My-mobile
Právě je stř 13.12.17 10:22

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 6 ] 
 Prestigio MultiPhone 4040 
Autor Zpráva
Profesionál

Poděkovali mu: 4 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

Příspěvek Prestigio MultiPhone 4040
Nazdar mobiláci.
Nastal čas, kdy má Nokia 5530XM začíná umírat a tudíž je čas vyhlídnout něco nového. Nechci nic extra drahého, rád bych se dostal do 4000,-

Co požaduji?
1)GPS
2)Wi-fi
3)Android
4)Kapacitní displej
5)Kvalitní audio výstup 3,5mm jack(ale vše se dá dořešit ekvalizérem ne? :D )
6)Foťák na to běžný domácí foceníčko
7)Aby to umělo volat a psát SMS...

Snad jsem na nic nezapomněl. Do rány mi přišel tenhle krasavec, jenže nikde nejsou recenze a nejraději bych něco koupil do Vánoc.

Co na to říkáte, alespoň podle specifik? Je něco, co by mě mohlo nemile překvapit, něco, co se tváří líp jak vypadá? Za tu cenu se mi zdá "nabušenej". Má to grafickej čip, což běžně v této cenové kategorii snad ani není. Píšu sem, protože chytrej telefon jsem maximálně chvilku držel, ale neměl jsem možnost poznat ho do hloubky. Tak co?

Naposledy upravil MONT! dne čtv 25.10.12 23:01, celkově upraveno 1
Přesunuto do vhodnější sekce

čtv 25.10.12 21:30
Expert

Poděkovali mu: 100 x
Medaile: 3
Writer gold (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

Příspěvek Re: Prestigio MultiPhone 4040
Ten Prestigio je docela dobrý. Pak by ještě mohl být dostatečný HUAWEI Ascend G300. Ovsem vtěch grafických čipech se nevyznám. Musí ti poradit někdo jinej, co je lepší (adreno 200 nebo PowerVR).

čtv 25.10.12 22:42
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Ehm...krasavec? No nevím, asi je to teda dost indiviudální, ale nemohu říct, že ten telefon vypadá pěkně...podstatná věc, co kazí celý dojem z telefonu, je poměrně velký nevyužitý prostor mezi tlačítky a displejem. Fotoaparát se tváří dobře, ve skutečnosti bych u takovéto značky žádnou extra kvalitu fotek neočekával ;)...taky displej bude velký kámen úrazu, který je jen TN (což není ani TFT), takže na slunci jen velmi obtížně čitelný, navíc pozorovací úhly také nebudou ideální, spíš přímo katastrofální :D...Grafický čip má každý telefon ve všech cenových kategoriích ;)...bez něj by telefon nemohl takřka fungovat. Co je ale horší než zmíněný displej, je celková prezentace telefonu...tváří se jako pompózní s výkonným procesorem a grafikou, má to bohužel kromě displeje ještě jeden dost velký kámen úrazu - a to právě procesor -> jde o velmi levný MT6575 a a ačkoliv jde o Cortex-A9 procesor, je to upřímně katastrofa a tento procesor se nejčastěji používá v levných čínských telefonech.

Na rovinu...tudy cesta nevede

Pokud toužíš po něčem do 4 000.-, mrkni se na SE Xperii mini, Huawei Ascend G300, případně Sony Xperii U...případně se zkus podívat po nějakých použitých kusech, pokud ti to nevadí - Nexus S, Galaxy S nebo něco podobně vybaveného :)

to bindiz: sry, ale napsat "docela dobrý" a pak napsat, že se v tom moc nevyznáš...tak jaký má tvůj příspěvek vypovídající hodnotu? :D

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

čtv 25.10.12 22:49
Profil Twitter
Expert

Poděkovali mu: 100 x
Medaile: 3
Writer gold (1) Reputation silver (1) Benefical bronze (1)

Myslel jsem to tím, že CPU, velikost displeje a i vzhled je dobry ale že se nevyznám v těch grafických čipech ( a i u toho CPU jsem se spletl)

čtv 25.10.12 23:37
Profesionál

Poděkovali mu: 4 x
Medaile: 1
Writer silver (1)

Tak vy jste mi to přesunuli do sekce android-poradna. Tam jsem dotaz začal psát, ale pak jsem usoudil, že se najde vhodnější sekce, tak nic no :-D

Co je TN displej velmi dobře vím. Huawei G300 má kolem mě dost lidí, ale že by mě nadchnul se říct nedá. Pravdou je, že jsem ho taky pořádně nepoznal. Každopádně dík za rozebrání tohodle Prestigia, pěkně argumentovaný a upřímně, něco takovýho jsem i čekal, škoda, jdu se tedy podíat po něčem jiném. Takže díky :idea:

Jediný o čem bych se hádal je to, že TN není TFT. Pokud jsem tuhle technologii dobře pochopil, tak TFT je "thin film tranzistor" což je základ každýho LCD displeje. Takže i TN.

pát 26.10.12 08:07
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

To jsem si docela naběhl s tím TN displejem :D...máš pravdu, jenom je to naopak, TN je typ TFT - jde o tu nejlevnější technologii pro výrobu displejů, která se stále hodně používá, protože má rychlou odezvu, ale má bohužel horší podání barev a dost špatné pozorovací úhly...u telefonu by to možná ani až tak nevadilo, to je pravda, u tabletu už by to bylo horší.
TN = twisted nematic je typ TFT displeje a většinou obsahuje ještě nějaký dodatečný film ke zlepšení pozovacích úhlů.

Ale abych pravdu řekl, tak ani sám nejsem schopen říct, jestli obyčejné TFT LCD (mám na mysli čistě jen TFT LCD, nikoliv IPS, S-LCD atd.) displeje i v dnešních telefonech jsou vyrobeny díky technologii TN nebo PVA, případně MVA. Dnes už ve velkém používá většinou u dražších telefonů obyčejné TFT LCD jen Sony, ale umí s nimi slušně kouzlit (díky Bravia Enginu), takže nevýhody displejů nejdou okem moc poznat. U novějších (a i levnějších) mobilů pomalu nastupují IPS, S-LCD nebo AMOLED displeje, TFT LCD tu ale stále je a ještě nějaký ten čas bude. Navíc výrobci telefonů neudávají většinou ani jas, ani kontrast, takže nevíš, co kupuješ, dokud se na displej nepodíváš sám.

Omlouvám se tedy za zmatek :D...btw. Huawei G300 má IPS displej, Xperie klasický TFT, Nexus S má S-LCD a Galaxy S má AMOLED

Docela zajímavé články zde:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

pát 26.10.12 11:11
Profil Twitter
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 6 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina