My-mobile
Právě je úte 17.10.17 05:04

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Pravidla fóra

Toto fórum slouží ke komunikaci mezi uživateli aplikací, vyměňování si zkušeností a tipů, prezentování profilů a vašich statistik. Můžete zde prezentovat vaše minirecenze a obsáhlejší komentáře k nejrůznějším aplikacím.
Krátké a heslovité komentáře směřujte do download sekcí, kde se nacházejí odkazy na stažení aplikací (sekce Android, iOS, Java, apod.). Jednoduché hodnocení však můžete psát i do této sekce. Pokud budete chtít komentovat některou z aplikací, která se na fóru nachází, je na vás, do které ze zmiňovaných sekcí napíšete (tedy download sekce nebo Pokec o hrách i aplikacích).

[RECENZE] MapFactor Navigator 
Autor Zpráva
Moderátor

Poděkovali mu: 274 x

Příspěvek [RECENZE] MapFactor Navigator
MapFactor Navigator je již podle názvu aplikace, která vám usnadní vaše cestování. Tato navigace je nabízena zcela zdarma a bez reklam nebo mikro transakcí. Mapové podklady pro aplikací dodávají OpenStreetMaps, které jsou zdarma a jsou aktualizovány každý měsíc. Obstojí tato navigační aplikace mezi tvrdou konkurencí?

Obrázek

Aplikaci vytvořila česká firma MapFactor s.r.o sídlící v Praze. Firma MapFactor se zabývá vývojem navigačních řešení pro profesionální řidiče, šoféry nebo cyklisty. Firma se zabývá také GPS sledováním osob nebo automobilů. Kořeny MapFactoru sahají do roku 2001.

MapFactor Navigator je bezplatná navigace pro operační systémy Windows, Windows Phone a Android. Velkou výhodou oproti konkurenci je to, že vás nebudou v aplikaci otravovat žádné reklamy a ani za ní nemusíte zaplatit. Navigator je totiž distribuován zdarma s mapami OpenStreetMaps, které jsou uloženy v paměti vašeho telefonu, tak odpadá nutnost být při cestování připojen na internet. Třešničkou na dortu je také fakt, že mapy ve vašem telefonu budou každý měsíc „čerstvé“.

Vyhledávání
V aplikaci lze pohodlně vyhledávat místa podle adresy, souřadnic nebo bodů zájmů. Vyhledávání funguje ve stažených mapách bleskově a bezchybně. Velmi mě překvapily body zájmů, které jsou perfektně přehledné a seřazené podle vzdálenosti od vaší polohy.

Navigace
Pro české mapy je dostupný poměrně sympatický ženský hlas, který vás bude provázet na vaší cestě. Navigace funguje spolehlivě a zatím mě zavedla všude (po Česku). MapFactor Navigator nabízí také možnost průjezdových bodů, které jdou libovolně řadit, a můžeme jich do trasy přidat téměř nekonečné množství. Nechybí zde také nastavení denního a nočního módu, který pozmění barvy nebo změnu barvy trasy, což je podle mě poměrně dobrá věc. Dále zde nechybí volba vozidla (kde je na výběr pěší turista, cyklista, auto, autobus nebo dokonce kamion). Poslední možnosti nastavení jsou klasické výběry preferované trasy, povolení dálnic, trajektů a mýtného nebo varování o překročení rychlosti či před radarem. Samozřejmostí je možnost změny informací v informačním panelu.

Info o trase
Velmi podstatnou částí aplikace je také položka „Info o trase“, kde lze získat jednoduché písemné pokyny o vaší trase včetně aktuální dopravní situace (jste-li připojeni k internetu). Další užitečnou funkcí je simulace trasy, nebo nastavení a vybraní cesty zpět, dále zde nechybí možnosti upravení trasy dle vašich požadavků a preferovaných průjezdných bodů.

Oblíbené
Ani v této aplikaci nechybí klasický správce vašich oblíbených míst a oblíbených tras. Uložit jde aktuální pozice, vámi zvolené místo z mapy. Ani zde nechybí klasické možnosti, jako je řazení všeho dle abecedy nebo mazání všech záložek.

Nástroje
V položce nástroje najdeme dvě funkce. Tou první je tachometr, který ukazuje vaši aktuální rychlost a vypisuje následující pokyn pro vaši jízdu, což může být praktické při klidné noční jízdě a určitě tím ušetříme baterii. Druhou (avšak nedodělanou) funkcí je odometr, který se připravuje.

Mapy
Poslední položkou jsou mapy, která je jednoduchá – procházíte si mapu a dvojklikem na místo lze vyvolat navigaci do místa, nebo přidání místa do oblíbených. V mapě funguje také kompas nebo klasické gesta pro zoomování. Bohužel není procházení mapy zcela plynulé, hlavně při menším měřítku.

Závěrem
Aplikace je díky tomu, že je nabízena zcela zdarma, určitě velkou konkurencí pro ostatní navigační software. Například oproti Here od Nokie nabízí velké množství funkcí, především možnost průjezdných bodů. Velmi se mi líbí to, že si aplikace i při přerušení pamatuje, kde skončila a není pro ní problém navázat na rozjetou trasu. Určitě je také zajímavé to, že nám nabídne aplikace každý měsíc aktualizaci map zcela zdarma.

Aplikaci jsem měl možnost testovat ještě před jejím oficiálním vydáním, díky tomu, že na ní pracoval také Tomáš Slavíček, který stojí například za aplikací KoalaPhone. Tomáš také sbíral zpětnou vazbu, díky které mohl aplikaci zdokonalit, za což mu děkuji. (Verze pro WP)

Aplikace ode mně dostává 9/10.

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

-„Hoďte mě vlkům a vrátím se jako vůdce smečky.“

Nokia 2630 > LG A200 > Samsung B2100 > Nokia 5230 > Lumia 920 > Lumia 930 > LG G Flex 2 > Xiaomi Mi5

ned 19.07.15 21:21
Profil Twitter Skype Steam

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina