My-mobile
Právě je čtv 14.12.17 05:23

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 7 ] 
 Xperia Mini - Odemčený bootloader, jeho re-lock, záruka 
Autor Zpráva
Profesionál

Poděkovali mu: 53 x
Medaile: 2
Writer silver (1) Reputation bronze (1)

Příspěvek Xperia Mini - Odemčený bootloader, jeho re-lock, záruka
Zdravim, kdysi jsem si na sve Xperia ST15i Mini odemkl bootloader oficialni cestou. Tehdy jsem se smiril s tim, ze je moje zaruka pryc. Avsak kdyz jsem prochazel internet, tak jsem videl navod na re-lock bootloaderu a s tim spojene obnoveni zaruky. Vzdy jsem si myslel, ze po odemknuti bootloaderu, kdy zadavate IMEI pro ziskani kodu na unlock, se vase IMEI ulozi do nejake databaze ala "Bez zaruky". Tak ted nevim, co si mam myslet, obnovi se zaruka re-lockem ci ne?
Duvod, proc vubec tohle resim, je ten, ze mam u tlacitek hlasitosti mezi sklem a LCD trochu prachu a myslim, ze by to na reklamaci bylo, jelikoz kdyz se tam dostal, tak tam bude i v budoucnu. Trochu mi to vrta hlavou, myslel jsem totiz, ze je proste displej "prachotesny". Jednou mi totiz telefon spadl (jde to trochu videt, pravy spodni roh je trochu slisovany, tak 0,5 mm) a nevim, zda by to pri pripadne reklamaci nemohli na to svest nebo proste kvuli toho rohu reklamaci odmitnout. Telefon jsem koupil na mobilplanet v prosinci 2011, je to sedivka z Nemecka.
Doufam, ze jsem situaci popsal podrobne, pripadne se ptejte :D.

sob 10.11.12 14:49
Ex-Tým

Poděkovali mu: 246 x
Medaile: 4
Member (1) High calibre silver (1) Team member silver (1) Helper (1)

Příspěvek Re: Xperia Mini - Odemčený bootloader, jeho re-lock, záruka
Re-lockem a flashnutím stock ROM bys měl záruku získat zpět... Vždy to můžeš zkusit a doufat, že se v tom ty lstivé potvory nebudou zas tolik hrabat :D

Bring back HiFake.

sob 10.11.12 15:12
Profesionál

Vzhledem k mym prijmum (nebo neprijmum? :D) je posilani telefonu nekam pryc s tim, ze mi reklamaci mozna neuznaji a tim padem nezaplati vydaje spojene s reklamaci docela nepripustne. :(

sob 10.11.12 15:16
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Musim te vyvest z omylu.

Oficialnim odemcenim bootloaderu na zaklade IMEI jsi automaticky prisel o zaruku a FAMY, ze po opetovnem zamceni se zaruka vrati jsou LZIVE!

Kdyz se v tom hrabat budou, tak zjisti, ze byl bootloader odemcen a i kdyz si ho opetovne zamkl, uz nema ty VYROBNI HODNOTY - zadny program ti je nedokaze vratit do puvodnich!!!

Co se tyce uznani reklamace, tak VNIK NECISTOT, VODY a podobnych veci se NEUZNAVA! Tim padem opravu/cisteni a vse spojene s tim budes hradit. I kdyz je displej PRACHOTESNY, znamena to, ze se skrz nej nedostane nic, ale jelikoz to slo v mistech kolem tlacitek, popr. tam, kde mas ten slisovany roh, tak to uz je zas MANUALNI POSKOZENI a s prachotesnosti displeje to nema nic spolecneho...

Je jen malo servisu, ktere by ti to mozna i vzali jako reklamaci, ale drtiva vetsina tohle bere jako nezarucni opravu!

A co se tyce ty tvy sedivky, to nema cenu ani reklamovat a posilat do Nemecka se to nevyplati.

sob 10.11.12 16:03
Profil Twitter Facebook
Profesionál

Tlacitka jsou nahore a ten roh... To je tezko poznatelne z 30cm. Spadl blbe, ne hodne :D. No kazdopadne by se na to asi divali tvyma ocima :D.

Pokusim se najit nejake video rozebrani a zkusim to sam vycistit.

/EDIT: Kez bych na to mel sroubovak :D.

sob 10.11.12 17:48
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Prach pod displejem rozhodně není na reklamaci, je to vcelku běžný jev. Smysl by to mělo snad jen u nějakého odolného telefonu s certifikací IP67 nebo jak je ta norma. S tím zamčením bootloaderu je to asi tak - jakmile ho jednou odemkneš, zapíše se to do nějakého souboru a opětovné zamčení už tě nespasí. Ale už jsem četl i o možnosti přepsání hodnot v daném souboru, aby se to opravdu vrátilo zpět na původní hodnoty jako kdyby se v telefonu nikdo nerýpal. Nevím ovšem, jestli to je dostupné na xperie mini a jestli to opravdu funguje. Každopádně jen zpětné zamčení bootloaderu ti záruku nevrátí a pokud se v telefonu bude hrabat někdo znalý, tak na to dojde ;-)

[ Post made via Android ] Obrázek

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

sob 10.11.12 23:42
Profil Twitter
Profesionál

Poděkovali mu: 19 x
Member (1) Writer silver (1)

Nemusíš při odemykání bootloaderu žádat o nějakej kód přímo u výrobce (na stránkách Sony Ericssonu/Sony) a právě tam se zaznamenává že si to už jednou odemkl?

[ Post made via Android ] Obrázek

pon 03.12.12 21:58
Profil ICQ
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina