My-mobile
Právě je pon 20.11.17 22:10

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

iPhone 6, iPhone 6 Plus 
Autor Zpráva
Pomocný Administrátor

Poděkovali mu: 1322 x
Medaile: 7
Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1) Specially (1)
Best moderator (1) Team member gold (1) Moderator (1)

Příspěvek iPhone 6, iPhone 6 Plus
Obrázek

Apple včera predstavil dlho očakávané iPhony: iPhone 6 a iPhone 6 plus.

Tu sú hlavné zmeny a vylepšenia oproti predošlej generácii:

Väčší display.
iPhone 6 disponuje 4,7 palcovým displejom (750x1334px), iPhone 6 Plus 5,5 palcovým (1080x1920px) s sRGB-active LCD technológiou.

Obrázek

Apple A8 pocesor.
Ten oproti staršej generácii A7 disponuje o 20% rýchlejším CPU a o 50% rýchlejším GPU.

Obrázek

Apple M8 procesor.
M8 procesor je vyradený pre snímanie pohybu s veľmi nízkym účinkom na stav batérie. Novými funkciami sú schopnosť rozoznať beh od chvôdze, vypočítať prevýšenie a presnú vzdialenosť bez nutnosti použitia GPS.

Obrázek

Fotoaparát.
Fotoaparát fotí stále s rozlíšením 8 megapixleov avšak používa širší ƒ/2.2 clonu, 1.5µ pixelov a vylepšený snímač pre ostrejšie snímky. Pridaná bola aj technológia Focus Pixels používaná v profesionálnych DSLR fotoaparátoch pre 2x rýchlejšie zaostrenie. iPhone 6 disponuje funkciou digital image stabilization, iPhone 6 Plus zas funkciou optical image stabilization, ďalšiou funkciou, ktorú poznáme z DSLR fotoaparátov, ktorá znižuje trasenie a kolísavosť videa. iPhone 6 dokáže teraz nahrávať 240 fps spomalené video.

Obrázek

Pripojiteľnosť.
iPhone 6 podporuje 200 LTE operátorov po celom svete. LTE na iPhone 6 je tiež rýchlejšie- až 150Mbps u vybraných operátorov. O týchto funkciás sa nám zatiaľ v našich zemepisných šírkach môže len snívať. Volať sa dá aj na Wi-Fi alebo LTE, podľa toho, ktoré ma lepší signál.

Obrázek

Mobilné platby.
Apple oznámil nový spôsob plateina Apple Pay. V podstate ide o štandartné platenie pomocou NFC chipu s autentifikáciu pomocou Touch ID. Apple Pay bude zabudoavné v mnohých nadchádzajúcih 3rd party aplikáciach, čo umožňuje rýchle platby bez zbytočného vyplňovania všetkých údajov.

Obrázek

Landscape mode.
iPhone 6 Plus možno používať aj v landscape, natívne aplikácie boli upravené pre jednoduché používanie a využitie plného potenciálu veľkého displeja. Úprav sa dočkala aj klávesnica.

Obrázek Obrázek

Dostupnosť.

iPhone 6 bude dostupný v USA 19.9.2014. Dátum pre Slovensko a Českú Republiku ešte nie je známy, ceny tiež nie.

Obrázek

Obrázek

stř 10.09.14 13:58
Profil Twitter ICQ Steam Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.

Poděkovali mu: 4123 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

Příspěvek Re: iPhone 6, iPhone 6 Plus
Na webu německého Applu se objevily ceny nových iPhonů, podle kterých lze odhadnout ceny na našem trhu.

iPhone 6
16GB verze
699 EUR (19 380 Kč)

64GB verze
799 EUR (22 150 Kč)

128GB verze
899 EUR (24 930 Kč)

iPhone 6 Plus
16GB verze
799 EUR (22 150 Kč)

64GB verze
899 EUR (24 930 Kč)

128GB verze
999 EUR (27 700 Kč)

Obrázek

stř 10.09.14 14:26
Pomocný Administrátor

Poděkovali mu: 1121 x
Medaile: 8
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Special one (1) Team member gold (1) Uploader (1) Moderator (1)

Dizajn otrasný. Zadným krytom iPhone 6 doslova degradoval „nálepku“ zdanlivej exkluzivity. Cook pristúpil takmer na všetko, čo crossplatformeri vyžadovali a čo Android mal už v roku 2012. Keby sa namiesto zväčšenia displeja zamerali na jeho jemnosť – aby neboli pixely vidno voľným okom, keby namiesto Apple Pay radšej zlepšili Touch ID – ktoré mi po roku používania reaguje ťažko na 3. pokus a nerozumie si s akoukoľvek slabou či prirodzenou vlhkosťou, keby namiesto iOS 8 zlepšili 7dmičku aby mi konečne pri flash stránkach nemrzlo Safari, možno by to bol dobrý telefón. Takto sa to ale mení na brak – vďaka Bohu pre mňa stále využiteľnejší ako ostatné platformy – no chápem Tima. Marketing je hold marketing a akcionári sú akcionári. Radšej vyhovieť „androidizáciou“ kritizujúcej menšine ako podporiť umiernený stred, či vernú spokojnú minoritu. Vrchol antipatie potom sú Apple Watch, ktoré svojim dizajnom a štýlom dopĺňajú firemnú dekadenciu.

[ Odeslano z iPhone ] Obrázek

stř 10.09.14 21:22
V.I.P.

Poděkovali mu: 204 x
Member (1) Specially member (1) Team member silver (1) Uploader (1)
Designer (1) Moderator (1) Assistant admin (1)

iPhone už predstavuje len štýl a prejav - ten kto si teraz dovolí 6tku, tak len prezentuje sám seba tým, že naň má (alebo, že platí paušál na úkor elektriny ^^). Ale to je asi tak všetko, technicky nadaný človek by mal isto radšej siahnuť po Androide za rozumnejšiu cenu. ;)

čtv 11.09.14 08:12
Profil Twitter Skype ICQ Zobrazit autorovy stránky
Pomocný Administrátor

Práveže iPhone posledné roky stelesňoval štýl – svojim dizajnom a spracovaním. Pomyselnú exkluzivitu stráca už aj v cene, keďže v porovnaní s ostatnými cenovými hladinami už tak výrazne neprečnieva – nieže by cena klesla, ale naopak, ostatné ceny stúpli.

[ Odeslano z iPhone ] Obrázek

čtv 11.09.14 09:03
Moderátor

Poděkovali mu: 534 x
Medaile: 2
Member (1) High calibre silver (1)

Apple si chce opět nahrabat. Výrobní cena je prý kolem čtyř tisíc a konečná cena? Děs. Za Jobse to mělo úroveň, teď z toho dělají něco, v čem se nevyznají, dle mého skromného názoru. Pětka má ještě svou úroveň, ale tohle je hrozné. Čtverka je dle mě nejvíce povedený iPhone. Tudíž naprosto souhlasím s frickym. ;) iOvce jistě pochopí :-D

Čtěte Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum. a před vytvořením příspěvku použijte možnost Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

pát 12.09.14 06:30
Pomocný Administrátor

Ohľadom ceny produktu ale mám argument jedného užívateľa: „Tých, čo o produkt nemajú záujem, vysoká cena trápiť nemusí.“

Linky v URL mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

pát 12.09.14 12:12
Pokročilý

Poděkovali mu: 17 x
Member (1) Writer bronze (1)

V dizajne sa niekedy opičil samšunt po apple a vzajomne sa obvinovali. Ale teraz fakt iphone sa opiči po samšunte.

[ Odeslano z Android ] Obrázek

pát 12.09.14 19:19
Pomocný Administrátor

Designovo sa mi telefón pozdáva, výkonovo tiež. Uvidíme keď si ho vyskúšam, či do neho pôjdem

Vadia mi ale 2 veci:

Prečo vytŕča kamera? Nemohol byť telefón o tie 2-3 milimetre tučnejší s väčšiou batériou? Mnoho userv by radšej privítalo trošku viac baterky ako mať nejako výrazne tenký telefón. Keď kamera takto vytŕča tak telefón sa nebude dať rovno položiť na stôl a je to dosť nebezpečné pri páde. V konečnom dôsledku to je síce jedno, lebo aj tak naň nacapín nejaký obal, ale ľudí čo nepoužívajú obaly to bude štvať.

Kam sa podela 32GB verzia? Absolútne nelogický krok ponechať 16GB verziu a 32GB zrušiť. Buď mať obidve alebo od 32GB vyššie. Už to vidím ako si v Slovenských obchodoch za 64GB verziu prekne prirazia.

czechiaa píše:
Apple si chce opět nahrabat. Výrobní cena je prý kolem čtyř tisíc a konečná cena?

Áno. Ak berieš, že vývoj softvéru ich nestojí nič, takisto marketing, reklama, výplaty tisícov zamestnancov, náklady na energie, etc. sú všetko zadarmo tak áno, Apple sa poriadne nabalí.

sob 13.09.14 22:31
Pomocný Administrátor

Dizajn je otrasný, výkon taký obyčajný...

stř 17.09.14 23:56
Ex-Tým

Poděkovali mu: 113 x
Medaile: 3
Member (1) Team member bronze (1) Uploader (1)

Dizajn je v pohode, je to také iné od ostatných generácií ale tak žeby to bolo otrasné to by som nepovedal ani zďaleka a papierové parametre nič o plynulosti nepovedia(viz. Samsung a spol.) ... väčší displej by som tiež nevidel ako nejakú katastrofu... 3,5"-4" displeje proste majú svoje limity čo dokážu zobraziť v použiteľnej forme... Bol by to slušný mobil ale tak do 400€ max... tak ako každý smart za viac ako 400€ je už len zdieranie... ktorý blázon by vyhodil 1000€ za mobil... za to môže mať ultrabook/slušný herny pc/herny noťas + lumiu/blackberry (Do androidu by som fakt nešiel každý kto sa v OS alebo v programovaní vyzná vám povie že android je proste nepodarok... pre jednoduchý dôvod javové knižnice a všetko to čo okolo seba obnáša)...

čtv 18.09.14 17:59
Profil Zobrazit autorovy stránky
Pomocný Administrátor

Súhlasím. iPhone (alebo všeobecne produkty Apple) ale nie sú len obyčajné zariadenia. Platíš si aj za značku a prestíž. To je to isté ako s hodinkami. Načo si niekto kúpi Rolexky za 3 000€, keď si môže kúpiť Casio hodinky s rovnakými funkciami za 100€. Tiež by som bol radšej, keby iPhone nebol taký drahý, ale pre tento fakt to asi nebude možné.

pát 19.09.14 18:00
Pokročilý

Poděkovali mu: 17 x
Member (1) Writer bronze (1)

Ja neviem, ale pouzivatelov smartfonov by som rozdelil na 3 skupiny: i-ovce, samšunt-ovce a nezavislych. A vsetky ovce budu hajit svojho bacu zubami-nechtami.

[ Odeslano z Android ] Obrázek

pát 19.09.14 18:57
V.I.P.

Poděkovali mu: 4123 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

Smartmania píše:
Hnacím motorem se stal 64bitový dual-core procesor Apple A8 se dvěma miliardami tranzistorů (20nm),
který doplňuje 1 GB RAM a 16/64 nebo 128GB interní úložiště.
U 64GB verze, kterou testujeme, je při prvním spuštění volných 52,5 GB pro vaše data, což je rozhodně méně, než bychom čekali.
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Pokud je to pravda, tak si systém bere 11,5 GB :roll:
K čemu tedy bude verze s 16 GB pamětí ?

Obrázek

ned 21.09.14 17:24
Pomocný Administrátor

Keď som trošku pogooglil zistil som, že majitelia nového iPhonu 6 majú cca 12GB užívateľskej pamäte, čo nie je až taká tragédia (ja mám na 4S 13,2 na iOS 7.1.2). Zvyčajne užívateľská pamäť je okolo tých 80-85% z celkovej kapacity iPhonu, takže to sedí. Navyše 64GB iPhone 6 má predinštalované iWork (office) a iLife (photo, video) aplikácie, ktoré idú zmazať.

Ponechanie 16GB verzie ale má zmysel, lebo existujú ľudia čo nezaplnia ani to. Napríklad moja mama má na 16GB iPhone voľné 9GB pamäte a to ho má pomerne dlho.

Dekas: a čo takto nezávislé ovce? :ach:

ned 21.09.14 22:30

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina