My-mobile
Právě je čtv 14.12.17 16:11

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 10 ] 
 ST15I 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 1 x

Příspěvek ST15I
Zdravím potřeboval bych nějaký návod jak odemknout bootloader nějaký navod pro debila diky moc

Naposledy upravil Koblížek dne úte 22.01.13 14:14, celkově upraveno 1
Špatná sekce => přesunuto!

úte 22.01.13 10:23
Helper

Poděkovali mu: 1063 x
Medaile: 5
Member (1) High calibre silver (1) Best helper (1) Contributive helper gold (1)
Team member silver (1)

Příspěvek Re: ST15I
Procti si nasledujici tematka ;)

zajima te:

- ROOT
- UNLOCK BOOTLOADER
- CWM
- FLASH KERNEL
- FLASH ROM

Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

úte 22.01.13 15:57
Profil Twitter Facebook
Legenda

Poděkovali mu: 2628 x
Medaile: 12
Universal writer (1) Member (1) Specially member (1) High calibre silver (1)
Specially (1) Best moderator (3) Team member silver (1) Helper (1)
Moderator (1) Assistant admin (1)

Nebo zde česky:
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.

Doporučuji ale zkontrolovat verzi firmwaru, protože na novějších firmwarech je myslím s odemykáním problém. A nejdou už náhodou Xperie taky oficiálně odemykat?

Soukromé zprávy neslouží k dotazům na root, výběr mobilu atd., od toho jsou jednotlivé sekce. Nejsem již na fóru pravidelně a proto již na tyto SZ nereaguji. Díky za pochopení.

úte 22.01.13 16:01
Profil Twitter
Nováček

asi takhle koupil jsem si st15i android 4.0.4 sestavení 4.1.B.0.587 a podle všeho co jsem Četl jdou na ni rozjet aplikace jako např. gta 3 atd... ale nejdou hrát příliš velké lagy pochopil jsem že potřebuju odemknout bootloader který mi povolí přístup do všech složek atd ... to by mi mělo pomoct k aplikaci rommanager která by mi měla pomoct s taktováním prosím pokud jsem vedle tak mi to stačí jen normálně stručně napsat jsem chapavý ale podle těch s*****k na internetu 15000000 způsobu jsem z toho pak předem diky

Naposledy upravil fricky dne čtv 24.01.13 17:35, celkově upraveno 1
vulgarizmy

úte 22.01.13 16:26
Helper

Team member silver (1)

Asi takhle, univerzalni navod jak to provest, a s tvym pozadavkem "pro debili" opravdu neexistuje.
MONT ti dal zajimavy CESKY postup, jak oficialne odemknout bootloader, a pokud si ho dobre proctes, a budes peclive postupovat krok po kroku, tak nevidim jediny problem to neprovest a S KLADNYM VYSLEDKEM.

X krat si to procti, sezen si potrebne soubory a vse si hezky priprav a pak to pujde jedna dve.

Odemknuty bootloader ti je pro hrani k nicemu! Ale pro moznost ROOTnout pristroj a tim mu dat ta prava o kterych pises, je tohle odemknuti potreba.

Aplikace pro taktovani je ti opet samostatne k nicemu, pokud to nepodporuje primo kernel ve tvem pristroji. Bez jeho podpory a pouze s ROOT pravy ti jakekoli CPU vychytavky povoli maximalne menit governora a pouzivani minimalni frekvence a maximalni, takze jestli mas treba 1GHz procak, tak vic jak 1GHz z toho nevymlatis. Ale muzes si zmenit spodni hranici, takze misto 122Mhz ti pojede treba 700Mhz, a zaroven diky governoru se bude chovat treba "stridme" vuci baterii (nepojede na plne obratky) nebo i "zrave", kdy se bude tocit na plne obratky (tj. maximalni vyuziti a maximalni frekvence)

Strucne popsat?
- navod z linku od MONTa
- ROOT
- CWM
- CUSTOM KERNEL
- CUSTOM ROM

xD

(jak uz jsem psal vyse, odemknes bootloader, provedes root, nahrajes cwm, flashnes pres pc jiny kernel (co podporuje taktovani atd), nahodis custom ROM pres CWM ktera pracuje a obsahuje uz predem dane vychytavky pro zlepseni vykonu)

A kdyz uz jsi u toho, tak rozhodne vyuzijes SWAPku, ktera ti virtualne navysi RAM, opet musi byt podporovano kernelem a romkou...

SEZNAM ROMEK

a v neposledni rade - trocha cteni nikoho nezabilo. Lepsi je xkrat cist, ptat se, nez pak litat a bombardovat fora - pos*alo se mi to, opravte mi to... necu servis xD

EDIT: Taky jsem si koupil tel na kterem mi melo fungovat to a tamto... Taky lagy, ale vse se da ocurat a to dokonce i bez odemykani bootloaderu ;)

úte 22.01.13 16:55
Profil Twitter Facebook
Nováček

1. ještě potřebuju poradit kde stáhnu ten program na ten bootloader jelikož mi to z toho odkazu nelze spustit
2. a neni něco jako na samsungy root bez toho bootloaderu ?

úte 22.01.13 17:25
Helper

Team member silver (1)

1. xda developers maji vsechno (jinak i google poradi)
2. ne

úte 22.01.13 17:42
Profil Twitter Facebook
Ex-Tým

Poděkovali mu: 84 x

Ja byť tebou by som si pojem po pojmu pekne prešiel a dobre prečítal ešte čo znamená root, odblokovanie bootloaderu a jeho riziká, CWM, Flashtool, ROM, Custom kernel .. ak si tieto pojmy naštuduješ a pochopíš potom uvidíš či do toho pôjdeš alebo nie. Popredu si nájdi aký kernel a rom chceš aby si potom nezmätkoval. Kvôli jednej trochu lagnutej hre si myslím že sa ti to neoplatí keĎ si nováčik. ;) .. sorry ak opakujem to čo penthaler v podstate písal ...

- 4.1.2 / Honami MoonWalker HD™ / Nemesis Kernel
- 4.4.2 / CyanogenMod 11

Obrázek

Ak som Vám pomohol, tlačidlo "Poďakovať" poteší ;)

Z dôvodu kolapsu fóra všetky moje príspevky a poďakovania zmizli :/

Naposledy upravil penthaler dne úte 22.01.13 18:18, celkově upraveno 1
Opakovani matka moudrosti ;)

úte 22.01.13 18:09
Nováček

tak bootloader jsem odemknul a teď vás ještě chci poprsit aby jste mi tu hodily ještě nějaký odkazy na návod na root a potřeboval bych stručne popsat co je to rom atd brouzal jsem po foru a nic jsem nenašel ...

stř 23.01.13 13:04
Helper

Team member silver (1)

vezmu to hodne laicky (ale uz to tu je nekde i popsane lepe)

KERNEL - jako u pc bios (komunikace mezi HW a SW)
ROM - jako u pc system windows nebo tak (graficke prostredi ktere uzivateli povoluje komunikovat pres nejaky ovladaci prvek s hw)

Rootnuti zavisi od verze androidu a typu pristroje. Nekdy je potreba specialni program pro dany typ tel a jindy postaci univerzalni rootovaci nastroj.

U tebe zalezi na verzi androidu a navic z jake je vyroby, jestli pred rokem 2011 nebo po tomto roce.

Tohle si procti, staci prvni stranka z kazdeho odkazu

a nebo zde neco cesky

a dle toho ceskeho hadam, ze ti to rootne aplikace SuperOneClick

stř 23.01.13 13:32
Profil Twitter Facebook
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvků: 10 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina