My-mobile
Právě je stř 22.08.18 07:10

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Český popis aplikací a her 

Chcete české popisy u her a aplikací?
Ano 56%  56%  [ 20 ]
Ne 8%  8%  [ 3 ]
Je mi to jedno, obejdu se i bez překladu 36%  36%  [ 13 ]
Celkem hlasů : 36

Český popis aplikací a her 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 5 x

Příspěvek Český popis aplikací a her
Tedy jsem na tomto ,,českém" fóru již nějakou dobu, ale nemůžu si odpustit tuto poznámku. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale naprosto nechápu, proč k aplikacím a hrám není dán od uploadera český popis ať již přeložen jen z překladače. Ano, je zde argument, že si ten popis můžu přeložit sám, ale..."

ad1) Já například na tyto stránky chodím z mobilu, tudíž je poněkud problém každý text kopírovat a dávat do překladače.

ad2) Mám pocit, že tyto stránky jsou české nebo ne?

ad3) Pokud si popis mám přeložit ,,svépomocí", nebylo by jednoduší dávat jen názvy aplikací a her? Pokud mám tápat na internetu o co jde, to už si ten link ke stažení mohu najít taky!!!!

ad4) Tyto stránky byly v minulosti fajn, ale kopírování linků a popisů z ,,anglických" stránek je ubohost a tím úroveň stránek klesá.

Pokud s tímto názorem nesouhlasíte, zkuste dát anketu kdo by chtěl český popis linlků a kdo ne. Děkuji

ned 28.04.13 00:40
Profesionál

Poděkovali mu: 49 x
Medaile: 2
Writer silver (1) Reputation bronze (1)

Příspěvek Re: Český popis aplikací a her
A tvoje angličtina nestačí aspoň na to, abys zjistil k čemu aplikace je, nebo co se ve hře dělá? Mě je 14 a žadný problém s tím nemám..

[ Post made via Android ] Obrázek

ned 28.04.13 09:18
Profil Skype
Legenda

Poděkovali mu: 2634 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

1) Přidal jsem anketu, aby zrovna bylo vidět, kdo je pro a kdo je proti.
2) Ano, taky mi občas vadí, když je nějaký popis anglicky, ale je tu několik ALE:
- sám občas něco nahraju, takže vím, jaká je práce s překladem do češtiny...strojový překlad z googlu je mnohdy horší a méně srozumitelný než původní popis v angličtině. Dříve nebyl Android, nebyly tak obsáhlé popisy her, nebylo takové množství her...byl tedy čas to přeložit, případně se dal už přeložený popis najít ;)...toliko k tomu, proč se to tak změnilo.
3) I v českém prostředí Play Storu je mnoho popisů v angličtině, nejde tedy jen o ubohé kopírování popisů...navíc v takovém množství, v jakém se sem hry nahrávají, bych teda nutnost překladu já osobně uploaderům nezáviděl. A překlad z google translatoru byvá otřesný.
4) K tomu, aby si člověk udělal názor, o čem hra/aplikace je, jsou zde screeny, ty by mohly trochu pomoct udělat si představu.

Nicméně...anketu jsem přidal, máme demokracii :D...ať si lidé zvolí, co chtějí :idea:

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

ned 28.04.13 10:05
Profil Twitter
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Na jednu stranu musim souhlasit, ceske forum s anglickymi popisy... to fakt nejde dohromady.

Na druhou stranu se k tomu pridavaji i obrazky, odkaz na GP (u androidu), kam se muzes prenest a precist si to v materstine. A co se obrazku tyce, na nich je videt "wo co go".

STMISA - navrhnu te na uploadera, at si zkusis jake to je hru uploadnout, nahrat obrazek, sehnat popis, prelozit popis... A udelat tak treba 20 temat denne (u nekterych vic, u nekterych min).

Je to tezka prace, driv jsem to sam delal a po case to omrzi se s tim patlat, kdyz ani clovek nedostane nejake to DIKY za (dost casto) zbytecnou praci.

Mrkni se treba na uploady v cestine od MILANN70 - chichi chacha chocho dalsi makacka na bednu, k tomu obrazek a stejne na to clovek napise, ze nevi o co ve hre jde, i kdyz z obrazku to je krasne videt.

btw. LINKY SE NEKOPIRUJI, LINKY SE PECLIVE VYTVAREJI xD

Doporucuji jeste doplnit o jakou presne sekci se ti jedna, neb treba v sekci JAVA se tezko bude stahovat pro java mobil pres java mobil, tudiz stejne musis na PC xD

A jen tak mimochodem k AD4 - klesani urovne stranek nevidim v tom, ze se zde objevuje anglictina, ale JACI UZIVATELE TENTO WEB NAVSTEVUJI. Vetsina jsou to jen WAREZACI co sosaji a neprispivaji, pak jsou tu CHATARI, co sou vecne na chatu a sem tam treba i necim prispejou, nasledovani KECALI co se jim nikdy nic nelibi a jen prudi a nechteji prispet k rozvoji, a pak sou jeste ti co shaneji pomoc a ty uz osobne tridim na NEZNALKY (zacatecnik co potrebuje poradit), LENOCHY (zacatecnik, co s i umi poradit, ale je linej se tim zabyvat) a DE*iLY, ktere komentovat radsi ani nebudu, jelikoz opravdu moc chytrosti nepobrali, ale maj penize a kupuji si zarizeni, na ktere jejich intelekt opravdu nema (a to ani po precteni navodu).

A kdyz uz jsem u toho - nechat text prelozit prekladacem... Uz jsem tu nekde cetl par hezkych prispevku, od zajemcu jako jsi ty, ze se jim to prekladani nelibi, ze to nema hlavu ani patu a at radsi uploader necha ten anglicky, ze to je mnohem ctivejsi...

Je to opravdu vec nazoru kazdeho jednotlivce, nekdo se tomu postavi tak, nekdo jinak a stejne se k tomu stavi i sami uploaderi. Muzou udelat jeden dva opravdu kvalitni prispevky denne (v cestine) nebo desitky (v anglictine)... UZIVATELUM (SOSALUM) jde hlavne o mnozstvi her, nikoli si pocist. Proste shanim takovou hru, a tady zrovna je a nemusim hledat na zahranicnim foru, kde se neumim ani zaregistrovat... ;)

TOT MUJ OSOBNI NAZOR NA VEC

EDIT: Dlouhy monolog predbehnul kratky strucny clanek MONTa

ned 28.04.13 10:11
Profil Twitter
Nováček

Ano např. u her určitě postačí obrázek, ale u aplikace je obrázek k ničemu. Naprosto mě dostávájí tyto příspěvky :

Čo je nové vo verzii 1.1

Memory Optimizations: This is for high-end phones, and should dramatically increase stability.
Added support for Android Backup Service.
Other bug fixes!

Verzia 1.1 (apk+patch)

to už si opravdu připadám jak někde z jiného světa a nemyslím tím, slovenský jazyk.

ned 28.04.13 10:35
Helper

Team member silver (1)

Ok. This is original text taken from Google Play Store. Any other PROBLEM, MAN?

Pridavat popis k dalsim verzim aplikaci a her je dost zbytecnost. Ze autor prispevku doplnil WHATSNEW tykajici se k dane verzi je velke plus, i kdyz je to v anglictine (jak uz prvni veta napovedela - originalni text z GP).

Takze se ti jedna o ANDROID aplikace a hry?
Pokud ano, tak promin, ale prave ses mi zaradil do skupiny LENOCH-KECAL.
Android pristroje jsou chytre pristroje a umeji kopirovat, otvirat dalsi programy aniz by puvodni zavrel a vkladat kopirovany text temer kamkoli do jakehokoli programu... Preklad je pak otazkou par vterin ;)

ned 28.04.13 10:44
Profil Twitter
Nováček

To máš určitě pravdu, ale nevím kdo je víc lenoch-kecal. Dle mého názoru je to ten, kdo sem dává linky a není schopen udělat základní překlad pro všechny ostatní. Jak říkám, to už sem můžete dávat jen názvy her a aplikací s tím, že si to každej má najít na netu sám. Zvláštní myšlenka tohoto fóra.

ned 28.04.13 11:00
Ex-Tým

Poděkovali mu: 359 x
Member (1) Specially member (1) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1)

V dnešní době, kdy angličtinou mluví skoro každý je snad zbytečné popisy překládat do češtiny. Mimoto, z obrázku snad pochopíš o co se jedná.

ned 28.04.13 11:26
Helper

Team member silver (1)

Trosku OT - jako byvaly cervenacek-uzivatel jsem pro forum zacal prispivat a PRO BUDOUCI a VSECHNY OSTATNI UZIVATELE dokonce udelal i par dost zajimavych navodu atd, dokonce sem jeden cas i uploadoval a daval popis v CZ...

S cim sem se setkal?

S ignoraci jednotlivych uzivatelu - a to ne mych temat, ale zakladnich pravidel fora, jakymi je napr TLACITKO HLEDAT, ktere kdyby bylo pouzivano, nemnozili by se tu zbytecna temata s dotazem, ktery jsem uz PRED MESICI ZODPOVEDEL V PEKNEM JEDNODUCHEM BLBUVZDORNEM NAVODU... A stejne za tu prisernou drinu sdileni informaci a V CESTINE dokazalo podekovat jen par vyvolenych, vetsinou clenu tymu fora...

Cloveka to pak po case omrzi.

Citace:
PRO CLENY FORA - NAVRHUJI TIMTO UZIVATELE STMISA NA POST PRVNIHO CESKY PISICIHO UPLOADERA.
STAREHO PSA NOVE KOUSKY NENAUCIS, ALE NOVY PES BY TO TU MOHL OZIVIT

Toto je muj NAVRH NA VYLEPSENI

ned 28.04.13 11:38
Profil Twitter
Nováček

No je vidět, že je to tu jako házet hrách na zeď :facepalm: Jinak, já anglicky neumím a ve svém věku se ho již určitě učit nebudu. Myslel jsem, že není až takový problém pro upa přeložit popis do češtiny, ale tady to prostě není možný. Měl jsem pocit, že jsem na českém fóru, ale to byl nejspíš jen pocit.

A abych nezapoměl:
penthaler navrhuj si co chceš a koho chceš, ale mne si laskavě do ,,úst" neber, já na tebe taky neútočím, chovat se jak malý dítě není zrovna obrázek toho, že zde diskutuji s člověkem na svém místě.

ned 28.04.13 11:59
Pomocný Administrátor

Poděkovali mu: 1123 x
Medaile: 8
Special one (1) Team member gold (1) Uploader (1) Moderator (1)

Povodne som sa nechcel vyjadrovat, pretoze nemam k dispozicii PC a prehliadam to tu z vaznych technickych pricin (nemam ani mobil ani PC) len cez PS Vitu. Ospravedlnte preto stylizacne chyby a tiez pisanie bez diakritiky.

Popis hier a aplikacii v ceskom alebo slovenskom jazyku nie je na skodu. Kvoli lepsej prehladnosti jednotlivych topicov s obsahom, ale i kvoli lepsiemu infu o predmete uploadu, je urcite lepsie do prispevku popis v nasom jazyku napisat.

Nedeje sa tak z prozaickeho dovodu. Uploader nemusi a ani nemoze vediet informacie o kazdom svojom uploade, a preto ho ani nemoze poskytnut. Jedinym vychodiskom je vyhladat info na internete, tam je vsak iba v cudzom jazyku. Teraz nastava sekubdarny problem - uploader nema povinnost poznat cudzi jazyk a prelozit jednotlive popisy ku svojim aplikaciam, co znamena, ze ani samotny uploader (myslene vseobecne kazdeho uzivatela, ktory uploadne obsah) castokrat nevie po anglicky a tak nemoze popis prelozit.
V takychto pripadoch je lepsie postnut radsej popis v cudzom jazyku nez ziadny.

Preto to funguje na nasom fore tak, ze ak uploader ma cesky alebo slovensky popis, urcite ho sem postne. V opacnom pripade musi vyuzivat alternativy v podobe popisov v cudzom jazyku.

Ak sa toto riesenie niekomu nepozdava, nastava existencna otazka - bud obsah s anglickym popisom, alebo nic, kedze uploadujuci uzivatel casto nema inu moznost.

Co sa tyka translatorov, tie casto krat neprelozia ani jednoduchu vetu.

:wink:

ned 28.04.13 12:34
Pomocný Administrátor

Poděkovali mu: 1123 x
Medaile: 8
Special one (1) Team member gold (1) Uploader (1) Moderator (1)

Stmisa: Este som zabudol dodat, ze som samozrejme rad, ze sa snazis konstruktivnymi pripomienkami pomoct foru a kazdy dalsi komentar je samozrejme od uzivatelov vitany. Na to vznikla tato sekcia dotazov,navrhov a pripomienok.

Chcel by som ostatnych uzivatelov poziadat, aby sa k tejto diskusii uz nevyjadrovali. To sa netyka uzivatela stmisa, ktoremu samozrejme davam priestor na reakciu a odpoved.

:wink:

ned 28.04.13 16:08

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina