My-mobile
Právě je sob 16.12.17 11:44

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Toto fórum slouží ke komunikaci mezi hráči, vyměňování si zkušeností a tipů, prezentování profilů a vašich herních statistik. Můžete zde prezentovat vaše minirecenze a obsáhlejší komentáře k nejrůznějším hrám.
Krátké a heslovité komentáře směřujte do download sekcí, kde se nacházejí odkazy na stažení her (sekce Android, iOS, Java, apod.). Jednoduché hodnocení hry však můžete psát i do této sekce. Pokud budete chtít komentovat některou z her, která se na fóru nachází, je na vás, do které ze zmiňovaných sekcí napíšete (tedy download sekce nebo Pokec o hrách i aplikacích).

Total Conquest - Legionáři z celého světa, spojte se 
Autor Zpráva
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Total Conquest - Legionáři z celého světa, spojte se
Obrázek

Za dob římských legionářských bitev a dobývání nových území polonahými vojáky v sukních, ještě nikdo netušil, že v roce 2013 jistá vývojářská společnost známá pod názvem Gameloft, zplodí hru na jejich motivy a bude chtít dobývat svět a hlavně peněženky novodobých bojovníků - tedy nás, hráčů.

Ač se hra v obchodech pro android i iOS nachází jako "free2play", nepřekvapila mě, a tedy ani vás, implementace mikroplateb za herní premiovou měnu, která se zde zobrazuje v podobě korunek (inspirace v Townsmenech). Částky naštěstí nejsou tak přehnané. Ne, teď si dělám srandu, jsou - začínají na pěkných cca 30Kč za téměř nic, a horní hranice sahá k téměř dvěma tisícům, za celkem pěkný balík...

Hned na začátek mě zaujala grafika, je jednoduchá, malovaná, nevtíravá, ale Gamelofte sorry - už ohraná. Za těch pár let se z vašeho artworku nic nezměnilo, ale u Total Conquest to zas tolik nevadí, jde přeci o strategii a ne o soutěž krásy.

Při hloubějším prostudování detailů mě ta jednoduchost nadchla. Budovy jsou plně interaktivní, při dotyku se pohnou, při upgradování je vidět "mravenčí" píle stavitele, rostoucí lešení. Stejně tak i hemžení vojáků, tedy legionářů.

Co bych ale rád vyzdvihl je příběh, na který se poslední dobou GL opravdu zaměřuje u podobných her více než dříve, a tak hned po spuštění a prvních přechodech animace, vám sličná slečna oznámí, že Cézar je mrtev a ve všech provinciích se strhla bitva o nadvládu Říma...

...a provincie, ve které začínáte, byla hned v počátcích zničena.

Do začátku dostáváte dostatek premiových bodíků, které záhy v průběhu rychlého, avšak vyčerpávajícího tutoriálu, více než polovinu spotřebujete. A jak jinak, můžete se ihned pustit do budování ekonomiky, ochrany, vojáků, vylepšování, dobývání - prostě strategický kolotoč, jenž se dá urychlit jedině korunkami. Každé stavění vás něco bude stát, k něčemu je třeba zlato, k dalšímu potraviny, ty samozřejmě musíte někde získávat, jinde zase skladovat, každý upgrade vás dále stojí čas potřebný ke stavbě. K tomu máte k dispozici dva architekty ze čtyř. Jednoho zdarma od začátku, druhého v tutoriálu tvrdě zaplatíte, a další si můžete dokoupit za 600Korun (ne zlata ;) )

Na začátek dost informací a seznamování se s herním principem doplňuje dvoudenní "imunita", kdy jste chráněni před útoky ostatních reálných hráčů, a pokud se hře budete věnovat opravdu pečlivě, je to dostatek času na vybudování pěkné armády, nebo při nejmenším se s ní alespoň dobře seznámíte.

Hra se dělí na online bitvy a kampaň. V době imunity osobně doporučuji maximálně jen kampaň a získávat peníze. Jakmile byste vyšli do boje online, hned jste zranitelní, ostatní by šli po vás. A v případě, že by byli součástí aliance vícera hráčů, čekalo by vás peklo v podobě jedné drtivé porážky za druhou. (Zde ještě nevím, zda bude po porážce třeba znovu vše vybudovat, nebo POUZE opravit zničené budovy....)

Sladké vítězství, zvyšování zkušeností a hráčské úrovně, spolupráce se spřátelenou legií, to je jen zlomek toho, co vás ve hře čeká. Rozhodně to jsou hodiny a hodiny čekání (a šetření korunek).

------
Závěrem musím konstatovat několik zklamání, které jsem se u hry dočkal, a popravdě nebyly nečekané. Kromě toho, že celý herní systém je dosti věrnou kopií o stovku MB menšího Battle Alertu, který je zasazen do současnosti, mě zamrzeli světoznámé problémy se servery, pomalým a přerušovaným stahováním dat ke hře a dost často se nemůžu připojit ať jsem na WiFi nebo na GPRS.

Osobně jsem stahoval natřikrát, druhý den mi při připojování zahlásilo slabou síť a nutný restart hry, po němž si server myslel, že hraju na jiném zařízení a nechtěl mě pustit. Následovalo několikeré odpojení od serveru, ačkoli jsem v pokrytí dost silné WiFi. A k tomu samo GL vymyslelo automatické odpojení od serveru, pokud jste déle jak minutu ve hře bez jediného pohybu.

Co se týče ovládání, tak oproti Battle Alertu udělali opravdu pokrok, možná ale dost přehnaný, reakce jsou až moc citlivé. Než si na to člověk zvykne, můsí neustále přesouvat budovy na místa, odkud je přesunul, místo toho, že na ně jen chtěl kliknout a pak se posunout kousek jinam.

A co mě opravdu dost překvapilo (znovu v porovnání s BA) - vaši legionářští bojovníci po vyhrané bitvě získávají svobodu, a už se nevrací do vaší provincie! Čím víc jich tedy vyšlete a vypustíte k protivníkovi na mapu, tím víc jich ztrácíte.

-----
Jistě jste si na obrázcích všimli možnosti SHARE. To funguje kupodivu přes FaceBook a Google+ profil. Přes ty samé sítě pak můžete pozvat přátele a postupem času s nimi vybudovat ALIANCI. Seznámit se však lze i přímo ve hře přes in-game chat.

I přes mnohá negativa hru hodnotím vesměs kladně. Doufám totiž, že GL nedostatky odstraní, a že se na My-Mobile najde pár stratégů, kteří budou chtít dobýt svět pro slávu tohoto fóra.

PŘIDEJTE SE I VY ;)

Android
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

iOS
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

//EDIT

Takže po uplynutí dvou denní imunity hry se už nedokáže připojit.

Vyskočí hláška se serverem, na to následuje prý žádné připojení k netu, a zakončené tvrzením, že jsem připojen z jiného zařízení.

Upřímně, zdála se mi mnohem lepší než několikrát zmiňovaný Battle Alert, ale ten jsem mohl hrát kdykoli a bez problémů s připojením. Navíc od instalace Conquestu mi jaksi přestal fungovat emailovy klient... ze by nahoda?

Jsem člověk vždy nespokojený a momentálně s radostí konstatuji, že GL už mě víc zklamat nedokáže... provádím očistu karty i přístroje a GL ať si třeba... ; )

//EDIT2:
Dávám ti druhou šanci Gamelofte... ;)

Ve hře mě najdete pod Pent G. (a kdo by si mě chtěl přidat, tak na FB jsem jako Pent_GP)

sob 21.09.13 17:08
Profil Twitter Facebook
Helper

Team member silver (1)

Příspěvek Re: Total Conquest - Legionáři z celého světa, spojte se
Po několikadenním náročném hraní jsem zpět s (doufám) krátkým reportem a hlubším představením hry.

JE PŘEHNANĚ DRAHÁ, a NUTÍ člověka zaplatit. Tedy alespoň ze začátku, po skončení dvoudenní imunity. Během prvních zranitelných dnů jsem byl xkrát napaden a skoro pokaždé vydrcen do poslední budovy. Opravovat netřeba, ale kde je ta slibovaná automatická imunita po totální porážce? Sice je zmínka v HELP menu hry, ale nevšiml jsem si, že by fungovala.

Nepomá ani reorganizace umístění budov. Pokud vás napadnou lučištníci, na dálku dokáží vystřílet vše. S pěšákama se moc nechytáte, zato s těžkooděnými rytíři hravě zdoláte obranu...

Takže imunita na den? 100K. Na 3 dny? 150K...

Řešením je upgrade budov, navýšení armády, ALE (!) to bez surovin nejde. Ať už je útok sebezničující, nebo se vám povede alespoň trošku ubránit, VŽDY přijdete o značné množství surovin, dle LVL budov. A ty pak chybí a musíte víc a víc šetřit a hra se prodlužuje.

Zkuste si bez "ochrany shora" ušetřit 200tis. jablíček na FORUM, abyste si mohli zřídit Legii nebo se přidat do nějaké z nich. ;) Opravdu oříšek.

---

Online bitky jsou na random bázi, zaplatíte si vyhledání nějakého soupeře, a pokud s ním zrovna nechcete bojovat, zaplatíte si za opětovné vyhledání. Tohle beru jako dost velký mínus. Z dob Battle Alertu šlo vybírat si ze seznamu, který se náhodně generoval dle vaší dosažené úrovně. Tady ne-e.

Co ale potěší je mizivá šance na neúspěch při nájezdech na ostatní. Cílem každého takového útoku je vlastně jen zničit určíté množství budov (více jak 50%) nebo stačí zbořit radnici. Tím jste pak získali jednu hvězdu, x vypleněných surovin a Prestige body do tabulky nejlepších hráčů. Samozřejmě, čím víc zničíte, tím víc získáte.

---

Velké plus ale vidím v Legiích. Pokud si našetříte a pořídíte FORUM, krom ochrany, dodání vojáků, pomoc při odplatě atd., můžete každý týden získat herní měnu za první tři místa v tabulce.

Navíc, jakmile se dostanete do Legie, můžete vyhlásit válku jiné, a bojovat mezi sebou. V určitém časovém limitu proti sobě bojujete a za každé vítězství získáte bod. Po ukončení tohoto krátkého období se body sečtou, a tým, který má nejvíce bodů získá KORUNKY (!).

---

Mě teď za pár hodin končí imunita, kterou jsem si tvrdě zaplatil (150K) a v této době se mi povedlo trošku se opevnit, vylepšit a našetřit. Jsem ale dost zvědav na to, jestli ustojím konkurenci, která samozřejmě nespala na vavřínech.

A jen takový malý tip - pokud nechcete být napadeni a nemáte moc zlatých korun, hrajte to permanentně! Dokud jste online, nikdo vás nenapadne!!! ;)

pát 27.09.13 13:49
Profil Twitter Facebook
Helper

Team member silver (1)

Pokud sledujete Twitter, tak již víte, pokud ne, čtěte dále.

Dnes byla vytvořena LEGIE "MyMobileCZ", se kterou plánuji reprezentovat toto fórum. Kdo by se rád přidal, musí ve hře získat budovu FORUM, a poté se JOINout.

Spojení proběhne na základě mé pozvánky nebo vaší žádosti, kterou musím potvrdit (jedná se o soukromou legii) a osobně se domnívám, že není ani třeba být v přátelích na FB nebo G+, samozřejmě tento fakt je jen plusem, který uspíší přidání.

Jestliže tedy nevyužijete přátelství přes Google či Facebook, napište mi ještě soukromou zprávu zde na fórum s vaší herní přezdívkou (liší-li se od přezdívky na M-M) nebo si mě přidejte do přátel či kruhů:

Citace:
[FB]

[G+]
penthaler(zavináč)gmail(tečka)com

Obě tyto možnosti slouží čistě pro herní účely, tudíž nic, co se netýká her se tam ani nedočtete (jako např. pitomé hlášky typu "sedím na WC" apod.) xD

Těším se na hojnou účast!

Mimochodem, je volných (zatím) pouze 9 míst. Budou se rozšiřovat, v závislosti na darech jednotlivých stávajících členů - a tím vás nechci strašit, žádné reálné placení nečekejte, jen dary v podobě mincí a jablíček do společné kasičky legie.

AVE MyMobileCZ!

pon 30.09.13 13:24
Profil Twitter Facebook
Helper

Team member silver (1)

Netlačte se ve frontě do legie MyMobileCZ. Povedlo se mi "našetřit" na úroveň 3, kdy je možné přijmout až 30 členů (tj. 29 včetně mě).

Volných míst je zatím 28, legie se rozrostla na "neuvěřitelných" 2 lidí xD

---------

Po sobotním updatu hry, se hratelnost zlepšila, tedy spíše stabilita a komunikace se serverem, žádné pády, žádné nekonečné načítání atd.

Bohužel server je stále jaksi divoký a stává se, že někdy k účtu přiřazuje špatná města ;) Což mě osobně nevadí. Stal jsem se obětí této chyby a vlastně jsem ve větším měřítku získal než ztratil.
Zamrzí jen čas strávený nad budováním vlastního.

Doufám jen, že za pár dní se nepřihlásím a městečko a vše kolem na úrovni jedna... to bych s tím pak praštil xD

pon 07.10.13 10:16
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Poděkovali mu: 75 x
Medaile: 3
Writer silver (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

Fakt hra super, len je nás málo v légii... Až dvaja ^^ .. Ako vidím, len s ľuďmi od M-M to asi nepôjde, budeme musieť prizvať ďalších, ale nie zase nejakých rusov :D

[ Post made via Android ] Obrázek

pon 07.10.13 15:50
Profil Skype
Expert

Poděkovali mu: 138 x
Medaile: 4
Member (1) Writer gold (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

Hraje to nekdo jeste vubec nekdo?( z mm komunity) jestli to ma cenu stahovat

pát 09.05.14 22:12
Profil Twitter Steam

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina