My-mobile
Právě je sob 08.05.21 21:09

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra


Toto fórum slouží ke komunikaci mezi hráči, vyměňování si zkušeností a tipů, prezentování profilů a vašich herních statistik. Můžete zde prezentovat vaše minirecenze a obsáhlejší komentáře k nejrůznějším hrám.
Krátké a heslovité komentáře směřujte do download sekcí, kde se nacházejí odkazy na stažení her (sekce Android, iOS, Java, apod.). Jednoduché hodnocení hry však můžete psát i do této sekce. Pokud budete chtít komentovat některou z her, která se na fóru nachází, je na vás, do které ze zmiňovaných sekcí napíšete (tedy download sekce nebo Pokec o hrách i aplikacích).Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 
 Recenze : Subway Surfer 
Autor Zpráva
Expert
Uživatelský avatar

Registrován: úte 10.08.10 13:21
Příspěvky: 500
Poděkovali mu: 138 x
Medaile: 4
Member (1) Writer gold (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

Příspěvek Recenze : Subway Surfer
Vzhledem k tomu ze me momentálně zžírá docela velká nuda rozhodl jsem se zkusit napsat recenzi na trochu starší hru, Subway Surfer, enjoy.

Subway Surfer


Subway Surfer je stejně jako mnoho ostatních aplikací na Appstore zdarma, Jaké trumfy tedy skrývá aby obstála ve velké konkurenci ostatních her?
Začneme hned od začátku - v menu. To je zpracovano velmi pěkně. Najdeme zde posprejovaný vlak, který má na svědomý vysmátý výrostek s kapucí a kšiltovkou nesoucí nápis Subway Surfer v graffity stylu. Se svojí prací není patrně ještě hotov protože každou chvíli zaloví ve sve tašce, kterou má položenou na druhém kolejišti a dodělává detaily na malbě.
Jednou za čas na nás i zamává. Toto výše popsané se děje v několikasekundové smičce a už zde můžeme zpozorovat velmi pěkné a plynulé animace. Hra je navíc celá oblečená v kabátu sytých a rozmanitých barev a vypadá parádně! Trošku se blíží komiksovějšímu stylu ale to vůbec není na škodu, právě naopak!
Uf, takového textu a to máme teprve popsanou úvodní obrazovku. Nicméně, než se vydáme vstříc nemilosrdnému nádraží a jejich nástrahám, prozkoumáme všechna tlačítka v menu. Horní okraj zdobí "Missions", "Daily Challange". Ozubené kolečko značí nastavení, kde toho krom vypnutí - zapnutí zvuku moc nenajde. Do čtveřice všeho dobrého horní okraj ikonek uzavírá ještě ta s počtem aktuálně použitelnými Hoverboardy - oč jde se dozvíme za chvilku. V dolní "půlce" displeje najdeme pouze tři ikonky, v naprosto odlišném stylu, než sousedi "na hoře" zatímco horní tlačítko jsou desingově zpracovaná do strohých
modrých rámečků, tal na dolní části máme naopak barevně a nesouměrně k dispozici tyto možnosti ke kliknutí - Friends, kde se můžeme propojit s Game Centrem nebo Facebookem. V případě Facebooku, pokud tak učiníte, dostanete štědrou odměnu 5 000 zlaťáků. V Druhé ikoně - Me, pak, jak název napovídá, můžete spravovat sebe - toho uličníka v kšiltovce, kterého jsem výše popisoval. A nebo snad chcete být kravaťák v masce králíka? Nebo Punker? Je libo "něco" v kostýmu mimozemšťana? Výběr je široký a je jen na vás čim budete chtít být. Omezuje vás jen váš skromný rozpočet, i když na valnou většinu charakterů se dá naspořit obyčejným hraním. Mikro transakce, které tu samozřejmě jsou, nijak hře neubližují a můžete je s klidem ignorovat.... A nebo si nakoupit dva kvadramilióny klíčů! Je to na vás. Mimo postavy si můžete vybrat i styl Hoverboardu. Nebojte, za chvíli se dozvíte, oč jde. Opět je tu velký výběr skinů. Jen dodám že tyto kosmetické předměty nemají žádný vliv na hru. Vedle okrasných úprav VÁS, které zabírají další dvě ze tří "podikonek" v sekci "Me" se zde nachází ještě Trophies - Vzácné předměty které dostanete občas z krabic - k nim se ještě dostaneme.
Opusťme tedy sekci "Me" a vrhněme se na část třetí - "Shop" Ano ten nesměl chybět a nikoho určitě nepřekvapí jeho přítomnost. Koupit si zde můžete Hoverboard ( :D) Mystery Box, Score Booster a Mega Headstart. Snad vás nic nepřekvapí, za zmínku stojí jen Mystery Box, kterou když si za 500 coinů otevřete můžete dostat buď jednu z položek z obchodu, vzácnou vecičku v podobě předmětu který je k ničemu nebo rádio, kytaru a čepici. Ty slouží k odemknutí třech charakterů, každý z uvedených itemů předmětů nějak charaktrerizuje danou postavy a když jich shromáždíte z krabic dostatečný počet, tak se vám postava odemkne. Jen se sami nechte překvapit, co to bude zač! Hooverboard již brzy. Trošku jsme odbočily, od sekce "Shop" kde na nás ještě čeká pár zajimavých věcí k popisovaní, tak o co jde? Za jistý finanční obnos si zde můžete vylepšit buďto Jetpack, skákací boty, magnet nebo zdvojnásobitelnost coinů. Tyto vylepšení nemají za úkol nic jiného než zajistil delší trvání daného předmětu. A kde že tyhle pěkný věci vezmu? Volně je můžete najít na traťi. V recenzi se k nim ještě dostaneme. Dobře, to bychom měli. Teď už se vrhneme na hru. Menu jsme prozkoumali do poslední mrtě.


Tak, vracím se do menu kde můj hrdina dodělává své veledílo. V tom náhle se z ničeho nic objeví Policista s hrozivě vypadajícím jorkšíkrem. Vám nezbývá nic jiného než vzít nohy na ramena, a běžet už předem prohraný boj. Že nemůžeme vyhrát, to všichní víme, chceme to jen co nejdále oddálit za účelem mít co největší čísilko v High Score. Které je mimochodem napsané stylově v menu na vlaku kam sprejujete.
Policista se po několika vteřinách ztratí z obrazu, ovšem rád o sobě dává znova vědět, když jen tak tak minete vlak že se o něj otřete a zpomalíte se. Nebo zaškobrtnete o nějakou překázu z důvodů pozdního nebo příliš brzkého pokusu o překonání překážky. V takových chvílích vám strážník dýchá na záda, a co hůř, má vedle sebe toho strašlivého psa... A Jaké nástrahy, krom muže zákona si pro nás hra
přichystala? Budeme kličkovat mezi vlaky, skákat na vlaky, skákat z vlaků, ti nemotornější znás budou hlavou skákat do vlaků. Nejspíš jste pochopili že děj se bude odehrávat na vlakových kolejích! Prostředí v němž se budeme nacházet se naštěstí neustále mění, tudíž nebudete neustále muset jen civět na dva kovový trámy podepřený dřevem. Sem tam projedeme, či spíše proběhnem, krásně vyzdobenou stanicí, jindy zase tunelem. Sem tam se na vás usměje štěstí a nadělí vám dárek v podobě Jetpacku, a podíváte se blíže k oblakůmJen škoda, že krom strážníka a jeho Baskervilla nepotkáte jinou živou bytost . Stanice jsou prázdná a je to možná škoda. Živější stanice by byly určitě přirozenější a hezčí.
Zmínil jsem se o jatpacku a pokud si pamatujete, zmiňoval jsem o něco výše v recenzi i skákací boty. Ty vám pomůžou elegantně překonat vagón, který byste bez kouzelných botiček nepřeskočili a narazili hlavou do přímo do vlaku a už by vás měl v pařátech otravný policista.
Stejně jako Jatpack vam i botky po nějaké časovém intervalu zmizí, tak si je vždy uživejte dokavaď je máte! Během cesty sice narazíte na spoustu překážek, ale i na příjemnější věci, jako výše popisované bonusy nebo zlaťáky, které se válí skoro všude. K posbírání všech často nebudete mít prostředky tak vám sem tam pomůže další z bonusů - Magnet který je k sobě penízky poslušně přitáhne. Tady mám však jednu výtku - magnet se často vyskituje na zbytečných místech, kde byste mince posbíraly i bez něj a naopak tam kde je ho potřeba kdekdy chybí. Zlaťáky sou prostředky, které financují vaše drahé postavy a bonusy které si kupujete. A tady platí jednoduchá rovnice, čim více hrajete, tim více zlaťáků máte. Popsal jsem tři ze čtyř bonusý které lze najít "na zemi", tak by bylo nespravedlivé nevzpomenout si na tem poslední. Jde o hvězdičku která po aktivování zdvojnásobí všechny sebrané zlaťáky během trvání efektu.
Teď bych ještě rád upřesnil jak hra přesně funguje -

kolejnice jsou tři a můžete mezi nimi jednoduše přeskakovat, ovládání nemá cenu popisovat - je primitivní! Jak již sem psal, často budete potkávat vláky, které mohou stát nebo proti vám jet. Na vagon můžete i naskočit, ale jedině tak že vylezete na jeho střechu přes sklopenou "korbu" kterou některé vlaky disponují.

Na vlaku máte větší rozhled dopředu, navíc se vám na střeše vagónu nemůže nic stát. Což se nedá říct o kolejích, kde budete muset čelit retardérům, kde jeden musíte podlézt protože ho nepřeskočíte, druhý musíte přeskočit protože ho nepřelezete a tak podobně. Nejnebezpečněj jsou však podle mého názoru vlaky jedoucí v protisměru. Jsou rychlé, často nestihnete reagovat na jejich příjezd a už olizujete jejích narazníky. Rádi jedou rovnou dva a vám zbývá jen jedna cesta kde vás nečeká kolize . Proto je nejlepší se držet uprostřed aby ste měli čas uskočit. Z mého předchozího povídání tak jasně vyplívá že nejbezpečněji je v prostřední lajně na vagónu. Takže až budete mít nejlepší skóre z celé Evropy, víte komu můžete poděkovat. Není zač.
Naposled se dostanu konečně už k Hoverboardu. Jde o jakýsi, ani ne skateboard, ani ne snowboard, tak to označíme jako board, vznašející se ve vzduchu. A k čemu že to? Pokud ho aktivujete, dovolí vám přežít jednu kolizi s jakoukoli překážou. Samozřejmě má časové omezení. a Pokud ho nerozstřískáte o vlak, pak sem vám jednoduše vypaří pod nohama. A to pak hezky poťapete pěšky!
Teď k zvukové stránce. v Menu hraje dynamická hudba spíše otravnějšího rázu. Stejná melodie nás bude provázet i hrou. Je jen na vás jestli to budete chtít poslouchat. Ja se rozhlodl že NE.
Všechno co se ve hře pohne, má své ozvučnění. Vyskočíte a příslušný zvuk na sebe nenechá dlouho čekat. Stejně tak i při sebrání mince a tucty dalších obdobných úkonů. Dokonce i pan policista ze sebe vydá na každém začatku hry nepříjemné zavrčení a ta jeho psí odporná bestie zaštěká že zaléhají ušy. I přesto je ozvučnění i hudba spíše průměrné. Melodie je neustále stejná, nezmění se ani když narazíte. kde bych změnu určitě čekal. Já však, a věřím že i valná většina z vás hraju tyto hry s vypnutý zvukem takže mě to moc netrápí.

Prozatím sem hru víceméně chválil, má však i své vady. Jedna z nich například je, že hra vás často vede do slepé uličky. Běžíte takhle po kolejnici z jedné strany ohraničené domem z druhé strany stojícím vlakem a teď čekáte kdy se dostane pryč. a ono ejhle! před vámi se najednou oběví vlak a dojde k nevyhnutelné kolizi. Přitom pár metrů před touto jedno - lajnovou cestou jste si mohli vybrat taky tu druhou po střeše vagónů, jenže hra vás neupozornila že pokud si vybere cestu po kolejích že se ženete do pasti a do záhuby.
Naštěstí po pár her se tyto místa naučíte předpovídat a nebudou představovat takový problém jako ze začátku.
Dále také mimické obličeje, další věc kterou hře vytknu. Vaše postava se neustále směje, dobrá nálada je sice fajn, ale když vás chytí oficír, to poslední co bych čekal je, že se vaš hrdina bude pořád křenit od ucha k uchu. A ještě přitom na vás hledí to strášné psisko.....
Bohužel, tyto chyby jsou však s maličkostí s tím, co tuhle hru trápí nejvíc a položila už mnoho slibných titulů. Mluvím zde o STEREOTYPU. Který se chtě - nechtě prostě dostaví. Hra vás bude bavit ale je to jednoduše jedno a to samé a časem bavit přestane . Dopředu vás žene jen vydina lepšího skóre a to prostě nestačí aby to prodloužilo hratelnost o dostačujíci dobu

Verdikt: Hra Subway Surfer je barevná zabavná skákačka a skvělý zabiják času při čekání na autobusu nebo o nudné matematice. Na pravidelné hraní to však není. Stereotyp vás stejně jednou dožene. Ale i přes tento nešvar je to nadprůměrná hra kterou byste určitě měli vyzkoušet, vždyť je navíc FREE!

Hodnocení: 80%

Pozn1/omlouvám se rozdílné velikosti obrázků, bohužel jsem neměl možnosti sehnat lepší
Pozn2/omlouvám se za případné chyby a hrubky. Několkrát jsem si to po sobě přečetl ale jsem si zcela jist že tam par chyb zustalo
Testováno a hráno na iPhone 5, verze hry - 1.12.1

_________________
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.


sob 20.07.13 06:51
Profil Twitter Steam
Hlavní admin
Uživatelský avatar

Registrován: čtv 03.08.06 13:17
Příspěvky: 1709
Poděkovali mu: 225 x
Medaile: 7
Member (1) Specially member (1) Team member silver (1) Uploader (1)
Designer (1) Moderator (1) Assistant admin (1)

Příspěvek Re: Recenze : Subway Surfer
Zabavna hra, ale po dosiahnuti maximalneho nasobku skore je uz dost stereotipna, btw. moj rekord bol len nejakych 1,5M bodov. ^^ Viem, ze to je malo, najviac ma v mojej tabulke typek 5M, heh.

_________________
Obrázek
- OnePlus Nord 8GB/128GB, Oxygen OS official, Android 10 -
You are pretty good! ~ Revolver Ocelot
la li le lo lu


sob 20.07.13 15:34
Profil Twitter Skype ICQ Zobrazit autorovy stránky
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 2 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru

Hledat:
Přejít na:  
cron

FacebookTwitterToplist Heureka Bannery
News News Site map Site map SitemapIndex SitemapIndex RSS Feed RSS Feed Channel list Channel list

[E-mail my-mobile.cz]

Zobrazit pro
Mobil | Klasicky


Powered by phpBB © phpBB Group.