My-mobile
Právě je pon 11.12.17 21:59

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 7 ] 
 Údržba Androidu 
Autor Zpráva
Expert

Poděkovali mu: 34 x
Medaile: 3
Member (1) Writer gold (1) Reputation bronze (1)

Příspěvek Údržba Androidu
Zdravím, chtěl by se obecně zeptat na to, jak nejlépe udržovat výkon a výdrž baterie u Androidu, čili...

Má cenu používat Task Killery, nebo jsou opravdu jen žroutem výkonu, jak mi tvrdili na xperia.cz?
Je opravdu vhodné telefon jednou denně restartovat, jak tvrdí výrobci v manuálech?
Je nějaký program, jako CCleaner na PC, který vyčistí ty kraviny v telefonu, co se nepoužívaj?
A je nějaká věc, která vyloženě žere baterku a celkově jí ničí?

Děkuji

Dneska si každej trouba koupí tričko a jedničkama a nulama, stáhne si pár ajťáckých her a hned si o sobě myslí, že je těžkej geek...

Obrázek

ned 13.01.13 20:58
Profil Skype Facebook Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.

Poděkovali mu: 4123 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

Příspěvek Re: Údržba Androidu
Skoro všechny rady i programy na zvýšení výkonu baterie jsou na dvě věci...
Nejvíc žere displej, u mě 60 - 70 %, potom wifi a bez toho se nedá s telefonem pracovat. Co se týká task killerů, je to přežitek. To mělo cenu v době, kdy měly telefony malou RAM, ale dneska je to jedno. CC Cleaner sice není, ale jsou podobné apk, třeba 1 tap cleaner, app 2 sd taky vyčistí cache , ale to umí to i většina různých managerů. Nevím jak ostatní, ale já dost často dělám wipe, telefon se pročistí od zbytků instalaček. Hodně uživatelů žije ve velkém omylu, že když apk odistalují, nic po ní v telefonu nezbude. Opak je pravdou a protože hodně zkouším různé apk, tak je pro mě občasný wipe nezbytností.

Obrázek

ned 13.01.13 21:46
Expert

Poděkovali mu: 34 x

Jasně, to jo, ale určitě jsou způsoby nabíjení, které baterku poškozují více, než jiné. Já tím hlavně vypínám 3 aplikace, které používám, ale chci je mít zaplé jen když potřebuji - Facebook, Viber, Mapy, žere to hrozně paměti a uplně zbytečně, není způsob, jak zabránit tomu, aby se to zapínalo?

Dneska si každej trouba koupí tričko a jedničkama a nulama, stáhne si pár ajťáckých her a hned si o sobě myslí, že je těžkej geek...

Obrázek

pon 14.01.13 16:26
Profil Skype Facebook Zobrazit autorovy stránky
V.I.P.

Poděkovali mu: 4123 x
Medaile: 4
Universal writer (1) Best uploader (1) Team member silver (1) Uploader (1)

Jedno krkolomné řešení mě napadllo, ale jde to až na JB. Ve správci aplikací lze jednotlivé aplikace vypnout. Takže bys je musel zapínat, když bys je chtěl použít. Ještě krkolomnější je zmrazit aplikaci v TB, ale to mi přijde jako extrém.
Jinak existuje celá řada správců profilů, ale zatím jsem nanarazil na žádný, který by vypínal a zapínal jednotlivé aplikace.
Co se týká baterie, dnešní nemají paměťový efekt, takže se naopak nedoporučuje ze začátku baterii úplně vybít.

Obrázek

pon 14.01.13 17:29
Expert

Poděkovali mu: 33 x

prosim ta, vysvetli mi aky je rozdiel a na co sluzia:
Wipe cache (to v hlavnom menu CWM)
Wipe dalvik cache (to v advanced - CWM)

zatím thx

pon 14.01.13 21:45
Profil ICQ
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Wipe cache je factory reset zařízení (vymaže data z telefonu)

Wipe Dalvik cache vymaže soubory, díky kterým jsou optimalizované nainstalované aplikace a není tak nutné je optimalizovat při každém spuštění ;)...pokud ji smažeš, telefon pak bude startovat déle a vyskočí ti hláška, že optimalizuje aplikace. Vymazáním si tedy moc nepomůžeš, protože při startu proběhne již zmíněna optimalizace a opět se uloží do Dalvik Cache. Tato paměť se maže jen při nahrávání jiné ROMky (případně kernelu, ale to myslím není nutné).

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

pon 14.01.13 21:56
Profil Twitter
Profesionál

Poděkovali mu: 53 x
Medaile: 2
Writer silver (1) Reputation bronze (1)

Omyl! Wipe cache NENI smazani dat z telefonu.... To lze provest jen factory resetem neboli wipem slozky /data/. Wipe cache ti proste smaze cache - neprijdes o zadna data, nektere scripty na zvyseni telefonu maji pridelenou funkci wipe cache pri bootu, ale podle je zbytecny to mazat porad, pokud nejsi developer aplikaci &rom.

S Dalvikem ma MONT! vicemene pravdu.

čtv 17.01.13 19:44
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 7 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina