj v AppStore. Funkcionalitou sa moc nelíšia na obidvoch platformách si môžete pozrieť vaše výkony a dostať sa do nastavení náramku, avšak Androidiďáci majú možnosť nastaviť si vibrovanie náramku pri došlých notifikáciách a majitelia telefónov Xiaomi Mi3 a Mi4 majú možnosť vypnúť zamykanie telefónu heslom, pokiaľ sa náramok nachádza na blízku. Na iOS tieto možnosti defaultne chýbajú, avšak ak máte váš iPhone jailbreaknutý, tak je možné vibrovanie pri notifikáciách zapnúť pomocou tweaku MiBand Utility.

Sleduje aj spánok

Keď som ho kupoval veľmi som sa tešil na možnosť náramku merať fázy spánku a následne vás na ich základe zobudiť. To ale nefunguje. Náramok vás zobudí vybrovaním, čo je príjemnejšie ako pri normálnom budíku, ale inteligentý budík chýba aj napriek tomu, že MiBand meria fázy spánku vskutku veľmi presne. Škoda.

Záver: oplatí sa?

Pokiaľ ste športovo založený človek a chcete vedieť koľko pohybu presne cez deň urobíte bez toho aby sme mali stále pri sebe mobil s nejakou aplikáciou, tak sa MiBand určite oplatí. Za vskutku malý peniaz získate meranie vašej aktivity, meranie spánku vo forme odolného a štýlového náramku, ktorým je Xiaomi Miband.



Link na obchod:

Kód: Vybrat vše

http://www.gearbest.com/smart-watches/pp_126026.html
An Apple a day keeps the doctor away.
Uživatelský avatar
Luky
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 481
Registrován: ned 11.11.12 19:36
Mobil: Xiaomi Mix 3
Hodnocení člena: [url=http://www.my-mobile.cz/viewtopic.php?f=133&p=323632#p323632]ZDE[/url]
Bydliště: Nové Město na Moravě
Has thanked: 243 times
Been thanked: 262 times
Kontaktovat uživatele:

Re: Xiamomi MiBand - Všetko dôležité

Příspěvek od Luky »

Chtěl bych doplnit, že náramek si rozumí i s Windows Phone/Mobil. Párovní a další funkčnost obstarává aplikace třetí strany. Podle všeho to funguje na výbornou, sám uvažuji o tomto náramku.

Kód: Vybrat vše

https://www.microsoft.com/cs-cz/store/apps/mi-band-companion/9nblgggxwtb3
[/i]
Obrázek
-„Hoďte mě vlkům a vrátím se jako vůdce smečky.“
Nokia 2630 > LG A200 > Samsung B2100 > Nokia 5230 > Lumia 920 > Lumia 930 > LG G Flex 2 > Xiaomi Mi5 > Xiaomi Mi MIX 3 , Amazfit Stratos > Samsung Galaxy Note 10 Lite, Ticwatch PRO
Odpovědět

Zpět na „Uživatelské recenze“