My-mobile
Právě je stř 13.12.17 12:10

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Toto fórum slouží ke komunikaci mezi hráči, vyměňování si zkušeností a tipů, prezentování profilů a vašich herních statistik. Můžete zde prezentovat vaše minirecenze a obsáhlejší komentáře k nejrůznějším hrám.
Krátké a heslovité komentáře směřujte do download sekcí, kde se nacházejí odkazy na stažení her (sekce Android, iOS, Java, apod.). Jednoduché hodnocení hry však můžete psát i do této sekce. Pokud budete chtít komentovat některou z her, která se na fóru nachází, je na vás, do které ze zmiňovaných sekcí napíšete (tedy download sekce nebo Pokec o hrách i aplikacích).

Riptide GP2 - Kaskadéři na vlnách [online G+] 
Autor Zpráva
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Riptide GP2 - Kaskadéři na vlnách [online G+]

Vector Unit
2013

Riptide GP2
Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Citace:

27.07.2013 okolo 13:00
Jsem sice náročný hráč, ale nejde mi ani tak o grafiku, jako spíše o hratelnost, logickou náročnost a nejlépe o jednoduchost. Když tedy někdy něco doporučuji, minimálně jsem to alespoň zapl xD

Let´s race! Get READY!!!

Citace:
27.07.2013 okolo 13:15

Co k tomu říct? Standartní nástup hry... jednoduché, vkusné, a pěkná ukázka 3D

Menu. Opět ničím nevtíravé... pohodička.

Nastavení neřeším, jdu rovnou do hry...

THE RACE

No, smějte se, prostě jsem dojel 4., no a? xD
Řízení je úplně o něčem jiném, taky zkuste autem jezdit po vodě. Nezvyklé chování vozítek, NITRO, tricks... já se držel férového závodění, a trochu se i pral s ovládáním. Přes Gyro to je zabijárna, a na tlačítka je potřeba si zvyknout...

Toto byla má závěrečná proměna v tunning centru. Zrození vialína. Přidejte si mě na G+ a můžeme spolu online zajezdit...

...originál, venku pařák, limetkové Bé nikde, asi se budu muset schladit Lambruscem xD

Rozhodně dobře promyšlená hra a grafika na úrovni, jak už je od Vector Units očekáváno. Jejich snad největší kousek je Beach Buggy Blitz.
Kdo nezná, nechť navštíví

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Obrázek

sob 27.07.13 12:24
Profil Twitter Facebook
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Příspěvek Re: Riptide GP2 [recenze][MONT!]
Tak jsem dneska zkusil tento kousek a bylo mi taktně naznačeno, že mám napsat nějakou recenzi či něco podobného :D

Takže pojďme na to :)

1) Úvod
Hned na začátek je nutno říct, že kdyby mě na hru neupozornil penthaler díky online multiplayeru, asi bych si ji ani nenainstaloval. Měl jsem totiž možnost vyzkoušet první díl, který mě zas až tak moc neoslovil, především díky horší ovladatelnosti.

Jaká vylepšení tedy druhý díl oproti tomu prvnímu slibuje? Je to již zmiňovaný multiplayer, vylepšená grafika díky novému enginu, vylepšená kariéra a nový systém dělání "fintiček".

2) První spuštění, menu
Hned po prvním spuštění nabídne hra projetí tutoriálu kvůli osvojení ovládání. Při prvním spuštění rozhodně zaujme slibovaná grafika, která je opravdu na dost slušné úrovni, detaily jsou dobře vyvedeny a taky fyzika skůtrů se dá opravdu považovat za docela reálnou. Skůtr dobře reaguje na vodní vlny, i po skocích se chová tak, jak by měl, tedy se ponoří, zpomalí a pak opět nabere rychlost. V tutoriálu se také dozvíte, jak provádět triky ve vzduchu. Takže se dá v podstatě říct, že hra na Vás vychrlí veškeré novinky již na začátku. Bude to ale stačit?

3) Kariéra
Hra v single-player módu nabídne 8 šampionátů - každý z nich nabídne několik závodů různých typů - Race (co jsem vysledoval, jede se vždy na 2 kola), Hot Lap, Elimination a Freestyle. Jako první máte automaticky odemčen první šampionát a další otevíráte sbíráním hvězd, které obdržíte za splněné úkoly ze závodů. Nutno dodat, že obtížnost jde rapidně nahoru a vůbec není jednoduché s oponenty držet krok. Je tedy nutné skůtr vylepšovat. Nebo mít velmi dobře promyšlenou strategii ve hře, tj. využívat skoky, dělat na nich co nejlepší triky a tím si doplňovat boost. Triky jsou taky docela podstatným prvkem ve hře. Pokud totiž neděláte triky, nemáte boost a tím pádem taky nemáte šanci stačit na ostatní závodníky. To ale není vše. Postupem ve hře si samozřejmě zvyšujete Level a každý nový level znamená možnost zakoupit (naučit se) nové (složitější) triky. A to je opravdu důležité. Jen je potřeba myslet na to, že čím komplikovanější trik budete chtít udělat, tím více času ve vzduchu budete potřebovat. Proto taky před skokánky využívejte boost ;) Pokud totiž budete muset závody často opakovat, můžete se snadno stát, že Vás hra přestane bavit.

4) Vylepšování vybavení, úpravy
Jak už jsem načnul v předešlé kapitole, skůtr se dá různě vylepšovat, konkrétně lze vylepšovat akceleraci, maximální rychlost, ovladatelnost a v neposlední řadě taky boost (nebo chcete-li nitro). Vzhledem k opravdu prudce rostoucí obtížnosti se vylepšením skůtru rozhodně nevyhnete. Mnohdy se rovnou vyplatí koupit si druhý skůtr, protože vylepšení nevyjdou zrovna levně. A tím se dostáváme k menšímu nedostatku, lépe řečeno začarovanému kruhu. Díky vysoké obtížnosti se dosahuje těžko cílů a poměrně obtížně odemykají další šampionáty. Na vylepšení pak není dostatek peněz. Naštěstí i na tohle vývojáři mysleli, a tak i přesto, že hra stojí v základu v Play Storu cca 60.-, můžete si dokoupit virtuální herní měnu pomocí mikrotransakcí. Úroveň posuďte sami - nejmenší obnos 50 000.- koupíte za 40 Kč, nejvíce 5 000 000.- pak za astronomických 1 300 Kč!!! Měnu lze dokoupit také pomocí redeem kódu, ale k tomu se určitě jen tak nedostanete. Jako bonus lze samozřejmě měnit barvu skůtru nebo kombinézi jezdce, kupodivu zdarma :D

5) Grafika a zvuky
Grafika je jedním z hlavních taháků této hry. Oproti prvnímu dílu poskočila dost značně. Nové jsou tratě, propracované detaily, efekt stříkání vody na kameru a spousta dalšího. Co je ale naprosto dechberoucí, jsou široké možnosti nastavení grafických detailů ve hře. Garantuji, že tohle jste ještě nikde neviděli (vlastně teď už ano, tady :D)!

Co se týče hudebního doprovodu, spíše překvapí než zklame. Ale mohl by být o něco lepší.

6) Multiplayer
Poslední tahák hry jsem si schválně nechal až na konec. Multiplayer je opravdu hodně velká motivace, má však několik negativ. Maximální počet jezdců jsou 4, přitom v běžném závodu v módu singleplayeru je jich 8. Částečně to aspoň dohání fakt, že můžete závodit jak s lidmi, které vůbec neznáte (výběr nechat na hře), tak i s přáteli. Zde je ale další kámen úrazu. Pokud chcete hrát s přáteli, musíte být přáteli i na sociální síti Google+ a hodí se také aplikace Hry Play, přes které můžete přijímat pozvánky ke hře. Dalším zajímavým bugem (nevím, jestli jen u mě) byl fakt, že po připojení přátel ke hře (vlastně jednoho - penthalera :D) a hostování hry z mého telefonu vždy došlo k připojení hráčů, ale hra zůstala viset na startu hry. Pokud hostoval penthaler, bylo vše v pořádku a hra se rozjela. A nutno dodat, že to byla velká zábava. Škoda jen, že se dají jet jen obyčejné závody, navíc jen na 1 kolo. Pozitivní ale je, že po ukončení závodu můžete jet hned další závod a taky si hlasováním zvolit další lokaci. Při pokusu hrát s jinými lidmi (ne přáteli) je výběr lidí čistě na hře (resp. na aplikaci Hry Play), což sebou nese velký problém, protože někdy se po cca minutě teda někdo najde, ale někdy jsem ani po 5-ti minutovém čekání neměl s kým hrát. Pokud si vystačíte jen s jedním soupeřem, je šance, že si zahrajete. Pokud ale budete chtít závodit proti dalším třem lidem, asi se nedočkáte - závod se sice spustí, ale zůstane viset na hlášce "Waiting for other players to join". Po pár pokusech se mi kupodivu podařilo multiplayer s jinými hráči rozchodit (nejvíce však se dvěma dalšími lidmi) a dokonce jsem si s někým i zahrál :D. Bohužel ale nejde ovlidnit počet kol, někdy se jede jen jedno, jindy třeba 2. Nelze ani ovlivnit výkon skůtrů. Dá se tedy říct, že multiplayer funguje zatím tak na 60%, což vzhledem k tomu, že má jít o hlavní plus hry, není moc dobré.

Závěr:
+ Velice dobrá grafika s propracovanými možnostmi nastavení
+ Poměrně reálná fyzika a oproti předchozímu dílu určitě lepší hratelnost
+ Efektní triky ve vzduchu a učení se novým fintičkám
+ I přes přítomnost mikrotransakcí lze hrát bez nich

- Občas poměrně velká obtížnost
- Nedoladěný multiplayer

Celkově - 80%

P.S.: Původně jsem měl za úkol napsat stručný názor na hru a nějaké doporučení, ale nějak se to zvrhlo v rozsáhlejší recenzi :D...tak snad to bude k něčemu dobré.

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

pát 27.09.13 22:06
Profil Twitter
Helper

Team member silver (1)

Příspěvek Re: Riptide GP2 - Kaskadéři na vlnách [online G+]
MONT! trošku tě poupravím, aplikaci HRY PLAY nutně k hraní online nepotřebuješ, důležité je mít google účet a aktivní G+.

Pozvánky dostaneš i přímo ve hře, když ji máš spuštěnou...

----
Pro ostatní info, online multiplayer kupodivu funguje i z warez verzí. Ale jsem toho názoru, že se vyplatí investovat a podpořit vývojáře

[ Post made via Android ] Obrázek

sob 28.09.13 08:18
Profil Twitter Facebook
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Já ale taky nenapsal, že je nutná ;)...já napsal, že se hodí, a to je rozdíl :'D

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

sob 28.09.13 08:40
Profil Twitter
Profesionál

Poděkovali mu: 75 x
Medaile: 3
Writer silver (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

Pridajte si ma na G+
Meno: Simon Brehuv
Som zatiaľ lvl 3, ale hrám to sotva 15 minút ^^

[ Post made via Android ] Obrázek

sob 28.09.13 08:51
Profil Skype
Helper

Team member silver (1)

V aktuální verzi 1.1.1 přibyla nová možnost hraní. Ghost Time Trial s přáteli. Zajeďte čas na jedné z mnoha tratí a poté ho vy, nebo známí zkuste překonat.

Fajné je, že pokud je tam více časů od více hráčů, tak nikdy nejezdíte sami, ale proti jejich "duchovi".

Mimochodem, mám zvláštní pocit, že je trošku vylepšen online multiplayer... ;)

ned 20.10.13 15:22
Profil Twitter Facebook

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina