My-mobile
Právě je čtv 14.12.17 19:46

reklama

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina

Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 
 NO NAME A13b Tablet...úprava ROM 
Autor Zpráva
Nováček

Poděkovali mu: 0 x

Příspěvek NO NAME A13b Tablet...úprava ROM
Zdravím všechny,na pozvání Heroes_Killera jsem se sem tedy zaregistroval s velkou nadějí že tady najdu odpovědi.

Na jednom WAR.. foru jsem si stěžoval,že oficiální české Android forum při prosbě o pomoc reaguje s nulovým úspěchem a povětšinou je člověk dohnán k jakémusi domácímu kutilství s asistencí googlu ^^

Ale ted k mé prosbě....
Koupil jsem na Aukru levný " bezejmený " tablet typu A13b s Androidem 4.0.4,512 Mb RAM a 4Gb ůložištěm.Tablet je vzhledově totožný s McPad F1 či MaPan MX 713....bohužel je to klon od bůhví koho...
Tablet šlapal víc jak měsíc v pohodě,ale pak se začal sekat,vypadávala wifi atd...
Následovalo tovární nastavení a po restartu my neustále hlásí poškozenou SD kartu(integrovanou).Pokud dám formátovat,tak se karta odpojí a opět hláška o poškozené kartě...
K mojí smůle prodejce nereaguje s na mou žádost o zaslání img ROM...

Snažil jsem se tedy najít stejnou ROMku pro tento tablet.Podle názvu a čísla sestavení jsem jí nalezl na Tech Know foru.Stáhl jí a opět ten samý problém.

Tak jsem tedy experimentoval s jinýmy ROM pro A13 ale povětšinou nefunguje dotyk(jiné ovladače než v původní ROM) nebo funguje vše dobře,ale mám posunutý displej o cca 1 cm v pravo.
Na opravu toho posunutí je mnoho návodů,ale při restartu se mě vždy načte původní nastavení z dev/block/nanda takže problém zůstává.

Z Tech Know jsem si stáhl i Uberizer s tím že se pokusím si upravit ROM přes img unpacker a následného přepsání common sys config 1000 a úpravou RFSFAT16_BOOTLOADER_00000....

_SYS_CONFIG100000 jsem upravil v HEX editoru Notepad++ ale zasekl jsem se na otevření RFSFAT16_BOOTLOADER_00000.
Bylo napsáno,že ho lze otevřít v Magic ISO,ale to mi neustále hlásí že to není obraz CD... tak už nevím.

Romka kterou mám momentálně napálenou v tabletu přes Live Suite 1.09 detekuje kartu o velikosti 1,96Gb,wifi,kamera i dotyk funguje skvěle.Jen je opět o 1cm posunutý displej.
Při otevření comon sys config 1000 v notepadu++ je vidět,že ovladače jsou schodné jen nastavení displeje je jiné.Tak jsem zkopíroval nastavení z původní rom a uložil.Momentálně potřebuji otevřít již zmíněný RFSFAT16_BOOTLOADER_00000. který má HDR formát,abych zjistil jaké je tam nastavení SCRIPT.BIN a SCRIPT0.BIN....

Přes Unscript bin soubry dekodovat na FEX a notepadem++ je upravit a opět Unscriptem je znovu dekodovat na bin....

Pokud jsem postup z
Linky v CODE mohou vidět jen registrovaní uživatelé. Přihlaš se nebo registruj na fórum.
pochopil dobře,měl bych tedy po těchto změnách a repackování v Uberizeru mít "funkčí" img ROM... a díky Live Suite jí napálit do tabletu.

Proto vás moc prosím o radu,popřípadě pomoc s vytvořením upravené ROMky ....
S velkým díky za každou radu i pomoc H.

Ještě podotknu,že jsem nechtěl za 1790Kč zázrak techniky,ale jen větší displej než mám u telefonu na prohlížení netu,pouštění pohádek prckovi a občasný poslech muziky nebo videoklipy z YouTube.Přeci jen,nemám na to,jen tak vyhodit 1800 do koše po měsíci používání... Tak škemrám o pomoc.

Naposledy upravil MONT! dne čtv 13.06.13 13:36, celkově upraveno 1
Tohle jsme spolu řešili přes SZ...bohužel se jedná o tak specifický požadavek a ještě specifičtější zařízení, že není možné poskytnout spolehlivou odpověď :(...navíc poslední přihlášení je u tohoto uživatele z února roku 2013, takže už to nepokládám za ak

stř 06.02.13 01:31
Fórum je zamknuté Toto téma je zamknuté. Nemůžete posílat nové příspěvky ani odpovídat na starší.  [ Příspěvek: 1 ] 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina