My-mobile
Právě je stř 22.08.18 07:11

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 15 ] 
 Přístup k download sekci 
Autor Zpráva
Expert

Poděkovali mu: 229 x
Medaile: 2
Member (1) Reputation gold (1)

Příspěvek Přístup k download sekci
Zdravím. Je to krátká doba co jsme já,penthaler,fastfeed ale i ostatní uživatelé diskutovali o budoucnosti tohoto fóra. Zdá se nám že to tady trochu upadá a hledali jsme řešení,něco čím by se fórum změnilo a přilákalo tak více lidí. Došly jsme k tomu, že tady většina chodí kvůli warezu a nezajímá je zbytek jako např. návody,tipy,různé soutěže atd. Nejsou schopni se zapojit do rozvoje této stránky a i to je důvod,proč přicházím s jistým společným návrhem. Ten zní: Uzamknout download sekci a nechat přístupný zbytek. Za předpokladu aktivity tj. řekněme 30 příspěvků by se dotyčnému odemkla sekce s hrami a aplikacemi. Samozřejmě by užitečnost příspěvků vyhodnocoval někdo vyšší. V praxi by to vypadalo tak, že se člověk registruje a zpřístupněné je mu vše kromě možnosti stahovat. Po ukázání aktivity a nabrání 30ti příspěvků odešle oznámení že dosáhl určené hranice a po zhodnocení mu bude zpřístupněno vše. Jaký by to mělo význam? Zvýšení aktivity, zaměření uživatelů i jinam než jen na warez. Prosím o zhodnocení tohoto návrhu a aby jste to neházeli za hlavu. Děkuji.

[ Post made via Android ] Obrázek

pát 08.11.13 19:33
V.I.P.

Poděkovali mu: 4152 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

Příspěvek Re: Přístup k download sekci
Nápad chválihodný, ale obávám se, že povede nové uživatele jen honbě za potřebnými 30ti příspěvky.
Navíc, kdo bude hodnotit kvalitu příspěvků ? Jaká budou pravidla hodnocení ?
Můj názor je, že lidé si sami najdou to, co je zajímá.
Pokud chtějí jen stahovat, tak je stejně žádnými restrikcemi nedonutíme chovat se jinak.
Účinnější je vždycky pozitivní motivace, ale přiznám se, že mě nic nenapadá.

pát 08.11.13 20:52
Nováček

Poděkovali mu: 5 x

Podle mě zbytečnost.
1. Warezáka to jen odradí a půjde jinam. Kdo si už dá jedno odpoledne práci, tak pak mu to stejně bude fuk a bude to tam kde teď.
2. Znamenalo by to nával zbytečných, více či méně, příspěvků a tím i další práce pro moderátory. Víc práce je ok, ale ať to dává smysl.
3. Pokud chceš nějakou dobrou komunitu diskutujcích, bys musel osekat warez na minimum. To by mi třeba nevadilo, ale pak bys zase musel něčím přilákat lidi. Teď je tu prostě táhne právě ten warez.

Je to škoda, ale je to tak. Nedávno jsem si psal s jedním uživatelem, a ten mi řekl jednu větu: "Přijdu na My-mobile, něco mě zaujme, ale tady je tak málo informací o hře/aplikaci, že si ty informace musím najít jinde a google mi vyhodí jako první odkaz Google Play, tam si o tom přečtu, pak se vrátím a zjistím že to je na úložišti, kde bych to free stahoval hodinu a proč platit Premium, když je to na tom Google Play za podobnou cenu, na kolik by vyšel Premium?" Když pominu úložiště, které není věc My-Mobile, tak je tu málo info o hrách a programech, nepřehledné a není na to komunita. Co dříve něco udělat s tímhle?
Protinávrh: Redaktoři by mohli psát info o hrách, recenze, odkazy na legální stažení, apod. do prvních příspěvků, taktéž tam by uploadeři vkládali uploady, a pod tím normální diskuze o hře. A úplně zakázat příspěvky typu "Pls, reup", z nich má každý jen mindrák. Je těžký napsat SZ uploaderovi? Byla by tu vážně hodně práce, ale mělo by to nějaký smysl. Tohle by bylo jen dočasné řešení.

pát 08.11.13 21:41
Expert

On je u každého uploadu uveden link na GP ne? Pokud je hra zdarma tak se tady zpravidla nepřidá. Proto se tomu říká warez, nachází se zde placené hry. A na diskuzi o hrách je tady taky příslušná sekce... jsem rád za každý nápad aspoň někdo se angažuje. Ale to co navrhuješ by podle mě udělalo pěkný nepořádek, témata by byly nepřehledné.

pát 08.11.13 21:59
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Eminem, hodně brzo jsi to vypustil, navíc si teď u mě hodně klesl.

Ok, jsem rád, že jsi uvedl, kdo vše se o tomto nápadu bavil, ale uvádět ho jako SPOLEČNÝ je opravdu rána pod pás, navíc jsem na chatu (kde nápad shodou okolností vylezl z mé hlavy) nezaznamenal jediný kladný ohlas od nikoho.

A mrzí mě toho opravdu víc, protože nikdo nepochopil účel dnešního chat pokecu.

Ale na druhou stranu máš pravdu, házet cizí nápady do této sekce hezky postupně, i když ti tu už x lidí (a já se o to na chatu snažil od začátku) ukázalo komplexnost problému, a to, že se musí řešit více věcí než jen tohleto.

Každopádně zavrhuju každý další nápad co mi v hlavě vyroste, a už se o něm nebudu zmiňovat před obyčejnými uživateli, kteří prostě jen kopírují a nečekají na plné řešení.

Má-li MM zaniknout, tak ať pojde, s podrazáky nedělám...

-------------
Cobb - o to jsem se snažil, jako redaktor... popsat, doporučit atd...
Ohlas? Ani se neptej.

pát 08.11.13 22:06
Profil Twitter
Expert

Společným návrhem jsem myslel,že jsme se za něj někteří postavily..já tedy určitě a je škoda že jsi to přehlédl. Určitě jej neberu na sebe. Všichni chcete něco řešit ale nikdo se k ničemu nemá. Je třeba to rozvířit ať nápady lezou i z jiných hlav. Na chatu jsi házel návrhy a všímalo si málo lidí.

Čekat na řešení... to je úplná blbost protože se k tomu nikdo nemá. Je třeba začít radikálně a ne připravit si několik vylepšení a pak je těžko realizovat. Ano, jsem nedočkavej parchant ale s tím nic nenadělám. Alespoň nedržím klapačku jako všichni ostatní.

pát 08.11.13 22:19
Nováček

Poděkovali mu: 5 x

Emin3m: tak jasně, že by to chtělo nápad vyšmoulit(zdokonalit), mě to jen tak teď napadlo. A odkazy na GP tam sice jsou, ale vytáhl si to z kontextu. Jen jsem psal, jak bych si to představoval. A jestli si představuješ nepořádek ve "Vše v jednom", tak jsem to asi blbě napsal :D

penthaler: chtělo by to zavést komplexně a ne aby se o to jeden redaktor snažil(bez urážky)

pát 08.11.13 22:30
V.I.P.

Poděkovali mu: 304 x
Medaile: 6
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) Team member silver (1)
Uploader (1) Moderator (1)

Vesměs se mohu podepsat pod to, co napsal Germanicus. Nutit uživatele, kteří chtějí jen stahovat, aby psali příspěvky, se mi nezdá vhodné, sorry. Naopak by zde hrozilo psaní bezpředmětných příspěvků za účelem zpřístupnění download sekce.

Jeětě by to podle mě mohlo mít negativní dopad na navštěvovanost fóra - uživatel si vygooglí co chce stáhnout, vidí, že pro zobrazení odkazu se musí registrovat. Ok, to na warez fórech bývá, tak se zaregistruje. A když po registraci zjistí, že musí napsat 30 příspěvků, které ještě k tomu musí být posouzeny, jako přínosné, tak stránku zavře a půjde na další odkaz v googlu. Alespoň přesně tohle bych udělal já.

Cením si toho, že chcete (ať už EMIN3M nebo penthaler) fórum posunout výše, co se týče aktivity uživatelů, ale podle mě tohle prostě není dobrý nápad.

pát 08.11.13 22:32
Legenda

Poděkovali mu: 2634 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

to EMIN3M:

Tady nejde o to, že někdo nechce něco řešit, tady jde o to, že na takovém místě, jako je mobilní fórum, si nemůžeš dovolit experimentovat s takovými změnami. Navíc nedočkavost zde není na místě, stejně to musí posvětit ostatní moderátoři a administrátoři. penthaler se zde sice vyjádřil trochu rozhněvaně, ale asi oprávněně. Nedivím se mu.

Problém je v tom, že jsme chtěli něco solidně řešit, ale nějaké nápady a ne je hned prezentovat. Tady jsi odprezentoval něčí nápad bez jeho vědomí, navíc v takové situaci, kdy je stejně neschvalitelný, protože je zde potřeba řešit úplně jiné problémy, které jsou větší a důležitější.

Jestli seš parchant, to posoudit nemohu, to je asi výchovou, ale netrpělivost zde ovoce nepřináší a pověst na opodstatnění svých pochodů zde bohužel nemáš. Chováš se zde, jak kdybys patřil do týmu, ale tak to zatím není a po dobu mého působení na fóru ani nebude.

Takže pro příště pokud budeš chtít prezentoval něčí myšlenky, bylo by dobré se s dotyčným nejprve poradit. Takto akorát dotyčné odradíš od další snahy tohle fórum zachránit ;)

Zamysli se nad tím, jestli tvá přehnaná aktivita není fóru spíše na škodu...to je věc, o které tady také všichni ví, ale bojí se jí říct, tak ti to taky řeknu na rovinu.

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

pát 08.11.13 22:39
Profil Twitter
Expert

Možná jsem to trochu přehnal... je pravda že jsem hodně aktivní ale určitě tady nechci škodit. Jen mám pocit že tenhle problém zajímá cca 5-6 lidí a to je vše. To že nejsem v týmu přece neznamená že nemohu předložit návrh,úsudek,nápad.... a zase do toho pletete mě jako kdybych za tím špatným stál já...

pát 08.11.13 22:51
Legenda

Poděkovali mu: 2634 x
Medaile: 12
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Hmm...a nestojíš snad? Hodně lidí ti zde dalo najevo, jaký zaujímá postoj k tvé činnosti....jak říkám, snažíš se sice pomoct, ale zatím je to jen post-hunting a neschopnost pochopit to, co stojí na pozadí tohoto fóra. A ano, i netrpělivost...což už jsi několikrát prokázal.

Neber si to špatně, ale po dnešku už se o tom dál mlčet nedá, protože hodně lidí (aspoň těch aktivních) si tady na tebe názor již udělalo (většina z nich po aféře v sekci Novinek z mobilního světa) a snažilo se ti vysvětlit, co máš změnit, ale stojíš si za svým a věříš v to, že konáš dobro...ale bohužel to tak není.

Je to sice OT, ale nemohu již dále mlčet.

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

pát 08.11.13 23:01
Profil Twitter
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

EM - Pokud chces neco uvarit, potrebujes seznam veci k nakupu, pak je priprava, dodrzeni receptu, a nakonec prijde hostina a sladka odmena.

Desitka ingredienci je treba pro poradny gulas, a my jsme se dostali teprve k restovani cibulky... bez oleje, bez oloupani, dokonce neni ani nakrajena...

...ale uz se stihla spalit.

Tim chci jen rict, ze pokud by byl opravdu zajem, tak napady nejdou jen z jedne hlavy, ale tryskaj ze vsech, mluvi se o nich, hledaji pro a proti, nasbiraji se, pripravi a prednesou.

Tys vzal prvni ingredienci a predhodil ji vlkum, a i kdyz sou hladovy, nesezerou ti ji...

Ja mel v planu spolecne uvarit ten gulas, a co sme se dnes bavili, tak sme se nedohodli ani na tom, co bysme meli varit, natoz z ceho...

Takze diky, presel me hlad

pát 08.11.13 23:06
Profil Twitter
Expert

Házet vše na mě je sice jednoduché, ale ne zrovna férové. Když tolik kazím tohle fórum tak mě mělo vedení dávno vykopnout... ale nestalo se tak. Proč? Protože na to kašlou... všem je jedno že to tady skončí.

A teď ještě jednou ke mě ;-) Psal jsem novinky. Byly to blbosti? Hodně gramatických chyb tam bylo to jo a i trošku kopírování. Ale nepřestal jsem protože jsem se chtěl zlepšit. A nakonec mi to šlo, i když to nikdo nepřizná. No skončil jsem s tím a byl klid... dokonce ten klid trvá až do teď kdy je v sekci novinek mrtvo (bendy nemůže psát to vím) ale přesto jsem mohl psát já. Zlepšil jsem se ale vracet jsem se k tomu nechtěl.

No a teď ty moje příspěvky s hrama. Mám svůj řekl bych styl přidávání. To se týká vzhledu ;-) Nikde jsem to neokopíroval. Dále obrázky beru z různých zdrojů,aby bylo vidno o čem hra je. Taktéž popis přeložím a pak z něj poskládám něco smysluplného. Jediné co není moje je soubor s hrou nebo daty. Autora vždy uvedu. No a jsou to snad blbosti? Myslím že ne.... takže mi klidně smažte příspěvky, ale já se tu snažil. Penthaler tobě se omlouvám že jsem ti to pokazil. Jestli to vezmeš nebo ne je tvoje věc. Každopádně takovou averzi vůči mé osobě jsem od nikoho nečekal. To je vše, sepsal jsem toho dost a je to OT, ale jinak už se dál k tomuto vyjadřovat nebudu.

pát 08.11.13 23:25
Pomocný Administrátor

Poděkovali mu: 1333 x
Medaile: 7
Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1) Specially (1)
Best moderator (1) Team member gold (1) Moderator (1)

Prepáčte, že sa teraz takto vyjadrím, ale už mám toho plné zuby. V tíme som už štvrtý rok a dovolím si povedať, že už dobré 2 roky tu počúvam frázy ako "jede to tady do kytek" a ako sa situácia zhoršuje a dokonca, že MM končí. Fakt nechápem, čo vás vedie k tomu tu nariekať ako je nám zle keď tomu tak nie je. Nie aby ste boli pozitívni, ale vy to ešte privolávate. Áno, situácia možno nie je taká ako pár rokov dozadu, ale čo ostatné fóra. Se-Tunning a ForumNO, 2 skutočne veľké a navštevované fóra padli ako domček z karát a my stále stojíme a nestojíme na mieste. Snažíme sa fórum naďalej vylepšovať a posúvať vyššie (medaile, nové funkcie, sekcie, atď..) a vy tu len frflete ako je všetko zlé. Ak máte hovoriť takéto prázdne frázy, tak radšej nevravte nič. Teraz je pol jednej ráno a ja vidím 44 online userov. Keď ešte nedávno bolo FN, tak toľko ľudí tam nebolo za celý deň a to mali kedysi takú návštevnosť ako my.

K podstate témy. Nápad zaujímavý, ale nefungoval by. Narástol by spam a počet userov by naopak klesol pretože osobne keď potrebujem nejaký súbor, tak radšej ho pôjdem hľadať inde ako by som najprv mal napísať 30 príspevkov.

Diskusiu som jedným okom sledoval a s týmto nápadom naozaj prišiel prenthaler a to, že si to tu postol bez jeho vedomia naozaj nebolo rozumné. Cením, že sa snažíš pomôcť, ale skús najprv trochu popremýšľať nad dôsledkami a aj nad samotným nápadom. V takejto forme by určite neprešiel.

sob 09.11.13 00:38
Profil Twitter ICQ Steam Zobrazit autorovy stránky
Pomocný Administrátor

Poděkovali mu: 1123 x
Medaile: 8
Special one (1) Team member gold (1) Uploader (1) Moderator (1)

Ahojte užívatelia!

Dovoľte, aby som sa tiež vyjadril k tejto diskusii a tým ju aj definitívne uzavrel.

Na začiatok by som chcel spomenúť fakt, že som na fóre už nejaký ten čas a preto si myslím, že môžem posúdiť fórum z oveľa širšieho časového hľadiska. Rozhodol som sa použiť časť správy, ktorú som nedávno písal jednému moderátorovi.

Fórum pocítilo oproti minulým rokom miernu stagnáciu v mnohých oblastiach. Určitý časový úsek tento jav sledujem tak, ako ktokoľvek iný. Je však prirodzenou súčasťou krivky prosperity fóra. Tá siaha až do roku 2007 a odvtedy bola na vrchole i dne mnohokrát. Vždy sa ale fórum mohlo oprieť o flexibilitu a iniciatívnosť tímu, ktorý ho dokázal vždy buď - keď bolo na vrchole - ešte zlepšiť, alebo - keď bolo na „dne“ - povzdvihnúť.

Prameňom, jadrom aktuálnych problémov však je hromadnejšia dezilúzia, že fórum tentokrát skutočne zapadá prachom. Strácajú oň tak záujem mnohé „osobnosti“ tímu, ktoré sa v minulosti dali veľmi ľahko nahradiť. Dnes máme ale omnoho viac utiahnutejšiu komunitu, ktorá má záujem skôr sťahovať a využívať tak primárnu funkciu fóra, ktorá spočíva vo warezovom obsahu. Tým sa tak znemožňuje naberanie novej krvi, My-mobile tím je menší, je do jeho rád menej adeptov. Jedine v tomto jave však fórum oprávnene pociťuje určitú obdobu dekadencie. Každý člen tímu, každý uploader, každý moderátor sa tak pre fórum stáva omnoho dôležitejším, ako to bolo v minulosti.

Odhliadnúc ale od týchto okolností web My-mobile zažíva dlhodobú prosperitu. Máme návštevnosť omnoho vyššiu, ako drvivá väčšina predchádzajúcich rokov. Každým dňom stúpa počet užívateľov. Permanentne je online viac ako 40 užívateľov bez ohľadu na čas, deň, noc. Dennú návštevnosť máme dlhodobo prevyšujúcu tisíc návštev, čo je veľmi slušné.

V mene My-mobile môžem určite vyjadriť spokojnosť, že sa aj bežní užívatelia zaujímajú o náš progres. Každý návrh na zlepšenie nie je na škodu. V tomto prípade sa však musím postaviť na stranu opozície, teda na stranu proti užívateľovi EMIN3M, v ktorého záznamoch som napočítal 10 porušení pravidiel. Touto skutočnosťou sa tak markantne znižuje výpovedná hodnota príspevkov tohto užívateľa. Ale aj napriek tomu si cením akýkoľvek záujem o naše fórum a v mene nás všetkých úprimne ďakujem za každú pripomienku, konštruktívnu kritiku, pochvalu, alebo hocijaký iný návrh, alebo druh príspevku ohľadom fungovania My-mobile.

Uzatváram tak túto diskusiu a ostávam s pozdravom!

sob 09.11.13 09:00
Odeslat nové téma Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 15 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina