My-mobile
Právě je pon 11.12.17 14:27

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 12 ] 
 Odesilani dat 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 17 x
Medaile: 1
Member (1)

Příspěvek Odesilani dat
Ahoj, mam problem. Drive na svem starem telefonu (SE V630i) jsem mel aplikaci oskarek.
Aplikace vzdy odeslala nekolik KB dat aby se odeslala SMS z internetu a ja za odeslane data zaplatil 0,10 Kč.

Ted uz mam par mesicu SE Xperia Neo (2.3.4), taktez jsem si stahnul oskarka i free sms sender.
Bohuzel tyto dva programy mi uz data neodesilaji. Nemam zadne aktivni pripojeni na internet (nepocitam wifi).
Jde o to ze aplikace jsou funkcni, ale muj telefon neni presne nastaven na to, aby mohl odeslat jen nejake KB na net.
Muzete mi pomoci s timto problemem ?
Co jak a kde nastavit ? :(

Operator : T-mobile CZ 3G
Nastaveni site VPN : nic nemam
Data aktivovane : ne
Datovy roaming : ne
Rezim site : WCDMA (prefer.)/GSM
Nazvy AP : T-Mobile internet (to se mi stahlo nastaveni z t-mobilu)
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

čtv 07.06.12 21:59
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Re: Odesilani dat
aktivuj data. musis ale mit u operatora aktivni internetovy balicek, jinak se nedoplatis

[ Post made via Android ] Obrázek

pát 08.06.12 03:52
Profil Twitter Facebook
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

to penthaler: No já si právě myslím, že žádný internetový balíček nemá a chtěl se zeptat, jestli by šlo účtovat po přenesených kB.

to Ptw: Moc tě asi nepotěším :-(...tohle bohužel nastavit v telefonu nejde, buď máš data zaplá nebo vyplá. Účtování po přenesených kB je už dávno minulostí, dnes jedině datový balíček, jinou možnost už operátoři nenabízí...bohužel
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

pát 08.06.12 06:59
Profil Twitter
Helper

Team member silver (1)

jeste doplnim, ze tohle levne posilani sms je u androidu mastna zalezitost. pokud povolis data, pripojuji se vsechny nebo vetsina aplikaci, co vyuzivaji net - pokud si to u nich neprenastavis...
rozhodne doporucuji investovat mesicne 150kc do internetoveho balicku, mas to omezeno pouze rychlosti (cca po 200mb ji snizi)

pát 08.06.12 09:44
Profil Twitter Facebook
Nováček

Member (1)

Tak tak, zadny internetovy balicek ani tarif nemam, a u toho chci i zustat. Prave proto to tu resim.

Nijak internet v telefonu nemusim vyuzivat az na wifi doma (kdy si zaktualizuju app, neco stahnu atd...). Chtel bych internet vyuzit prave jen na preneseni urciteho poctu dat pouze z tech aplikaci na odesilani smsek pres internet.

MONT! : Ano o tom jsem byl informovan SMSkou primo z T-mobilu. Ale jak v ni taktez psaly, muzu se sam rozhodnout, zda s tim souhlasim ci ne. Odpovedel jsem smskou ze to nechci a chci zustat u toho prenaseni dat.

Přece musí být nějaké řešení. Ani nejakym Rootovani a buhvi cim jeste to nejde ? Ani ze bych si nejak nastavil u T-Mobilu ?

Zajimave ze kdyz zapnu wifi a pote data aktivuju. Tak nic se nedeje.
Kdyz ale vypnu wifi a necham aktivovane data, tak to najednou stahuje a odesila ostosest (co to ***** je?)

pát 08.06.12 16:27
Legenda

Jak píše HiFake - když dojdeš do T-Mobilu a zkusíš trochu pohrozit, tak ti možná něco nabídnou. Sám jsem u O2 jeden čas využíval jenom internet v mobilu, ale protože to samostatně nejde dat jako paušál, tak mi to borec napsal na O2 Individual, který už dávno neměli v nabídce...šlo to, jenom to chce trochu zatlačit na operátora...u nás bych to možná i považoval za národní sport :D...pak mi už samotný internet nestačil, tak jsem volal na O2 linku, řekl, že chci odejít a dostal jsem takový tarif, o kterém se by se mi ani nesnilo :D

Jinak co se týče toho stahování přes mobilní síť a wi-fi. V Play Store na mobilu by měla být v nastavení možnost Aktualizovat pouze přes wi-fi nebo tak nějak. Ale i když to zaškrtneš, mobil stále bude aktualizovat počasí, atd. atd. takže mobilní data ti to plýtvat bude. Je to prostě tak no...dneska je nejlepší mít nějaký datový balíček a šmitec :idea:

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

pát 08.06.12 17:40
Profil Twitter
Nováček

Member (1)

Ok ok, chapu. :wink:
Co se tyce toho ze jsem zaspal dobu, nevim co presne myslis ? Tim jaka se deje situace okolo tohoto vseho ? Nevim na co jsi presne narazal, ale v poho.

Jinak jde o to ze jsem myslel ze nejaky system na to bude.
Urcite bylo/je/a bude plno lidi co meli v telefonu data aktivovana vzdy, ani o tom treba nevedely, nebo nevedely k cemu to je. Cekal jsem spis ze existuje nejaka aplikace, ktera by zabranila takovym datum vyficet ven z telefonu (alespon u aplikaci, ktere bych si vybral), uz jen z toho duvodu ze lidi nevedomky za takove data pak platily nehorazne ucty za telefon a nebo bylo/je urcite hrozne pripadu, kdy jsou lide nespokojeni, protoze maj tarif kde maji FUP a polovinu limitu jim vycerpou tyhle data.

Proste jsem cekal ze zakroci nekdo, kdo by vymyslel takovou app, a ne ze operator tohle zjednodusi takovym jednodennim netem, kvuli stiznostem. :x

Marne no, budu se muset spokojit s tim co mam.
Diky za rady a vysvetleni kluci 8-)

pát 08.06.12 23:11
Helper

Team member silver (1)

napada me teoreticka moznost, jak to provest, ale nemam to testovany.
existuji aplikace fungujici na root.tel, co zvladnou ZMRAZIT doinstalovane aplikace - mam treba link2sd. nevim co je mysleno tim zmrazenim a esli to zabranuje i jejich pristup na net...

problem to ale stejne nevyresi, neb mam silny pocit, ze operatori prestali uplne nabizet gprs data dle preneseneho mnozstvi a nahradili automatickym internetem na den... takze tak nebo tak, i kdyby to fungovalo, tvuj problem by byl jen zpola vyresen

sob 09.06.12 02:00
Profil Twitter Facebook
Nováček

Member (1)

KOLIKRAT TO JESTE BUDU PSAT :facepalm:

SMS od T-Mobilu (29.5.2012) :

A ja NESOUHLASIL. :ach:
---------------------------
Jinak ano neco takoveho jako zmrazeni app. Ono to urcite neni nic tezkeho vymyslet aplikaci ktera bude mit za ukol zabranovat/povolovat dalsi aplikacim pristum na net.
Akorat nevim zda neco takoveho je nebo ne.
Ja osobne Rootnoty telefon nemam ale co neni bude.
Takze uvidime :wink:

ned 10.06.12 00:44
Legenda

Ano, a my se ti snažíme vysvětlit, že to není tak jednoduché ;-)

Účtování po kilobajtech se ti neaktivuje jenom tak, že odpovíš nesouhlasně na SMS o aktivaci internetu na den ;-)

Doporučuji přečíst tento příspěvek na oficiálním fóru T-Mobilu, kde se dozvíš víc a je tam taky napsané jak deaktivovat internet na den, ale taky to, že NELZE již aktivovat účtování po kilobajtech.

Účtování po kilobajtech na je zkrátka minulostí, takže nějaká aplikace, která bude umět odstavit aplikace od spotřeby dat, je ti stejně k ničemu, protože jakmile se jednou připojíš, už platíš za nějaký interval a ne za přenesená data ;-)...tak to prostě je

ned 10.06.12 09:19
Profil Twitter
V.I.P.

Poděkovali mu: 304 x
Medaile: 6
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) Team member silver (1)
Uploader (1) Moderator (1)

Podle té SMS mi přijde, že by ti účtování po kB mohli nechat, měl-li bys o něho zájem. Pokud jsi SMS NESOUHLASIM odeslal a nedostala se Ti odpověď, řeš to s T-Mobilem osobně na prodejně, nebo telefonicky přes jejich linku. Teď už se tento způsob (po kB) účtování oficiálně nenabízí..ale i tak zkus na T-M tlačit na základě té SMS.

Na hlídání aplikací, které mohou/nemohou používat internet na 3G/WIFI doporučuji DroidWall (ROOT potřeba).

ned 10.06.12 09:38
Nováček

Member (1)

MONT! :
Z toho co jsem tam cetl, tak to jednoduch je.
Tak třeba :

(tu je zprava od uzivatele o tom ze to jde, akorat jinym zpusobem)

(tu je zprava od moderatora, ktery pise prave o te deaktivaci smskou, a dale upozornuje ze je mozne uplne zamezit prenosu dat ¨technicky po te deaktivace prenos dat neni vypnut¨)

Takze moje zmena typu uctovani (za prenos objemu dat) je/a bude stale aktivni, jelikoz SMS s nesouhlasem jsem poslal a odpoved ve zneni : ¨Vazeny zakazniku, Vas pozadavek ktery se tyka vysloveni nesouhlasu se zmenou v ramci kampane, jsme uspesne obdrzeli.¨ jsem obdrzel.

Hepaa :
Diky za app

ned 10.06.12 21:33
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 12 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina