My-mobile
Právě je úte 17.10.17 05:05

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Toto fórum slouží ke komunikaci mezi uživateli aplikací, vyměňování si zkušeností a tipů, prezentování profilů a vašich statistik. Můžete zde prezentovat vaše minirecenze a obsáhlejší komentáře k nejrůznějším aplikacím.
Krátké a heslovité komentáře směřujte do download sekcí, kde se nacházejí odkazy na stažení aplikací (sekce Android, iOS, Java, apod.). Jednoduché hodnocení však můžete psát i do této sekce. Pokud budete chtít komentovat některou z aplikací, která se na fóru nachází, je na vás, do které ze zmiňovaných sekcí napíšete (tedy download sekce nebo Pokec o hrách i aplikacích).

[RECENZE][INTERVIEW] SkyType [WP] 
Autor Zpráva
Moderátor

Poděkovali mu: 274 x

Příspěvek [RECENZE][INTERVIEW] SkyType [WP]
V tomto tématu jsem si pro vás připravil recenzi aplikace od českého vývojáře Oliho Řeháčka s názvem SkyType. Hlavní ideou je kopírování a přenášení textu mezi zařízeními, aplikace toho ale umí samozřejmě mnohem víc.

Obrázek

SkyType umožňuje částečně používat zařízení přes webové rozhraní, které je přehledné, jednoduché a pěkně moderně udělané. Aplikace pracuje přes lokální (domácí) síť, čímž se stává aplikace opravdu jednoduchou, jelikož k její obsluze nám stačí počítač nebo tablet a zařízení s aplikací připojené na stejnou síť. Pro používání stačí opsat adresu, kterou nám aplikace vypíše do našeho oblíbeného prohlížeče, navíc si lze vybrat mezi moderním nebo jednodušším vzhledem, který je určený pro starší prohlížeče.

Obrázek Obrázek Obrázek

Samotná aplikace umí mimo kopírování textu do/z telefonu opravdu velké množství nejrůznějších funkcí. Snadno přes ni můžeme chatovat, psát textové zprávy nebo e-maily. Problém nemá ani s brouzdáním (zadáváním linků) do několika prohlížečů, umí také používat Cortanu. Lze vytáčet kontakty, jednotlivá čísla nebo kontakty vytvářet, což se mi nejvíce líbilo, vše je jednoduché, rychlé a v telefonu to stačí jen potvrdit. Pro SkyType není překážkou podpora aplikací třetích stran - aplikace nyní podporuje například UC Browser, Surfy, Twitter, Facebook, MixRadio, WP Store, Mapy, MetroTube a další. Samozřejmostí je podpora všech symbolů a znaků. Velkou výhodou je možnost využití této aplikace také na PLAYSTATION 4 nebo XBOX ONE - jednoduše tak můžeme používat náš telefon jako klávesnici v reálném čase. Další výhodou je psaní řádků přímo na cloudové úložiště OneDrive.

Pro vývoj aplikace byl použit Cannary Web Engine, Bootstrap a jQuery.
Aplikaci nabízí autor zdarma a zcela bez reklam, což si myslím, že je poměrně škoda, za takto kvalitní aplikaci by si určitě nějakou odměnu zasloužil.

Aplikace nadchla také pány z Microsoftu v několika zemích, aplikaci sdíleli na sociálních sítích. Aplikace jako taková se stala poměrně rychle ve Storu oblíbenou, její hodnocení je téměř 100% - 4,5/5.

Známý server SOFTPEDIA o ní napsal:
"For those who want to try a completely new experience and remotely control their Windows Phone handset to a certain extent, SkyType is one of the best choices. Very Good 4/5.

Můj názor
Aplikace je podle mě nejlepší svého druhu, využívám ji od jejího začátku a za poměrně krátkou dobu prošla nesmírným vývojem. Počátky aplikace byly pro vývojáře určitě obtížné, jelikož se v Česku potýkal s negativními ohlasy na to, že jeho aplikace podporuje pouze anglický jazyk, přestože je vývojář čech – aplikace je určena pro celosvětový trh, tak byl primární jazyk angličtina, což je pochopitelné. Nyní aplikace podporuje i češtinu, za dobu testování jsem se nesetkal s žádným problémem nebo nedostatkem ani na jednom ze svých telefonů, všem aplikaci doporučuji a zároveň doufám, že to není poslední aplikace, kterou vývojář vydal. Sem si jistý, že o něm ještě uslyšíme!

Na závěr sem přidávám rozhovor s tvůrcem aplikace, a tímto mu děkuji za jeho ochotu a čas.

Můžete se nám prosím nějak představit?
Ahoj, jsem Ondra - všichni mi říkaji Oli a jsem normální kluk z Ostravy. Je mi 20 let. Nejraději asi pořád něco "vytvářím" a mezi záliby patří počítače, retro konzole a hry, miluju Japonsko - hlavně jídlo a pořádná JDM auta. Rád taky sleduju módu, design a asi všechno, co do toho patří. Volný čas nejlépe trávím s kamarády někde na akcích.

Studujete nebo pracujete? Jak stíháte vytvářet nevýdělečný projekt.
Jsem student VŠ - minulý rok jsem studoval ve Finsku v Tampere, ale teď jsem zase zpátky doma na staré dobré ostravské VŠB. Co se týče práce ke studiu, tak mě živí moje studio - které se teďka hlavně orientuje na vývoj pro technologie přímo od Microsoftu.

Co Vás vedlo k programování obecně?
Experimentuju s různými jazyky už asi od základní školy, kde jsem se dostal ještě ke starému Visual Basicu 6.0 a Pascalu, vždy mě k tomu vedla asi moje kreativita, jsem rád, když můžu vytvořit a navrhnout něco podle sebe a ono to pak dělá to, co jsem zamýšlel. No a teďka jsem velký fanoušek C# a .NET frameworku obecně, taky C++, a naopak absolutně nesnáším Javu.

Ale rozhodně nejsem dobrý programátor, tady je velká hranice mezi lidmi, co si říkají "programátoři", a mezi těma, co doopravdy programátoři jsou - to je pro mě obrovská motivace, až dojdu tam, kde chci, a budu psát tak hezký kód, jak si představuji, pak budu teprve spokojený. Prostě to dělám, jen protože mě to baví, mam z toho radost a chci se učit.

Jak vznikla myšlenka k tvorbě aplikace SkyType?
Jednoduše - Absolutně nesnáším psaní na mobilu a jsem zastánce hardwarové klávesnice. Navíc mi chyběla náhrada za "AirDroid", který používám na Androidu.

Vyvíjel jste aplikaci pouze Vy sám?
Rád dělám věci podle sebe, takže kód i veškerý design je můj vlastní. Ale rozhodně jsem se několikrát inspiroval cizím kódem při implementaci různých funkcí, protože se vždy najde někdo, kdo to udělá lépe.

Jak dlouho jste na aplikaci pracoval a co byl největší „oříšek“?
Dohromady asi 6 měsíců od první beta verze po první finální verzi. Oříšku (Tzv.: Poškozených klávesnic pěstí a maratonu s kafíčkem.) je spousta, protože jak jistě hodně lidí ví, Windows Phone je v řadě funkcí výrazně omezený systém (ve většině případů je to také dobře), tak se spousta věci musí velice neprakticky "obcházet". Hodně, ale opravdu hodně, jsem experimentoval snad se vším a snažil jsem se implementovat všechno co nejlépe, takže hodin nad Visual Studiem bylo více než dost.

Máte důvod, proč tuto aplikaci nabízíte zcela zdarma a bez jediné reklamy?

Je to moje premiéra na poli aplikací, cílem není vydělat peníze, ale rozšířit moje jméno a aplikaci do podvědomí co nejvíce jedinců - což se více než povedlo, protože aplikace mně a mému studiu zajistila nabídku do programu BizSpark přímo od Microsoftu a jsem za to neskutečně vděčný. Navíc si opravdu potrpím na design, takže jsem se snažil necpat reklamu tam, kde nemusím a nabídnout uživateli ten nejlepší experience.

Jaké byly Vaše pocity po vydání aplikace?
Aplikace byla bez jakékoliv propagace asi 4 měsíce na Storu před vydáním, takže jsem 4 měsíce přijímal feedback od Beta testerů a snažil se ji vyladit co nejlépe na lednové finální vydání. Pak jsem si konečně oddychnul, zapil to, a opravdu se těšil z prvních ohlasů, které byly více než pozitivní. Velká motivace do budoucna.

Budete vyvíjet aplikaci i pro další platformy?
Určitě, moje další projekty jsou kompletně multiplatformní.

Je pro Vás důležitá zpětná vazba ohledně SkyType?
Čtu každý feedback (většinou jich přijde mailem tak 20 za den) a poznámky si zapisuji přímo do kódu - kde je třeba co implementovat, opravit nebo vylepšit. Je to obrovská pomoc asi snad pro každého vývojáře a kontakt s uživateli je strašně důležitý, navíc rád pokecám s každým.

Jste se svojí aplikací spokojen?
Já jsem spokojen, že se líbí celkem velkému spektru uživatelů a mohu se s ní nějak prezentovat. Ale osobně z toho, jak vypadá "pod kapotou", zatím úplně nadšený nejsem, ale alespoň mám prostor k tomu, abych vše nějak zlepšil.

Plánujete pracovat na dalších aplikacích nebo hrách a prozradíte nám, nebo alespoň naznačíte, o co se bude jednat?
Aktuálně mám dva projekty, jeden chci představit už příští měsíc a bude dostupný na všechny hlavní mobilní platformy. Druhý je teprve ve fázi připrav, bude to hra a doufám, že zavítá na Steam Greenlight - ale to je ještě velmi daleko. Detaily zatím nechci řict, nerad slibuju něco, co ještě není úplně jisté, ale SkyType byla obrovská motivace, a pro mě perfektní premiéra, takže určitě hodlám pracovat na hodně projektech v budoucnu.

A nakonec, máte někoho, kým se insprujete, nebo koho obdivujete?
No obecně určitě John Carmack, který je můj idol už snad od mala. Ale ten člověk je genius a nikdy mu nebudu sahat ani po paty. Z WP světa asi určitě Rudy Huyn, kterého považuju snad za jediného WP vývojáře, který se dokázal prosadit jako jednotlivec na WP scéně.

Aplikaci stahujte zde:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Ondřej se nabídl, že rád poradí s vývojem aplikací nebo s jejich propagací, připadné připomínky na aplikaci také směřujte zde:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

--

Autor mi naznačil nejnovější plány a myslím, že je na co se těšit!

-„Hoďte mě vlkům a vrátím se jako vůdce smečky.“

Nokia 2630 > LG A200 > Samsung B2100 > Nokia 5230 > Lumia 920 > Lumia 930 > LG G Flex 2 > Xiaomi Mi5

Naposledy upravil MONT! dne stř 11.03.15 13:16, celkově upraveno 1
Provedena drobná korektura.

stř 11.03.15 13:16
Profil Twitter Skype Steam

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina