My-mobile
Právě je sob 16.12.17 00:47

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Toto fórum slouží ke komunikaci mezi hráči, vyměňování si zkušeností a tipů, prezentování profilů a vašich herních statistik. Můžete zde prezentovat vaše minirecenze a obsáhlejší komentáře k nejrůznějším hrám.
Krátké a heslovité komentáře směřujte do download sekcí, kde se nacházejí odkazy na stažení her (sekce Android, iOS, Java, apod.). Jednoduché hodnocení hry však můžete psát i do této sekce. Pokud budete chtít komentovat některou z her, která se na fóru nachází, je na vás, do které ze zmiňovaných sekcí napíšete (tedy download sekce nebo Pokec o hrách i aplikacích).

Sonic & SEGA All-Stars Racing - Ježku, ježkuuuu... [MULTI] 
Autor Zpráva
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Sonic & SEGA All-Stars Racing - Ježku, ježkuuuu... [MULTI]
Obrázek

Napsat recenzi o hře, kterou člověk sotva zapnul a zajel si tutoriál, chce notnou dávku odvahy, drzosti a kdoví čeho ještě. Takže na "drzovku" se pojďme podívat, s čím máme tu čest...

S touto super závodní hrou z dílen SEGA jsem se setkal již před léty na platformě Nintendo DS, kde se jednalo o opravdu velmi kvalitní závody s nádherným zpracováním doslova všeho, co se na hře dá udělat (tím jsem shrnul zvuk, grafiku, hratelnost, herní módy) a vynikala i multiplayerem, a to jak lokálně, tak i přes WiFi v celosvětovém měřítku.

Nebudu se tu ale rozepisovat o NDS verzi, i když jí poměřím právě s tou pro android, která před pár dny vyšla na marketu.

A opravdu to stojí za to. Již úvodní video naznačuje, že se jedná o kvalitní port s dobrým rozlišením, nikde ani kostička, žádné zaváhání, rychlé přechody, prostě špica. Do toho hudba a zvuky, vše na úrovni a překvapivě i téměř shodné s DSkem. Osobně bych ale řekl, že zvuk je mnohem čistější. Melodie atd zůstaly bez větších změn.

Menu je oproti konzolovému předchůdci jednodušší, hodně barevné a nenabízí ani tolik herních možností. Kromě standartního single playeru, je tu možnost zahrát si lokální multiplayer a dále i online multiplayer. Statistiky, tabulky a samotné spřátelení se provádí po přihlášení na Google+, zarazilo mě ale, že při spuštění se hra chtěla spojit s FB, a později se mi už nijak nepovedlo jakoukoli zmínku o tom v menu najít.

Následující tutoriál nabídl v základu šílené ovládání přes senzor, divoce nastavený na skoro nejnižší citlivost, pro mě tedy zázrak, že jsem dojel k první zatáčce, kde jsem permanentně vyjížděl z trati. Dá se ale nastavit klasické na dotyk, které osobně doporučuji...

Grafika tratí, aut, vlastně všeho jakoby vypadla nintendové verzi z oka. Opět podotýkám, že rozdíl rozlišení displejů DS - android mobil, je viditelný na první pohled, tj. android verze má propracovanější detaily, ale i přesto je závodění plynulé a dost rychlé, prostě v "sonicovském" uspěchaném stylu.

Závody, krom předjíždění a bezcílného točení volantem, obsahují i powerups (nitro, střely, štít...) a dlooooouhé driftování, za nějž dostáváte zrychlení. Samozřejmostí jsou body a měna za výhru, které můžete využít pro odemknutí avatarů, závodníků atd.

Zde porovnávání končí, jelikož jsem se (zatím) opravdu dále jak za tutoriál nedostal, počítám ale, že hra nenabídne tolik postav a ani množství tratí nebude stejné. To však někomu, kdo tyto závody vidí prvně nebude absolutně vadit, i když po čase asi omrzí, a kdo ví, zda si nechat v paměti přístroje hru s multiplayerem, který zabírá 0,5GB.

A celkové hodnocení? Rozhodně stojí za to!
9/10

Edit: Tak nakonec hra obsahuje více možností, tratí, módů i postav než jsem si myslel. A největší postřeh hráče - pro multiplayer je nutné zaregistrovat se google účtem, a jelikož má hra výborný licence check, pro náruživé pařmeny je nutnost si za hru zaplatit ;)

ned 22.09.13 13:18
Profil Twitter Facebook

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina